Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Dziękuję za Wasze odpowiedzi. Bardzo mi pomogły w podjęciu ostatecznej decyzji. Wybrałem okna Abakusa:) Po zamontowaniu podzielę się moim wrażeniem. Pozdrawiam

 

Tylko pilnuj fachowców! Montażyści ani producenci nie uprzedzają że wystarczy zapalona żarówka czy halogen położony na parapecie i spowoduje to uszkodzenie ramy - tak jak u mnie :o najprawdopodobniej to sprawka tynkarzy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanko odnośnie okuć. Porównuję oferty dwóch firm (Abakus i Adams) i w pierwszej z nich mam napisane że okucia w standardzie posiadają 2 grzybki antywyważeniowe a w drugiej że " Kompletne okucie ROTO NT w kolorze srebrnym z 1 zaczepem antywyważeniowym współpracującym z rolkami typu P"

Dodam że oba porównywane przeze mnie systemy okuć nazywają się ROTO NT. napiszcie co jest lepsze i dlaczego ( a może to to samo ?)

Oprócz ww firm pod uwagę biorę też Oknoplast Kraków (są drożsi o ok 5000) i cały czas biję się z myślami czy warto dopłacić.

Jeżeli macie jakiekolwiek doświadczenia z tymi firmami to chętnie poczytam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanko odnośnie okuć. Porównuję oferty dwóch firm (Abakus i Adams) i w pierwszej z nich mam napisane że okucia w standardzie posiadają 2 grzybki antywyważeniowe a w drugiej że " Kompletne okucie ROTO NT w kolorze srebrnym z 1 zaczepem antywyważeniowym współpracującym z rolkami typu P"

Dodam że oba porównywane przeze mnie systemy okuć nazywają się ROTO NT. napiszcie co jest lepsze i dlaczego ( a może to to samo ?)

Oprócz ww firm pod uwagę biorę też Oknoplast Kraków (są drożsi o ok 5000) i cały czas biję się z myślami czy warto dopłacić.

Jeżeli macie jakiekolwiek doświadczenia z tymi firmami to chętnie poczytam.

Pozdrawiam

ABAKUS ma lepszą ofertę - elementy WK 2

ADAMS - elementy WK 1

Pamiętaj żeby mieć pełną charakterystykę antywlamaniową okna to trzeba jeszcze dokupić odpowiednią klamke i szybę klasy conajmniej P2A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanko odnośnie okuć. Porównuję oferty dwóch firm (Abakus i Adams) i w pierwszej z nich mam napisane że okucia w standardzie posiadają 2 grzybki antywyważeniowe a w drugiej że " Kompletne okucie ROTO NT w kolorze srebrnym z 1 zaczepem antywyważeniowym współpracującym z rolkami typu P"

Dodam że oba porównywane przeze mnie systemy okuć nazywają się ROTO NT. napiszcie co jest lepsze i dlaczego ( a może to to samo ?)

Oprócz ww firm pod uwagę biorę też Oknoplast Kraków (są drożsi o ok 5000) i cały czas biję się z myślami czy warto dopłacić.

Jeżeli macie jakiekolwiek doświadczenia z tymi firmami to chętnie poczytam.

Pozdrawiam

ABAKUS ma lepszą ofertę - elementy WK 2

ADAMS - elementy WK 1

Pamiętaj żeby mieć pełną charakterystykę antywlamaniową okna to trzeba jeszcze dokupić odpowiednią klamke i szybę klasy conajmniej P2A

 

Dawno mnie tak nikt nie rozbawił :lol: elementy WK1 LUB WK2 :lol: dobre, muszę się trochę poturlać. Elementy to może i jakieś są - ale zaczątek do wzmocnienia okuć, lecz nie jest to żadne WK1 czy WK2 !!

Generalnie katalogi zalecają :

- WK1 - 4 zaczepy wzmocnione ( w kształcie grzybka) w okolicach narożników, klamka z kluczem, blacha antyrozwierceniowa pod zasuwnicę

- WK2 - to co w WK1 + większa ilość zaczepów wzmocnionych w zależności od wielkości skrzydła, nawet 10-12 na balkonowym

Proszę pamiętać, że zamówienie wzmocnionego okucia wcale nie znaczy, że całe okno jest np. w klasie WK2 - są to tylko okucia zalecane do klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za odpowiedź . Z tego co piszesz Charlie wynika że dwa grzybki to coś lepszego niż jeden zaczep antywyważeniowy. Oba porównywane przeze mnie rodzaje okuć to standardowe okucia. Opcję "antywłamaniową" już dawno sobie odpuściłam. Moje pytanie wynika z tego że nie bardzo rozróżniam czym są grzybki a czym zaczepy :oops:

Możecie coś więcej powiedzieć o firmie Abakus ? Mają trochę tańszą ofertę niż Adams z Mrągowa ale nie ma o nich zbyt wiele opinii. Sama bardziej skłaniam się ku Adamsowi.

Oba porównywane system mają profil Bruegmann Arte, okucia Roto NT. Adams podaję trochę lepsze U szyby 1.0 (Abakus U=1.1) ponadto Adams wyposażony w 3 cm profil podokienny, zaślepkę maskującą dolny wrąb okuciowy i to właściwie jedyne różnice które znalazłam. Co wy na to ? Czy ma to jakieś znaczenie przy eksploatacji okien ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W standardzie OKNA ............ wyposażone są także w jeden zaczep antywyważeniowy Safety Plus, który współpracuje z czopem i.S, działając na zasadzie rygla. Dodatkowo zaczep zawsze przykręcany jest do stalowego wzmocnienia profilu, co w przeciwieństwie do wielu zwykłych zaczepów przykręcanych do plastiku, zdecydowanie utrudnią złodziejowi otwarcie okna."

 

Pozwoliłem sobie zacytować formułkę pewnej firmy na której marketingu wychowują się jak widać marketingowcy wielu innych. 1 zaczep grzybkowy w standardzie i po złodzieju. Zweryfikować to trudno klientowi natomiast fachowcy wiedzą jak bezradny robi się złodziej w starciu z tym standardowym samotnym zaczepem.

Nie dajmy się ogłupić, okna które mam przyjemność sprzedawać :wink: standardowo mają WK1 ale nie podnoszę larum z tego powodu w rozmowie z klientem. Jeśli faktycznie naciskamy na bezpieczeństwo to WK2 (wszystkie zaczepy grzybkowe) oczywiście połączone z odpowiednim szkłem, jeśli niekoniecznie to 1 czy 2 grzybki można pominąć jako argument handlowy.

 

Co do wyboru to moim zdaniem Adams, Abakusa widzę często na inwestycjach i często mam jakieś zastrzeżenia, chociaż może przewrażliwiony jestem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za odpowiedź . Z tego co piszesz Charlie wynika że dwa grzybki to coś lepszego niż jeden zaczep antywyważeniowy. Oba porównywane przeze mnie rodzaje okuć to standardowe okucia. Opcję "antywłamaniową" już dawno sobie odpuściłam. Moje pytanie wynika z tego że nie bardzo rozróżniam czym są grzybki a czym zaczepy :oops:

Możecie coś więcej powiedzieć o firmie Abakus ? Mają trochę tańszą ofertę niż Adams z Mrągowa ale nie ma o nich zbyt wiele opinii. Sama bardziej skłaniam się ku Adamsowi.

Oba porównywane system mają profil Bruegmann Arte, okucia Roto NT. Adams podaję trochę lepsze U szyby 1.0 (Abakus U=1.1) ponadto Adams wyposażony w 3 cm profil podokienny, zaślepkę maskującą dolny wrąb okuciowy i to właściwie jedyne różnice które znalazłam. Co wy na to ? Czy ma to jakieś znaczenie przy eksploatacji okien ?

szyba 1,1 i 1,0 jest taka sama w budowie. Różnice wynikają ze sposobu liczenia współczynnika U - stosuje się metodę obliczeniową lub badawczą. Na zachód od Odry obowiązuje U=1,1 w Polsce można podkręcać na 1,0. Tak naprawdę to zwykły marketing w tym przypadku w wykonaniu Adamsa 8)

Z pewnością jakość wykonania w obu firmach jest na przyzwoitym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

...

ABAKUS ma lepszą ofertę - elementy WK 2

ADAMS - elementy WK 1

Pamiętaj żeby mieć pełną charakterystykę antywlamaniową okna to trzeba jeszcze dokupić odpowiednią klamke i szybę klasy conajmniej P2A

 

Dawno mnie tak nikt nie rozbawił :lol: elementy WK1 LUB WK2 :lol: dobre, muszę się trochę poturlać. Elementy to może i jakieś są - ale zaczątek do wzmocnienia okuć, lecz nie jest to żadne WK1 czy WK2 !!

...

Proszę pamiętać, że zamówienie wzmocnionego okucia wcale nie znaczy, że całe okno jest np. w klasie WK2 - są to tylko okucia zalecane do klasy.

czym Cię tak rozbawiłem ?

dobrze napisałem "że elementy klasy WK1 i WK 2"

gdyby nie było grzybków/zaczepów miał byś gołe okucie zwane popularnie standardowym. W przypadku oferty Abakusa i Adamsa oboje nęcą Klienta ilością punktów bezpieczeństwa antywyważeniowego a resztę musi sobie dokupić.

Określanie symbolem WK klas oporu dotyczy TYLKO okuć.

Określanie symbolem P klas oporu dotyczy TYLKO szyb.

Okno jako całość nie ma osobnej klasyfikacji oporu w Polsce - całościowo jest swoistym składakiem klas oporu okuć, szyb i odpowiedniego mocowania listew przyszybowych w ramiaku skrzydła nie stosowanego w Polsce.

Dlaczego oferta Adamsa jest wyższa od Abakusa, który daje więcej punktów bezpieczeństwa ? Jakość obu firm jest na przyzwoitym poziomie o czym wie branża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam, że wcale nie musi być szyba P2A a może być wymagana P4A. Jest to uzależnione od wymogów Towarzystwa Ubezpieczeniowego na danym terenie. Jeśli obszar ma podwyższoną statystykę przestępstw włamaniowych tym wymogi są wyższe. Warto przed zakupem skonsultować się z ubezpieczycielem co honoruje do najniższych kosztów składki rocznej. Często są modne tylko rolety albo alarm z przywołaniem na danym terenie i na to patrzy głównie agent ubezpieczeniowy

Sam Stary pokazywałeś swego czasu foty z nieudanej próby wyważenia skrzydeł okiennych w domku jednorodzinnym. Gdyby nie grzybki/zaczepy antywyważeniowe wspomniana próba byłaby udana. Następnym krokiem włamywacza przy sprzyjających okolicznościach jest tłuczenie szyby na wysokości klamki. NAwiercanie profilu na wysokości klamki jest najrzadziej stosowane w przypadku nie udanego wyważania skrzydła. Pewnie przyczyna jest prozaiczna - koszta wiertarki 8) Łom czyli brecha jest groszową inwestycją :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

...

ABAKUS ma lepszą ofertę - elementy WK 2

ADAMS - elementy WK 1

Pamiętaj żeby mieć pełną charakterystykę antywlamaniową okna to trzeba jeszcze dokupić odpowiednią klamke i szybę klasy conajmniej P2A

 

Dawno mnie tak nikt nie rozbawił :lol: elementy WK1 LUB WK2 :lol: dobre, muszę się trochę poturlać. Elementy to może i jakieś są - ale zaczątek do wzmocnienia okuć, lecz nie jest to żadne WK1 czy WK2 !!

...

Proszę pamiętać, że zamówienie wzmocnionego okucia wcale nie znaczy, że całe okno jest np. w klasie WK2 - są to tylko okucia zalecane do klasy.

czym Cię tak rozbawiłem ?

dobrze napisałem "że elementy klasy WK1 i WK 2"

gdyby nie było grzybków/zaczepów miał byś gołe okucie zwane popularnie standardowym. W przypadku oferty Abakusa i Adamsa oboje nęcą Klienta ilością punktów bezpieczeństwa antywyważeniowego a resztę musi sobie dokupić.

Rozbawiło mnie słowo "elementy". :lol: 1czy 2 grzybki mogą być zarówno elementami do WK1 jak i WK2, lecz do pełnego WK.... nawet 1 jeszcze brakuje kilku niezbędnych "elementów".

To nie jest nęcenie tylko po prostu opis zastosowanych okuć.

W okuciu Roto NT nie ma "gołego" okucia - w skrzydle r-u conajmniej 1 grzybek musi być, bo nie uchylisz okna. Co innego Roto Compact- tam nie musi być żadnego i okno będzie się uchylać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanko odnośnie okuć. Porównuję oferty dwóch firm (Abakus i Adams) i

W jakimś sensie bliskie mi są obie te firmy (chociaż ich nie sprzedaję), więc trudny wybór.

Odkąd pamiętam Adams był "zawsze" a Abakusa pamiętam jak startował jako producent.

Za "dobrą historię" punkt dla Adamsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie wybieram okna do domu. Na polu bitwy zostały dwie firmy Abakus i Oknoplus.

Oknoplus kusi mnie swoją nowością: okuciami activPilot Selekt których nie widać przy zamkniętym oknie. Co sądzicie o tych okuciach? Czy jest to dobry produkt? Czy tylko chwyt marketingowy, który po jakimś czasie będzie do wymiany?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jescze raz dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Ostatecznie jeszcze się nie zdecydowałam (kobietą w końcu jestem :wink: ) ale już widzę że obie firmy robią dobre wrażenie na forum. I tak trzymać ! Co do wersji Passive to bardzo chętnie ale... Już same okna są droższe o ponad 4000 zł a do tego przydałby się pakiet trzyszybowy - kolejny wydatek 4600. Bo co to za Passive ze słabą szybką :p jak widać różnica robi się bliska 9000, dobrze by było jeszcze dopłacić za ciepły montaż... I tak się zastanawiam czy okna użytkowane przez jakieś 10-15 lat będą w stanie tyle" zarobić " ? Myślę że w domu który nie jest całościowo budowany w technologii Passive to zbędny wydatek.

Pozdrawiam cieplutko Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz dokładnie wycenione w Adamsie jako cenę bazową i na jaką kwotę jest zlecenie? Za samą zmianę na profile Passive masz 4000zł dopłat? A do tego za szybę dodatkowo 4600? Coś dużo wychodzi...

 

Ja miałem dopłatę za 3-cią szybę na poziomie ok 86zł/m2 (dość drogi producent).

Zamawiasz 50 m2 szyb ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...