Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

uzupełnienie - kąt 45 stopni

Gdyby nie wysokość to jest to do zrobienia - trzeba byłoby ściąć od zewnątrz krawędź skrzydła by się otwierało bez zahaczania o ramę i wkleić dodatkowy klin w ramę by było szczelne. Pogadaj z kimś kumatym na produkcji u Jezierskiego.

No ale dosyć zdradzania tajemnic produkcji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... fakt, dlaczego?

Teraz się zastanowiłem, że faktycznie można spokojnie umieścić tam zawias. Jakoś stare przyzwyczajenia u mnie pokutują, zawiasy ze stopka a nie mocowane tylko do boku. Zaczep do RU także spełniałby zadanie przy takim kącie więc.... masz racje - samo RU jest wykonalne, zakleszczanie się naroża możliwe do usunięcia - pozostaje tylko WIELKOŚĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jak puszcza sniegi zaczynam budowe wiec zrobilem wstepne rozeznanie w sprawie okien. zgodnie z projektem (i moimi i zony planami) są okna łukowe, łuk nie duży bo wysokosci 23 cm zarówno w oknach normalnych jak i balkonowych/tarasowych.

Plan był taki: okna łukowe z pcv w ciemnej okleinie, 3 szybki, uchylne+otwierane

Bylem w 2 uznanych w miescie firmach, i powiedziano mi ze:

1a) nie ma mozliwosci zrobienia tych okien uchylnych,

1b) ze jak zrobia uchylne to gwarancji nie ma wogole!

2) jak zrobia lukowe to gorna czesc okna - luk jest najslabsza czescia okna i sie wypaczy od slonca i moze byc problem z otwieraniem nawet po krotkim czasie eksploatacji

3) i ze wogole okna lukowe to same problemy w pozniejszym czasie (pomijajac koszty zakupu oczywiscie) ;)

 

prosilbym fachowcow o wypowiedz na ten temat oraz uzytkownikow okien z lukami jak im sie one sprawdzaja

pozdrawiam

tcsmile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzupełniając i potwierdzając. By nie było kłopotu z łukami pozostaje ci zmienić priorytety - z PVC przerzucić się na drewno. W PVC rozsądni producenci łuków RU nie robią a w kolorze to już wogóle porażka.

ad 2) przy spapranym montażu może tak się zdarzyć, w łuku nie ma wzmocnienia bądź... jest jako sztuka dla sztuki gdyż jest podcinane

ad 3) dla klientów upartych i szukających rozwiązań które inni odrzucają i zawsze trafia na takiego co powie ze "można" i doda bilet na księżyc w jedną stronę jest to prawda. Dla klientów rozsądnych - łuk nie jest straszny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bądź tu czlowieku uczynny......... :D chcesz pomóc rozwiązac problem.....to ci kryptoreklamę zarzucą...

To wyjaśnij nam proszę w czym twoja rada jest pomocna w temacie okrągłego okna o średnicy 40cm i do tego R/U? Myślisz, że problem polega na wykonaniu otworu w ścianie pod to okno?

Może rozjaśnię gdzie jest problem:

- nie da się wygiąć takiego czegoś z PVC nawet jako szklenia w ramie (za mały promień)

- nie istnieje okucie R/U do okien okrągłych

- pomijając pierwszą i drugą trudność można by zrobić okno tylko uchylne na specjalnym zawiasie ale ...nie da się otworzyć bo się zakleszczy w rami :(

No ale twój prefabrykowany element rozwiąże zapewne przytoczone problemy.

 

To jako ciekawostkę tylko napiszę że Radius wykonał Fix w ościeżnicy (i nawet oszklił, magicy jacyś?) o średnicy 31,5 cm. Dla mnie niepojęte ale to fakt. Czy takie zlecenia będą realizowali czy to jednorazowy popis tego nie wiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVO333 - jest tu mój oddzielny wątek o Wiglawie, to już historia, która mnie czegoś nauczyła. Klient może nawet chcieć wieżę Eifla czy inne cuda ale.... ale ja już ryzykować więcej nie będę.

Co z tego że dostarczyłem klientowi piękne okna.

Co z tego że zamontowany ma piękny półłuk o promieniu 1650 mm tak jak chciał.

Co z tego że przez dwa lata to pięknie wyglądało skoro pewnej zimy poszedł piękny sznyt w narożu i szybę szlag trafił.

Wykonana zgodnie ze sztuką, szyby 8 mm (dokładnej konstrukcji już nie pamiętam ale jedna z nich była do tego laminowana) bo oceniono że inne będą za słabe, ciężkie jak cholera i wnoszone na piętro przez pięciu osiłków.

Co z tego że spełnione marzenie inwestora by ten półłuk był w jednej tafli. Pierwszy i ostatni raz uległem widzi mi się Inwestora i nigdy więcej. Nerwy nie warte zachodu.

Bo post faktum nie ważne są wymagania Inwestora i moje przestrogi.

Bo po fakcie słyszy się słowa - dlaczego mnie Pan nie uprzedził ze tak może się zdarzyć.

Słów się nie pamięta - lub bardzo szybko zapomina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVO333 - jest tu mój oddzielny wątek o Wiglawie, to już historia, która mnie czegoś nauczyła. Klient może nawet chcieć wieżę Eifla czy inne cuda ale.... ale ja już ryzykować więcej nie będę.

Co z tego że dostarczyłem klientowi piękne okna.

Co z tego że zamontowany ma piękny półłuk o promieniu 1650 mm tak jak chciał.

Co z tego że przez dwa lata to pięknie wyglądało skoro pewnej zimy poszedł piękny sznyt w narożu i szybę szlag trafił.

Wykonana zgodnie ze sztuką, szyby 8 mm (dokładnej konstrukcji już nie pamiętam ale jedna z nich była do tego laminowana) bo oceniono że inne będą za słabe, ciężkie jak cholera i wnoszone na piętro przez pięciu osiłków.

Co z tego że spełnione marzenie inwestora by ten półłuk był w jednej tafli. Pierwszy i ostatni raz uległem widzi mi się Inwestora i nigdy więcej. Nerwy nie warte zachodu.

Bo post faktum nie ważne są wymagania Inwestora i moje przestrogi.

Bo po fakcie słyszy się słowa - dlaczego mnie Pan nie uprzedził ze tak może się zdarzyć.

Słów się nie pamięta - lub bardzo szybko zapomina

 

Ale ja podałem to tylko jako ciekawostkę. Absolutnie nie pochwalam różnych skrajnych rozwiązań :oops:

Ale przyznaj, pokaz możliwości dość imponujący :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVO - pokaz możliwości? Hmmm.... to może o pokazach możliwości chwilkę porozmawiamy? ;)

Ostatnio często dostaje zapytania gdzie załącznikiem sa oferty od innych handlowców.

Nasuwa sie jeden podstawowy wniosek - klienci tak naprawdę wogóle nie czytają ofert, skupiają się tylko na końcowych cyferkach do zapłaty. Bardzo często nawet nie zauważają, że czy to poprzez nieuwagę czy z pełna premedytacją ilości okien się nie zgadzają, bądź ich wymiary. Sposobów na pozyskanie klienta by ruszył się i przyszedł do punktu jest wiele a jak juz przyjdzie to w większości wypadków jest "ustrzelony"

 

Wiec z ciekawostek konkurencji ;) :

 

- balkon dwuskrzydłowy, z ruchomym słupkiem, 2065/2500 wykonany na rozreklamowanym na cały kraj profilu, wykonany na profilu okiennym a nie pośrednim bądź drzwiowym, oczywiście w kolorze :) a jakże :)

 

- witryna 2000/2250 z szyba 4/10/4/10/4, pomijam już grubość szyb ale obok informacja ze "k" szyby 0,5 z argonem

 

- cena montażu "surowego" - tylko trzymajcie się mocno - 8,00 PLN/1mb. (dla przypomnienia stawka na duże inwestycje - minimum 1000 mb obwodu - z końca lat 90-tych)

 

- i jeszcze lepszy kwiatek - cena montażu w warstwie ocieplenia 12,00 PLN/1 mb. Hmmm... ciekawe czy już montują na ślinę czy jeszcze w jakiś sposób ja zagęszczają :lol:

 

takie informacje jak profile podokienne, wyposażenie w standardzie, rodzaj i producent klamki, profile bazowe czy tez poszerzenia pod drzwiami - tego nie ma bo i po co? A później klamki po 2 złote rozsypujące się w ciągu roku, balkony podparte na styropianie, deseczkach, dachówkach czy cegłach....echh.... długo by gadać - ale porozmawiajmy

Kogo z Was ostatnio klient zaskoczyl i czym?

 

bwojtku - mnie bardziej ciekawi jak im się udało listwy przyszybowe zapiąć i jak zarefował klient na ich łączenie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVO - pokaz możliwości? Hmmm.... to może o pokazach możliwości chwilkę porozmawiamy? ;)

Ostatnio często dostaje zapytania gdzie załącznikiem sa oferty od innych handlowców.

Nasuwa sie jeden podstawowy wniosek - klienci tak naprawdę wogóle nie czytają ofert, skupiają się tylko na końcowych cyferkach do zapłaty. Bardzo często nawet nie zauważają, że czy to poprzez nieuwagę czy z pełna premedytacją ilości okien się nie zgadzają, bądź ich wymiary. Sposobów na pozyskanie klienta by ruszył się i przyszedł do punktu jest wiele a jak juz przyjdzie to w większości wypadków jest "ustrzelony"

 

Wiec z ciekawostek konkurencji ;) :

 

- balkon dwuskrzydłowy, z ruchomym słupkiem, 2065/2500 wykonany na rozreklamowanym na cały kraj profilu, wykonany na profilu okiennym a nie pośrednim bądź drzwiowym, oczywiście w kolorze :) a jakże :)

 

- witryna 2000/2250 z szyba 4/10/4/10/4, pomijam już grubość szyb ale obok informacja ze "k" szyby 0,5 z argonem

 

- cena montażu "surowego" - tylko trzymajcie się mocno - 8,00 PLN/1mb. (dla przypomnienia stawka na duże inwestycje - minimum 1000 mb obwodu - z końca lat 90-tych)

 

- i jeszcze lepszy kwiatek - cena montażu w warstwie ocieplenia 12,00 PLN/1 mb. Hmmm... ciekawe czy już montują na ślinę czy jeszcze w jakiś sposób ja zagęszczają :lol:

 

takie informacje jak profile podokienne, wyposażenie w standardzie, rodzaj i producent klamki, profile bazowe czy tez poszerzenia pod drzwiami - tego nie ma bo i po co? A później klamki po 2 złote rozsypujące się w ciągu roku, balkony podparte na styropianie, deseczkach, dachówkach czy cegłach....echh.... długo by gadać - ale porozmawiajmy

Kogo z Was ostatnio klient zaskoczyl i czym?

 

bwojtku - mnie bardziej ciekawi jak im się udało listwy przyszybowe zapiąć i jak zarefował klient na ich łączenie :lol:

 

To dodam jeszcze inną metodę, tu już oceniam to jako chamstwo sprzedawcy. Robiłem kilka dni temu kompleksową wycenę stanu surowego z bramą i drzwiami. Dziś rozmawiałem z klientką i padły liczby, ktoś wycenił okna taniej o ileś tam, normalne, nie w tym rzecz. Bramę 2500x2600 (taki otwór) którą wyceniłem na sporo ponad 4tyś. sprzeda za 2990 , Hormann z napędem.

Zdziwiła mnie ta cena ale to (tak mi tłumaczyła klientka) promocja specjalna na ten rozmiar. Coś wspomniałem żeby się upewniła bo do Hormanowej promocji ten wymiar mi nie pasuje ale ponoć sprzedawca zmierzył i zapewniał że będzie OK. Później zajrzałem do netu i owszem, jest promocja za 2990 ale 2500x2125. Obym się mylił ale ktoś wciska klientowi bramę pół metra niższą niż otwór. Skuteczne? Bardzo. Ciekaw jestem jak się to zakończy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie powiedzieć ile najlepiej wysunać okna w warstwę ocieplenia. Okna Jezierskiego Premium Ultra 82mm/pakiet 3 szyby montaż w murze trójwarstwowym silikat 24cm, styropian 17cm, silikat 9cm. Chodzi mi o najlepsze parametry termoizolacyjne, przygotowałem kotwy które umozliwią dalekie wysuniecie bez ryzyka na statykę ( bardzo solidne ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam masz odpowiedz

http://forum.muratordom.pl/post4041914.htm#4041914

post powyżej linkowanego

Jareko czy mozesz jasniej, nie wiem czy jest sens przy 17cm ocieplenia dalej wysunac okna poza lico ściany nośnej, tzn. czy zamontować je aby wewnetrzna krawędz okien schowała sie w styropianie a jesli tak to ile 0,5 cm; 1, 2, 3cm ? Nie kumam tych waszych izoterm :-?

Na poddaszu jest przewidziana ściana dwuwarstwowa silikat 24 cm i 30cm styropianu, tam pewnie zagłebie jeszcze bardziej, tylko ile uzasadnione termicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec jaśniej :)

skoro masz scanię trójwarstwową to tak naprawdę nie masz wyjścia. Możesz oczywiście zostawić okno zamontowane w ścianie nośnej i z nią zlicowane ale pomyśl jak zakryjesz styropian który zostanie odsłonięty? By było dobrze to ten styropian powinien jeszcze nachodzić na ościeżnicę minimum 10 mm (przeważnie robi się ok 3 cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko jakoś nie możemy sie tym razem zrozumieć... Nie po to bawiłem się w robienie konsol pod zamontowanie okien w warstwie ocieplenia by okna opierały się nawet rantem o ścianę konstrukcyjną... pytam jak głeboko zamontować okno w styropianie. Czyli: mam profil si82, wysuwajac konsole tylko 55mm poza scianę mam całe okno schowane w styropianie, miedzy wewnetrzna płaszczyzna okna a licem ściany zostanie ok. 5mm styropianu ( oczywiscie konsola podpiera tylko listwę montazową na dole ma ona szerokość ok. 26mm potem od końca listwy zostaje juz tylko ok. 21mm ramy okna ). Teraz jeszcze raz pytanie czy zagłebić okno bardzie ( tzn. wysunać konsolę 65mm-75mm tak by całe okno schowało sie 1 lub 2cm w warstwie styro. Od wewnatrz bedzie tynk cementowo-wapienny wiec przykryje bez problemu 1-2cm wystajacego styropianu. Z zewnatrz najade 2-3cm styropianem na ramę okna/siatka i tynk. Kurcze moze metnie tłumacze ale jasniej jakos nie potrafię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...