Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

przy 17 cm styropianu okno spokojnie możesz tak własnie wysunąć. Dalsze wysuwanie nie ma sensu. Jak zamierzasz obrobić glif zewnętrzny?

 

Planuję przykleić membranę paroprzepuszczalną z siatka z włókna szklanego. Potem wywinę membranę, przykleję siatkę klejem do styropianu i brzegu pustaka ściany osłonowej. Na to na kleju lub piance do klejenia styro, 3 cm styropianu grafitowego, klej, siatka, klej i tynk cienkowarstwowy. Od środka folia paroszczelna z siatką szklana i na to tynk cem-wap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zamawiam właśnie okna i pytanie - profil Schuco

Czy w klase B czyli CT 70 Euro warto się pchac? Twierdza ze wszyscy na tym robia Schuco. Ścianka widoczna 2,8mm , gorzej niewidoczna kolo 2mm (2,5 i byla by klasa A)

I ta calkiem spora firma wykonuje te okna z uszczelkami cietymi w naroznikach

Uszczelka nie jest zgrzewana - styk uszczelek jest zupełnie luźny ???

Czy to jest dopuszczalne?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zamawiam właśnie okna i pytanie - profil Schuco

Czy w klase B czyli CT 70 Euro warto się pchac? Twierdza ze wszyscy na tym robia Schuco. Ścianka widoczna 2,8mm , gorzej niewidoczna kolo 2mm (2,5 i byla by klasa A)

I ta calkiem spora firma wykonuje te okna z uszczelkami cietymi w naroznikach

Uszczelka nie jest zgrzewana - styk uszczelek jest zupełnie luźny ???

Czy to jest dopuszczalne?

 

Pozdrawiam

Ciekawe wnioski jak na Klienta. Gratuluję analitycznego umysłu i umiejętności słuchania przekonywującego sprzedawcy.

Aha, pachnie mi tu.. próbą włożenia kija w mrowisko i nakierowanie krytyki na jakąś niewygodną konkurencją.

Przeciętny człowiek nie kupi sobie okna i nie przetnie profili by stwierdzić czy klasa to A czy B..

Ale jest coś takiego jak zaufanie do firm - myślę, że próba jego podważenia bez przedstawiania dowodów jest niepoważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam konkretnie - a Ty piszesz cos o zaufaniu i nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi.

Handlowiec firmy sam przyznal ze maja profil klasy B. Firmy nie podaje bo nie jest to istotne.

Co ciekawe pytam kolejnej firmy od Schuco i tez uszczelki ciete w naroznikach - a wszystkie okna co mam - kilka firm jest tez Schuco 3K- sa albo ladnie zgrzane albo ciagle po obwodzie bez cięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Twoje zapytanie odczytałem jako "uwaga, wszyscy robią na profilu euro"

Dla mnie nie ma znaczenia czy robią A czy B - ufam swoim dostawcom, że używają takich komponentów, jakich wymaga przyzwoitość i stan posiadanej wiedzy.

W tym wypadku pytanie o klasę B jets próbą podważenia wiarygodności jakiegoś segmentu rynku.

Bardziej wprost nie potrafię napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja próbuję wybadać czy profil B jest znacznie gorszy czy nie - co do dostawców gratuluje zaufania u mnie takiego nie ma - znam bezpośrednio pewne firmy (takżę prod. okien) z działania to wiem co potrafią zrobić żeby sobie uprościć sprawę/zarobić więcej.

Profil Euro zrobiono dla takich rynkow jak nasze zeby uzyskac nizsza cene - to wiadomo idzie kosztem jakości - ja nie wiem jak sie sprawuje w praktyce - wydam troche na te moja okna i chce byc zadowolny - tylko nie mów: no to kup A i bedzie ok.

CT70 Euro - wygląda solidnie i dlatego pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już dobrze wyłuszczył ci sprawe finlandia. Marketingowo rozdmuchano pewne sptawy majace sie nijak do REALNEJ jakosi i trwalosci okien. Podobnie żerują na niewiedzy spece od PR wywlekając nie mająca znaczenia zawartośc ołowiu czy wyższość jednyk okuć nad drugimi kiedy to wiadomo że dla użytkownika realnie nie ma to znaczenia

Liczy sie co z takiego profila wykonac można - okno czy gó...no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, w zasadzie to tak samo widze chcialem zapytac o opinie, kazda duza firma okaniarska ma swoje haslo przewodnie typu ołów itp

Mam tez w obecnym domu/biurze rozne okna wiekszosc 3K zadne wypasy - wiekszosc wowczas byla kupowana na zasadzie niskiej ceny - a sa ok. Raczej nie sa klasy A.

 

Mam do Ciebie pytanie jak to jest z tym uszczelkami w oknach Jezierskiego - też są przecięte na narożnikach? Aprobata Schuco na CT70 nie przewiduje żadnego zgrzewania. To wychodzi ze taki jest u nich proces technologiczny

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko - przypominam o fotkach

Co do tych okien zlukami bez lukow szklen po 10m2 itp - widac ze mi pracy nie zabraknie.

Apropo profili olowiowych czy bezolowiowych.

Producent profili - duzy, doswiadczony i uznany, wieloletni - wylusczyl prawde o tych cynkowo-wapniowych w jednym slowie [po dlugiej kilkudniowej dyskusji - byl u nas i sie gadalo].

Wiec sie wyluszczyl jednym slowem "sz.....".

Tesknie marzyl o czasach strasznych profili olowiowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę na tym forum sporo fachowców, więc być może ktoś mi pomoże i wytłumaczy.

Dałam do wyceny okna do domku, interesują mnie profile 5-komorowe, szyba standardowa u-1.0.

Na 4 oferty jakie dostałam od róznych firm na róznych profilach (Foris 501, Aluplast Ideal 4000, Eurocolor Brillant, Platinum z OknoPlastu) w ofercie z OknoPlastu jako jedynej, przy oknie balkonowym dołożono dodatkowe wzmocnienie(poszerzenie ramy 30 mm) montowane między górną ościeżnicą okna a skrzynką na roletę. Sprzedawca tłumaczy że w tej 3 centymetrowej belce znajduje się pełne stalowe wzmocnienie ze stali gr.3mm. I to wzmocnienie oni stosują dla okien powyżej 1,5m szerokości bez słupków stałych. A w moim przypadku okno balkonowe ma 1,80 x 2,20 ze słupkiem ruchomym. Nad oknem zostawione jest 20cm na skrzynkę na roletę. I podobno przy tej wielkości okna roleta jest bardzo ciężka i leżąc na górnej ościeżnicy może ją wyginać. Koszt tego wzmocnienia nie jest duży - ok.90zł.

Inni dostawcy mówią że to nie potrzebne, mimo, że czasami wzmocnienie stalowe w ościeżnicy mają w przekroju literę U, a nie pełne jak np. w Oknoplaście.

Proszę o Waszą opinię czy to wzmocnienie jest konieczne, czy może wskazane?

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkcje mają taką:

tna ramy pod katem 45 stopni razem z uszczelka

idzie to na zgrzanie - uszczelka jest odchylana od naroza

po zgrzaniu uszczelke wciskaja na swoje miejsce

uszczelka docieta jest tak samo jak profil czyli 45 stopni

 

Dokładnie tak.

 

Co prawda nie produkuję okien na Schuco, ale jest to BARDZO dobre rozwiązanie uszczelnienia okna w narożach.

Przy normalnych uszczelkach zgrzewanych w narożach następuje tak zwane "stwardnienie" uszczelki. W związku z tym uszczelka taka jest mniej elastyczna w narożu, co się uwidacznia podczas badań na szczelność okien. Firmie SCHUCO udało się ten problem obejść w pokazany przez Ciebie sposób. Niestety dla producenta dochodzi jedno dodatkowe stanowisko pracy (koszt). Uszczelka ta nie jest zgrzana w narożach, co ułatwia też jej późniejszą wymianę.

 

Dla informacji powiem Ci jeszcze że firma FIMTEC wprowadziła/wprowadza aktualnie frezarkę dla producentów okien którzy mają w swoim systemie uszczelki zgrzewane w narożach.

 

PS: A jeśli chodzi o klasę profilu - czy to będzie klasa A czy klasa B - nie ma dla użytkownika właściwie żadnych różnic. Dużo ważniejszym i często pomijanym elementem jest GRUBOŚĆ zastosowanego wzmocnienia oraz tak zwane "maksymalne" gabaryty okien.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może pogadamy trochę o oknach przeznaczonych do domów pasywnych.

Szyba U=0,3W/m2xK, kantówka 101 mm z wkładem poliuretanowym w szkrzydle i ościerznicy.

Cena kosmos dla Klienta polskiego na dzień dzisiejszy ale Niemcy kupują - export idzie za Odrę .

Czy plastik ma ofertę dla passive budynków ?

 

Tylko bez napinania się , girls :roll:

 

Charlie,

 

jeśli jesteś niemieckojęzyczny to na stronie

 

http://www.passiv.de/

 

masz wszelkie przebadane materiały z certyfikatem do domu "Pasywnego".

 

Są tam zarówno producenci okien jak i systemodawcy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może pogadamy trochę o oknach przeznaczonych do domów pasywnych.

Szyba U=0,3W/m2xK, kantówka 101 mm z wkładem poliuretanowym w szkrzydle i ościerznicy.

 

Czy plastik ma ofertę dla passive budynków ?

 

Tylko bez napinania się , girls :roll:

 

Charlie,

 

jako ciekawostka:

 

okna do domów pasywnych muszą mieć Uw < 0,8 W/m2K przy zastosowaniu zestawu 3-szybowego o współczynniku Ug = 0,7 W/m2K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę na tym forum sporo fachowców, więc być może ktoś mi pomoże i wytłumaczy.

Dałam do wyceny okna do domku, interesują mnie profile 5-komorowe, szyba standardowa u-1.0.

Na 4 oferty jakie dostałam od róznych firm na róznych profilach (Foris 501, Aluplast Ideal 4000, Eurocolor Brillant, Platinum z OknoPlastu) w ofercie z OknoPlastu jako jedynej, przy oknie balkonowym dołożono dodatkowe wzmocnienie(poszerzenie ramy 30 mm) montowane między górną ościeżnicą okna a skrzynką na roletę. Sprzedawca tłumaczy że w tej 3 centymetrowej belce znajduje się pełne stalowe wzmocnienie ze stali gr.3mm. I to wzmocnienie oni stosują dla okien powyżej 1,5m szerokości bez słupków stałych. A w moim przypadku okno balkonowe ma 1,80 x 2,20 ze słupkiem ruchomym. Nad oknem zostawione jest 20cm na skrzynkę na roletę. I podobno przy tej wielkości okna roleta jest bardzo ciężka i leżąc na górnej ościeżnicy może ją wyginać. Koszt tego wzmocnienia nie jest duży - ok.90zł.

Inni dostawcy mówią że to nie potrzebne, mimo, że czasami wzmocnienie stalowe w ościeżnicy mają w przekroju literę U, a nie pełne jak np. w Oknoplaście.

Proszę o Waszą opinię czy to wzmocnienie jest konieczne, czy może wskazane?

Asia

 

Przy zastosowaniu w ramie wzmocnienia 113.025.3 o grubości 3mm nie wydaje mi się ani konieczne, ani wskazane zastosowanie dodatkowego poszerzenia z wzmocnieniem 3mm.

 

Ale bardzo zasadne - a przy kolorach konieczne - jest zastosowanie w tych drzwiach balkonowych skrzydła "pośredniego"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy zastosowaniu w ramie wzmocnienia 113.025.3 o grubości 3mm nie wydaje mi się ani konieczne, ani wskazane zastosowanie dodatkowego poszerzenia z wzmocnieniem 3mm.

 

Ale bardzo zasadne - a przy kolorach konieczne - jest zastosowanie w tych drzwiach balkonowych skrzydła "pośredniego"

 

Pozdrawiam

 

Okna bedą ciemne - kolor orzech. Co to jest skrzydło pośrednie? To jest dodatkowa belka wzmacniająca poprzeczna dzieląca okno na wysokości ok 1/3 od dołu?

 

To wzmocnienie w ramie z kształtownika gr.3mm to ma być na całym obwodzie czy tylko na samej górze. No i pytanie, jeżeli sprzedający się zgodzi wstawić taki kształtownik zamiast 1,5mm to czy jest jakakolwiek możliwość tego sprawdzenia, czy muszę mu wierzyć na słowo?

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna bedą ciemne - kolor orzech. Co to jest skrzydło pośrednie? To jest dodatkowa belka wzmacniająca poprzeczna dzieląca okno na wysokości ok 1/3 od dołu?

 

To wzmocnienie w ramie z kształtownika gr.3mm to ma być na całym obwodzie czy tylko na samej górze. No i pytanie, jeżeli sprzedający się zgodzi wstawić taki kształtownik zamiast 1,5mm to czy jest jakakolwiek możliwość tego sprawdzenia, czy muszę mu wierzyć na słowo?

Asia

 

Skrzydło pośrednie jest trochę większe i stabilniejsze od skrzydła okiennego. To nie jest belka/poprzeczka na wysokości ok1/3

 

Wzmocnienie należy dawać takie samo na całym obwodzie skrzydła / ramy.

 

A to czy producent zastosuje wzmocnienie 3mm czy 1,5mm - tutaj procentuje tylko i wyłącznie zaufanie do producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż okna balkonowego z prześwitem pozniżej - mam ich sporo bo w sumie ponad 10mb

Cena za poszerzeenie systemowe 50-150zł/mb zależy do wysokości -dosyć dużo mnie to wyjdzie

 

Tylko nie wytykajcie że na okna tyle kasy i na detal żaluje - jak mogę zrobić to też dobrze i taniej o 1000zł to czemu nie

 

Myślę nad podmurowaniem z betonu komórkowego.

Cześc okien będzie z listą transportową 3cm bo będzie parapet a cześć nie potrzebuje tej listwy bo będzie to wyjscie na taras (pomińmy kwestię wody na styku okno taras i uszczelnienie rama-posadzka).

Czy mogę tam zrezygnować z listwy - umocowanie kotew do ramy - chyba stabliniejsze niz do listwy

 

I druga kwestia jeżeli ta podmurówka będzie idealnie pozioma to czy można postawić to okno na niej bez klinów (obie wersje: z listwą i rama) - logika mi mówi że tak - kliny są dla wypoziomowania okna i podparcia w ważnych punktach - u mnie było by pełne równe podparcie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...