Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam

Zdecydowałam się już na okna. Prosiłam o wycenę okien z okuciami WK1. Miałam przykładowe okno R+RU ze słupkiem stałym. No i okazało się że przy okuciu WK1 okno musi być RU+RU, podobno nie można inaczej. Przez to cena okien wzrosła. Czy to prawda?

Asia

prawda. Oczywiście możesz mieć WK1 czy WK2 tylko R - realizuje się to blokując możliwość przesunięcia klamki w pozycje uchylnosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda. Oczywiście możesz mieć WK1 czy WK2 tylko R - realizuje się to blokując możliwość przesunięcia klamki w pozycje uchylnosci

 

czyli wtedy nie będę musiała płacić 30zł/okno za funkcję uchyłu w lewym skrzydle? Czy może za tą "blokadę możliwości przesunięcia klamki w pozycje uchylności" też trzeba zapłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich.

 

Interesuja mnie okna drewnane, do domku. Okien nie ma duzo ale sa za to dosc duze. Jakiej firmy proponujecie, z uwagi na dosc duze przeszkelnia mysle o rezygnacji z rolent na rzecz szyb P2 lub P4 oraz okuc WK1 lub WK2 :roll: . Co byscie doradzali czy szyba P4 to nie przesada i okucia WK2 do domku jednorodzinnego :o . Nie mam zielonego pojecia na ten temat wiec prosze Was o pomoc. Mieszkam w woj. swietokrzyskim. Pozdrawiam Dudi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam krótkie pytanie. Czy zastosowanie szprosów międzyszybowych nie powoduje pogorszenia parametrów cieplnych szyby? Czy nie tworzy się mostek termiczny na styku szyba-szpros-szyba? Dziękuje za odpowiedzi

Tworzy tworzy, ale na tyle mały że nie ma sensu rezygnować ze szprosów z powodu strat energii. Zdjęcie z tego forum z tematu

http://forum.muratordom.pl/kto-buduje-dom-orion,t33169-4980.htm :

http://images38.fotosik.pl/195/4c9e5ae1a44519dfmed.jpg

 

 

To zjawisko praktycznie żadnego znaczenia nie bedzie miało w oknach z pakietami 3-szybowymi, ale już w przypadku szprosów wiedeńskich warto wybrać ciepłą ramkę, bo tu współczynnik liniowy o którym często pisze Jareko ma duże znaczenie: tzn. że zwykła ramka jest "zimna" i to ona pogarsza współczynnik U dla okna i w przypadku szprosów naklejanych czy też konstrukcyjnych tej ramki jest po prostu dużo więcej.

 

http://www.oknonet.pl/img/newsy/glaspol/_big/081205_04.jpg

 

Na tym zdjęciu (fot. Glaspol) lewa szyba ma zastoswaną ciepła ramkę a prawa tradycyjną, aluminiową.

Ps. Sorry za wielkie zdjęcia - dopiero się ucze je wklejać i widzę że wypada zrobić wcześniej odpowiednie korekty rozmiaru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jak puszcza sniegi zaczynam budowe wiec zrobilem wstepne rozeznanie w sprawie okien. zgodnie z projektem (i moimi i zony planami) są okna łukowe, łuk nie duży bo wysokosci 23 cm zarówno w oknach normalnych jak i balkonowych/tarasowych.

Plan był taki: okna łukowe z pcv w ciemnej okleinie, 3 szybki, uchylne+otwierane

Bylem w 2 uznanych w miescie firmach, i powiedziano mi ze:

1a) nie ma mozliwosci zrobienia tych okien uchylnych,

1b) ze jak zrobia uchylne to gwarancji nie ma wogole!

2) jak zrobia lukowe to gorna czesc okna - luk jest najslabsza czescia okna i sie wypaczy od slonca i moze byc problem z otwieraniem nawet po krotkim czasie eksploatacji

3) i ze wogole okna lukowe to same problemy w pozniejszym czasie (pomijajac koszty zakupu oczywiscie) ;)

 

prosilbym fachowcow o wypowiedz na ten temat oraz uzytkownikow okien z lukami jak im sie one sprawdzaja

pozdrawiam

tcsmile

 

Okna łukowe mają swój urok, ale nie są łatwe do wykonania ale możliwe. Wszystko zależy od podziału i rozmiaru. Jednakże zanim ktoś Cię odwiedzie od tego pomysłu to mała prośbą, czy mógłbyś podać jakieś konkrety co do tych okien, rozmiar szerokość, wtedy szybciej uzyskasz fachową odpowiedź. Ewentualnie zamieść przykładowy rysunek wraz z przekrojem budynku. W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio liczyłem klientowi Uw okna dwuskrzydłowego 1480/1470 i wyszło o 0.2 więcej przy szprosach międzyszybowych-sześć pól na skrzydło. Czy to dużo czy mało nie mnie oceniać-dla mnie dużo

U gorsze o 0,2? Przy jakich szprosach? Kurczę, nie sądziłem że to aż tak znacząco.

Przypomnę że wyniki lepsze o te 0,2 to bez mała różnica między zastosowaniem szyby U 1,0 a U 0,7- 0,6.. Bardzo dużo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w 2 uznanych w miescie firmach, i powiedziano mi ze:

1a) nie ma mozliwosci zrobienia tych okien uchylnych,

prawda - nie wdając sie bardziej w szczegóły

1b) ze jak zrobia uchylne to gwarancji nie ma wogole!

najgorsza postawa z możliwych, na tej zasadzie można zrobić każdą głupotę nie dając gwarancji. Albo robi się coś co jest wykonalne i satysfakcjonujące przez lata z gwarancja albo... albo do cholery zamknijmy taki g... zakład produkcyjny co wszystko wykona byleby tylko jakoś agonie swa w czasie przesunąć

2) jak zrobia lukowe to gorna czesc okna - luk jest najslabsza czescia okna i sie wypaczy od slonca i moze byc problem z otwieraniem nawet po krotkim czasie eksploatacji
50/50 :) może być problem - nie musi. Podstawą jest prawidłowy montaż który zmieni te proporcje na 0/100 :) satysfakcji

3) i ze wogole okna lukowe to same problemy w pozniejszym czasie (pomijajac koszty zakupu oczywiscie) ;)
nie do końca to prawda ale... ale jak robi się coś co chce klient a nie do końca mieści się w granicach rozsądku to faktycznie - kłopot będzie zawsze

 

Nie ma co ukrywać że w łukach, okna drewniane bija PVC na głowę, i nigdy okna z PVC drewnu w łkach nie dorównają :(

 

Fin, od dawna wiadomo że szprosy zwiekaja radykalnie wartość Uw całego okna czyniąc je zimniejszym, skala tego zjawiska jest szokująca od 20 do 40% !!!!

W przytoczonym przykładzie szprosy były 18 mm wiec nie aż tak duże, zwłaszcza ze króluje 26 mm wiec straty byłyby jeszcze większe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcialem zapytac ekspertow na tym forum odnosnie okna naroznego ktore mam w kuchni. Czy jest to dobre i typowe rozwiazanie. Rozmawialem z autorem projektu i zapewnial mnie ze jest to typowe rozwiazanie i ze z takimi oknami nie ma problemu, natomiast architekt adaptujacy moj projekt ma odmienne zdanie, a mianowicie powiedzial mi ze moga byc problemy w momencie kiedy dom bedzie osiadal i ze proponuje rozwiazac ten problem slupkiem betonowym, oraz przy tego typu rowiazaniach musi byc perfekcyjnie wykonany strop oraz ze tego typu okna sa dosc drogie w porownaniu do ,,normalnych". Prosze Was o pomoc i wyjasnienie jak dla laika w dziedzinie okien. Mam zamiar zakupic okna drewniane. Z gory dziekuje za pomoc.Pozdrawiam. Ponizej rysunek okna.

 

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudi - z całym szacunkiem ale jak już tu zamieściłeś pytanie to po co wysyłasz to takle na priv? Masz już odpowiedz na priv ale zacytuję ją także tutaj

 

miedzy bajki włożyć teorie o tak radykalnym osiadaniu budynku by miał on wpływ na okna. Okna narożne sa praktykowane od dawna i często stosowane. Jedynie trzeba odpowiednio wykonać pod nie nadproże jak i wieniec stropu by brak podparcia winkla nie powodował wyginania konstrukcji. Czy drożej? Niewiele - o wartość słupka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w 2 uznanych w miescie firmach, i powiedziano mi ze:

1a) nie ma mozliwosci zrobienia tych okien uchylnych,

prawda - nie wdając sie bardziej w szczegóły [ciach]

Coś się pogubiłeś Jareko:o Odpowiadasz na niezadane pytania ale tylko zacytowane. I poza tym już na te pytania odpowiadałeś! Cofnij się do poprzedniej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Coś się pogubiłeś Jareko:o Odpowiadasz na niezadane pytania ale tylko zacytowane. I poza tym już na te pytania odpowiadałeś! Cofnij się do poprzedniej strony.
sorki, zmęczony już jestem, niewyspany :( a to dopiero początek sezonu

 

wiec zrezygnuj z jednego etatu bedziesz bardziej wypoczety i wyspany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcialem zapytac ekspertow na tym forum odnosnie okna naroznego ktore mam w kuchni. Czy jest to dobre i typowe rozwiazanie. Rozmawialem z autorem projektu i zapewnial mnie ze jest to typowe rozwiazanie i ze z takimi oknami nie ma problemu, natomiast architekt adaptujacy moj projekt ma odmienne zdanie, a mianowicie powiedzial mi ze moga byc problemy w momencie kiedy dom bedzie osiadal i ze proponuje rozwiazac ten problem slupkiem betonowym, oraz przy tego typu rowiazaniach musi byc perfekcyjnie wykonany strop oraz ze tego typu okna sa dosc drogie w porownaniu do ,,normalnych". Prosze Was o pomoc i wyjasnienie jak dla laika w dziedzinie okien. Mam zamiar zakupic okna drewniane. Z gory dziekuje za pomoc.Pozdrawiam. Ponizej rysunek okna.

 

[/img]

A ja dodam:

w oknach drewnianych nagminne jest łączenie wykuszy bez słupka. Rama drewniana jest z reguły sztywniejsza niż przeciętnego tworzywa i z tego założenia wychodzą wykonawcy -po skręceniu dwóch ram całość jest w miarę stabilna. Z tym że, jest inny problem - styk jest uszczelniany tylko pianą i w najlepszym wypadku przykryty listwą osłonową.

A są w drewnie i powinny być zastosowane bardzo stabilne, masywne słupki wykuszowe. Taki na kąt 90st nie powinien być problemem dla żadnego wykonawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo mnie dwa dni - a tu milion postow.

czy mozecie troche wolniej zapin.....ac.

daleki jestem od krytyki.

Teoria mija sie praktyka, praktyka z teoria, Instrukcja ITB podaje zasady ogolne.

Kazdy z Was montazystow na tym forum zagina instrukcje - kazda - w kozi rog.

Mam chyba z 10 ekspertyz - kazda mnie zaskakuje.

Albo pozytywnie - jak okna z Ziębic.

Albo negatywnie - jak ona z .............

Zbieram materialy do nietypowego montazu.

Jareko obiecal pomoc.

Moze by i pozostali.

Jakby skrocic ten nasz watek to bysmy mieli najlepszy w Europie poradnik montazysty.

Moze to srobie -skroce co nieco - dorzucimy rysunki - wydamy - bedziemy spac na workach pieniedzy. :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...