Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

może pogadamy trochę o oknach przeznaczonych do domów pasywnych.

Szyba U=0,3W/m2xK, kantówka 101 mm z wkładem poliuretanowym w szkrzydle i ościerznicy.

Cena kosmos dla Klienta polskiego na dzień dzisiejszy ale Niemcy kupują - export idzie za Odrę .

Czy plastik ma ofertę dla passive budynków ?

 

Tylko bez napinania się , girls :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Loguję sie pierwszy raz tak czytam was i może mi pomożecie w wyborze dobrych okien. Mam trzy wyceny

Wszystkie z systemem 3 szyb kolor biały

ms-termoplus 12 800

budvar-kbe 88 13 700

adams-passiv-line 10 700

 

Najbardziej zdziwiła mnie wycena budvaru z 39% zniżką !!!!!!

Proszę o poradę ja z okien jestem zielony.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Staram się wybrać dobre okna w rozsądnej cenie mam na tą chwilę wyceny firm montujących z następujących profil okiennych, 2 strony kolor:

 

1) Schuco Elita szklenie 3 szybowe okucia Winkhaus AutoPilot

2) Schuco CT70 szklenie 2 szybowe okucia Winkhaus Standard

3) Trocal InnoNova szklenie 2 szybowe okucia Roto NT

4) Gealan S8000 szklenie 3 szybowe okucia Roto NT

5) KBE70 szklenie 3 szybowe okucia Maco 01K

 

Proszę o opinię najtańszy Trocal najdroższe Schuco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umyjesz rolety przy FF-ce bez wyjęcia szyby. Ewentualnie akrobatyczne sztuczki przez rewizję (czytaj: mysie po jednym lamelu, przesuwanie wyżej, mycie jednego lamela itd...).

Sprawa odkopana sprzed paru lat, ale akurat mnie interesuje.

Planuję parę fix'ów i rolety Integro.

 

Jakieś nowe pomysły co do czyszczenia takiej rolety przy fixach?

 

Do osób posiadających: jak radzicie sobie z tym tematem? Przecież wielu z Was ma choćby okna tarasowe, z których część nie jest otwierana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Powoli mam już serdecznie dość. Dość nawiedzonych i głupich architektów i naiwnych, zapatrzonych w piękne rysunki elewacji klientów.

Naprawdę ręce i jaja odpadają jak dostaje się do ofertowania takie przypadki jak trzy dzisiejsze.

 

Cholera, czy takiemu gryzipiórkowi korona z głowy spadnie jak się doszkoli lub chociaż przez chwile pomyśli? Myślenie ponoć nie boli - co w przypadku niektórych biur projektowych jednak nie jest prawdą. Chyba zacznę tworzyć wykaz biur i archiwizować takie jak dzisiejsze kretynizmy

 

Wqrwiony jestem na maksa, zwłaszcza po odpowiedzi Inwestora gdzie w przesłanej mu ofercie napisałem ze 90% wymyślonych przez architekta okien wymaga przekonstruowania (pewnie sam jest architektem ;) )

Przykład?

1) Okno okrągłe fi 40cm rozwierno-uchylne - ciekawe jak on na to wpadł, że jest to możliwe

Ach zapomniałem - wskazanie na profil 7 komorowy (szerokość profila minimum 80 mm) tym samym realnie skrzydło nie ma szansy wyjść z ościeżnicy bez zakleszczenia się

2) okno RU - szerokość 40 cm wysokość 350 cm w jednym skrzydle

3) okno TYLKO uchylne, szerokość 250 cm wysokość 200 cm

Czy ten kretyn widział i czy wogóle otwierał kiedykolwiek takie okno? O myciu go nie wspomnę. Trzeba by go wysłać na Rodzine Połanieckich - lokatorzy by go chyba zlinczowali

4) balkon dwuskrzydłowy - szerokość 230 cm na 250 cm wysokości

Na koniec cudeńko

5) wyobraźcie sobie prostokąt szerokości 60 cm i wysokości 3,7 metra, już widzicie? teraz zetnijcie dol pod katem, taki jakby trapezik do góry nogami i..... i ma to być otwierane i uchylane. Przypomnę - całość stoi na tym ostrym kącie

 

Chyba nie mam poczucia humoru - bo tak należy chyba potraktować takie pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bądź tu czlowieku uczynny......... :D chcesz pomóc rozwiązac problem.....to ci kryptoreklamę zarzucą...
spoko, przyzwyczaisz się, ja na każdym kroku to słyszę jak tylko japę otworzę :lol:

 

Podobają mi się te cegiełki w okienku wstawione :)

Nie widziałem nigdy tak ładnie wymurowanych na żadnej budowie - ale to prefabrykat, musi wyglądać bo by ludziska nie kupili :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko....mogę slużyć radą dotyczącą punktu 1

http://foto0.m.onet.pl/_m/7268678937d00393b2d32394bff1335c,10,19,0.jpg

w to cudeńko można wstawić każde okrągle okienko i nie ma obawy że się nie otworzy.... :D

 

Jakby jeszcze ta pomocna dłoń ze zrozumieniem czytała to by wiedziała że problem zakleszczenia skrzydła w ościeżnicy jest niezależny od tego w czym i jak zamontowane jest okno. A "ceglana dziura" faktycznie fajna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bądź tu czlowieku uczynny......... :D chcesz pomóc rozwiązac problem.....to ci kryptoreklamę zarzucą...

To wyjaśnij nam proszę w czym twoja rada jest pomocna w temacie okrągłego okna o średnicy 40cm i do tego R/U? Myślisz, że problem polega na wykonaniu otworu w ścianie pod to okno?

Może rozjaśnię gdzie jest problem:

- nie da się wygiąć takiego czegoś z PVC nawet jako szklenia w ramie (za mały promień)

- nie istnieje okucie R/U do okien okrągłych

- pomijając pierwszą i drugą trudność można by zrobić okno tylko uchylne na specjalnym zawiasie ale ...nie da się otworzyć bo się zakleszczy w rami :(

No ale twój prefabrykowany element rozwiąże zapewne przytoczone problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ci się bwojtku podoba ten trapezik do góry nogami stojący na czubku i tam powinny być umieszczone zawiasy - taka przynajmniej ma wizje architekt

Naprawdę ręce można załamać

Nie wiem czy dobrze rozumiem. Jeżeli jest to coś takiego:

http://czworokaty.pastylka.com/images/trapez_pr.gif

tylko przekręcone o 90 stopni w prawo (czyli dół stanowi odcinek BC) to wydaje się to wykonalne (zależy jak ostry ten kąt)...

...gdyby nie ta wysokość, o której piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...