Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

w takie mrozy jakie były tej zimy (-20 stopni ) to każde 0,1 wspólczynnika przenikalności cieplnej jest ważne.

odpowiedni rachunek za gaz każdego prostuje :roll:

Charlie - tylko kto o tym myśli na etapie zamawiania okien? No powiedz - kto? Trafia na takiego speca jak Buff79PL co głupotę im wciśnie ze PSI nie ma znaczenia to nawet nie pomyślą by zapytać sie czy będą mieć ciepła, ta prawdziwie ciepłą ramkę z tworzywa czy "ciepła" ze stali - mówią, że szlachetnej ;) czyli co ? Złoto? Platyna? A może srebro? Kit ciągle króluje - niestety i tym większy żal, że kiciarzy coraz więcej z innych forów tu się pojawia. A klient "łyknie" wszystko co zostawi mu choć złotówkę w kieszeni :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U dla ramy i skrzydła SALAMANDER 3D = 1,39 , psi 0,076

U dla słupka i skrzydła SALAMANDER 3D = 1,49, psi 0,075

 

U dla ramy i skrzydła BRUGMANN AD = 1,6, psi 0,046

U dla słupka i skrzydła BRUGMANN AD = 1,5, psi 0,046

 

U szyby = 1,0

 

A teraz podaje Ci wynika dla całego okna 1500 x 1500 dwuskrzydłowego

 

SALAMANDER 3D = 1,41

BRUGMANN AD = 1,37

 

I teraz powiedz mi jak mam nie wnikać w "PSI". ??

 

To było po pierwsze.

 

A teraz po drugie:

Jeśli ty nie widzisz różnicy pomiędzy systemami z 2 uszczelkami, a z 3 uszczelkami , to nie wiem co ty robisz w tej branży.

 

Mógłbym tak ciągnąć dalej, ale nie do tego zostało chyba powołane to forum

 

Ja nie napisałem, że nie widzę różnicy pomiędzy systemami 2 a 3 uszczelkowymi :) kurcze to jakieś katharsis z tym czytaniem informacji a ich rozumieniem w tym naszym społeczeństwie :) Ja się tylko zapytałem dlaczego o to pytasz pod kątem MS. Właściwie to sam sobie odpowiedziałeś - w MS profil ramy i skrzydła dla Brugmanna AD (dwu uszczelkowego) z ich wzmocnieniem ma U=1,1 w Salamandrze 3D mamy U=1,39 - czyli MS na tym polu jest lepszy o 21%, nie wspominając o innych systemach profili. Dlatego w MS nie stosuje się systemów trój uszczelkowych bo po co ? :)

 

ba - pewnie nie zaprzeczysz, że o wiele trudniejsze w utrzymaniu czystości są okna z uszczelką na środku profilu niż tylko na zewnętrznych krawędziach :) Przekonaj żonę klienta, że na pewno się je wygodniej myje :D A co żona powie to mąż dla świętego spokoju zrobi ;)

 

Współczynnik PSI jest ważny jeśli nie kluczowy dla obliczenia izolacyjności całego okna na danym profilu z konkretną szybą, konkretną ramką dystansową itd. Stwierdzenie że "nie ma co wnikać" związane było z zasypywaniem klienta informacjami bardziej szczegółowymi niż wałkowane przez na U... Równie dobrze musielibyśmy pisać elaboraty o klasach profili itp. Dlatego lepiej mniej, zwięźle, ale też nie ogólnie typu (lepsze, gorsze) :)

 

JAREKO z całym należnym Tobie szacunkiem, od wciskania kitu to są budowlańcy którzy tego kitu używają. Dla mnie ważne jest to ilu klientów jest zadowolonych z tego co im sprzedałem i jak obsłużyłem. To mój 5 post na tej grupie, którą czytam od lat - do tej pory po prostu nie miałem czasu ani ochoty się odzywać. Aż pewnego poranka mnie naszło to i piszę. Nie urwałem się z choinki więc proszę o trochę szacunku i nie nazywanie mnie kiciarzem... Równie dobrze mogę mówić, że Tobie to pewnie źle z oczu patrzy... ;) ale to nie oknonet i nie zamierzam obrażać kogokolwiek - to nie w moim stylu i nie kulturalne.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...że Tobie to pewnie źle z oczu patrzy... ;) ...
:lol: bo źle patrzy - ale skąd ty wiesz ? ;)

A na serio - nie bezie podobnych sytuacji jeśli będziesz drobiazgowy :) a klient... klient coraz dziwniejsze pytania zadaje ;) Trzeba znaleźć złoty środek między "mniej zwięźle" a "ogólnie" ale nie wolno pomijać PSI w dywagacjach o oknach gdy są tak naprawdę dwie grupy potencjalnych klientów. Jedni szukają ceny i znajdą - polecam firmy na D... :) tam cenę znajdą na pewno :) Inni szukają jak najmniejszego Uw okna a tu PSI ma wpływ ogromny - co przykładami już udowodnił Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zalatany jestem ostatnio tak, że nawet forum nie miałem czasu śledzić a tu taka niespodzianka. Wprawdzie nie tytuły pod NICKiem są ważne ale zawsze to miło jak ktoś doceni wkładany w odpowiadanie na forum trud.

Co do dyskusji o wyższości jednego systemu nad innym to uważam, że oczywiście nie samo Uf jest ważne ale dopiero w połączeniu z "psi" daje prawdziwy obraz sytuacji co na liczbach udowodnił JarekKos.

Przy okazji zainteresowała mnie zadziwiająco niska wycena okien na SI82 z firmy Eurocolor. Czy faktycznie tak tanio oferują ten profil czy po prostu (odwołuję się do pytania Aga i Zbyszek) przedstawione ceny nie dotyczą wycen zbliżonych okien?

Chciałbym też podać pod dyskusję wypowiedź riczus, który twierdzi, że wkłady szybowe U=0,5m mają gorszą przepuszczalność światła od tych z U=0,6... Przecież one różnią się tylko szerokością ramek dystansowych i tym samym ilością gazu szlachetnego między szybami a ten z tego co wiem nie wpływa na przepuszczalność światła :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym też podać pod dyskusję wypowiedź riczus, który twierdzi, że wkłady szybowe U=0,5m mają gorszą przepuszczalność światła od tych z U=0,6... Przecież one różnią się tylko szerokością ramek dystansowych i tym samym ilością gazu szlachetnego między szybami a ten z tego co wiem nie wpływa na przepuszczalność światła :o

 

Sprawdzałem w programie Pilkingtona

 

Wychodzi to samo

4 / 16 / 4 / 16 / 4 ma U=0,6, świtało 71 %, energia słoneczna 50%

4 / 18 / 4 / 18 / 4 ma U=0,5, światło 71 %, energia słoneczna 50%

 

Ciekawi mnie , jak to wychodzi u innych dostawców szkła ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Sprawdzałem w programie Pilkingtona

Wychodzi to samo

4 / 16 / 4 / 16 / 4 ma U=0,6, świtało 71 %, energia słoneczna 50%

4 / 18 / 4 / 18 / 4 ma U=0,5, światło 71 %, energia słoneczna 50%...

a dlaczego miałoby wyjść inaczej? w jednym i drugim wypadku masz 12 mm szkła wiec skąd te parametry miałby się zmieniać? A może ja zbyt techniczny i logiczny jestem by myśleć inaczej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Sprawdzałem w programie Pilkingtona

Wychodzi to samo

4 / 16 / 4 / 16 / 4 ma U=0,6, świtało 71 %, energia słoneczna 50%

4 / 18 / 4 / 18 / 4 ma U=0,5, światło 71 %, energia słoneczna 50%...

a dlaczego miałoby wyjść inaczej? w jednym i drugim wypadku masz 12 mm szkła wiec skąd te parametry miałby się zmieniać? A może ja zbyt techniczny i logiczny jestem by myśleć inaczej?

 

Bardziej mi chodziło o to , czy inni dostawcy szkła mają takie same współczynniki :)

 

Bo że w jednym i drugim wypadku powinien się zmienić tylko współczynnik przenikania ciepła to się domyślałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parametry sa mocno podobne - rozbiezności wręcz akademickie. Tak niską transparencję powoduje 2 sztuki szyb niskoemisyjnych w zestawie od U = 0,4 W/m2xK do U=0,7 W/m2xK.

W Polsce na dzień dzisiejszy występuje niska emisja takich hut jak Pilkingtona Sandomierz, Saint Gobain Dąbrowa Górnicza, Guardiana Częstochowa , EuroGlass (nowa huta powstała w kooperacji z Press Glasem k. Tomaszowa Maz.) i AGC dawny Glaverbel (huta w Czechach w miejscowości Teplice).

 

Zakłady prztwórcze szkła kupują szkło od tych hut i produkuja szybki do okien. Im taniej tym lepiej dla producentów okien :D

Ale teraz sa podwyżki szkła i wszyscy sa nieszczęśliwi z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym też podać pod dyskusję wypowiedź riczus, który twierdzi, że wkłady szybowe U=0,5m mają gorszą przepuszczalność światła od tych z U=0,6... Przecież one różnią się tylko szerokością ramek dystansowych i tym samym ilością gazu szlachetnego między szybami a ten z tego co wiem nie wpływa na przepuszczalność światła :o

 

Sprawdzałem w programie Pilkingtona

 

Wychodzi to samo

4 / 16 / 4 / 16 / 4 ma U=0,6, świtało 71 %, energia słoneczna 50%

4 / 18 / 4 / 18 / 4 ma U=0,5, światło 71 %, energia słoneczna 50%

 

Ciekawi mnie , jak to wychodzi u innych dostawców szkła ??

Ale gdyby zbijać U wkładu szybowego inną powłoką niskoemisyjną a nie większą ilością gazu to mogłyby wyjść inne współczynniki przepuszczania światła i energii słonecznej.

Poza tym te dwie wartości: U-0,6 i U-0,5 wskazują, że współczynnik przenikania zmniejszył się o 17%. Ale to wartość tylko wynikająca z zaokrąglenia. W rzeczywistości będzie to szyba cieplejsza o mniej niż 5%. Bo będzie to nie 10 setnych tylko 1-2 setne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zresztą Salamander i Brugmann należą niejako do jednej grupy kapitałowej. Tym bardziej ogólnik w stylu Salamander jest lepszy to jak powiedzenie, że Peguoet jest lepszy od Renault (grupa PSA) - dopiero porównując Lagunę z 407-ką można po parametrach technicznych dojść do jakichś wniosków :)

 

 

od kiedy Renault nalezy do grupy PSA?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zainteresowała mnie zadziwiająco niska wycena okien na SI82 z firmy Eurocolor. Czy faktycznie tak tanio oferują ten profil czy po prostu (odwołuję się do pytania Aga i Zbyszek) przedstawione ceny nie dotyczą wycen zbliżonych okien?

 

Wycenione zostaly wszedzie te same okna. Jednak profil nam sie najmniej podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze do Was pytanie, czy ciepła ramka "MS" to to samo co "Super Spacer"?

 

Superspacer to nowość u nas i z wymienionych przez Was firm tylko Eurocolor ją stosuje. Jaka jest realna wyższość nad Swisspacerem trudno powiedzieć.

Cytowane wszędzie wyniki badań Kanadyjskiego Instytutu Zdrowia pokazujące jak to Superspacer obniża wilgotność przy oknach trochę nie przemawiają do mnie. Owszem, mając lepszą termoizolacyjność od Swisspacera (skądinąd bardzo dobrego) zmniejsza efekt kondensacji pary na brzegach szyb. Ale wilgotność w pobliżu okien?? Jeśli jestem w błędzie proszę znających temat o wypowiedzenie się tu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zainteresowała mnie zadziwiająco niska wycena okien na SI82 z firmy Eurocolor. Czy faktycznie tak tanio oferują ten profil czy po prostu (odwołuję się do pytania Aga i Zbyszek) przedstawione ceny nie dotyczą wycen zbliżonych okien?

 

Wycenione zostaly wszedzie te same okna. Jednak profil nam sie najmniej podoba.

Przecież to ten sam profil co u Mielczarka (pozdrawiam przy okazji) - SI82! A jeżeli wygląda inaczej to trzeba się przyjrzeć bliżej ofertą.

A swoją drogą to Mielczarek jako jeden z nielicznych oferuje SI82+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to ten sam profil co u Mielczarka (pozdrawiam przy okazji) - SI82! A jeżeli wygląda inaczej to trzeba się przyjrzeć bliżej ofertą.

A swoją drogą to Mielczarek jako jeden z nielicznych oferuje SI82+.

 

Zastanawiamy sie nad trzema profilami Schucco SI82, Brugmann i Salamander 3D. I ten SI82 najmniej nam sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to ten sam profil co u Mielczarka (pozdrawiam przy okazji) - SI82! A jeżeli wygląda inaczej to trzeba się przyjrzeć bliżej ofertą.

A swoją drogą to Mielczarek jako jeden z nielicznych oferuje SI82+.

 

Zastanawiamy sie nad trzema profilami Schucco SI82, Brugmann i Salamander 3D. I ten SI82 najmniej nam sie podoba.

A którego Brugmanna bierzesz pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...