Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam,

 

Mam nie lada dylemat w kwestii wyboru okien. Po przeanalizowaniu wszystkich ofert firm z mojej okolicy (w połączeniu z analiza możliwości finansowych) pozostawiłem na ringu 2 firmy. Oknoplast Kraków profil Veka - 14 tyś zł, Abakus (profil Bruegmann) - 11 500 zł. Buduję domek jednorodzinny i nie jestem przekonany, które okna wybrać. Nie widzę między tymi oknami różnic w jakości (poza okresem gwarancji, 5 lat Abakus, 7 lat Oknoplast), a płacenie "za firmę" 2 500 zł, moim zdaniem, mija się z celem. Chciałbym prosić o wasze opinie, szczególnie o firmie Abakus. Warto Waszym zdaniem zapłacić 2500 więcej?

 

Brugmann to torchę lepszy profil od Veki ale znowu Oknoplast to znacznie lepsza firma niż Abakus :D więc nie jest łatwo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Co do U usztywnien kompozytowych i tych ze stali.

usztywnienia jak wiaomo siedza w profilach i zajmuja drobna czesc przekroju.

dlatego te U roznia sie jedynie o kilka procent [naciaganych.

To do dyskusji. To glownie marketing i wciskanie kitu.

A co do sztywnosci tych usztywnien kompozytowych to pozostawiam to w milczeniu.

nie wiem, po prostu nie wiem. Teoretyzując, zamiana wzmocnienia stalowego na kompozyt powinna zaowocować dość radykalną różnicą a nie drugim miejscem po przecinku.

 

prosiłbym o niepotraktowanie tego postu jako marketing, wszyscy wiemy kto ma w ofercie wzmocnienia kompozytowe, a kto ich nie ma, ci drudzy wykazują minusy, ci pierwsi (ten pierwszy) wykazuje plusy - normlana zasada działania na rynku -> każdy chwali swoje

 

reprezentując firmę, która w ofercie posiada wzmocnienia kompozytowe, muszę wstawić oficjalne sprostowanie do powyższej wypowiedzi

 

cytując "U usztywnien kompozytowych" dla konfiguracji rama-skrzydło poprawia się z 1.5 na 1.1 (certyfikat ITB, wcześniejszy Rosenheim na 1.2), a to już nie są zmiany na drugim miejscu po przecinku (dla uproszczenia rachunku redukcja o ponad 25%), drugie miejsce po przecinku daje zamiana ramki aluminiowej na ciepłą

 

oczywiście świadomy klient wie, że dotyczy to wyłącznie powierzchni związanej z profilami, pozostała część to szyba, tutaj proponuję skorzystać z możliwości wyboru wkładu 3-szybowego 0.5 (alternatywa to 0.7 lub 0.6, co też nie stanowi różnicy na poziomie drugiego miejsca po przecinku)

 

dodatkowo proponuję skorzystać z kalkulatora energetycznego do wyliczenia u dla całego okna w różnych wariantach - dostępny w ramach serwisu producenta posiadającego wzmocnienia termiczne w oknach

 

oczywiście należy pamiętać :

- im większe przeszklenie - tym lepiej zapłacić za cieplejszą szybę

- im więcej profilu - tym lepiej zapłacić za profil z dobrym Uf

 

i to nie tylko teoretyzując, jeżeli chodzi o statykę - poprawnie wykonane, poprawnie zamontowane = pełna gwarancja, również w kolorach

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jareko,mnie zastanawia co innego.

Mi na tym samym profilu i z tym samym wzmocnieniu dla okna "rozszczelnionego" wychodzi współczynnik Uw=0,95, a dla wzmocnienia stalowego Uw=1,08. W MSie wychodzi odpowiednio 0,942 oraz 1,064.

Wytłumacz mi jak to możliwe ??

nie wiem, po prostu nie wiem. Teoretyzując, zamiana wzmocnienia stalowego na kompozyt powinna zaowocować dość radykalną różnicą a nie drugim miejscem po przecinku.

 

Jareko,

 

chodziło mi bardziej o to , że w MSie na to okno wychodzi inny współczynnik niż u mnie przy zastosowaniu tych samych profili

:lol:

 

U mnie wychodzi jakoś wyżej (gorzej). I tutaj nie wiem dlaczego tak się dzieje :lol: :roll:

 

przepraszam, dodam jeszcze jedno

http://uvalue.ms.pl/

 

Uw dla całego okna zależy od :

- Uf dla profili (rama skrzydło)

- Ug dla szyby (zależy od samej szyby, oraz metodologi wyliczenia/zmierzenia)

- Psi dla ramki przyszybowej (dostępne są różne warianty - aluminiowa, stalowa i bardziej skomplikowana)

 

nic dziwnego, że dla takiego samego (teoretycznie) rozwiązania na stali wyjdą różne parametry

 

i pozdrawiam raz jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zróbmy "ranking" profili jeśli chodzi o współczynnik U. Bo jakie mają szyby to wiadomo, a jakie współczynniki mają ramki dystansowe trudno określić nie znając profiu i szyby.

Ja zacznę od schuco, dane wyciągnięte z porgramu PlansSoft

CT70 - U=1,42-1,46

Si82 - U=1,11-1,18

Si82+ - U=0,98

Nie wiem czy z Si82+ robi się w Polsce okna

 

Podawajcie proszę współczynniki innych profili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konfiguracji rama-skrzydło poprawia się z 1.5 na 1.1

to kiepsciunie to skrzydlo 1,5 - oj kiepsciunie

nic dziwnego ze skoczylo na 1,1 - przy tak slabej bazie to kazdy profil bedzie lepszy

a statyka - daruj sobie - gdyby to bylo tak dobre to kazdy by ze stali juz zrezygnowal

Kiepściunie czy nie to kwestia z czym porównujesz. Ale prawdą jest, że różnica między 1,1 a 1,5 jest duża a nie "marketingowa" i z tym nie sposób się nie zgodzić. Można przyjąć, że U=1,5 mają wszystkie profile 70mm na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konfiguracji rama-skrzydło poprawia się z 1.5 na 1.1

to kiepsciunie to skrzydlo 1,5 - oj kiepsciunie

nic dziwnego ze skoczylo na 1,1 - przy tak slabej bazie to kazdy profil bedzie lepszy

a statyka - daruj sobie - gdyby to bylo tak dobre to kazdy by ze stali juz zrezygnowal

 

rzeczywiście profile o większej grubości niż 80mm i przesuniętej komorze wzmocnienia będą miały porównywalne lub lepsze parametry Uf, 1.5 jest (tak jak ktoś napisał wcześniej) standardem przy szerokości 70mm

 

wdrożenie produkcji wzmocnień termicznych na bazie włókna szklanego, to spora inwestycja, prawie 3 lata działania specjalnego działu i niestety dosyć drogi proces produkcji, koszt wytworzenia wzmocnienia termicznego jest 4 krotnie wyższy niż stalowego, a jednak okna z tym wzmocnieniem produkujemy już od 5 lat i mamy bardzo duże doświadczenie w temacie okien energooszczędnych !

 

więc dlaczego nikt więcej nie zrezygnował ze stali :

- brak potencjału na stworzenie takiego produktu

- brak koncepcji na wykorzystanie

 

generalnie więcej producentów dotychczas pokazywało różne rozwiązania energooszczędne (np. wtryskując piankę do profili :), pokazując czarodziejskie rozwiązania wymagające znacznych zmian w procesie produkcji itp.), ale zazwyczaj je tylko pokazywali, a sprzedawali standardowe rozwiązania - może to jest marketing ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam nie lada dylemat w kwestii wyboru okien. Po przeanalizowaniu wszystkich ofert firm z mojej okolicy (w połączeniu z analiza możliwości finansowych) pozostawiłem na ringu 2 firmy. Oknoplast Kraków profil Veka - 14 tyś zł, Abakus (profil Bruegmann) - 11 500 zł. Buduję domek jednorodzinny i nie jestem przekonany, które okna wybrać. Nie widzę między tymi oknami różnic w jakości (poza okresem gwarancji, 5 lat Abakus, 7 lat Oknoplast), a płacenie "za firmę" 2 500 zł, moim zdaniem, mija się z celem. Chciałbym prosić o wasze opinie, szczególnie o firmie Abakus. Warto Waszym zdaniem zapłacić 2500 więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelek

Te kiepściutkie 1,5 to tak cirka 90% rynku/albo jeszcze gorzej niż 1,5/oczywiście ze wzmocnieniem w środku.Zapytaj o stosunek różnicy w cenie tych produktów które mają lepiej niż 1,5.

Fiat robi też Alfę ale w skali jego sprzedaży to jakieś 0,5%.Tak więc można robić w profilu np.0,9 tylko jaka jest skala sprzedaży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zróbmy "ranking" profili jeśli chodzi o współczynnik U. Bo jakie mają szyby to wiadomo, a jakie współczynniki mają ramki dystansowe trudno określić nie znając profiu i szyby.

Ja zacznę od schuco, dane wyciągnięte z porgramu PlansSoft

CT70 - U=1,42-1,46

Si82 - U=1,11-1,18

Si82+ - U=0,98

Nie wiem czy z Si82+ robi się w Polsce okna

 

Podawajcie proszę współczynniki innych profili.

 

Podane przez ciebie współczynniki dotyczą samej ramy, zestawienia ramy/skrzydła, czy skrzydła/słupka/skrzydła ??

 

Moje pytanie wynika z bardzo prostego powodu. Patrząc na AT SCHUCO CT70

http://www.oknotest.pl/pobierz/schuco-corona-ct70_ct70-euro.pdf, strona 15 oraz 16 to nie widzę takiego współczynnika jaki ty podajesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wdrożenie produkcji wzmocnień termicznych na bazie włókna szklanego, to spora inwestycja, prawie 3 lata działania specjalnego działu i niestety dosyć drogi proces produkcji, koszt wytworzenia wzmocnienia termicznego jest 4 krotnie wyższy niż stalowego, a jednak okna z tym wzmocnieniem produkujemy już od 5 lat i mamy bardzo duże doświadczenie w temacie okien energooszczędnych !

 

więc dlaczego nikt więcej nie zrezygnował ze stali :

- brak potencjału na stworzenie takiego produktu

- brak koncepcji na wykorzystanie

 

 

Opracowujecie wzmocnienie termiczne dla BlueEvo,czy będziecie korzystać z rozwiązania systemowego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kiepsciunie to skrzydlo 1,5 - oj kiepsciunie

l

 

Pchełek,

 

ten system tak bardzo przez Ciebie wychwalany , czyli CT70, ma współczynnik przenikania ciepła wg AT wydanej przez ITB dla okien rozszczelnionych od Uf=1,43 do Uf=1,94

Ten najniższy jest dla jednego tylko słupka ruchomego więc jest mało istotny. Dla typowych ram+skrzydło ma 1,56-1,92 :o

A do tego ma "kiepściunie" wartość "psi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kiepsciunie to skrzydlo 1,5 - oj kiepsciunie

l

 

Pchełek,

 

ten system tak bardzo przez Ciebie wychwalany , czyli CT70, ma współczynnik przenikania ciepła wg AT wydanej przez ITB dla okien rozszczelnionych od Uf=1,43 do Uf=1,94

Ten najniższy jest dla jednego tylko słupka ruchomego więc jest mało istotny. Dla typowych ram+skrzydło ma 1,56-1,92 :o

A do tego ma "kiepściunie" wartość "psi".

 

Teraz jeszcze poproszę o wytłumaczenie różnic...

Jareko załączył wydruk z programu do liczenia U dla okna

http://jareko.pl/CT70%20Cava%201,0.pdf

Tylko dlaczego do obliczeń przyjęt Uf=1,42 kiedy wg aprobaty jest 1,46

Oraz psi = 0,04 jeżeli w aprobacie jst 0,057?

Dla tych danych wynik wyjdzie znacznie gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z niecierpliwoscia czekam kiedy zaczniecie podawac wszelkie dane do trzeciego miejsca po przecinku.

dla wszystkich jest bardzo istotne czy to jest 1.42 lub 1.46

 

Czmirek,

 

nie chodzi mi o podawanie 3 cyfry po przecinku.

 

Chodzi mi o pokazanie jak można z premedytacją naginać dane i przekazywać klientowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...