Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Z przyjemnością mogę doradzić, że jeśli zdecydujecie się na okna drewniane to polecam okna Milewski . Ich stronka http://www.milewski.com.pl

Jestem już długoletnią posiadaczką tych prześlicznych okienek, są piękne i działają bez zastrzeżeń.

Natomiast jeśli wybierzecie PCV to polecam profile Salamander - moja siostra jest ich szczęśliwą posiadaczką. Pozdrawiam :-)

z tym Milewskim to bym tak nie przechwalał :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ciekawy zbieg okoliczności: zarejestrować się na forum, napisać 6 postów, w tym 3 peany pochwalne na temat okien konkretnej firmy :o

 

Bardzo masz interesujący tok rozumowania. Tak bardzo Cię bolą peany nt. owej firmy? Hm... dziwny zbieg okoliczności!!!!!!!!!!!!!!!!!

A co powiesz na taki zbieg okoliczności? Zarejestrować się na forum napisać 26 postów w tym 25 negatywnych nt. jednej i tej samej firmy na zasadzie : wytnij, kopiuj, wklej ??????????????????????????????

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

P.S. W dzisiejszych czasach najważniejsza jest jakość nie ilość !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością mogę doradzić, że jeśli zdecydujecie się na okna drewniane to polecam okna Milewski . Ich stronka http://www.milewski.com.pl

Jestem już długoletnią posiadaczką tych prześlicznych okienek, są piękne i działają bez zastrzeżeń.

Natomiast jeśli wybierzecie PCV to polecam profile Salamander - moja siostra jest ich szczęśliwą posiadaczką. Pozdrawiam :-)

 

z tym Milewskim to bym tak nie przechwalał :roll:

 

 

Popieram Moni123 ja też jestem długoletnim posiadaczem okien Milewskiego i cenię tę firmę. Ich stolarkę ma wielu moich znajomych i to dzięki ich opinii wybrałem tę firmę a nie dzięki reklamie czy opiniami na forach. I tak wybiera dany produkt chyba wiele osób! Produkt i firmę trzeba poznać Charlie!Może pofatygujesz się do mnie, będzie mi bardzo miło

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

 

[ od moderatora: Moni123 = Pele >> 2 bany ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie ciepłych okien to za kilka dni premiera "bluEvolution" koncernu Brugmann/Salamander na targach w Norymberdze! Ten profil ma szanse zamieszać na rynku jeżeli cena okaże się przystępna.

Mają ciekawą reklamę:

http://www.youtube.com/watch?v=IHvimVrv1tU&feature=player_embedded

Można zaszklić to wkładem nawet 60mm czyli np. czteroszybowym U=0,3W/m2K!

Zaczynam sobie powoli ostrzyć zęby na niego :lol: , chyba, że cena powali na kolana.

ps. jedzie który na te targi ??? Ja jeszcze się waham :roll:

Z obietnic Brugmanna (niepopartych żadnymi liczbami) cena ma być konkurencyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt mi nie pomoże? :cry: , waham sie pomiędzy Oknoplast i Oknoplus. W Oknoplus bardzo podobają mi sie okucia Select-czy ktoś ma z nimi jakieś doświadczenie? Co o nich sądzicie? Co do wielkości okna to nie wyraziłam sie precyzyjnie-własciwie to potrzebuję zestawu 3 okien, którymi wypełnię dziurę o długości 3,90-mam nadzieje ze to nie będzie problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ od moderatora: Moni123 = Pele >> 2 bany ]

Moderatorze - dzięki że czuwasz nad tym forum (nie tylko w tym wąku) i wywalasz z forum fałszywe nicki.

Dla "firm" szukających taniej reklamy tłumaczę: "zbanowanie" oznacza trwałe wyrzucenie z forum osoby, która dubluje niby-różne osoby, co jest nie tylko niezgodne z reglaminem (przez to wyrzucane) ale i kłócące się z podstawowymi zasadami PRZYZWOITOŚCI!

 

W dziale " Uwagi o naszym FORUM" jest wątek - zakaz reklamy na forum - polecam go wszystkim, którzy chcą udawać zadowolonych klientów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie ciepłych okien to za kilka dni premiera "bluEvolution" koncernu Brugmann/Salamander na targach w Norymberdze! Ten profil ma szanse zamieszać na rynku jeżeli cena okaże się przystępna.

Mają ciekawą reklamę:

http://www.youtube.com/watch?v=IHvimVrv1tU&feature=player_embedded

Można zaszklić to wkładem nawet 60mm czyli np. czteroszybowym U=0,3W/m2K!

Zaczynam sobie powoli ostrzyć zęby na niego :lol: , chyba, że cena powali na kolana.

ps. jedzie który na te targi ??? Ja jeszcze się waham :roll:

Z obietnic Brugmanna (niepopartych żadnymi liczbami) cena ma być konkurencyjna.

 

Jeśli końcowa oferta pokryje się z wstępna ofertą to będzie nawet ciekawie.

 

Ale nie mam jeszcze wszystkich danych. Paru cyferek do niektórych elementów mi brakuje :)

 

Z wstępnej analizy wychodzi że będzie dobrze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ od moderatora: Moni123 = Pele >> 2 bany ]

Moderatorze - dzięki że czuwasz nad tym forum (nie tylko w tym wąku) i wywalasz z forum fałszywe nicki.

Dla "firm" szukających taniej reklamy tłumaczę: "zbanowanie" oznacza trwałe wyrzucenie z forum osoby, która dubluje niby-różne osoby, co jest nie tylko niezgodne z reglaminem (przez to wyrzucane) ale i kłócące się z podstawowymi zasadami PRZYZWOITOŚCI!

 

W dziale " Uwagi o naszym FORUM" jest wątek - zakaz reklamy na forum - polecam go wszystkim, którzy chcą udawać zadowolonych klientów...

 

Jestem za !!! I to bardzo !!!

 

PS: Jestem zadowolonym klientem. Kupiłem sobie nową wędkę :) Czas na ryby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 5 okien "kazde inne" chcę zrobić 3 :) , a o co chodzi?

 

polly chodzi o to, że mam nieodparte wrażenie, iż może dojść do brutalnego gwałtu na architekturze. Jestem od zawsze wrogiem psucia architektury, nawet jeśli to tylko "zwykły blok". Nie wiem co na ten temat sądzą inni użytkownicy forum, ale to co widać poniżej to... kryminał, samowola i zwykły egoistyczny wandalizm. Czy to ma jakiś sens i czy to może się podobać? Wykupili mieszkania i już wszystko wolno? Zaoszczędzili na oknie 100zł?

 

http://oknotest.pl/images/obrazy-abc-art/osiedle-mlodych-poznan.jpg

http://oknotest.pl/images/obrazy-abc-art/osiedle-mlodych-poznan-(1).jpg

http://oknotest.pl/images/obrazy-abc-art/osiedle-mlodych-poznan-(2).jpg

http://oknotest.pl/images/obrazy-abc-art/osiedle-mlodych-poznan-(3).jpg

 

Powiadają "Wolnoć Tomku w swoim domku". Jak dla mnie, to domki dla architektonicznych gwałcicieli powinny mieć czasem kraty w oknach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepadło wczoraj moje pytanie :(

więc je ponawiam:

Czy ktoś może porównać taśmy paroszczelne i paroprzepuszczalne Illbbruck i Soudal do montażu okien. Czy poza ceną jest jeszcze coś co może przeważyć przy decyzji zakupu? Czym się sugerować?

Okna kupiłem z MS , kasa spora, więc może nie warto eksperymentować i zdecydować się na Illbrucka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 5 okien "kazde inne" chcę zrobić 3 :) , a o co chodzi?

 

polly chodzi o to, że mam nieodparte wrażenie, iż może dojść do brutalnego gwałtu na architekturze. Jestem od zawsze wrogiem psucia architektury, nawet jeśli to tylko "zwykły blok". Nie wiem co na ten temat sądzą inni użytkownicy forum, ale to co widać poniżej to... kryminał, samowola i zwykły egoistyczny wandalizm. Czy to ma jakiś sens i czy to może się podobać? Wykupili mieszkania i już wszystko wolno? Zaoszczędzili na oknie 100zł?

poznan-(3).jpg[/img]

 

 

zapewniam Cie ze nie zgwałce architektury :wink:

2 sąsiadów w pionie ma juz takie okna jakie ja chce zrobic i uwazam ze to dobry kierunek zmian-w tych mieszkaniach w których zachowano stary podział wygląda to fatalnie-bo ram i słupków jest więcej niz szyb, poniewaz w wiekszości wypełnienie dziury okiennej o długości 3,90 odbywa sie przy pomocy 4 słupków i wstawionych między nie okien, przy profilach 2xszerszych niz były w starych oknach efekt nie jest nawet podobny.

Ja sprzeciwiam sie budowaniu daszków nad balkonami i budowie loggi-i co z tego-kazdy wali daszek, a zabudowane loggie to juz w ogóle masakra.

Poza tym moje okno jest na 8-mym piętrze ,pod nim jest balkon, znikąd go nie widac-z oddali tez nie-bo jest zwrócone w strone parku,a park jest na górce,wiec spoza parku juz w ogóle nie widac bloku.

 

Dlaczego nikt nie chce w tym wątku rozmawiac na temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może porównać taśmy paroszczelne i paroprzepuszczalne Illbbruck i Soudal do montażu okien. Czy poza ceną jest jeszcze coś co może przeważyć przy decyzji zakupu? Czym się sugerować?

 

Czarowniku, toś Ty te okna z tytanu :D :D :D :D bez montażu kupował? No, co to się wyprawia :o :o :o

 

Merlinie, jeśli uważasz, że ktoś z czystej przyjaźni napisze Ci tu opinię techniczną to chyba jesteś w błędzie. Nie wymieniasz jakie taśmy masz na myśli, a wszystkich ze wszystkimi nie sposób porównać nawet w głowie. Chce Ci się, zajrzyj na jedną i drugą stronę, odszukaj karty techniczne wyrobów, porównaj istotne parametry, np. opór dyfuzyjny i już. No trochę kreatywności Państwo inwestorstwo. Jak się okna na 8 piętrze podmienia rodzajami, bo już 2 sąsiadów tak zrobiło to ok, bez zbędnych pytań, a jak trzeba naprawdę poszukać informacji, to pretensje "pytałem już dwa dni temu" :D i nic.

Dla mnie zdecydowanie większy wybór rozwiązań technicznych, sposobów połączeń taśmy z murem, rodzajów taśm, masz w illbrucku. A jak chcesz taniej, to masz jeszcze do wyboru np. AiB z Knurowa tylko czy to nie będzie mezalians? Taśmy z Knurowa okna z Tytanu? :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 5 okien "kazde inne" chcę zrobić 3 :) , a o co chodzi?

 

polly chodzi o to, że mam nieodparte wrażenie, iż może dojść do brutalnego gwałtu na architekturze. Jestem od zawsze wrogiem psucia architektury, nawet jeśli to tylko "zwykły blok". Nie wiem co na ten temat sądzą inni użytkownicy forum, ale to co widać poniżej to... kryminał, samowola i zwykły egoistyczny wandalizm. Czy to ma jakiś sens i czy to może się podobać? Wykupili mieszkania i już wszystko wolno? Zaoszczędzili na oknie 100zł?

 

http://oknotest.pl/images/obrazy-abc-art/osiedle-mlodych-poznan.jpg

http://oknotest.pl/images/obrazy-abc-art/osiedle-mlodych-poznan-(1).jpg

http://oknotest.pl/images/obrazy-abc-art/osiedle-mlodych-poznan-(2).jpg

http://oknotest.pl/images/obrazy-abc-art/osiedle-mlodych-poznan-(3).jpg

 

Powiadają "Wolnoć Tomku w swoim domku".

Pozdrawiam

 

to Niemcy Zachodnie ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po raz kolejny zaskoczony zostaje

szerokość 5750mm wysokość 2400mm

jak myślicie - co sobie wymyślił architekt?

no co?.....

Czy ludzie naprawdę choć odrobiny wyobraźni nie maja?

to ma być jedna wielka tafla szklana - FIX !!! w jednym kawałku !!! . 13,8 mkw !!!!

A w uwagach jest tylko sugestia - proponuje wykonać w wersji z szyba bezpieczną. PROPONUJE ?! Kretyn po prostu KRETYN !!!

A ja mu proponuje by się udał do lekarza - choć obawiam się, że i tak jest już za późno

 

ale o co Ci chodzi ?

Na dzien dzisiejszy produkuje się takie szyby w Polsce i montuje przy pomocy specjalistycznego sprzętu.

Jareko - jak nie ogarniasz to najpierw popytaj w towarzystwie o co kaman :D

:) :) :) Charlie, pytac nie musze :) między innymi dzieki Twej wiedzy w temacie :) Miałen myśli coś innego - radosna twórczość naszych architektów która później sprawia kłopot nie świadomego kosztów inwestora. Wyobraź sobie kolejna wycenę, podobnie duuuuuże przeszklenia, do tego fasada i wszystko ma być w aluminium. OK - klient taki projekt kupuje bo mu sie nawet podoba i..... prawie na zawał schodzi - koszt tylko 420.000. Same okna zgodnie z wymaganiami architekta. Za tą kasę to chałupę postawic można a nie tylko same okna. Projekt zapłacony, pozwolenie na budową zaklepane i tu nagle taki zonk :lol: I co sie zaczyna? A moze zamienic na drewno, może PVC, może..... a przede wszystkim szukanie kogoś kto wykona jak najtaniej.

Obaj wiemy że znajdzie sie nie jeden producent co wykona 5mkw a może nawet i 8mkw ;) w szybie 4mm - i może nawet nie pęknie a że zimą dystans między szybami np.16mm wyniesie 1mm - kogo to obchodzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może porównać taśmy paroszczelne i paroprzepuszczalne Illbbruck i Soudal do montażu okien. Czy poza ceną jest jeszcze coś co może przeważyć przy decyzji zakupu? Czym się sugerować?

 

Czarowniku, toś Ty te okna z tytanu :D :D :D :D bez montażu kupował? No, co to się wyprawia :o :o :o

 

Merlinie, jeśli uważasz, że ktoś z czystej przyjaźni napisze Ci tu opinię techniczną to chyba jesteś w błędzie. Nie wymieniasz jakie taśmy masz na myśli, a wszystkich ze wszystkimi nie sposób porównać nawet w głowie. Chce Ci się, zajrzyj na jedną i drugą stronę, odszukaj karty techniczne wyrobów, porównaj istotne parametry, np. opór dyfuzyjny i już. No trochę kreatywności Państwo inwestorstwo. Jak się okna na 8 piętrze podmienia rodzajami, bo już 2 sąsiadów tak zrobiło to ok, bez zbędnych pytań, a jak trzeba naprawdę poszukać informacji, to pretensje "pytałem już dwa dni temu" :D i nic.

Dla mnie zdecydowanie większy wybór rozwiązań technicznych, sposobów połączeń taśmy z murem, rodzajów taśm, masz w illbrucku. A jak chcesz taniej, to masz jeszcze do wyboru np. AiB z Knurowa tylko czy to nie będzie mezalians? Taśmy z Knurowa okna z Tytanu? :D

 

Pozdrawiam

Czasami wynikiem mezaliansu może być nieprzeciętne potomstwo, to kwestia dziedziczenia, więc gdyby to moje połączenie wzięło więcej od taty, czyli od MS to może właśnie byłby ten efekt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...