Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Ostatnio byl u mnie potencjalny klient MS-a. Mial dosc duze okna a chcial by byly jak najcieplejsze. Co sie okazalo - HKS-a nie zrobia mu na wzmocnieniu termo - trzeba zastosowac stal i okno bedzie mialo zupelnie inny wyglad, wysokie balkony takze wymagaly zastosowania stali a nie włókien - podobnie koniecznosc zastosowania jakiegos innego profila i inny wyglad okna, okna jednoskrzydlowe 150/150 - zupelnie inne szyby, juz nie 3 tylko 4 i k inne niz sie spodziewal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zastosowac stal i okno bedzie mialo zupelnie inny wyglad

Pisz proszę rzetelnie Jareko a nie by wywołać odpowiedni dla siebie efekt! Przecież to czy do profilu będzie włożona stal czy coś innego nie zmienia jego wyglądu! Najprawdopodobniej chodzi o to, że duże okna wykonują na profilu pośrednim (tak samo zresztą jak Jezierski) i stąd inny wygląd (szersze skrzydła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dopuszczalne wymiary dla szkła 3mm i to na stronie Effectora (czyli też mają takie szyby w ofercie).

 

Max powierzchnia [m2] 1,50Max długość boku [mm] 1500Maksymalny stosunek boków 1 : 6Odstęp pomiędzy szybami [mm] 9-16

 

Czyli na takie szklenie łapie się praktycznie cała typówka. Odpadają balkony (długość boków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zastosowac stal i okno bedzie mialo zupelnie inny wyglad

Pisz proszę rzetelnie Jareko a nie by wywołać odpowiedni dla siebie efekt! Przecież to czy do profilu będzie włożona stal czy coś innego nie zmienia jego wyglądu! Najprawdopodobniej chodzi o to, że duże okna wykonują na profilu pośrednim (tak samo zresztą jak Jezierski) i stąd inny wygląd (szersze skrzydła).

Wybacz bwojtku - opieram sie na slowach klienta i jego tu cytuje i nie chodzilo tu tylko o skrzydlo pośrednie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zastosowac stal i okno bedzie mialo zupelnie inny wyglad

Pisz proszę rzetelnie Jareko a nie by wywołać odpowiedni dla siebie efekt! Przecież to czy do profilu będzie włożona stal czy coś innego nie zmienia jego wyglądu! Najprawdopodobniej chodzi o to, że duże okna wykonują na profilu pośrednim (tak samo zresztą jak Jezierski) i stąd inny wygląd (szersze skrzydła).

Wybacz bwojtku - opieram sie na slowach klienta i jego tu cytuje i nie chodzilo tu tylko o skrzydlo pośrednie

No to o co chodzi? Skoro wiesz, że nie o skrzydło pośrednie to nam proszę wyjaśnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o okucia MACO to stosuje je nie tylko MS ale także Oknoplast Kraków więc nie może to być tandeta

 

tandeta moze nie, ale sa konkurencyjne cenowo siegenia nigdy nie bedzie taka tania jak maco

Nie żartuj... Pewnie dobroplast stosuje Siegenię z uwagi na wysoką cenę :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...No to o co chodzi? Skoro wiesz, że nie o skrzydło pośrednie to nam proszę wyjaśnij.
Wiem ze nie chodzilo o skrzydlo posrednie bo mu pokazalem jak to wyglada w Schuco ale szczegolow nie znam, jak wspomnialem oparlem swoja wypowiedz na wypowiedzi klienta ktoremu sie takie rozwiazanie sie nie podobalo i tyle a ty doszukujesz sie czort wie czego. Jako, ze nie jest to Forumowicz to watpie by sie tu wypowiedzial, co mu pokazali i dlaczego mu sie to nie podobalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o okucia MACO to stosuje je nie tylko MS ale także Oknoplast Kraków więc nie może to być tandeta

 

tandeta moze nie, ale sa konkurencyjne cenowo siegenia nigdy nie bedzie taka tania jak maco

Nie żartuj... Pewnie dobroplast stosuje Siegenię z uwagi na wysoką cenę :lol: :lol: :lol:

 

nie zartuj ... pewnie mowisz o aubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...No to o co chodzi? Skoro wiesz, że nie o skrzydło pośrednie to nam proszę wyjaśnij.
Wiem ze nie chodzilo o skrzydlo posrednie bo mu pokazalem jak to wyglada w Schuco ale szczegolow nie znam, jak wspomnialem oparlem swoja wypowiedz na wypowiedzi klienta ktoremu sie takie rozwiazanie sie nie podobalo i tyle a ty doszukujesz sie czort wie czego. Jako, ze nie jest to Forumowicz to watpie by sie tu wypowiedzial, co mu pokazali i dlaczego mu sie to nie podobalo.

 

Jareko,

 

a właśnie że chodzi o skrzydło pośrednie i ewentualnie skrzydło drzwiowe.

 

A jest to spowodowane tym samym powodem, dla którego ogólnie na rynku nie ma innych wzmocnień ogólnie dostępnych poza typowymi. Koszt ich produkcji przewyższa zysk. Z tego też prostego powodu MS ma w swojej ofercie wzmocnienie termo do standardowego skrzydła i ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o okucia MACO to stosuje je nie tylko MS ale także Oknoplast Kraków więc nie może to być tandeta

 

tandeta moze nie, ale sa konkurencyjne cenowo siegenia nigdy nie bedzie taka tania jak maco

Nie żartuj... Pewnie dobroplast stosuje Siegenię z uwagi na wysoką cenę :lol: :lol: :lol:

 

nie zartuj ... pewnie mowisz o aubi

 

Ale koledzy,

 

jak mówicie A to powiedzcie też B

 

Dobroplast sosuje okucia Siegenia , ale tylko w przymusowym zakresie. Elementy typu zaślepki, zaczepy, zawiasy R używa z firmy Medos. I na tym polega ten cały myk.

Ale akurat w tym to Dobroplast nie jest odosobniony, bo PH Siegeni taką ofertę składa każdemu producentowi. żeby było taniej - dla tych co nie chcą gwarancji. :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem jak wygląda sprawa jakości okuć z MS ,wszyscy chwalą Roto NT i Winkhausa ale ciężko poza informacjami reklamowymi znaleźć rzetelne oceny innych okuć,na pewno Ci którzy zajmują się montażem i serwisowanie okien wiedzą prawie wszystko o plusach i minusach ,jak i wytrzymałości okuć przy różnych wymiarach i ciężarach okien.

No i niestety nadal czekam na takie opinie. :(

Pozdrawiam

 

Co do okuć, to powiem Ci tak: Każda firma okuciowa ma swoje zalety i wady. Czy będziesz miał założone w swoich oknach MACO, ROTO, WINKHAUS, SIEGENIA, czy GU, nie powinno być dla ciebie żadnej różnicy w użytkowaniu. Ważne jest aby nie było tam elementów od różnych producentów okuć w jednym oknie.

Powiem Ci na moim przykładzie. Okna i drzwi balkonowe produkujemy na okuciach ROTO NT, ale HKS i HS okuwamy na GU, bo według nas jest to okucie bardziej niezawodne i posiada lepsze rozwiązania.

 

Co do firm które tutaj opisałeś.

 

Moja kolejność wyglądała by następująco:

 

1 i 2 : MS i JEZIERSKI

3: OKNOPLAST Kraków

4: VETREX

5: MAJEWSKI

Niestety nie podałeś producenta na profilu ALUPLAST, tak że nie bardzo mogę go sklasyfikować.

 

Jest to moja subiektywna ocena tych firm, przy założeniu że masz oferty podobne do siebie pod kątem parametrów technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo ,

jutro postaram się o ofertę od Jezierskiego wraz z parametrami i od Oknoplastu ,jeżeli cena nie będzie drastycznie różna od MS a parametry takie same to zdecyduję między 3 pierwszymi w zależności od jakości wykonania i parametru U całego okna.

Dziękuję za porady i napiszę tu o swoim wyborze i o tym co przeważyło.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Oknoplast nie ma profili 5 komorowych z pakietami 3 szybowymi,ofertę od Jezierskiego dostałem niestety przy 3 oknach jest różnica 500 zł w stosunku do MS.

Jest tylko pytanie czy różnica jest warta 500 zł , Jezierski daje okucia Winkhausa Activpilot i tylko jedno skrzydło uchylno-rozwierne.

MS ma 2 uchylno-rozwierne ale dadzą mi pakiet z szybą 4mm no i będą w sumie tańsze o 500 zł (ale gwarancja i serwis Jezierski 7lat a MS Słupsk 5lat)

No i dylemat co wybrać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na 3 niedużych oknach masz 500zł różnicy między MS a Jezierskim to pewnie wynika to z jakiejś promocji bo zazwyczaj ceny są zbliżone. Korzystaj więc puki zima za oknami :lol:

Na szyby 4mm to ja bym się nie upierał. Po co brać szkło o gorszym "U" skoro wkłady malutkie (okno 180x120 z podziałem 1/2 będzie miało szyby mniej więcej 70x100 czyli daleko im do 1,5m2).

 

PS.

Wykonałem dzisiaj testową rozmowę z dostawcą szkła ale cenę na trzyszybówkę na "trójkach" podali wyższą niż na "czwórkach" co zdaje się być nielogiczne biorąc pod uwagę 25% oszczędności szkła :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pakiet na szybach 4 mm ma taki sam współczynnik 5W/m a dom w którym mają być zainstalowane okna jest blisko drogi i kolei ,wydawało mi się ,że grubsze szyby bardziej tłumią dźwięk i będą cichsze okna.

Drugie czy różnica w jakości okuć 3 okien jest warta 500 zł ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty kupujesz, ty oceniasz, ty decydujesz co dla ciebie jest ważne

Skoro masz blisko drogę to pal sześć te 5 stów, zamów okna gdzie jedna szyba będzie innej grubości od pozostałych np. 6mm. Okien nie kupujesz na rok czy dwa i patrzenie tylko przez pryzmat kasiory odbije ci się czkawka. Zainwestowałbym przede wszystkim w pakiet trzyszybowy (cieplej) z inna, grubsza (ale tylko jedna) szyba - ciszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...