Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

sprytny sposób. założyć sobie konto na forum, wlepic link na stronę, wypowiedzieć się na kilka tematów a potem delikatnie zacząc ciągnąc klientów do własnej firmy. no, no... szybko temu jar-eko to poszło...

Nie to jest moim celem by tutaj klientow sciagac do siebie - jesli kogos urazilem - PRZEPRASZAM - poprawie sie. Namiar podany do KONAL-a jest prawdziwy a firma sprawdzona wielokrotnie przeze mnie (jeszcze jednen do nich telefon - 723-50-01)

jeszcze raz sorki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę ze jar-eko jest uczciwy. na podobnym linku ARBUD z gliwic wyzwał forumowiczów od jakich-tam, bo mu zwrócili uwagę ze forum "wymiana dośiwdczeń" to nie miejsce na tego typu działaność marketingową

 

jar-eko ! zwracam honor!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę ze jar-eko jest uczciwy. na podobnym linku ARBUD z gliwic wyzwał forumowiczów od jakich-tam, bo mu zwrócili uwagę ze forum "wymiana dośiwdczeń" to nie miejsce na tego typu działaność marketingową

 

jar-eko ! zwracam honor!

Dzieki za mile slowo :)

Faktem jest ze jestem dealerem kilku firm i jak sadze dobrym montazysta (tu Pchelek moze cos nie cos powiedziec) ale nie zamierzam forum wykorzytsywac do zdobywania klientow - jak zechca - sami mnie znajda - a czasem mozna u dealera dostac cene lepsza jak bezposrednio z fabryki - stad ten moj poprzedni tekst za ktory jeszcze raz przepraszam Goscia i wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Znam jareko - NIE JEST producentem a tylko zajmuje się montażem i to od wielu lat. Jego doświadczenie jest tu bardzo przydatne :p :p . Dobrze że reklamuje dobre i gani złe firmy. Ja przecież też reklamuję różne firmy i polecam lub odradzam i w zasadzie nikt nie ma pretensji. A że jareko jest firmą montażową - to macie bliżej, na skróty :p . Nie trzeba z niego usług korzystać. jest wiele inych ofert. A zresztą on jest tylko z Warszawy. I montuje tylko tutaj. A cała Polska jest dla innych. jareko "przewalił" tysiące okien więc lepiej wie ode mnie co jest dobre i zna wiele firm w CAŁEJ Polsce. Jak się będzie za bardzo "nachalnie" reklamował :evil: to go operator systemu zdejmie z Forum.

Ale nie poleca się zbyt publicznie z usługami. Podał producenta z Kobyłki [a jest to dobry producent] i wcale nie ma na tę firmę monopolu. Można kupić okna w Kobyłce i skorzystać z ich ekip.

To tak do wyjaśnienia. To ja go tu ściągnąłem - bo temat jest już jak rzeka. A ponadto są tu inni [nawet producenci] i montażyści - temat pilnie obserwują. Wiem bo dochodzą do mnie komentarze, że to dobry link i przydatny. Nawet domyślam się kto to jest. 8)

Link jest bardzo popularny i ściaąga wielu zainteresowanych - niedługo będzie to odrębny temat.

damis - IZOTERM to firma w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozna montowac okna tylko na piane? Wygonilem wczoraj ekipe i nie zaplacilem - slyszalem ze piana montazowa do montazu nie sluzy - kto pomoze?

O rany! Pewnie, że nie można, bo po jakimś czasie zjadą wdół pod wpływem własnego ciężaru. Jak w poniedziałek zajrzą na to forum specjaliści, to się dopiero nasłuchasz...

Podaj nazwę firmy-ekipy, to przynajmniej inni będą trzymali się od nich zdalega.

tu jest: artykuł na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miecztronix- jak widze jestes obeznanym nie tylko z tutejszym formu (link do mego artykulu sprzed lat) - dzieki - teraz nikt mi chyba nie zarzuci ze reklamuje sam siebie:) A co twej uwagi - nie tylko obsunie sie pod wlasnym ciezarem ale poprzestawia sie totalnie - okno PVC pracuje jak zadne inne - wystarczy nierownomierna grubosc piany by sie obsunelo nierowno, nie majac podparcia np. w parapecie lub pozostawionych klinachi na dodatek przechyli sie na boki

Kwadrat - hmm... kilkakrotnie montowalem ich okna i szczerze mowiac cos z nimi nie tak - producent niby najwiekszy i najtanszy w Salamandrze ale......jak chcesz poznac szczegoly - napisz do mnie

Pchelek - jeszcze raz dzieki za mile slowo - ale tutaj male sprostowanie - nie tylko sama Warszawa ale tez i okolice do 50 km od Palacu Stalina ;) ale reszta to prawda - choc sa zapewnie lepsi ode mnie :)

Gosc z 20 marca - raaaaany - ale trafiles - wspolczuje - piana tak zwana montazowa to za malo by zamontowac dobrze okno - musi ono byc zakotwione w murze albo poprzez stalowe kotwy albo dyble (stalowe kolki do montazu oscieznic) lub takze - co coraz czesciej sie zdarza przy pomocy specjalnych srub. Piana pelni tylko funkcje uszczelnienia i termoizolacji polaczenia mur-okno!!! Ilosc punktow zaczepienia zalezna jest od wielkosci okna i sa pewne zasady ich umieszczania - chcesz wiedziec wiecej - napisz - za duzo miejsca opis by tu pochlonal a inni tez maja cos do powiedzenia - nie moge zajac calej strony ;) A swoja droga poszukiwales chyba najtanszego montazysty - i masz za swoje - na serio - nie da sie zaoszczedzic na materiale - poprawny montaz MUSI kosztowac !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani!

Pół dnia zajęło mi przegryzienie się przez CAŁY wątek. Trochę mi to przypomina [jak pisał ktoś przede mną] czat z Pchelkiem [jest wielki, oczywiście nie umniejszając innych radzących Forumowiczów]. W sobotę byliśmy z żonką w salonie firmowym M&S - wstępna kalkulacja tytanowych ok. 26000zł - ale facet zaproponował drewniane za ok.10-15% więcej. Trochę boimy się konserwacji drewnianych okien - napiszcie jak to się robi, jakie farby, co jaki okres czasu, czy wymaga skrobania, jaki jest koszt takiej renowacji powiedzmy okna np. 1435x1435? Zastanawiam się po prostu co praktyczniejsze i bardziej ekonomiczne w dłuższej perspektywie. Aha - mnie też martwi co już było poruszane, że przy szybach P2, lub P4 jest 10mm przestrzeni pom. szybami i współczynnik 1,3. [chyba, że dowiem się jeszcze bezpośrednio u producenta - jak Pchelek pozwoli :lol: ] Bedę myslał jeszcze o Oknoplaście [pcv] - zobaczymy jaki oni przygotują kosztorys.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Sorry ten gość [tutaj i powyżej] to ja pchelek.

Owszem można montować okna na pianę ale potem z takim oknem można polecieć w przestrzeń. Co do takich ekip to trzeba je niemiłosiernie tępić. To nie partacze to knociarze. Apropo drewnianych okien M&S to są niezwykle śliczne i atrakcyjne.

Na resztę odpowiedział jareko - dzięki [mogę wypić spokojnie kawę].

Wybrałbym APŻory - z uwagi na jakość firmy i wieloletnie doświadczenie na rynku. Pan dyr. Kowalczyk - szef - "zjadł" na oknach kilka kompletów zębów.[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelku,

 

mam jeszcze jedno do ciebie pytanie... Co myslisz o oknas firmy PINUS? My mamy tych okien 38 sztuk, w tym kilka nietypowych, duzych, tzn 180x260. Czy okucia uzywane przez Pinusa (chyba to sa Siegenia, czy cos takiego) wytrzymaja na tach duze, uchylne okna?

Bylismy juz zdecydowani na Gorana, ale Pinus zrobil nam konkurencyjna wycene i teraz zastanawiamy sie nad ich oknami. POMOZ prosze!!

Dzieki :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...