Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

A ja ciągle jestem ciekawy dlaczego dla całego okna jednoskrzydłowego 150/150 różnica między stalą a kompozytem mimo wszystko nie jest by taka dużą-spodziewałem się mimo wszystko większej. Zaczynam dochodzić do wniosku nie rzecz we wzmocnieniu tylko w grubości całego profila. Hmmm pewnie niebawem pojawia się oscieżnice 90 mm i skrzydła 100.

A jak dla mnie sprawa jest prosta - zobacz jakie są proporcje między powierzchnią profili a powierzchnią szyby. Pewnie w przypadku "o1" wyjdzie dużo większa różnica!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to slaby technolog jest

nie tylko SCHUCO ale i Aluplast [potwierdzone badaniami, VEKA itepe.

tylko usztywnienia mocniejsze i [raczej] poprzeczka

 

dlatego wszystkich innych sobie odpuscilem i jak na razie na czele jest tylko jeden producent.

teraz tylko siedze i kombinuje jak by ta moja stara kostke i te nieszczesne duze okna przerobic, abym nie musial jesc chleb smarowany nozem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jest tu ktoś z MS to chętnie się dowiem jak produkowane są wzmocnienia termoizolacyjne. Jak spytałem kiedyś na budmie to zbyto mnie stwierdzeniem, że to tajemnica firmy. No i dlaczego one są czerwone???

 

- dlaczego tajemnica - jest to własne rozwiązanie technologiczne, produkcja metodą pultruzji włókno szklane + mata + żywica + pianka PU, przekrój znajduje się w aprobatach, park maszynowy został zaprojektowany i wykonany samodzielnie przez MS

 

- dlaczego czerwone - w procesie produkcji dodawany jest pigment, raczej po to aby podkreślić właściwości termiczne

 

- wcześniej (w innym poście) padło pytanie o program do wyliczania U dla okna, tutaj niczego się nie boimy, każda osoba może sobie wyliczyć parametry samodzielnie dla większości stosowanych rozwiązań

http://uvalue.ms.pl/

 

- zaokrąglenia - też temat ciekawy, dlaczego np. 1,42 a nie 1,46 , do obliczeń przyjmuje się zwyczajowo wartości z 1 miejscem po przecinku i w podanym przykładzie zaokrągla się to do 1,4 i 1,5 a to już znacznie większa różnica :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm było to chyba w 1997 bądź 98 kiedy to spróbowano produkować AS w fabryce Aluplasta-po miesiącu Niemcy się wycofali gdyż profile nie trzymały dopuszczalnych odchylek. Firma z która wtedy współpracowałem zwróciła całe dwa transporty. A ja ciągle jestem ciekawy dlaczego dla całego okna jednoskrzydłowego 150/150 różnica między stalą a kompozytem mimo wszystko nie jest by taka dużą-spodziewałem się mimo wszystko większej. Zaczynam dochodzić do wniosku nie rzecz we wzmocnieniu tylko w grubości całego profila. Hmmm pewnie niebawem pojawia się oscieżnice 90 mm i skrzydła 100.

to gdzie produkuje się profile pvc Schuco ?

tak z czystej ciekawości pytam - nie tendencyjnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm było to chyba w 1997 bądź 98 kiedy to spróbowano produkować AS w fabryce Aluplasta-po miesiącu Niemcy się wycofali gdyż profile nie trzymały dopuszczalnych odchylek. Firma z która wtedy współpracowałem zwróciła całe dwa transporty. A ja ciągle jestem ciekawy dlaczego dla całego okna jednoskrzydłowego 150/150 różnica między stalą a kompozytem mimo wszystko nie jest by taka dużą-spodziewałem się mimo wszystko większej. Zaczynam dochodzić do wniosku nie rzecz we wzmocnieniu tylko w grubości całego profila. Hmmm pewnie niebawem pojawia się oscieżnice 90 mm i skrzydła 100.

to gdzie produkuje się profile pvc Schuco ?

tak z czystej ciekawości pytam - nie tendencyjnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dział wymiany doświadczeń , więc podzielę sie swoimi:

 

Rabaty 30-40% - to taka w okiennej branży norma - taka socjotechnika i manipulacja procesem sprzedaży. Im słabsze okna tym wiecej "zanęt" zarzucanych na potencjalnego klienta.

A okna kupujemy na 20-40 lat. To nie auto i nikomu ich nie odsprzedasz dalej.

Jeśli lubisz poczucie bezpieczeństwa - pomyśl, doczytaj, pytaj znajomych i dołóż nawet 10-20-30%. Różnicę w kwotach podziel na 20 lat i ilość okien. No ile wyjdzie na rok ? ..... 10-30 zł/sztukę .... no chyba święty spokój i komfort wart jest tej ceny.

Sam kupowałem okna i przeszedłem całą drogę od tanio i szybko ...... do dobrze, wolno, drożej i bezpiecznie. Nie piję, nie palę to mnie stać tak sobie pomyślałem.

 

Poniżej podsumowanie najważniejszego wg mnie przy wyborze okien:

okna od znanego z jakości producenta (z "papierami" i badaniami , dopuszczeniami swoich produktów), wykonane na bazie sprawdzonego profilu PCV klasy A z grubymi solidnymi ściankami (ja chciałem niemieckie) dostosowanym do 3 szyb + profile stalowe zamknięte + pakiet 3 szybowy za symboliczną dopłatą + ciepła ramka szara (do białych okien) + dobre markowe okucia + profil podokienny + znany od lat SPRZEDAWCA OKIEN (z wieloletnim stażem i dobrą "prasą" i dobrze żeby miał w ofercie okna z 2-3 firm (najdroższe to te najlepsze, te tanie to najwyżej do bloków na kilka lat) i koniecznie z doświadczoną WŁASNĄ EKIPĄ MONTUJĄCĄ.

Pamiętaj okno to ok. 50% zadowolenia z inwestycji i nie mniej ważny jest też odpowiedni montaż , .... bo nawet najlepsze okno można źle zamontować, jak monter spartoli to za duże pieniądze będziesz miał gorzej jak przy tańszych ale dobrze zamontowanych (lub starych).

 

Właściwie podpisana umowa z podaniem specyfikacji okien i sposobem montażu oraz okresami gwarancji. To może się przydać jakby było coś "nie teges".

Umów się, że ostatnią ratę płacisz tydzień po montażu (mój sprzedawca sam zaoferował mi takie warunki - super ma podejście do klientów, prawda?).

 

Uwaznie pooglądaj okna na ekspozycji ..... bardzo dokładnie (uszczelki, frezy, otwory odwadniajace, zawiasy, okucia, ramki pomiedzy szybami) i umów się , że podobnej jakości otrzymasz te zamówione.

 

Jestem świadomym zadowolonym klientem nie powiązanym z branżą okienną.

 

 

aha, z jakiego regionu jesteś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji dałbym okna "pół na pół" w ścianie i ociepleniu. Pozwoli to użyć zwykłych kotew bez wbijania się koszty SFSów a efekt będzie prawidłowy. Warto też przy oknach przykleić styropian na 2 warstwy (5+15cm) i do tej pierwszej zapianować wystającą część ramy a później nakryć ramę styropianem 15cm. Uszczelnienie paroszczelne/przepuszczalne (jedną z dostępnych metod) też nie będzie od rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukuję nie tylko dobrych okien, ale także dobrych żaluzji.

Po przejrzeniu całego wątku natknąłem się na kilka pytań i sugestii dotyczących żaluzji międzyszybowych. Z tego co się zorientowałem jest już możliwość podnoszenia takich żaluzji w oknach hermetycznych. Niestety jest to rzadkość i znalazłem jedynie system podnoszenia na łańcuszku lub elektryczny. I tu moje pytanie. Czy ma ktoś może wiedzę gdzie można znaleźć w Polsce okna z żaluzjami międzyszybowymi w oknach hermetycznych, które są regulowane magnesami. Podaję link do YouTube gdzie takowe znalazłem lecz są dostępne tylko w UK. Oto link:

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

Pozdrawiam

kidp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...