Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Widzę, że się robi niezły syf. Przypierdalanie się jest łatwe, ale podanie danych o jakie prosiłem to już jest trudniejsze.

Pytałem czy ktoś zna programy do obliczeń U okna w systemach innych niż Schuco, ale nawet jak ktoś ma to boi się pochwalić. Prosiłem o podawanie współczynników dla ram ale widzę, że łatwiej dociekać dlaczego aprobata ITB Schuco CT70 różni się od niemieckiego programu niż wkleić współczynniki ram innych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się robi niezły syf. Przypierdalanie się jest łatwe, ale podanie danych o jakie prosiłem to już jest trudniejsze.

Tu masz dużo aprobat:

http://oknotest.pl/1/aprobaty_techniczne/aprobaty_techniczne_itb.php

a w nich dane o które pytasz.

Skoro temat cię interesuje i masz dużo czasu to zrób porównanie. Pamiętaj tylko podać konkretny symbol ramy i skrzydła dla których podajesz "Ur".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się robi niezły syf. Przypierdalanie się jest łatwe, ale podanie danych o jakie prosiłem to już jest trudniejsze.

Pytałem czy ktoś zna programy do obliczeń U okna w systemach innych niż Schuco, ale nawet jak ktoś ma to boi się pochwalić. Prosiłem o podawanie współczynników dla ram ale widzę, że łatwiej dociekać dlaczego aprobata ITB Schuco CT70 różni się od niemieckiego programu niż wkleić współczynniki ram innych producentów.

 

Obliczenia takie dla różnych profili i różnych szyb robi STOLCAD.

Problemem jest jednak baza danych. Wprowadzenie tych danych tylko w systemie BRUEGMANN AD przy zastosowaniu 80% najczęściej używanych szyb zajęło mojemu pracownikowi 3 tygodnie.

 

Jezier,

 

poza tym nie chodzi mi o przypierdalanie się do czegoś. Chodzi mi o to , że wykazuje się wyższość jednego systemu nad drugim. A jeśli popatrzy się w dokumenty źródłowe to wynika z nich coś kompletnie odwrotnego.

 

A jak się coś pokazuje nieprecyzyjnego w danym systemie to jako odpowiedź słyszysz że Aprobaty polskie są inne od niemieckich, belgijskich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest jednak baza danych. Wprowadzenie tych danych tylko w systemie BRUEGMANN AD przy zastosowaniu 80% najczęściej używanych szyb zajęło mojemu pracownikowi 3 tygodnie.

 

W sposob uproszczony wystarczy dlugopis i kartka papieru + kalkulator. Do tego 10 minut i jest policzone. plus minus 10%.

 

Dokladne dane sa za bardzo szczegolowe - i sa teoretyczne jedynie [liczone dla okna szczelnego o teoretycznie wytloczonych profilach i teoretycznie wygietej stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Teraz jeszcze poproszę o wytłumaczenie różnic...

Jareko załączył wydruk z programu do liczenia U dla okna

http://jareko.pl/CT70%20Cava%201,0.pdf

Tylko dlaczego do obliczeń przyjęt Uf=1,42 kiedy wg aprobaty jest 1,46

Oraz psi = 0,04 jeżeli w aprobacie jst 0,057?

Dla tych danych wynik wyjdzie znacznie gorszy.

Nie wiem dlaczego wyliczono w ITB Uf ościeżnicy i skrzydła 1,46 a dlaczego Niemcy podają u siebie i w programie 1,42 - na to pytanie po prostu nie potrafie odpowiedzieć

 

Ale PSI zależne jest materiału z jakiego została wykonana ramka dystansowa i dla:

- aluminiowej PSI=0,067

- dla stalowej PSI=0,05

- dla TGI PSI=0,047

- dla TCP PSI=0,04

- dla misz masz aluminium/stal PSI=0,08

Sądzę, że do badań oddano szybę z ramką stalową i stąd różnica w danych bwojtku.

 

I teraz wyliczenie Uw całego okna, w wersji CT70 szyba k=0,5 w dwu wersjach

- ciepła ramka TCP Uw =>0,85

- ramka aluminiowa Uw=>0,91

to tak dla tych co mówią ze materiał z którego wykonana jest ramka nie ma znaczenia. Jak i dowód jaki ogromny wpływ na Uw całego okna ma niedoceniany PSI. Tu ukłon w stronę tych co podając Uw okna przez przypadek zapominają o uwzględnieniu go w swoich obliczeniach.

 

Przyznaje, kilka lat temu pisałem źle o ramce z tworzywa gdy zadano za nie ogromnych dopłat, rzędu 5-10% wartości okien. Pewne rzeczy w dalszym ciągu podtrzymuje ale niezaprzeczalnie termika całego okna poprawia się RADYKALNIE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy z Si82+ robi się w Polsce okna

Robi

????

O ile wiem jest to opracowany profil na podobnej zasadzie jak koncepcyjne samochody - niby są, teoretycznie firmy maja je nawet w swej ofercie ale... ale nikt nie kupi bo.... bo się na skale masowa nie produkuje. Veka miała kilka lat temu tez okna skrzynkowe ale.... ale jakoś nie weszły do masowej produkcji.

Wiec.... jak to jest? Kto robi na Si82+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy z Si82+ robi się w Polsce okna

Robi

????

O ile wiem jest to opracowany profil na podobnej zasadzie jak koncepcyjne samochody - niby są, teoretycznie firmy maja je nawet w swej ofercie ale... ale nikt nie kupi bo.... bo się na skale masowa nie produkuje. Veka miała kilka lat temu tez okna skrzynkowe ale.... ale jakoś nie weszły do masowej produkcji.

Wiec.... jak to jest? Kto robi na Si82+ ?

Z tego co wiem to ten profil ma tak duże ograniczenia wymiarów, że praktycznie jest bezużyteczny. Nie da się na nim wykonać żadnego balkonu ani dużego okna... Poza tym kłopotliwa obróbka profili przed zgrzewaniem i bardzo wysoka cena zniechęca wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wdrożenie produkcji wzmocnień termicznych na bazie włókna szklanego, to spora inwestycja, prawie 3 lata działania specjalnego działu i niestety dosyć drogi proces produkcji, koszt wytworzenia wzmocnienia termicznego jest 4 krotnie wyższy niż stalowego, a jednak okna z tym wzmocnieniem produkujemy już od 5 lat i mamy bardzo duże doświadczenie w temacie okien energooszczędnych !

Skoro już jest tu ktoś z MS to chętnie się dowiem jak produkowane są wzmocnienia termoizolacyjne. Jak spytałem kiedyś na budmie to zbyto mnie stwierdzeniem, że to tajemnica firmy. No i dlaczego one są czerwone???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm było to chyba w 1997 bądź 98 kiedy to spróbowano produkować AS w fabryce Aluplasta-po miesiącu Niemcy się wycofali gdyż profile nie trzymały dopuszczalnych odchylek. Firma z która wtedy współpracowałem zwróciła całe dwa transporty. A ja ciągle jestem ciekawy dlaczego dla całego okna jednoskrzydłowego 150/150 różnica między stalą a kompozytem mimo wszystko nie jest by taka dużą-spodziewałem się mimo wszystko większej. Zaczynam dochodzić do wniosku nie rzecz we wzmocnieniu tylko w grubości całego profila. Hmmm pewnie niebawem pojawia się oscieżnice 90 mm i skrzydła 100.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...