Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Mam pytanie ,nie wiem czy będą chcieli zrobić mi pakiety szyb na zamówienie.

Czy pakiet z 3 szyb 4mm ma lepsze parametry tłumienia dźwięku niż na szybach 3mm (dom jest o 30 m od drogi przelotowej przez moją miejscowość -chociaż w następnym roku powinna być oddana obwodnica i ok 150 m od głównej magistrali kolejowej między śląskiem a pomorzem zachodnim - dużo pociągów towarowych).

Parametr U będzie taki sam 5W/m przy szybie 3 lub 4 mm ,to jakie okna wezmę zależne będzie od moich rozmów z przedstawicielem Jezierskiego i cen jakie dostanę na okna dachowe + wynegocjowana cena za okna do lukarn.

 

Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ,nie wiem czy będą chcieli zrobić mi pakiety szyb na zamówienie.

 

Gryfie drogi, jak większość klientów, wchodzisz i dajesz się wciągać w całkiem niepotrzebne dywagacje "z czego buduje się okno".

 

Wybrałeś już jakichś tam producentów, no i dobrze. Teraz wystarczy, że im powiesz co następuje: Drogie moje misie, mieszkam niedaleko ruchliwej drogi i buduję (remontuję) dom, który w moich założeniach ma spełniać dwa główne warunki, ma być w nim odpowiednio ciepło i cicho. W związku z tym proszę o przygotowanie oferty na okna, które będą posiadały współczynnik przenikania ciepła Uw nie większy niż 1,2 W/(m2*K) i izolacyjność akustyczną właściwą RA2 nie mniejszą niż 35 dB oraz zostaną odpowiednio zamontowane. Dostajesz oferty. Porównujesz oferty. Wybierasz tę, która Ci odpowiada. Zapisujesz w umowie, że masz otrzymać okna o takich a nie innych wartościach obu właściwości i... już. Jak coś będzie nie teges, to miałeś zapis umowie i masz podstawę do dochodzenia roszczeń.

 

Gryfie, tak naprawdę, sam sobie komplikujesz życie wchodząc w buty technologów produkcji i próbując samodzielnie składać okna, o których konstrukcji niewiele wiesz, więc po co? Jak potrzebujesz tort na urodziny, to mówisz cukiernikowi jak ma go zrobić i z czego? Z oknami podobnie. Mają mieć właściwości (smak tortu) jakie Ty chcesz, a z czego je firma zmajstruje, to jej broszka. Jeśli chcesz się dowiedzieć co nieco o izolacyjności akustycznej stolarki okiennej na początek zapoznaj się może z tymi dwoma artykułami "Zabij hałas oknem" oraz "Izolacyjność akustyczna okien - podstawy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

Wykonałem dzisiaj testową rozmowę z dostawcą szkła ale cenę na trzyszybówkę na "trójkach" podali wyższą niż na "czwórkach" co zdaje się być nielogiczne biorąc pod uwagę 25% oszczędności szkła :evil:

Również mamy dużo wyższe ceny na pakiet 3/16a/3/16a/3 , U=0,5 niz na 4/14a/4/14a/4, U=0,6. Tłumaczą to specjalną powłoką na "trójkach", która jest podobno bardzo droga.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

Wykonałem dzisiaj testową rozmowę z dostawcą szkła ale cenę na trzyszybówkę na "trójkach" podali wyższą niż na "czwórkach" co zdaje się być nielogiczne biorąc pod uwagę 25% oszczędności szkła :evil:

Również mamy dużo wyższe ceny na pakiet 3/16a/3/16a/3 , U=0,5 niz na 4/14a/4/14a/4, U=0,6. Tłumaczą to specjalną powłoką na "trójkach", która jest podobno bardzo droga.... :roll:

 

A mi dostawca powiedział, że nie mają standardowo 3mm z powłoką w ofercie i będzie z tego powodu droższe niż 4mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Mamy 3 jednakowe opinie, że wkład na "trójkach" jest droższy od tego na "czwórkach". Zastanawia mnie w takim razie dlaczego MS pcha to za 1zł?

Pewnie zima minie i zaczną kasować jak za zboże!

Pchać mogą i z 1 grosza nie dajmy się zwariować, każda promocja to tylko chwyt marketingowy (wyjątkiem są markety jak sprzedają słodycze gdzie okres przydatności do spożycia kończy się za dwa dni )

Wszystko jest skalkulowane przez producenta i ukryte w cenie końcowej gotowego wyrobu, za wszystko i tak zapłaci klient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sprzedawcy są zawsze w lepszej sytuacji od kupujących, jako kupujący wiem że nie zadałem co najmniej 10 lub więcej ważnych pytań na tematy o których sprzedawca nie poinformuje kupującego (nie wszyscy sprzedawcy tak robią ale wszyscy są tak szkoleni - sam wiem coś o tym bo byłem też tak szkolony kiedyś).

Różnica cen zaczyna być już bardzo mała ,niestety każdy ze sprzedawców udaje ,że nie zna okien drugiego wytwórcy i nic nich nie wie lub stwierdza ,że jego firma robiła kiedyś na takich okuciach ale przeszła na lepsze (to stwierdził przedstawiciel MS).

Niestety nie wyjaśnia czy lepsze (może tańsze) dla sprzedającego czy lepsze bo lepsza jakość przy tej samej cenie dla kupującego.

Pytanie czy szyba od Jezierskiego ma ciepłą ramkę (nie metalową)- jeżeli dobrze znalazłem w internecie Swisspacer jest z tworzywa sztucznego i czy rzeczywiście ma U 0,5W/m a nie 0,6 W/m przy pakiecie z szyby 4 mm w MS.

Po drugie czy okucia w Rondo Jezierskiego mają bolce przeciwwłamaniowe równoważne z zabezpieczeniem przeciwwyważeniowym w MS.

 

Muszę jutro podjąć decyzję z tego powodu potrzebuję do jutra jakieś dokładniejsze informacje :-? .

Wiem ,czytałem ,że wszystkie dobre firmy robią dobre okna,ale chcę kupić "najlepsze" przy wyborze od dwóch producentów o podobnej cenie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie czy okucia w Rondo Jezierskiego mają bolce przeciwwłamaniowe równoważne z zabezpieczeniem przeciwwyważeniowym w MS.

Jak dla mnie twoje pytania przestają się trzymać kupy... Jakie znaczenie mają okucia antywyważeniowe na piętrze w lukarnach? Pewnie na parterze masz WK3 i P6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne ze przedstawiciel Jezierskiego nie poinformował cie o tak podstawowych sprawach jak :

- ciepła ramka SwisSpacer - ramka z tworzywa i tak naprawdę jedyna prawdziwa ciepła ramka - możesz to sprawdzić na stronie każdego producenta szkła

- w skrzydle R w standardzie masz trzy zestawienia grzybków z zaczepami antywłamaniowymi

- w skrzydle Ru w standardzie masz cztery zestawienia grzybków z zaczepami antywyważeniowymi

- w zasuwnicach występuję tylko grzybki tym samym w każdym momencie możesz rozbudować okucia o zaczepy antywyważeniowe - tylko po co? Można od razu podjąć decyzję okuć WK1 czy WK2 - wyjdzie taniej :)

- stopniowanie uchyłu w standardzie

- blokada błędnego położenia klamki w standardzie

- dla mnie zaleta ogromna - brak szyb 3mm grubości w tym miejscu pakiet 4/16/4/16/4 o k=0,5 - czy nie jest to lepsze rozwiązanie

 

Jak wspomniałem - ostateczna decyzja należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dźwięki o niskiej częstotliwości, charakterystyczne dla ruchu drogowego i trakcji kolejowej wytłumiane są skutecznie przegrodą >40 dB.

Dodatkowa informacja to taka, że Rw szyby a Rw okna to dwie całkiem inne wartości (podobnie jak przy U szyby i U okna).

Generalnie aby osiagnąć Rw okna powinno sie Rw szyby podwyższyć o 2 ; 3 punkty.

Do precyzyjnego wyliczenia poziomu dźwięku dochodzącego do obiektu należy badać otoczenie urządzeniem o nazwie sonometr przez 24 godziny.

Dzień i noc dla dźwięku to dwa różne obszary do grasowania .

Dodatkowa informacja - przy poknach o podwyższonej dźwiękochłonnosci Klient musi zrezygnować ze szprosów międzyszybowych. Ich zastosowanie grodzi efektem rezonansu.

 

P.S. sprzedawca nie powinien sam ustalać Klientowi wysokości Rw jako ochrony przed dźwiękiem. Murowana reklamacja na zasadzie "Panie miało byc cicho a ja dalej słyszę te pociagi turkoczące o 24 ej - zrób Pan coś z tym bo nie zapłacę". Winno się przeprowadzić badania w celu delegowania odpowiedzialności. Zabawy z dźwiękiem należą do najtrudniejszych w budownictwie i najlepiej poruszać się projektami, wyliczeniami a nie na gębę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to czy okna na piętrze czy nie , chodzi o jakość okuć ,żona chce Jezierskiego z powodu blokady błędnego położenia klamki ( okna będą w pokojach dzieci ,w tym jedno w pokoju pierwszoklasisty - dla żony bezpieczeństwo dzieci jest bardzo ważne ) ,oraz regulowanego stopniowego otwarcia(chociaż profil z MS bardziej odpowiada oknom na parterze).

Jutro muszę doprecyzować interesujące mnie kwestie ,ale prawdopodobnie z przyczyn domowych będę zmuszony kupić Jezierskiego :-? .

Jeżeli Jezierski ma pakiet o U 0,5 W co potwierdza jareko (a on to powinien wiedzieć najlepiej) :) ,a z tego co przypuszczam szyba 4 mm lepiej tłumi dźwięk niż 3 to jest to jeszcze jeden plus dla tych okien.

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gryf - wybacz ale czy ty czytasz dokładnie to co piszemy? Sorki ale czasem czuje się tak jakbym trafiał kula w plot hi hi hi. Zaproponowałem ci dla zwiększenia tłumienia hałasu zastosowanie jednej szyby o innej grubości. I znów kłaniają się podstawy fizyki hmm... bardziej akustyki ale to tez przerabiane było na lekcjach fizyki :lol:

By zwiększyć tłumienie wystarczy spowodować by dźwięk przechodził przez przegrody o różnej grubości by zminimalizować drgania obu (czy tez trzech) szyb przy tych samych częstotliwościach. O ile mnie pamięć nie myli konstrukcja takiej szyby będzie 6/16/4/16/4 i k także wyjdzie również 0,5.

Jeśli dzieci będą szaleć na piętrze to proponowałbym dla ich bezpieczeństwa wyposażyć okna w jeden z dwu gadżetów dostępnych za dopłatą:

- klamka z kluczykiem - umożliwia zamknięcie okna i uniemożliwienie jego otwarcia i także.... uchylenie okna i także zablokowanie klamka okna w tej pozycji

- blokadę rozwarcia okna

 

Charlie - masz piękny wpis pod kreską "szkło to super biznes bo się tłucze"

Może wypowiedziałbyś się w wątku o pęknięciu szyby? Mnie już ręce opadają :(

Dla ułatwienia szukania zapodam Ci link

http://forum.muratordom.pl/gwarancja-na-okna-tylko-na-papierze,t181803.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sprzedawcy są zawsze w lepszej sytuacji od kupujących, jako kupujący wiem że nie zadałem co najmniej 10 lub więcej ważnych pytań na tematy o których sprzedawca nie poinformuje kupującego (nie wszyscy sprzedawcy tak robią ale wszyscy są tak szkoleni - sam wiem coś o tym bo byłem też tak szkolony kiedyś).

Różnica cen zaczyna być już bardzo mała ,niestety każdy ze sprzedawców udaje ,że nie zna okien drugiego wytwórcy i nic nich nie wie lub stwierdza ,że jego firma robiła kiedyś na takich okuciach ale przeszła na lepsze (to stwierdził przedstawiciel MS).

Niestety nie wyjaśnia czy lepsze (może tańsze) dla sprzedającego czy lepsze bo lepsza jakość przy tej samej cenie dla kupującego.

Pytanie czy szyba od Jezierskiego ma ciepłą ramkę (nie metalową)- jeżeli dobrze znalazłem w internecie Swisspacer jest z tworzywa sztucznego i czy rzeczywiście ma U 0,5W/m a nie 0,6 W/m przy pakiecie z szyby 4 mm w MS.

Po drugie czy okucia w Rondo Jezierskiego mają bolce przeciwwłamaniowe równoważne z zabezpieczeniem przeciwwyważeniowym w MS.

 

Muszę jutro podjąć decyzję z tego powodu potrzebuję do jutra jakieś dokładniejsze informacje :-? .

Wiem ,czytałem ,że wszystkie dobre firmy robią dobre okna,ale chcę kupić "najlepsze" przy wyborze od dwóch producentów o podobnej cenie.

 

Pozdrawiam

sprawdż jeszcze ofertę Avante. Niedawno zakupiłem okna tej firmy w promocji z pakietem 3 szybowym, ciepla ramka SwisSpacer, bogato wyposazone okucia Roto NT Multi, gwarancja 7 lat itd. Cenowo wyszły troszeczkę taniej niż MS z pakietem 3 szybowym.

http://www.gawo.com.pl/linie_pl.php

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym się przywitać z wyjadaczami tego tematu na forum :) Specjalnie nie piszę starymi ;) Bo wiek to tylko cyferki - a po energii jaką wkładacie w temat okien widać że młodzi jesteście duchem ;)

 

Odnośnie okien MS z którymi mam największy kontakt od wielu lat. Każde okno o wys. większej niż 800 mm, w modelu do którego producent dokłada pakiet 3 szybowy U=0,5 posiada w standardzie blokadę niewłaściwej obsługi / położenia klamki

 

Druga rzecz to zaczepy i grzybki antywyważeniowe - tutaj również model promowany przez sieć MS ma w standardzie 3 zaczepy, które małym kosztem można wzbogacić do klasy WK1 (dodatkowy 1 zaczep do standardu) lub do WK2 zależnie od potrzeb. Każdy z pakietów ma w zestawie klamkę z kluczykiem - więc jest i ochrona dla małych szkrabów.

 

Dodatkowo można dołożyć stopniowanie uchyłu, czy też ogranicznik kąta rozwarcia skrzydła - ale o tym wszystkim powinien poinformować diler producenta.

 

Zgodzę się też z tym, że każda promocja to nie oddawanie za darmo, ale jest jeszcze jedna opcja (jak nie więcej), o której nie wspomnieliście: koszty promocji bierze na siebie także diler co skutkuje niższą marżą. A to klienta raczej nie obchodzi bo i niby czemu miało by obchodzić ? Więc lepiej patrzeć na cenę końcową, parametry nie tylko szyby o jakiej się tutaj często pisze, ale też profili PVC i jakość montażu. I nie wnikać kto na tym ile zarabia i gdzie jest haczyk. Duży producent może pozwolić sobie na agresywny marketing, szczególnie w trudniejszych czasach kiedy zima daje nam wszystkim w kość :)

Pozdrawiam i życzę zadowolenia z wyboru dobrych okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja czytam dokładnie tylko szyba 6/16/4/16/4 jako niestandardowa jest za dodatkową dopłatą oprócz dopłaty do 3 szyb w pakiecie i współczynniku 0,5 w .

Niestety to też podnosi cenę okna .

Możliwe ,że inny dostawca Jezierskiego może dać lepsze warunki płatności ,ale Jezierski niestety nie ma tak gęsto przedstawicieli i gdybym szukał innego musiał bym dopłacić za dowóz okien i czas pracowników( coś za coś :-? )

Co prawda montaż byłby dopiero na koniec lipca lub wrzesień ,(ale to tylko 3 okna do lukarn i trzy dachowe) możliwe ,że przy 10 oknach i balkonie rozmowa byłaby inna .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba P4 /16/4 ma Rw = 39dB

Szyba 4/16/4 ma Rw = 32dB

 

Charlie jako fachowiec od szyb powinieneś jednak do podanych wartości Rw podać wartości widmowych wskaźników adaptacyjnych C i Ctr. Bez nich Twoja informacja jest ... mniej warta. Tak samo jak podawanie wartości Rw okna bez wartości wskaźników adaptacyjnych.

Sam wiesz, że Ctr odpowiedzialny za "ruch drogowy" przyjmuje czasem wartość -5 dB,( a nawet większą), a to już bardzo mnóstwo sporo jeśli idzie o ostateczną wartość izolacyjności akustycznej właściwej RA2 tak szyby, jak i okna oraz każdej innej przegrody zewnętrznej. Podawanie samego Rw jest zwykłym wprowadzaniem w błąd nabywców i tyle. Tym bardziej, że jakby się zdarzył jaki dociekliwy, to próbując ustalić (obliczyć) izolacyjność akustyczną okna na podstawie parametrów izolacyjności akustycznej szyby (co jest możliwe, acz niedokładne), to bez wiedzy na temat wartości wskaźników widmowych nie będzie tego w stanie zrobić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ,wynika że decyzja podjęta na 95% Jezierski ,jedynie jeżeli coś będzie nie tak w umowie to jej nie podpiszę .

Zakładany limit płatności za okna został troszeczkę przekroczony

,ale jezierski ma wiele opcji w standarcie.

Jak sprawdzałem za funkcje okuć które mam tych oknach w standardzie u innych firm muszę dopłacać (regulacja otwarcia w oknach uchylnych - dopłata,zabezpieczenie przed niewłaściwym ustawieniem klamki i wypadnięciem okna - jest ale dopiero od skrzydła o szerokości powyżej 800 mm - ja muszę dopłacić)

Pozostałe pakiet szyby 6/16/4/16/4 też dopłata w obu firmach ale MS ma współczynnik 0,7W a u Jezierskiego 0,5W .

po policzeniu okna o tych samych parametrach ( nie patrząc na producenta okuć - bo nikt nie ma zamiaru napisać które są lepsze ) a także współczynnik U szyby jest lepszy u Jezierskiego cena okna u Jezierskiego jest niższa .

 

Dziękuję za wszelkie porady i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie patrząc na producenta okuć - bo nikt nie ma zamiaru napisać które są lepsze )

Dziękuję za wszelkie porady i pozdrawiam

Gryf, gdyby ktoś znał jednoznaczną odpowiedź na to pytanie to byś ją przeczytał. A tak zobacz - milczy w tym przypadku co najmniej 10 osób mocno tkwiących w branży...

 

Ważniejsze od nazwy okuć jest ich wyposażenie - o ile będziesz potrafił korzystać z tych wszystkich dobrodziejstw (bo 50% użytkowników nie potrafi korzystać nawet z mikrowentylacji :( )

I juz zupełnie najważniejsze jest w okuciach nie nazwa, a fakt by okno było dobrze okute (a nie była to wersja odchudzona - tak jak napisał ciut wyżej Jarek Kos ) - tzn. by zaczepów i elementów było tyle, ile mówią podręczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...