Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Ekologiem nie jestem a oni zapewne dokladnie wyluszczyliby ci ile to jeszcze gatunkow zwierzat zniknie z planety tylko i wylacznie dlatego ze nie chciales pakietu trzyszybowego.

 

Jareko no nie pi...ol napisz do Jeziera ( jezierski ) na pewno Ci wyliczy

a wstawianie prawie w kazdy post nazwy jezier lub jezierski doskonale pokazuje po co tu jestes

p.s. nie mam pakietow trzyszybowych smutno mi z powodu tych wyginionych gatunkow zwierzat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając od Waszych dyskusji...

 

odwiedziłam dziś trzy salony okienne w poszukiwaniu tych okien, które miałyby znaleźć się w naszym domu,

 

chciałabym podzielić się z Wami swoimi spostrzeżeniami :lol:

- pierwsza wizyta, salon Gdańskiej Fabryki Okien w której zaproponowano nam okna na profilu Veka alphaline 90mm- wnioski całkiem ładne w przystępnej cenie

 

- druga wizyta salon Jezierskiego, profil schuco elita termo 82mm pakiet trzyszybowy - wnioski bardzo ładne, cena już nie tak bardzo przystępna

 

- trzecia wizyta salon firmowy Windows2000, profil rehau brilant 70mm (największe oczekiwania miałam co do tych okien), okna moim zdaniem, choć się nie znam porażka, a sprzedawca to nic by nie potrafił sprzedać :-? odpadają

 

reasumując to nie wiem co wybrać veka czy schuco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i mam pytanie, jak myślicie: czy można zastosować w oknach dwa kolory szary na zewnątrz (taki antracyt) a orzech od wewnątrz, pytanie jaki kolor okna będą miały w środku?

 

w salonie Jezierskiego sprzedawca bez stu procentowej pewności odpowiedział, że w brąz

 

w salonoe GFO twierdzono, że wnętrza okien będą białe :evil:

 

co wy na to?

 

Jareko jak to jest u Was bo mi sprzedawca odpowiedź ostateczną da w poniedziałek bo musi to sprawdzić ale może Ty spotkałeś się z takim rozwiązaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wstawianie prawie w kazdy post nazwy jezier lub jezierski doskonale pokazuje po co tu jestes

Czmirku, myślę że błędnie interpretujesz intencje Jareko, bo ja w tym nie widzę nienaturalnego zachowania.

Jeśli ktoś jest zakochany w czymś to trudno by się powstrzymywał od dzielenia się swoją radością i pisał wbrew swoim przekonaniom.

A że można odnieść wrażenie, że to jednostajnie... no cóż, każdy ma prawo do własnego zdania.

 

Jezierski jest uznawany za jednego z najlepszych (i znanych) producentów w kraju i stanowi jakiś punkt odniesienia, więc trudno o nim mówić nie używając nazwy.

Czytam tu wiele zapytań Inwestorów i wiele razy mam ochote powiedzieć "wybrałbym to", ale się powstrzymuję właśnie z obawy o posądzenie o reklamę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kłócić się, czy firma J........ lepsza od X, czy Y , to może dowiemy się co było w tym roku na Budmie w Poznaniu.

Co nowego w branży ? Powoli robię dach, więc czas pomyśleć o łączniku ze światem zewnętrznym , czyli o szybce otoczonej piękną ramką .............

A tak poważnie , czy jakieś nowe trendy w stylistyce , czy jakieś nowinki techniczne ? Nagrody ? Jaka firma ? I za co ? Jak ktoś był ,to chętnie poczytam odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko dzięki za odpowiedź

 

a czy spotkałeś się z taką kombinacją kolorystyczną o jakiej ja myślę czyli szary bądź antracyt na zewnątrz a drewnopodobne od środka??

 

mam ogromny dylemat co do koloru okien, chciałabym szare bo będą psowały do elewacji ale w środku drewnopodobne bo lepiej komponują się w mieszkaniu, ale jak to będzie wyglądało :-?

 

a może ktoś takie ma albo widział?

 

boje się żebym nie przekombinowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem realizacje w 2 różnych kolorach od zewnątrz i wewnątrz i poza ceną nie widzę wad tego rozwiązania. Ponieważ to wykonanie specjalne i profile są produkowane praktycznie zawsze pod konkretne zlecenie to u każdego chyba producenta (który w ogóle taką opcję oferuje) można wybrać kolor rdzenia z dostępnych (zazwyczaj biały, ciemny brąz i karmel).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

.

 

I

 

Charlie,

 

a jak by to wyglądało na zespolenie 60mm ??

 

Linie do produkcji szyb zespolonych w Europie maximum dają radę pakietom na 52 mm grubości.

 

Można ewentualnie ręcznie ale ile stękania przy tym będzie - nawet nie chcę Ci iluminować co sobie o autorze takiego zlecenia będą myśleć wykonawcy :roll:

a tak z ciekawości - jaką funkcje ma spełnić te 60 mm ? Coi chcesz uzyskać dzięi tak grubemu pakietowi szybowemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kłócić się, czy firma J........ lepsza od X, czy Y , to może dowiemy się co było w tym roku na Budmie w Poznaniu.

Co nowego w branży ? Powoli robię dach, więc czas pomyśleć o łączniku ze światem zewnętrznym , czyli o szybce otoczonej piękną ramką .............

A tak poważnie , czy jakieś nowe trendy w stylistyce , czy jakieś nowinki techniczne ? Nagrody ? Jaka firma ? I za co ? Jak ktoś był ,to chętnie poczytam odpowiedzi .

 

Nic nie było - żadnych nowości. To samo co na Budmie, zobaczysz na lokalnych targach budowlanych, które do czerwca będą się odbywać cyklicznie w każdym mieście wojewódzkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekologiem nie jestem a oni zapewne dokladnie wyluszczyliby ci ile to jeszcze gatunkow zwierzat zniknie z planety tylko i wylacznie dlatego ze nie chciales pakietu trzyszybowego.

 

Jareko no nie pi...ol napisz do Jeziera ( jezierski ) na pewno Ci wyliczy

a wstawianie prawie w kazdy post nazwy jezier lub jezierski doskonale pokazuje po co tu jestes

p.s. nie mam pakietow trzyszybowych smutno mi z powodu tych wyginionych gatunkow zwierzat

Czmirek nie daj się tej sitwie od Jezierskiego.Ten ciągły bełkot o jedynie słusznym producencie to i mnie mierzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już chyba pisałem, że ideą marki jest kumulowanie większych zysków. W biznesie nic za darmo.

Te same okna z tych samych profili, okuć, nawet klamek czy szyb mozna kupić taniej wyprodukowane przez producenta mającego nizsze ceny zakupu wspomnianych komponentów i niższe koszta .

Nie tylko nasz wspaniały forumowicz, Jareko, jest mistrzem w montowaniu okien czy drzwi. W samej Warszawie znam około 20.

 

Niedrogo wybudować tzn nieprzepłacić za to samo - ceny tych samych dachówek, cegieł czy nawet cementu są różne nie mówiąc o kosztach wykonania.

Po to jest właśnie MURATOR aby ludziom pomagać w podejmowaniu rozsądnych decyzji.

Alphaline to najbardziej energooszczędny profil okienny na dzień dzisiejszy.

Jeśli walczymy o każde miejsce po przecinku dla wsp U to gorąco polecam.

W każdym razie im niżej U tym bilans energetyczny naszego domu polepsza się z korzyścią dla naszych przyszłych kosztów uzytkowania w zimie.

Głownie chodzi o gazzzz - Iwan po wybudowaniu Nord Stream-u dźwignie nam cene conajmniej trzykrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nic nie było - żadnych nowości. To samo co na Budmie, zobaczysz na lokalnych targach budowlanych, które do czerwca będą się odbywać cyklicznie w każdym mieście wojewódzkim.

 

Nic nie było? A byłeś? Nie wprowadzaj tych co pytają w błąd.Akurat wróciłem z Budmy.Gdybyś był zapewne odwiedziłbyś pawilon Eurocoloru i zobaczyłbyś nowinki techniczne o których się tu nie mówi.Ja bardzo proszę o obiektywizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wracajac do tematu - bo wbrew pozorom intersuje wielu Forumowiczow tu zagladajacych - odpowiem ci tak.

Mylisz się Waść i to bardzo.

Już powyżej Jezier dokładnie ci wyliczył róznice w stratach ciepla w zaleznosci od zastosowanych szyb.

 

Otóż Panie kolego ja o słupie, a Pan szanowny o... czymś zupełnie innym. Moje pytanie brzmi następująco: Jaki realny wpływ mają zewnętrzne przegrody przezroczyste na ogólną wartość współczynnika EP budynku (mieszkania) oraz na ile ten współczynnik będzie poprawiony w wyniku obniżania współczynnika przenikania ciepła okien Uw.

 

Niestey Twój uczony wywód, ani obliczenia Jeziera nie dotyczą tego istotnego dla wszystkich budujących i ekologów zagadnienia.

 

alladyd jakież nowinki z Eurocoloru? Ten biedny Econo coś tam, w bąbelkach?

Prawdziwe nowinki to według mnie były dwie i żadna z Pyskowic. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już powyżej Jezier dokładnie ci wyliczył róznice w stratach ciepla w zaleznosci od zastosowanych szyb. Wyliczył i tak dla opcji najogrszych bo przyjal Uw dla okien cieplych 1,0 a w wiekszosci wypadkow jest on ponizej 1,0. Ostatnimi czasy wsrod przesylanych mi zapytan, okazuje sie ze okna maja najczesciej Uw na poziomie 0,8-0,9 czyli tych wyliczonych kWh bedzie duzo wiecej. :)

 

Jareko, dlaczego nie dopiszesz że ten współczynnik przenikania ciepła uzyskasz jeśli zastosujesz SI82 i zestaw 3-szybowy???

 

A jaki współczynnik przenikania ciepła będziesz miał z pakietem 2-szybowym w

SI 82??

 

Jaki będzie w Cavie z zestawem 2 i 3 - szybowym ??

 

I jaka jest różnica w cenie dla poszczególnych okien ??

 

 

 

PS: A jeśli wchodzicie w aspekt "EKOLOGI" to nie zapomnijcie dopisac ile kW energii pochłonęła DODATKOWO wyprodukowanie tego zestawu 3-szybowego ?? Bo o ile ja pamiętam to jest to około 65 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Jaki realny wpływ mają zewnętrzne przegrody przezroczyste na ogólną wartość współczynnika EP budynku (mieszkania) oraz na ile ten współczynnik będzie poprawiony w wyniku obniżania współczynnika przenikania ciepła okien Uw.

 

.

 

Jareko - masz dwie możliwości:

- telefon do przyjaciela i strata pół litra

- publiczność i strata skrzynki pół litrówek

 

Wybieraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie mieszałbym do zagadnienia "energia" wątków wygody eksploatacyjnej, o której pisze Jezier, bo to całkiem inna historia oraz wycierania wody z wewnętrznej powierzchni okien o czym pisze bwojtek, bo przyczyny powstawania tego zjawiska (kondensacji pary, a nie wycierania) mogą być bardzo różne :D

Jakie by nie były to obniżeniu U wkładu szybowego w bardzo wielu przypadkach usunie efekt kondensacji pary wodnej na szybie.

No i osobiście uważam, że wkłady 3-szybowe należy rozważać jako pakiet korzyści a nie tylko w pojedynczych aspektach (czyli np. tylko termoizolacja). Zapytaj kogoś kto przy obecnej pogodzie codzienni rano wyciera wodę z parapetów czy kilkaset złotych dołożone do zakupu okien by się tej przypadłości pozbyć (a przy tym zaoszczędzić coś na ogrzewaniu) byłoby dla niego problemem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestey Twój uczony wywód, ani obliczenia Jeziera nie dotyczą tego istotnego dla wszystkich budujących i ekologów zagadnienia.

Jak jest zagadnienie istotne dla budujących na forum wystarczy wejść do pierwszego lepszego wątku o świadectwach ekologicznych.

A moje obliczenia jak najbardziej przekładają się na EP budynku. Wystarczy podzielić otrzymany wynik w kWh przez powierzchnię budynku, pomnożyć przez współczynnik zależny od sposobu ogrzewania i wiesz o ile zmniejszy się EP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...