Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Zawsze podobał mi się dowcip: "co to jest 1000 prawników na dnie morza" :evil:
:( nie znam :(

I co to jest?

Dobry początek :lol:

świetne :) :) :)

 

Gryf - nie jest mozliwe, nawet jesli bolec zastapiono gwożdziem :lol: (widzialem takie cudo) by skrzydlo pozostalo na jednym zawiasie - rozworka przytrzyma. Wrazenie owszem jest takie jakby ci na glowe polecialo ale to tylko wrazenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest to bzdura , jest to kilkuletnie okno w mieszkaniu w Niemczech ,niestety nie wiem ile ma lat ,ale okute jest z możliwością otwierania i przestawiania funkcji jedną klamką( widziałem też stare okucia na dwie klamki i dlatego sądzę ,że jest to jakieś nowocześniejsze okucie) nie będę się spierał czy to jest możliwe w najnowszych okuciach ,niestety okien w których mam takie na razie nie używam z powodu montażu tych okien w domu który jest w przebudowie.

Uznałem ,czytając opisy z ulotek "blokada błędnego położenia klamki" ,że dotyczy to mojego przypadku.

Jeżeli chodzi o coś innego to proszę bardzo o wyjaśnienie- jedną z moich cech jest to ,że lubię się dowiadywać i uczyć nowe rzeczy - czasami to się przydaje jak wiemy o czym ludzie rozmawiają.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blokada polozenia klamki uniemozliwia radykalna zmiane jej polozenia jak tylko skrzydlo sie lekko otworzy. Ale i tak mozesz byc spokojny - okucia obwiedniowe nigdy do takiej sytuacji jak opisywana nie dopuszcza - najwyzej bedziesz miaj na raz skrzydlo otwarte i uchylone - "wisi" wtedy na rozworce - hmmm... gornej czesci zawiasu by bylo bardziej "laicko" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko ,może to było tylko wrażenie że mi wyleci z tego dolnego bolca - ALE sprawiło OGROMNE WRAŻENIE.

I prawdę mówiąc nie wpadłem na pomysł sprawdzenia czy wyląduje na podłodze czy nie :oops: :lol: .

To czemu funkcja takiej blokady jest za dodatkową opłatą ,jeżeli nie jest potrzebna ???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze podobał mi się dowcip: "co to jest 1000 prawników na dnie morza" :evil:

 

A wiesz, że mnie też :D :D :D , choć o mnie można powiedzieć, wierzący, ale nie praktykujący.

 

A co do meritum i powodów Twego niezadowolenia, to wielokrotnie ferujecie tu wyroki, ten to jest dobry, a ten jest be. Dla mnie sprzedawca posługujący się w rozmowie z klientem wyłącznie wartością Rw 38 dB jest całkowicie be, a może nawet do de.

Odwołując się do ulubionych choć głupich porównań okienno-samochodowych, podanie klientowi izolacyjności akustycznej okna w takiej postaci "Rw 38 dB" można porównać do podania prędkości maksymalnej auta. Szefie pojedzie 250 km/h, a w praktyce okaże się, że fabryka odcięła dopływ paliwa na 180 km.

 

Tym samym chyba się nie pogniewasz jeśli zaproponuję następujące zwekslowanie Twojego dowcipu: "Co to jest 1000 okniarzy na sali sądowej? - Dobry początek" :D

 

A jak ceny okien by wzrosły!!! A jak poziom usług i wiedzy technicznej!!! Ho,ho,ho!!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz trochę z innej bajki. W temacie okien "pionowych" wykazałeś się ogromną wnikliwością i dbałością o detale. Ważny był każdy dB i W/m2K. A co w takim razie z połaciówkami? Czyżby tam sprawa była prosta i oczywista?

 

Bwojtek,

 

tam jest sprawa o tyle prosta, że na rynku jest 3 głównych graczy z podobnymi towarami. Więc klient de facto nie ma takiej rozbieżności i możliwości wyboru jak w oknach "pionowych".

 

Oczywiście zaczyna na tym polu także pojawiać się konkurencja, chociażby w naszej Pani K., ale nie jest ona na tyle mocna na chwile obecną żeby aż tak bardzo rozdrobnić ten rynek jak to ma miejsce w "pionowych" oknach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wiedza techniczna ?? A co to jest??:) A to potrzebne wogóle do czegoś ?? :lol: :wink: :roll:
:lol: jak widze humor Waćpanowi dopisuje :) ale jakże wnikliwie i raptem w kilku słowach podsuwałeś branże - co najważniejsze - trafnie :)

A ceny... ceny wbrew pozorom rosną

Poziom usług - ja nie narzekam, mam coraz więcej pracy po innych

Ogólnie nie jest źle :) z roku na rok poprawek po innych i wyrzucanie chłamu wciśniętego klientom szukającym ceny jest coraz więcej.

A już myślałem o wcześniejszej emeryturze bo oknami powoli rzy....m ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ceny... ceny wbrew pozorom rosną

 

Jareko, nie chodzi mi o kwotę lub surową cenę. Chodzi mi o realną cenę za dany wyrób. O ile w usługach ceny regularnie rosną, o tyle produkty(czytaj okna) cały czas realnie tanieją. Zobacz sobie ile płaciłeś za okno 10 lat temu i jaki standard wyposażenia ono miało, a ile płacisz teraz i jaki standard wyposażenia jest teraz. :)

 

A już myślałem o wcześniejszej emeryturze bo oknami powoli rzy....m ;)

 

Jaka wcześniejsza emerytura ?? Jak będziesz miał 77 lat to dalej będziesz na forum siedział. Taka choroba. Nazywa się : Zboczenie zawodowe :) :lol: :wink: :roll:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nie pamietam gdzie ale ktoś prosił o zdjęcie okna w kolorze Silbergrau

http://images44.fotosik.pl/271/4406496f85e349f3m.jpg

a tu dla odmiany widok jak POWINNO byc podparte duze okno tarasowe - w tym wypadku HS

http://images48.fotosik.pl/271/f04af5491f21a570m.jpg

http://images37.fotosik.pl/266/d4f97a2bb2ec6c42m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...