Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Potrzebuje drzwi balkonowych o wymiarze: szerokość 300cm, wysokość 210cm.

Nie wiem jak tą wielkość wypełnić, czy zrobić 4 skrzydła po 75cm, czy moze można podzielić 3x100.

Czy może ewentualnie po bokach zrobić elementy stałe a w środku otwierane 2x90.

Obawiam sie że przy najprostszym podziale czyli 4x75 skrzydła będą wąskie.

Może ktoś podpowie jak to zrobić aby było estetycznie i żeby drzwi były odpowiednio stabilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje drzwi balkonowych o wymiarze: szerokość 300cm, wysokość 210cm.

Nie wiem jak tą wielkość wypełnić, czy zrobić 4 skrzydła po 75cm, czy moze można podzielić 3x100.

Czy może ewentualnie po bokach zrobić elementy stałe a w środku otwierane 2x90.

Obawiam sie że przy najprostszym podziale czyli 4x75 skrzydła będą wąskie.

Może ktoś podpowie jak to zrobić aby było estetycznie i żeby drzwi były odpowiednio stabilne.

 

Niedawno zaproponowałem klientowi podział takiego wymiaru 50-100-100-50, słupek ruchomy a po bokach fixy i bardzo się to spodobało. Przy tak szerokich skrzydłach odradzam uchył, hamulec w klamce musi wystarczyć.

Podział na 4 części po 75cm raczej za dobrze wyglądał nie będzie, ale gust każdy ma swój i najlepiej narysować sobie to w skali i skonsultować kwestie techniczne ze sprzedawcą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam przeglądam i nic :cry: Na tym forum praktycznie można dowiedzieć sie wszystkiego o oknach pcv i drewnianych .Natomiast całkiem brak informacji i porad o oknach tzw drewniano-aluminiowych .W Niemczech i Austrii takich okien jest wiele myślę ,że w Polsce też by sie sprawdziły gdyby było więcej wiadomo o tym rozwiązaniu .

Czy jest tu ktoś co może się wypowiedzieć ? co brać pod uwagę ,na co zwrócić uwagę itp. ?Widzę że jest tu cała masa kompetentnych doradców .

:)

Bardzo będę wdzięczny za wszelkie wskazówki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ było o takich oknach nie raz-cały czas w samych superłatwach które kończą się gdy przychodzi do spraw ceny. Widzisz-trochę źle trafiłes ;) na tym forum przeważają tematy jak kupić jaguara w cenie malucha ;) i zdziwienie dlaczego to cudo nie jeździ jak jaguar tylko gorzej od malucha ;) Jeśli stać cię na takie okna-z ręką na sercu mogę ci je polecić-zarówno drewno z alu jak i pcv z alu (takie też się produkuje)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybki odzew Odnośnie ceny to nie jest tak źle okna drewniane wyceniono mi na 31500 a okna drewniano aluminiowe na 39000 .czili 7500 drożej (do zaakceptowania) gorzej z wiedzą sprzedawców tylko w jednej firmie wiedzieli o czym gadka i mogłem takie okno zobaczyć w pozostałych trzech firmach odwodzono mnie od tego towaru gdyż prawdopodobnie mając takie okna w ofercie nawet nie umiano mi go wycenić a na moje pytania odpowiadali ze muszą się skonsultować z fabryką (te firmy skreśliłem bo nie pozwolę się uczyć za moją kasę -wole nie ryzykować) powiem wprost dom powstaje w Pobierowie nad morzem Myśle że okna drewniano aluminiowe to najlepsze rozwiązanie w tym rejonie ,a mala popularność tych okien chyba związana jest bardziej z niewiedzą niektórych sprzedawów straszących mnie że pomiędzy drewnem a aluminium gnije drewno itp. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Oknoplus kusi mnie swoją nowością: okuciami activPilot Selekt których nie widać przy zamkniętym oknie. Co sądzicie o tych okuciach? Czy jest to dobry produkt? Czy tylko chwyt marketingowy, który po jakimś czasie będzie do wymiany?.

Zrezygnowałem z okuć których nie widać,a raczej sprzedawca wybił mi je z głowy.Ponoć przy ciężkich skrzydłach mogą byc problemy.Bajer fajny ale czy konieczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zaproponowałem klientowi podział takiego wymiaru 50-100-100-50, słupek ruchomy a po bokach fixy i bardzo się to spodobało. Przy tak szerokich skrzydłach odradzam uchył, hamulec w klamce musi wystarczyć.

Podział na 4 części po 75cm raczej za dobrze wyglądał nie będzie, ale gust każdy ma swój i najlepiej narysować sobie to w skali i skonsultować kwestie techniczne ze sprzedawcą.

 

Pozdrawiam

A ma ktoś zdjęcie jak taki mniej wiecej podział wyglada.

Moze po bokach zrobie fixy 60 szklone w oscieznicy a posrodku drzwi 2x90 z ruchomym slupkiem.Co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Moze po bokach zrobie fixy 60 szklone w oscieznicy a posrodku drzwi 2x90 z ruchomym slupkiem.Co o tym sadzicie?
bardzo często stosowany manewr. Niestety zdjęć nie mam :( choć kila takich konstrukcji zamówiono. Rozrysuj sobie podział w skali na papierze w kratkę - zobaczysz jak to wygląda :)

Całość powinno zrobić się z trzech oddzielnych elementów skręconych w zestaw czyli: fix szklony w skrzydle + drzwi balkonowe + fix szklony w skrzydle

lub.... podział na dwa i HKS z mechanizmem wspomagania ruchu w klamce bądź HS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Moze po bokach zrobie fixy 60 szklone w oscieznicy a posrodku drzwi 2x90 z ruchomym slupkiem.Co o tym sadzicie?
bardzo często stosowany manewr. Niestety zdjęć nie mam :( choć kila takich konstrukcji zamówiono. Rozrysuj sobie podział w skali na papierze w kratkę - zobaczysz jak to wygląda :)

Całość powinno zrobić się z trzech oddzielnych elementów skręconych w zestaw czyli: fix szklony w skrzydle + drzwi balkonowe + fix szklony w skrzydle

lub.... podział na dwa i HKS z mechanizmem wspomagania ruchu w klamce bądź HS

 

Jeśli uda mi się wypożyczyć ratrak :wink: to podjadę do klienta i zrobię fotkę konstrukcji o której pisałem. Fiesta nie chce jakoś się przebijać przez zaspy powyżej metra, z niższymi sobie radzi :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybki odzew Odnośnie ceny to nie jest tak źle okna drewniane wyceniono mi na 31500 a okna drewniano aluminiowe na 39000 .czili 7500 drożej (do zaakceptowania) gorzej z wiedzą sprzedawców tylko w jednej firmie wiedzieli o czym gadka i mogłem takie okno zobaczyć w pozostałych trzech firmach odwodzono mnie od tego towaru gdyż prawdopodobnie mając takie okna w ofercie nawet nie umiano mi go wycenić a na moje pytania odpowiadali ze muszą się skonsultować z fabryką (te firmy skreśliłem bo nie pozwolę się uczyć za moją kasę -wole nie ryzykować) powiem wprost dom powstaje w Pobierowie nad morzem Myśle że okna drewniano aluminiowe to najlepsze rozwiązanie w tym rejonie ,a mala popularność tych okien chyba związana jest bardziej z niewiedzą niektórych sprzedawów straszących mnie że pomiędzy drewnem a aluminium gnije drewno itp. :D

takie konstrukcje ( drewniano-aluminiowe) są mocno zalecane do pasa nadmorskiego i w strefach dużego natężenia ruchu drogowego. W pierwszym przypadku sól w powietrzu degeneruje szybciej warstwę lakieru na drewnie a w drugim kwaśny deszcz. Aczkolwiek wchodzą na rynek lakiery nanocząsteczkowe do drewna , które zabezpieczają jego powłokę do 10 lat gwarancji pod warunkiem dochowania odpowiedniego reżimu technologicznego. Niestety, ale to niemiecka myśl techniczna a nie polska :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko dać znać ... w mojej sprawie :)

 

Dziś przyjechał serwis od producenta ... od razu, bez rozmowy ... zabrali się za prace.

Zmieniali zawiasy, wyregulowali ... pokazali co i jak robić, jak konserwować.

 

Po prostu pełen profesjonalizm ... jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.

Na razie nic nie wieje ... ale o tym czy wszystko OK, przekanam się przy pierwszych większych mrozach.

 

Nawet na informację że ... z zewnątrz pod uszczelką, zbiera się pył ... zostało zdjęta szyba, wyczyścili. Widać że mieli niezbędne narzędzia i ... umiejętności :)

 

Pozdrawiam

Sagor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zrobić 2 skrzydła 90 z ruchomym słupkiem i do tego 120cm fix. Da sie takiego fixa 120x210 wykonać w jednej tafli?

 

Nie kombinuj - zepsujesz wygląd.

Dla tego podziału ważne są jeszcze okna obok, na tej samej elewacji. Jeśli masz duże tafle np. 120x150 w jednym skrzydle to bym się trzymał podziału balkonu na 3 części, jeśli takie okno 120x150 jest podzielone na pół to i ten zestaw balkonowy podzielony na 60/90/90/60 będzie wyglądał bardzo stylowo. Jestem zwolennikiem takich zgrabnych, klasycznych konstrukcji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybki odzew Odnośnie ceny to nie jest tak źle okna drewniane wyceniono mi na 31500 a okna drewniano aluminiowe na 39000 .czili 7500 drożej (do zaakceptowania) gorzej z wiedzą sprzedawców tylko w jednej firmie wiedzieli o czym gadka i mogłem takie okno zobaczyć w pozostałych trzech firmach odwodzono mnie od tego towaru gdyż prawdopodobnie mając takie okna w ofercie nawet nie umiano mi go wycenić a na moje pytania odpowiadali ze muszą się skonsultować z fabryką (te firmy skreśliłem bo nie pozwolę się uczyć za moją kasę -wole nie ryzykować) powiem wprost dom powstaje w Pobierowie nad morzem Myśle że okna drewniano aluminiowe to najlepsze rozwiązanie w tym rejonie ,a mala popularność tych okien chyba związana jest bardziej z niewiedzą niektórych sprzedawów straszących mnie że pomiędzy drewnem a aluminium gnije drewno itp. :D

 

Damianar,

 

ty chcesz zamówić okna drewniano-aluminiowe czy okna drewniane z nakładkami aluminiowymi ??

 

Mam wrażenie, że dopłata którą podajesz jest dopłatą za "nakładki" aluminiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...