Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

w oknach drewnianych nagminne jest łączenie wykuszy bez słupka. Rama drewniana jest z reguły sztywniejsza niż przeciętnego tworzywa i z tego założenia wychodzą wykonawcy -po skręceniu dwóch ram całość jest w miarę stabilna. Z tym że, jest inny problem - styk jest uszczelniany tylko pianą i w najlepszym wypadku przykryty listwą osłonową.

A są w drewnie i powinny być zastosowane bardzo stabilne, masywne słupki wykuszowe. Taki na kąt 90st nie powinien być problemem dla żadnego wykonawcy.

 

Poza problemami opisanymi przez Finlandie jest wg mnie jeszcze parę.

 

Między innymi:

 

- Brak możliwości otwarcia skrzydła pod kątem 90 stopni

- Brak dylatacji

- paskudna estetyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o opinie.

Proszę o pomoc i wyrażnie opinii na temat profili jak i producentów. Mam trzy wyceny okien do budowanego domu i niezłą kołomyjkę co wybrać - pomóżcie

 

1.Firma Dako - profil veka 5kom., okucie winkHaus autopilot,klamka secustic, jedna komora szyby- 15000PLN

 

2. Firma Eurokolor - profil Rehau Brylant 70mm, okucie Roto, klamka secustic, jedna komora szyby lub dwie komory szyby w cenie (trzyszybowe) , 5 kom. - 14700

 

3. Firma Eurokolor - profil Rehau Brylant 80, okucie Roto, klamka secustic, jedna komora szyby lub dwie komory szyby w cenie (trzyszybowe), 6 kom. - 15000

Co wogóle sądzice na temat okien z 3 szybami - czy warto wpychać się w tak ciężkie okna ?

 

Jeszcze jedno - pewnie jako doświadczeni goście mieliście do czynienia z producentami i firmami parającymi się prod. rolet zew. Mam przygotowane nadproża pod rolety zew. podtynkowe (integra) - co sądzicie o produktach firm Vertex czy Portos.?

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z punktów dealerskich, na moje pytanie: jak proponują poprawnie zamontować okno balkonowe, jeżeli na podłodze brak styropianu i wylewki (podłoga w tej chwili o 22 cm niżej niż poziom docelowy) zaproponowano, abyśmy podmurowali otwór np. bloczkami betonu komórkowego do poziomu listwy podparapetowej tzn. kilka cm niżej niż podłoga na gotowo. Twierdzą, że okno zamontują na listwie parapetowej postawionej na tych bloczkach komórkowych.

Okno balkonowe (tarasowe) 180x230 dwuskrzydłowe, z ruchomym słupkiem. Ściany 2W.

Co o tym sądzicie? Czy zaproponowany montaż będzie prawidłowy?

Czy może upierać się przy dodatkowym profilu od dołu okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Jareko, za odpowiedź.

Od zewnątrz muru (poroton) mamy 10 cm styroduru, który leci od fundamentów przez cokół, oddylatowuje (ale słowo!) dom od tarasu, który już mamy wylany na fundamentach.

Czy ten styrodur wystarczy?

Podmurowanie to pomysł z salonu J. Dodatkowy profil 400 zeta, ale może warto.

A tych zdjęć termo.. poszukam, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich na forum.

Ostatnio staram się przeczytać ten post (niestety jest ogromny),interesuje mnie informacja na temat dobrych okien jakie są sprzedawane w mojej okolicy.

O ofertę dowiadywałem się w firmach które zajmują się montażami już kilka lat .

Otrzymałem następujące propozycje.

 

Wielkość okien jest taka sama ,z podobnymi podziałami ,różnią się tylko współczynnikami U dla szyb i profili,okuciami i najważniejsze profilami.

Niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na moje pytania w poprzednich odpowiedziach ,i będę bardzo wdzięczny jeżeli otrzymam od kogoś jakieś bliższe informacje na temat okien.

Ceny są dosyć zbliżone ,różnice w wysokości ok 100-150 zł za okno z montażem.

 

Podaję propozycje jakie otrzymałem

- okna MS tytanowe z wkładką termiczną 5 komorowe ,okucia Maco Multi-Matic z powłoką ,szyba pakiet trzyszybowy Supertermo 0,5W/m ,klamka Secustic

Cena ok 1000 zł za szt.

- Okna Vetrex profil Veka Roundline,szyba pakiet 3 szybowy 0,7 W/m,okucia Roto NT ,klamka Sekustic

Cena ok 1000 zł

- okna Majewski Nysa ,profil Thyssen ,szyba pakiet 3 szybowy 0,6 W/m,okucia Maco Multi-Trend

Cena ok 900 zł

-okna Aluplast IDEAL 4000 niestety nie posiadam informacji ( na razie) o okuciach ,kupowałem wcześniej te okna ale są zamontowane w domu gdzie bywam 2 razy do roku i niestety nie potrafię powiedzieć nic o użytkowaniu (klamki standard tani plastik), szyba pakiet 3 szybowy 0,7 W/m .

Cena ok 1000 zł

 

Wszystkie okna białe ,z montażem bez obróbki.

Proszę jeżeli można o opinie które z tych okien ma najlepsze parametry ( choć czytałem w postach ,że większość okien jest podobna a ważny jest również montaż).

Z zasięgniętych informacji o działaniu firm montujących są to podobne firmy o podobnym doświadczeniu.

 

Dziękuję za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę jeżeli można o opinie które z tych okien ma najlepsze parametry

O jakie parametry pytasz? Jeżeli o termiczne to już sobie sam odpowiedziałeś przytaczając współczynniki.

Poza tym co to za porównanie cen jednego okna? Masz wszystkie okna jednego typu w całym domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ścisłość interesuje mnie nie tylko przewodność szyby,chodzi też o okucia i profile ,wg parametrów ciepła najlepszy jest MS ale niestety nie wiem jak jest z okuciami i profilami(sztywność wytrzymałość ,co prawda okna nie są duże szerokość 180 cm na 120 cm wysokości dzielone na dwa aby pasowały podziały do okien na parterze ).

Muszę przebudować całe poddasze i wystawić lukarny ,oraz powiększyć troszeczkę powierzchnię zabudowy.

Jak pisałem parter mam z Aluplasta 4000 ( na wygląd wydaje mi się że np.MS jest lepszy-ale ja się na tym nie znam) ,pakiet 2 szyby i roleta zewnętrzna, ale piętro chcę mieć z szybą potrójną i chodzi o to które z wymienionych okien jest najlepsze pod pakiet 3 szyby(wytrzymałość i inne parametry mechaniczne).

Ceny są bardzo podobne , a jak koledzy pisali okna wybiera się na 20 lat.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, że według mnie listwa przyszybowa pod pakiet 0,5 (o grubości 44mm) w MS wygląda brzydko i wolałbym zastosować pakiet 0,6 (o grubości 40mm),

 

to dla mnie istnieje jeszcze inny problem.

Sam współczynnik przenikania ciepła szyby nie mówi za dużo o współczynniku przenikania ciepła dla całego okna.

 

Bo z tego co tutaj opisujesz to wygląda na to że MS robi najtańsze okna :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy najtańsze ,po przeczytaniu CZĘŚCI tego postu byłem w firmie sprzedającej MS ,pakiet do mojego okna jest 3-14-3-14-3 co prawda po postach dowiadywałem się czy nie mogę otrzymać pakietów z szybą 4mm ,sprzedawca zapewniał mnie że przy moich wymiarach okien i szyb trójka jest wystarczająca ,ale mówiąc prawdę wolę jak się uda dostać 4 mm(może jestem przewrażliwiony :) ,ale jak pamiętam grubsza szyba nie jest jakimś błędem ,poza ciężarem).

Niestety wszystkie pakiety są z argonem,ale pocieszam się ,że mój dom jest zwykły a nie pasywny ,chociaż mam zamiar go dobrze ocieplić i wstawić rekuperację.

Prawdę mówiąc wolę inwestować w kilka różnych sposobów oszczędzania energii ,a nie tylko w szyby bo jak większość kolegów pisze że nawet okno z perfekcyjnymi szybami można zepsuć przez złe lub źle wyregulowane okucia lub błędy przy montażu całego okna .

Ceny nie podałem dokładnie co do złotówki ,jak pisałem ceny są zbliżone ważniejsza jest ocena całego okna,a ja niestety nie mam takiej możliwości .

Mam nadzieję ,że koledzy potrafią mnie nakierować które okno ich zdaniem jest troszeczkę lepsze od pozostałych (pod jednym lub drugim względem).

Na MSa mogę dostać troszeczkę większy upust ponieważ mogę w tej samej firmie kupić też okna dachowe które też mam w projekcie a także cena jaką podaję jest tylko do 10 marca - promocja na pakiet szyby 0,5 dopłata 1 zł.

W innych firmach dopłata jest dużo wyższa.

 

Pozdrawiam

Przepraszam ale niestety mam problemy z wstawianiem odpowiedzi na forum ,stale obserwuję ten wątek ,ale nie mogę odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopłata za lepszą szybę na poziomie 1 zł to kwestia marketingu a nie rzeczywistego prezentu. Zwykle to dopłata do droższych okien i poniekąd rekompensuje wyższą cenę najbardziej wyśrubowanych technicznie okien.

Zastanawiają mnie te grubości szyby 3mm - to prawda? Nie sądziełem że da się na nich osiągnąć dobre współczynniki.. ale jak widać człowiek się uczy przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szyb to prawda ,chcieli mi nawet wydrukować certyfikat ale mają mi w razie czego załatwiać pakiet z 4 mm.

Mam nadzieję ,że w poniedziałek dowiem się cenę interesujących mnie okien u przedstawiciela Jezierskiego (niestety jak wygląda w soboty nie pracują - starałem sie złapać jakiegoś telefonicznie)

Będę miał wtedy jeszcze Jezierskiego i Oknoplast z Krakowa ( dzisiaj też zamknięty).

Ale proszę o informację na temat ofert które otrzymałem, w tym poście doczytałem się ,że MS jest jedną z wiodących firm ,pytanie tylko co jest w tej promocji ,jakość całego okna.

Thyssen miał kiedyś słabsze noty(nie wiem jak teraz ) ostatnio nic nie pisano o tych oknach, chociaż w internecie znalazłem niezbyt przyjazne oceny dla fabryki w Nysie ( nie było tego zbyt dużo) .

Veka - znalazłem niezbyt wiele chociaż na forum wyczytałem (w tym poście kilkanaście stron wcześniej ),że MS ma silniejszy profil niż Veka ( może dotyczyło to tylko najtańszych okien).

Parametry U wyglądają najlepiej u MS ,wygląd i wykonanie też niezłe (nie widziałem jeszcze Jezierskiego i nie znam jego ceny :( ).

Proszę tych którzy mieli do czynienia lub słyszeli o oknach które mam do wyboru by podesłali swój typy okien które warto kupić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę aby szyby zespolone były robione na "trójkach".Po pierwsze nie ma szyby niskoemisyjnej gr. 3 mm.A nawet gdyby była to jak można zrobić zestaw szybowy na szybie 3mm do okna plastikowego jak sztywność skrzydła zależy od dobrego wyklinowania szyby.Tak że finnlandia nie daj się nabierać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to finlandia ma firmę montującą okna kilku różnych firm (odwiedziłem nawet stronę z linku w tym poście) a zaskoczenie co do szyby 3 milimetry w pakiecie dotyczyło tego co podałem z informacji od MS (ale podobno mają na to certyfikat).

Ale dziwnym trafem nikt nie ma zamiaru przeprowadzić oceny okien z moich ofert w skali dobre do odpuść sobie .

:(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w firmie sprzedającej MS ,pakiet do mojego okna jest 3-14-3-14-3

Idź do innego sprzedawcy - ten najwyraźniej nie wie co sprzedaje :lol: (patrz obrazek niżej).

Pierwszy raz słyszę aby szyby zespolone były robione na "trójkach".Po pierwsze nie ma szyby niskoemisyjnej gr. 3 mm.A nawet gdyby była to jak można zrobić zestaw szybowy na szybie 3mm do okna plastikowego jak sztywność skrzydła zależy od dobrego wyklinowania szyby.Tak że finnlandia nie daj się nabierać.

Zanim się coś napisze warto trochę pogooglać. Przede wszystkim przy odpowiedniej skali zamówienia można dostać dowolne szkło (w granicach możliwości technologicznych).

No i ja nie widzę problemu w dystansowaniu wkładu szybowego. Podejrzewam jednak, że taki wkład na "trójkach" ma mocno ograniczone maksymalne rozmiary względem "czwórek".

http://www.ms.pl/var/ms/storage/images/media/images/certyfikaty/pozostale_certyfikaty/swiadectwo_badan_nr_bw_1364_08/49798-3-pol-PL/swiadectwo_badan_nr_bw_1364_08.jpg

Domyślam się nawet na czym polega cały "bajer"! Większość producentów szkła stosuje szyby 4mm i w pakiecie 40mm z argonem osiąga w najlepszym razie U=0,6 a MS przez pomysł zastosowania szkła 3mm uzyskał U=0,5W/m2K. A przy tym zyskujemy ogromnie na ciężarze wkładu zespolonego przez co potencjalnie trwałość okuć będzie większa. Zauważcie, że 3x3=9 czyli prawie tyle co 2x4mm. Jest to stanowczo mniej niż 3x4mm. Dla mnie pomysł godny naśladowania (już wiem o czym muszę pogadać w poniedziałek z moim dostawcą szkła...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowe szkło do mojej wielkości okna jest robione na 3mm i sprzedawca zapewnia o wystarczającej wytrzymałości mechanicznej pakietu.

Czy według Ciebie bwojtek to co napisałeś

"Dla mnie pomysł godny naśladowania (już wiem o czym muszę pogadać w poniedziałek z moim dostawcą szkła...)." jest rzeczywiście dobrym pomysłem na odciążenie okuć przy jednoczesnym dobrym współczynnikiem U.

Jeżeli tak to jest to plus dla okna.

Niestety nie wiem jak wygląda sprawa jakości okuć z MS ,wszyscy chwalą Roto NT i Winkhausa ale ciężko poza informacjami reklamowymi znaleźć rzetelne oceny innych okuć,na pewno Ci którzy zajmują się montażem i serwisowanie okien wiedzą prawie wszystko o plusach i minusach ,jak i wytrzymałości okuć przy różnych wymiarach i ciężarach okien.

No i niestety nadal czekam na takie opinie. :(

Pozdrawiam

 

Wygląda ,że to forum ma troszeczkę problemów z serwerami ,dzisiaj wieczorem są znów problemy z zamieszczeniem odpowiedzi ( albo to mój dostawca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkło 3mm stosowano już dawno przy produkcji wkładów zespolonych - jeszcze zanim wymyślono szyby termo i nikt nie narzekał na jego wytrzymałość. Nie wiem tylko jaką powierzchnię wkładu można na tym bezpiecznie wykonać (strzelam, że duuużo mniej niż 2m2 - inaczej może wystąpić "wklęśnięcie" szkła).

Co do obciążania okuć to zastosowanie szkła 3mm daje oczywiste korzyści. 1m2 szkła o grubości waży około 2,5kg czyli wkład 1x1m o budowie 4x14x4x14x4 waży 30kg a przy szkle 3mm tylko 22,5kg!

Jeżeli chodzi o okucia MACO to stosuje je nie tylko MS ale także Oknoplast Kraków więc nie może to być tandeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...