Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

nie patrząc na producenta okuć - bo nikt nie ma zamiaru napisać które są lepsze )

Dziękuję za wszelkie porady i pozdrawiam

Gryf, gdyby ktoś znał jednoznaczną odpowiedź na to pytanie to byś ją przeczytał. A tak zobacz - milczy w tym przypadku co najmniej 10 osób mocno tkwiących w branży...

 

Ważniejsze od nazwy okuć jest ich wyposażenie - o ile będziesz potrafił korzystać z tych wszystkich dobrodziejstw (bo 50% użytkowników nie potrafi korzystać nawet z mikrowentylacji :( )

I juz zupełnie najważniejsze jest w okuciach nie nazwa, a fakt by okno było dobrze okute (a nie była to wersja odchudzona - tak jak napisał ciut wyżej Jarek Kos ) - tzn. by zaczepów i elementów było tyle, ile mówią podręczniki.

 

Finladnia,

 

ale nie wiem dlaczego mam takie wrażenie, że ostatnio coraz więcej klientów nie chce uzyskać odpowiedzi na pytanie, tylko pyta tak długo aż mu ktoś przytaknie pisząc jakieś ....

 

Co z tego że pisałem klientowi, że nie ważna jest marka okuć, jak on chce uzyskać na to pytanie odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieszymy się..

nie mamy czasu na szukanie. Sam się na tym łapię kiedy zaczynam drążyć temat na który nie znam odpowiedzi (np. problem z kompem czy autem ) - wpadam na forum, już chcę zadać pytanie i....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że pisałem klientowi, że nie ważna jest marka okuć, jak on chce uzyskać na to pytanie odpowiedź.

Bo z nas to du...y a nie fachowcy i nie potrafimy odpowiedzieć na tak proste pytanie! A tymczasem każdy "pan Franek" w kiosku z oknami bez zawahania powie, że najlepsze są okucia, które akurat on ma zamontowane w sprzedawanych przez siebie oknach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się współczynnik Rw dla pakietu 2 i 3 szybowego.Jeden producent bez dopłaty poleca mi okna dźwiękoszczelne w pakiecie 2-szybowym ,drugi za niewielką dopłatą oferuje pakiet 3-szybowy(szyby zwykłe) ale nie podaje Rw.Na chłopski rozum pakiet 3-szybowy(szyby tej samej grubości) powinien chyba lepiej tłumić dźwięki niż taki 2..pomijając fakt,że takie okna są poprostu "cieplejsze".. :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam bardzo dokładnie ,i szukałem stale odpowiedzi na moje pytania.

Nawet na forum w tym wątku było o tym ,że większość okuć jeżeli jest dobrze i właściwie zamontowana jest dobra (jak dobrze pamiętam to było około 150 strony tego wątku i w pamięci utkwiła mi odpowiedź jareko na podobne pytanie).

Niestety ja nie siedzę w oknach ,a co można pomyśleć jak już pisałem jak sprzedający mówi( i bwojtek nie był to sprzedawca z kiosku sprzedającego okna ) ,że firma kiedyś np. miała Winkhausa ale nie były dobre i przeszli na Maco (dla dobra klientów czy firmy ????) .

A niestety kilka postów wcześniej była wypowiedź o ile dobrze pamiętam,że firmy stosują ( nie wiem czy we wszystkich fabrykach )różne okucia.

Po porównaniu okien z dwóch firm ,funkcji jakie spełniają okucia ,doliczając dopłaty do podobnych parametrów wybrałem Jezierskiego .

Porównując ceny, parametry i otrzymane upusty na dzień dzisiejszy lepszy był Jezierski.

Muszę ufać sprzedawcom ,że podają prawdziwe parametry, chociaż w Polsce jest nadal problem z odpowiedzialnością firm za swoje produkty i ich parametry, potrafię to ocenić bo ostatnie kilka lat mieszkam po połowie w Polsce i Niemczech i mam pewne możliwości porównania.

Ani na forum ,ani w internecie nie znalazłem uzasadnionych negatywnych opinii o Jezierskim i MS ,i z tego powodu wybierałem okna z tych firm a nie tańsze okna od miejscowych producentów (pomimo ,że są tańsze).

Mam nadzieję ,że wybór sprawdzonej firmy,firmowej ekipy montażowej i właściwej umowy z wszystkimi ważnymi punktami - oszczędzi mi to problemów z oknami na najbliższe co najmniej 15 lat :) .

 

Dziękuję za wszelkie porady i odpowiedzi na moje posty ,jak i za wszystkie odpowiedzi na pytania kupców okien w tym jak i pobocznych wątkach( gdybym nie szanował WASZEGO doświadczenia nie pisałbym na tym forum).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po porównaniu okien z dwóch firm ,funkcji jakie spełniają okucia ,doliczając dopłaty do podobnych parametrów wybrałem Jezierskiego .

Porównując ceny, parametry i otrzymane upusty na dzień dzisiejszy lepszy był Jezierski.

Twoje porównanie może być bardzo ciekawe i pouczające dla innych kupujących. Przedstawisz je nam? Podaj ceny/parametry/dopłaty.

firma kiedyś np. miała Winkhausa ale nie były dobre i przeszli na Maco

Z czystej ciekawości jaka to firma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładne sumy niestety nie mogę podać bo na niektórych kartkach mam wyceny szczątkowe a na innych końcową z ceną po doliczeniu cen na wyposażenie dodatkowe które jest u Jezierskiego w standardzie a w MS z powodu wielkości skrzydeł za dopłatą,dlatego dobrze koledzy pisali ,ze trzeba porównać podobne warunki oferty.

Cena za okna z MS byłoby inna gdybym miał skrzydła o szerokości ponad 800 mm i nie musiał dopłacać ekstra za zabezpieczenie okna przed niewłaściwym ustawieniem klamki (najprościej mówiąc przed nieoczekiwanym demontażem skrzydła-co raz mi się zdarzyło a co było bardzo ważne dla mojej żony ,ponieważ kupowane okna są do pokojów dzieci).

Regulacja szerokości otwarcia klamki w nowych cennikach MS jest dodatkowo płatna .

Jezierski dla pakietu na zamówienie 6/16/4/16/4 ma ramkę ciepłą (tworzywo sztuczne) i współczynnik 0,5 W/m a MS przy takich samych szybach 0,7 W/m co jeżeli dobrze się doczytałem skutkuje oszczędnościami na ogrzewaniu.

Takie pakiety wybrałem z powodu konieczności lepszego wytłumienia hałasu (wg porad z forum).

Dodatkowo doszła cena za okna dachowe które otrzymałem minimalnie taniej u Jezierskiego (takie same okna Fakro jak w MS).

Do tego różnice w upustach od płatności z zaliczką i 100% gotówką.

Po podliczeniu wszystkiego tańsze okna wyszły u Jezierskiego ,ale tylko przy moich potrzebach ,jak pisano wiele razy na forum wszystko zależy od POTRZEB kupującego i zakresu promocji różnych firm - WSZYSTKO JEST WLICZONE W CENĘ nawet jak na ulotce pisze coś innego np.za 1 zł.

Jeżeli promocja spełnia WSZYSTKIE wymagania to w danym momencie może być jedną z najlepszych ofert,lub mamy bardzo ograniczone środki finansowe które nam pozwalają na zakup dobrego okna tylko w promocji.

 

Dlatego dziękuję wszystkim doradzającym ponieważ często zwracają uwagę na punkty o których my klienci nie mamy najmniejszego pojęcia, i niestety nie wiemy o co się pytać.

Poza tym przeczytanie części tych postów i dyskusji uświadamia nam co jest DLA NAS OSOBIŚCIE ważne ,i co musimy sami policzyć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gryf - powtorze z dosiwadczenia, odrzucajac caly marketing i wciskanie kitu klientowi. Tak naprawde nie ma zlych czy dobrych okuc pod dwoma warunkami:

- sa prawidlowo dobrane do skrzydla a nie w wersji "oszczednej"

- sa systematycznie konserwowane

A czy rolka sie obraca czy nie, czy zaczep ma taki ksztalt a nie inny nie ma dla CIEBIE zadnego znaczenia. Konserwowane beda sluzyc lata, nie konserwowane stana deba wczesniej czy pozniej. Wczesniej te niby gorsze, pozniej te niby lepsze a juz pieprz... ze przeszli na Maco bo lepsze czy przeszli z Roto na Winkhausa bo lepsze - włożyc można do ksiegi radosnej twórczości dealerów by klienta przekonac do siebie

Okucia roznia sie szczegolami nie majacymi dla ciebie znaczenia. i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gryf - jakze nam milo ze moglismy pomoc ci w wyborze. Tym bardziej mile ze wiekszosc tu bywajacych "klientow" jedyna na co zwraca uwage to cena koncowa - a ze w porownywanych ofertach maja zupelnie inne okna nie ma dla nich znaczenia. Zauwazylem ze nawet nie czytaja tego co maja w standardzie, jak maja miec zamontowane okna i jak podparte balkony - wychodzi to pozniej w trakcie zadawanych pytan. I to mnie powoli lekko wkurza - czlowiek sie nameczy a tu takie olewanie :lol:

 

bwojtek - uprzedze pytanie - gryf nie jest moim klientem :) a ze wybral takie a nie inne okna - wytlumaczyl dlaczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładne sumy niestety nie mogę podać bo na niektórych kartkach mam wyceny szczątkowe a na innych końcową z ceną po doliczeniu cen na wyposażenie dodatkowe które jest u Jezierskiego w standardzie a w MS z powodu wielkości skrzydeł za dopłatą,dlatego dobrze koledzy pisali ,ze trzeba porównać podobne warunki oferty.

Cena za okna z MS byłoby inna gdybym miał skrzydła o szerokości ponad 800 mm i nie musiał dopłacać ekstra za (najprościej mówiąc przed nieoczekiwanym demontażem skrzydła-co raz mi się zdarzyło a co było bardzo ważne dla mojej żony ,ponieważ kupowane okna są do pokojów dzieci).

Regulacja szerokości otwarcia klamki w nowych cennikach MS jest dodatkowo płatna .

Jezierski dla pakietu na zamówienie 6/16/4/16/4 ma ramkę ciepłą (tworzywo sztuczne) i współczynnik 0,5 W/m a MS przy takich samych szybach 0,7 W/m co jeżeli dobrze się doczytałem skutkuje oszczędnościami na ogrzewaniu.

Takie pakiety wybrałem z powodu konieczności lepszego wytłumienia hałasu (wg porad z forum).

Dodatkowo doszła cena za okna dachowe które otrzymałem minimalnie taniej u Jezierskiego (takie same okna Fakro jak w MS).

Do tego różnice w upustach od płatności z zaliczką i 100% gotówką.

Po podliczeniu wszystkiego tańsze okna wyszły u Jezierskiego ,ale tylko przy moich potrzebach ,jak pisano wiele razy na forum wszystko zależy od POTRZEB kupującego i zakresu promocji różnych firm - WSZYSTKO JEST WLICZONE W CENĘ nawet jak na ulotce pisze coś innego np.za 1 zł.

Jeżeli promocja spełnia WSZYSTKIE wymagania to w danym momencie może być jedną z najlepszych ofert,lub mamy bardzo ograniczone środki finansowe które nam pozwalają na zakup dobrego okna tylko w promocji.

 

Dlatego dziękuję wszystkim doradzającym ponieważ często zwracają uwagę na punkty o których my klienci nie mamy najmniejszego pojęcia, i niestety nie wiemy o co się pytać.

Poza tym przeczytanie części tych postów i dyskusji uświadamia nam co jest DLA NAS OSOBIŚCIE ważne ,i co musimy sami policzyć.

 

Pozdrawiam

Szkoda, że nie chcesz nam podać cen. Poza tym pierwsze słyszę by Jezierski i MS sprzedawali okna połaciowe :o

Nie wiem też co ma demontaż skrzydła do "zabezpieczenia okna przed niewłaściwym ustawieniem klamki" :o

No i na koniec to ciekawe czy porównałeś parametry Uw czy tylko Ug?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtek - uprzedze pytanie - gryf nie jest moim klientem :) a ze wybral takie a nie inne okna - wytlumaczyl dlaczego

 

Jareko,

 

a skąd wiesz jakie pytanie zada bwojtek ??

 

Prorok czy co ?? :roll: :wink:

Dość ciekawe te prorocze wizje Jareko ale nie bardzo rozumiem dlaczego i w jakie miałbym zadać pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezierski dla pakietu na zamówienie 6/16/4/16/4 ma ramkę ciepłą (tworzywo sztuczne) i współczynnik 0,5 W/m a MS przy takich samych szybach 0,7 W/m co jeżeli dobrze się doczytałem skutkuje oszczędnościami na ogrzewaniu.

Takie pakiety wybrałem z powodu konieczności lepszego wytłumienia hałasu (wg porad z forum).

Pozdrawiam

 

Gryf,

 

w MSie musieli ci podać trochę inny zestaw, bo maksymalną grubość jaką mogą zaszklić to 40mm.

U Jiezierskiego o ile dobrze pamiętam to w skrzydło CAVA można włożyć pakiet o grubości 51 mm.

 

Z tego powodu wynikła ta różnica w współczynniku przenikania ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się współczynnik Rw dla pakietu 2 i 3 szybowego.Jeden producent bez dopłaty poleca mi okna dźwiękoszczelne w pakiecie 2-szybowym ,drugi za niewielką dopłatą oferuje pakiet 3-szybowy(szyby zwykłe) ale nie podaje Rw.Na chłopski rozum pakiet 3-szybowy(szyby tej samej grubości) powinien chyba lepiej tłumić dźwięki niż taki 2..pomijając fakt,że takie okna są poprostu "cieplejsze".. :-?

 

pepe, niestety nie można prawidłowo odpowiedzieć na tak zadane pytanie, bowiem jak już wiele razy tu pisano czym innym jest izolacyjność akustyczna szyby, a czym innym izolacyjność akustyczna okna, to po pierwsze.

Po drugie, ilość szyb, 2 lub 3, jeśli nie będą różnić się zasadniczo grubością (przynajmniej 50%) ma znikome znaczenie dla ostatecznej wartości współczynnika izolacyjności akustycznej pakietu.

Po trzecie, producent okien, który mówi Tobie, że sprzedaje okna "dźwiękoszczelne" o Rw 38 dB jest: ignorantem* lub kłamcą* (*niewłaściwe skreślić).

Po czwarte realny parametr izolacyjności akustycznej właściwej RA2 dla okna, o którym Twój sprzedawca mówi, że ma Rw 38 dB wynosi gdzieś w okolicach 34 dB - 33 dB. Więc tak jakby chce Cię wziąć na lewe sanki o parę złotych i decybeli :D

Po piąte jak znam życie i branżę to wprowadza Cię w błąd nieświadomie, więc radzę kup sobie od niego okna czyniąc w umowie zapis, że zadaniem okien jest wytłumienie hałasu o 38 dB. Pod żadnym pozorem nie gódź się na zapis , że kupujesz okna o Rw 38 dB tylko właśnie, że kupujesz okna, których zadaniem jest wytłumienie hałasu o 38 dB. Jak masz dużo tych okien, to za rabat pojedziesz na zasłużone wakacje do Egiptu :D (a jak okienek więcej niż dużo, to nawet z osobą towarzyszącą 8))

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po piąte jak znam życie i branżę to wprowadza Cię w błąd nieświadomie, więc radzę kup sobie od niego okna czyniąc w umowie zapis, że zadaniem okien jest wytłumienie hałasu o 38 dB. Pod żadnym pozorem nie gódź się na zapis , że kupujesz okna o Rw 38 dB tylko właśnie, że kupujesz okna, których zadaniem jest wytłumienie hałasu o 38 dB. Jak masz dużo tych okien, to za rabat pojedziesz na zasłużone wakacje do Egiptu :D (a jak okienek więcej niż dużo, to nawet z osobą towarzyszącą 8))

Zawsze podobał mi się dowcip: "co to jest 1000 prawników na dnie morza" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwie firmy w których pytałem mogły mi sprzedać też okna Fakro i dlatego też pytałem się jaką cenę muszę u nich zapłacić za te okna , cena za połaciowe była zależna od tego,że kupię u nich normalne okna (połaciowe bez montażu ponieważ gwarancję za właściwe osadzenie daje mi dekarz ,a obydwie firmy nie maja dekarzy którzy mi mogą dać gwarancję na osadzenie okna).

Co do demontażu skrzydła to udało mi się kiedyś NIECHCĄCY jak dobrze pamiętam przy otwartym oknie obróciłem klamkę do uchylenia okna i puściłem skrzydło .

Szczęściem zdążyłem złapać je przed wylądowaniem na podłodze ponieważ trzymało się tylko na dolnym bolcu zawiasu i postanowiło wpaść do kuchni

:) .

Jako dorosły facet mogłem to zrobić ,ale mniejsza kobieta lub dziewczyna lub dziecko prawdopodobnie nie dało by rady, a zabezpieczenie przed takim wypadkiem jest zawsze tańsze niż zakup przy dużym szczęściu tylko pakietu szybowego i zapłacenie za wymianę - lub zamówienie nowego skrzydła.

I prawdę mówiąc wcale się takiego przypadku nie spodziewałem :( i rzeczywiści miałem dużo szczęścia.

Co do porównywania współczynników to otrzymałem obliczenia dla całych okien wcześniej z pakietami 0,5 W/m od obydwu firm ( była malutka przewaga okna MS) ,ale już nie prosiłem o ponowne wyliczenie od MS po zmianie na szybę 0,7 W/m bo musiała być gorszy przyjmując proporcjonalnie wielkość szyby do ramy.

Co do dokładnych cen ,prowadziłem negocjacje przez okres prawie tygodnia i otrzymywałem ceny i na e-mail jak i pisane odręcznie na kartkach z różnymi opcjami i niestety część kartek nie mogę zlokalizować(naprawdę ostatni tydzień od otrzymania pozwolenia na przebudowę mam całkowicie zakręcony)

Ale muszę przyznać ,że negocjowałem na maxa , i ze względu na to nie chcę wpisywać wszystkiego co do złotówki.

Po pierwsze byłbym wściekły na siebie gdyby ktoś napisał ,że przepłaciłem, po drugie nie znam dokładnie polityki firm dotyczącej upustów i jeżeli dostałem dobre upusty nie chcę sprawiać problemów przedstawicielowi.

Niestety nie mogłem kupić u jareko ani z nim negocjować ponieważ mieszkam troszeczkę za daleko od miejscowości gdzie znajduje się jego firma (ja mieszkam prawie przy granicy z Niemcami) a niestety czas jazdy i ilość okien jaka mnie interesowała wykluczał sens finansowy takiej jazdy

 

Pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...