Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

okna drewniano aluminiowe z trzema szybami będą i tak dość ciężki wiec poco je dociążać drewnem bardziej ciężkim .

Damianr, powiedziałbym że.. mocny dąb jest bardziej wytrzymały i lepiej będzie znosił wagę pakietów, ale że to już jest wg mnie dorabianie filozofii to potraktuj to jako luźny żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem na etapie projektu i poszukuję producentów okien o wysokości około 260 cm (bez podziałów w pionie).

Dowiedziałem się, że okna z PVC nie wykonuje się w takich wysokościach, pozostaje więc drewno i aluminium. Proszę o pomoc i ewentualne adresy producentów.

Pozdrawiam

Bartek - PCW w okleinach nie będzie już miało właściwej statyki - dla drewna to raczej problemem nie jest, ale 260 ma inne ograniczenia - do max 250cm są ograniczone okucia i prawie wszytsko co wyższe, to jest "pomysłowość" producentów.

Za to da się na tą wysokość zrobić HS`y, tylko pamiętaj że tak wysoka szyba będzie już wymagała grubszych tafli - chociaż ostatnio widziałem HS`y o wys. 300cm na zwykłych szybach 4mm ..

Czego to firmy nie zrobią by być tańszym od konkurencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chociaż ostatnio widziałem HS`y o wys. 300cm na zwykłych szybach 4mm .. Czego to firmy nie zrobią by być tańszym od konkurencji?
Ku mojemu zaskoczeniu wygrałem ranking z konkurencja własnie dlatego ze wprost powiedziałem klientowi ze nie przyjmę od niego zamówienia z szybami o pow.4,5 mkw - konkurencja bez zająknięcia chciała mu w to miejsce wcisnąć zwykle 4mm

Masz racje Fin - dochodzi powoli do paranoi i należy po prostu współczuć większości klientom goniącym za kasa a nie znającym sie na rzeczy - im można wcisnąć realnie każdy kit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do faktycznych specjalistów a nie inwestorów - ich w sumie rozumiem, ze zima zaskoczyła i plany wzięły w łeb

Czy już można montować okna ?

W mej ocenie w dalszym ciągu temperatury prawidłowy montaż uniemożliwiają

Jakie jest Wasze zdanie?

 

Temperatury to ostatnio zmienne są. Mamy klienta którego cała stolarka stoi na magazynie, grzeje stan surowy trzema kozami, otwory szczelnie zabite i elektrycy coś tam tworzą wewnątrz. Bardzo naciska i zrobiliśmy próbę przy -3 w dzień. Porażka, coś się stało z Tytanem który kiedyś dawał radę nawet przy -10 a teraz padlina. Ściągamy inną pianę i próbujemy, zapowiadają kilka dni około zera. Generalnie jestem przeciw, jeszcze wymiana może być ale stan surowy odpada.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Generalnie jestem przeciw, jeszcze wymiana może być ale stan surowy odpada...

Dzięki IVO - już myślałem ze tylko ja ma klientów którzy pewnych rzeczy pojąć nie mogą i naciskają

Wszyscy przyzwyczaili się ze nie ma zimy w tym kraju i planowali prace tak jakby jej nie miało być - a tu zonk - mamy zimę - trudno, trzeba czekać a okna od 5 stycznia czekają na magazynie :(

U mnie kolejka oczekujących klientów niestety się wydłuża :(

Wygrali ci, co sie mnie posłuchali i zamówili okna z założenia z montażem w marcu, skorzystali na zimowej promocji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Generalnie jestem przeciw, jeszcze wymiana może być ale stan surowy odpada...

Dzięki IVO - już myślałem ze tylko ja ma klientów którzy pewnych rzeczy pojąć nie mogą i naciskają

Wszyscy przyzwyczaili się ze nie ma zimy w tym kraju i planowali prace tak jakby jej nie miało być - a tu zonk - mamy zimę - trudno, trzeba czekać a okna od 5 stycznia czekają na magazynie :(

U mnie kolejka oczekujących klientów niestety się wydłuża :(

Wygrali ci, co sie mnie posłuchali i zamówili okna z założenia z montażem w marcu, skorzystali na zimowej promocji

 

To moje przeciw chyba wynika też z tego że pianki ostatnio jakieś nienajlepsze. Dawno temu własnoręcznie montowałem stan surowy przy kilkunastu st. mrozu. Mur suchy, bez lodu i śniegu, wyszło OK, żadnej reklamacji potem mimo że o zwilżeniu ściany nie było mowy. Ale robione starym Soudalem na klik. Tego Soudala sprawdzałem nawet przy większym mrozie i zachowywał się super. Teraz czy to Ceresit, Illbruck czy Tytan to lepiej nie ryzykować.

Pomijam już jaka to radość dla montażystów w taki mróz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowym Soudalem czy innymi jest to samo - przy paru stopniach mrozu pianka nie pęcznieje i nie wysycha - jest mokra w środku, wisi jak towot.

Co z tego, że piszą do minus 10?

Wszelkie piany - do montażu i ociepleń drzwi czy bram - reklamują jako bezfreonowe, podejrzewam więc, że to główny powód takich cudów. Nie wiem jakie inne składniki jeszcze pozmieniano, może jest tu fachura w tej materii i poprawi moje wnioski.

 

Sprawdź okna zamontowane w stan surówy, pozostawione na kilka miesięcy bez tynku - pianka je wypchnie lub wciągnie, nie możesz przewidzieć jak się rozpręży- kiedyś przy nadmiarze tylko wypychała. :roll: Trzeba montować na dyble chyba :roll: zawsze większe prawdopodobieństwo lepszej roboty.

Moim zdaniem świat głupieje do reszty i ciągle czymś straszy: jak nie dziurą ozonową to globalnym ociepleniem, jak nie ptasią to świńską grypa... eeehhhh :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nawet nie miałem na myśli piany, te do minus 10 g... warte już przy minus 2 :( krystalizujące się i tak jak napisał Stary - wiszące jak psu.... i ni cholery nie trzymającą się niczego - poza jednym, pięknie trzyma sie na ubraniu i dłoniach :lol:

Miałem bardziej na myśli mur, jego temperaturę (teraz ok minus 15), o tym że PVC wystarczy lekko uderzyć by pękło jak szyba wspominać nie ma chyba potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....pozostawione na kilka miesięcy bez tynku - pianka je wypchnie lub wciągnie, nie możesz przewidzieć jak się rozpręży- kiedyś przy nadmiarze tylko wypychała. :roll: Trzeba montować na dyble chyba :roll: zawsze większe prawdopodobieństwo lepszej roboty....
Nie trzeba, kiedyś zostawiałem dystanse tylko na dzień, teraz zostawiam do czasu ostatecznej regulacji okien tuz przed zamieszkaniem i jeśli tylko kolejnym wykonawcom nie wpadnie do głowy, że mogą one im się kiedyś do czegoś przydać, to klienci faktycznie trzymają je do końca. I Staruszku - to działa i to działa idealnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś słyszał coś na temat firmy Oknanet z okolic Warszawy. Mają najbardziej korzystną cenowo ofertę ale nic o nich nie wiem. Generalnia jak ktoś by mi polecił jakąś firmę z okolic Warszawy, która posiada korzystny stosunek jakości do ceny to będę wdzięczny. Nie chcę wydać fortuny ale z drugiej strony też nie chcę ich wymieniać ponownie za parę lat, mieszkam w bloku więc energooszczędność też nie musi być na najwyźszym poziomie. Narazie rozpiętości cenowe jakie otrzymuję są od ok. 5000 do 11000 PLN i są to często okna o podobnych parametrach. Z góry wszystkim dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Miałem bardziej na myśli mur, jego temperaturę (teraz ok minus 15), o tym że PVC wystarczy lekko uderzyć by pękło jak szyba wspominać nie ma chyba potrzeby

 

Montaż teraz to strzał w stopę.

Co do piany - idzie łeb w łeb z jakością chińskiego obuwia. Widziałem przypadek "dociągnięcia" ramiaków do muru - ale przy temp + i w ciągu zaledwie kilku dni. Zobaczyć w tamtej chwili minę montującego...bezcenne. W każdym razie nad dyblowaniem warto chyba pochylić czoło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Miałem bardziej na myśli mur, jego temperaturę (teraz ok minus 15), o tym że PVC wystarczy lekko uderzyć by pękło jak szyba wspominać nie ma chyba potrzeby

 

Montaż teraz to strzał w stopę.

Co do piany - idzie łeb w łeb z jakością chińskiego obuwia. Widziałem przypadek "dociągnięcia" ramiaków do muru - ale przy temp + i w ciągu zaledwie kilku dni. Zobaczyć w tamtej chwili minę montującego...bezcenne. W każdym razie nad dyblowaniem warto chyba pochylić czoło...

Od zawsze byłem wrogiem kotew przy montażu okien PCV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że już takich pytań było w tym wątku całe mnóstwo, ale dla mnie to naprawdę trudna decyzja i proszę o radę, które okna wybrać. Drogą eliminacji pozostały mi do wyboru

OKNA PETECKI Rehau Brillant Design, okucia Roto, oraz

AVANTE Styl, okucia Roto ale te podstawowe

 

...Wy tam z krainy białych i brunatnych (ostatnio modne w okolicy Jarosławia) niedźwiedzi - nie macie co robić zimą tylko łokna montować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że już takich pytań było w tym wątku całe mnóstwo, ale dla mnie to naprawdę trudna decyzja i proszę o radę, które okna wybrać. Drogą eliminacji pozostały mi do wyboru

OKNA PETECKI Rehau Brillant Design, okucia Roto, oraz

AVANTE Styl, okucia Roto ale te podstawowe

 

...Wy tam z krainy białych i brunatnych (ostatnio modne w okolicy Jarosławia) niedźwiedzi - nie macie co robić zimą tylko łokna montować ?

 

Nie montuje tylko kupuję. Montować będę na wiosnę. I jeśli ktoś może podpowiedzieć byłabym bardzo wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że już takich pytań było w tym wątku całe mnóstwo, ale dla mnie to naprawdę trudna decyzja i proszę o radę, które okna wybrać. Drogą eliminacji pozostały mi do wyboru

OKNA PETECKI Rehau Brillant Design, okucia Roto, oraz

AVANTE Styl, okucia Roto ale te podstawowe

 

...Wy tam z krainy białych i brunatnych (ostatnio modne w okolicy Jarosławia) niedźwiedzi - nie macie co robić zimą tylko łokna montować ?

 

Nie montuje tylko kupuję. Montować będę na wiosnę. I jeśli ktoś może podpowiedzieć byłabym bardzo wdzięczna.

 

Co znaczy podstawowe okucia i dlaczego podstawowe? W Stylu stosuje się wszystkie wersje Roto, od Compacta po Designo. A co do wyboru....trudny.

W tym wypadku mogę nie być obiektywny więc nie podpowiadam :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że już takich pytań było w tym wątku całe mnóstwo, ale dla mnie to naprawdę trudna decyzja i proszę o radę, które okna wybrać. Drogą eliminacji pozostały mi do wyboru

OKNA PETECKI Rehau Brillant Design, okucia Roto, oraz

AVANTE Styl, okucia Roto ale te podstawowe

 

...Wy tam z krainy białych i brunatnych (ostatnio modne w okolicy Jarosławia) niedźwiedzi - nie macie co robić zimą tylko łokna montować ?

 

Nie montuje tylko kupuję. Montować będę na wiosnę. I jeśli ktoś może podpowiedzieć byłabym bardzo wdzięczna.

 

Co znaczy podstawowe okucia i dlaczego podstawowe? W Stylu stosuje się wszystkie wersje Roto, od Compacta po Designo. A co do wyboru....trudny.

W tym wypadku mogę nie być obiektywny więc nie podpowiadam :wink:

 

Pozdrawiam

 

Podstawowe to znaczy compact a nie multi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...