Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam, czy istnieje jakiś kalkulator aby policzyć ile się zaoszczędzi na ogrzewaniu przy zastosowaniu okien trzyszybowych z ciepłą ramką zamiast zwykłych dwuszybowych???

Na stronie Sokółki wyszło mi, że na rok zaoszczędzę całe..... 8 zł!!!!!! :lol:

 

Czy ktoś interesował się tym tematem?

 

Aaa i jeszcze jedno, przeczytałam też, że przy tych oknach energooszczędnych niezbędna jest wentylacja mechaniczna bo inaczej może pojawić się grzybek???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylicz oszczędności w kW. Później w zależności od źródła ciepła podstaw koszt kW energii grzewczej i masz odpowiedź. Oczywiście najbardziej spektakularne są wyniki dla ogrzewania prądem lub olejem opałowym ale i dla innych źródeł energii zwrot "ciepłych okien" to zazwyczaj mniej niż 10 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam, że są może jakieś kalkulatory, bo ten z Sokółki nie zachęca do okien ciepłych ;)

 

Owszem są, ale tworzą je producenci pod potrzeby własnej sprzedaży :D :D :D Lepiej pobawić się samemu.

 

Obliczenia są proste:

 

Powierzchnia okien w m2 x współczynnik przenikania ciepła okien x różnica temperatury zew i wew w trakcie sezonu grzewczego x ilość godzin sezonu grzewczego : 1000W, czyli np. (15 m2 x 1,2 x 20C x 5040h)/1000 =

1.814.400 W : 1000 = 1.814 kWh energii

 

Jeśli zmienisz wartość współczynnika z 1,2 na 0,9 zmieni się wynik obliczeń, czyli ilość kWh. Różnica pomiędzy obliczeniami przy różnym współczynniku będzie Twoją oszczędnością w kWh. Jeśli ilość zaoszczędzonych kWh przemnożysz przez cenę nośnika energii otrzymasz przybliżoną kwotę spodziewanych oszczędności w złotych. To wersja uproszczona obliczeń, ale tak działają wszystkie kalkulatory. Dla całkowitej poprawności można by było uwzględniać np. sprawność urządzeń grzewczych, wartość opałową paliwa, sprawność spalania itp "pierdoły".

 

Jak nie załapałaś, przeczytaj może to: Współczynnik przenikania ciepła w praktyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) :) :) zwłaszcza że wygląd elewacji podciągnięty został pod prawa autorskie :) :) :) i teoretycznie każda zmiana elewacji może pociągnąć za sobą wyrok przywrócenia stanu pierwotnego

 

teoretycznie...tak samo jak kazde postawienie lub pozbycie sie ścianki działowej wymaga pozwolenia na budowę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) :) :) zwłaszcza że wygląd elewacji podciągnięty został pod prawa autorskie :) :) :) i teoretycznie każda zmiana elewacji może pociągnąć za sobą wyrok przywrócenia stanu pierwotnego

 

teoretycznie...tak samo jak kazde postawienie lub pozbycie sie ścianki działowej wymaga pozwolenia na budowę...

Wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie...tak samo jak kazde postawienie lub pozbycie sie ścianki działowej wymaga pozwolenia na budowę...

 

polly, to żaden argument niestety. Po pierwsze ściany działowe możesz wyburzać do woli bez jakichkolwiek zezwoleń, a po drugie nawet gdyby trzeba było tego zezwolenia, to jak rozumiem w celu oszczędności mitręgi lepiej o nie występować, a to że chałupka mogła by się złożyć jak "domek z kart", to co nas to... . Przecież nie po to kupowało się od tej wrednej komuny te mieszkania, aby teraz pytać kogokolwiek o cokolwiek. Młoty w dłoń i... . Ale w razie katastrofy, to przecież jasne, że winien będzie Prezes Spółdzielni, Inspektor Nadzoru i Tusk, bo przecież powinni uprzedzić delikwenta, że jak się młot dostanie w ręce młota, to spieprzona jest robota :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie...tak samo jak kazde postawienie lub pozbycie sie ścianki działowej wymaga pozwolenia na budowę...

 

polly, to żaden argument niestety. Po pierwsze ściany działowe możesz wyburzać do woli bez jakichkolwiek zezwoleń, a po drugie nawet gdyby trzeba było tego zezwolenia, to jak rozumiem w celu oszczędności mitręgi lepiej o nie występować, a to że chałupka mogła by się złożyć jak "domek z kart", to co nas to... . Przecież nie po to kupowało się od tej wrednej komuny te mieszkania, aby teraz pytać kogokolwiek o cokolwiek. Młoty w dłoń i... . Ale w razie katastrofy, to przecież jasne, że winien będzie Prezes Spółdzielni, Inspektor Nadzoru i Tusk, bo przecież powinni uprzedzić delikwenta, że jak się młot dostanie w ręce młota, to spieprzona jest robota :D

 

postawienie czy wyburzenie ścianki działowej w świetle prawa wymaga pozwolenia na budowę ponieważ jest to przebudowa-chyba ze burzysz ściankę i w tym samym miejscu stawiasz nową-wtedy bedzie to remont. Remont wymaga zgłoszenia odpowiedniemu organowi administracji architektoniczno-budowlanej.

 

podstawa prawna: Ustawa Prawo Budowlane art 28 i 30

 

Tak jest w świetle prawa-a co kto robi to jego sprawa-tak samo mozesz coś ukraść i udawać ze nic sie nie stało bo nikt nie zauważył :roll:

 

załuję jednak ze offtopowanie cieszy sie tu większym uznaniem niz rozmowa na temat

 

dziwi mnie tez propagowanie na forum budowlanym oczywistej nieprawdy typu-ścianki działowe mozesz sobie wyburzać do woli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze o prawie autorskim- autorzy bloków z lat 70 juz dawno nie zyją, a ich spadkobiercy mają w dupie wygląd elewacji bloków w nowej Hucie...przestępstwa tego typu nie śa ścigane z urzędu tylko z powództwa cywilnego, wiec praktycznie nie jest mozliwe aby ktokolwiek był ścigany za zmianę podziałów okien.

Poza tym blok z wielkiej płyty raczej w ogól nie jest przedmiotem prawa autorskiego, poniewaz nie spełnia wymogów art1 ust 1 ustawy Prawo Autorskie

 

Inną sprawą jest to ze jeśli własciciel domu przemaluje go to tez moze byc uznane jako naruszenie praw autorskich. Jednak dodam ze zadem sąd nie przychylił by sie chyba w takim wypadku do żadan architekta i nie kazał przywrócic stanu pierwotnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postawienie czy wyburzenie ścianki działowej w świetle prawa wymaga pozwolenia na budowę ponieważ jest to przebudowa-chyba ze burzysz ściankę i w tym samym miejscu stawiasz nową-wtedy bedzie to remont. Remont wymaga zgłoszenia odpowiedniemu organowi administracji architektoniczno-budowlanej.

 

podstawa prawna: Ustawa Prawo Budowlane art 28 i 30

 

Tak jest w świetle prawa-a co kto robi to jego sprawa-tak samo mozesz coś ukraść i udawać ze nic sie nie stało bo nikt nie zauważył :roll:

 

załuję jednak ze offtopowanie cieszy sie tu większym uznaniem niz rozmowa na temat

 

dziwi mnie tez propagowanie na forum budowlanym oczywistej nieprawdy typu-ścianki działowe mozesz sobie wyburzać do woli

 

polly może masz rację, czas skończyć tę dyskusję, bo i tak się nie przekonamy, a prezentujemy raczej odmienne podejście do architektury. Czym jest przebudowa dowiesz się z art.3 pkt 7a ustawy Prawo budowlane i moim zdaniem przestawianie ścian działowych nie mieści się w zakresie tego pojęcia, a remont polegający na wyburzaniu ścian działowych nie wymaga pozwolenia na budowę, a jedynie zgłoszenia i są to dwie całkowicie inne procedury w świetle ustawy Prawo budowlane. Nie znam osobiście przypadku, w którym Urząd skorzystałby ze swoich uprawnień po zgłoszeniu remontu mieszkania przez osobę fizyczną nawet jeśli w jego zakres wchodziło przestawianie ścian działowych tym samym można je burzyć do woli.

A co do pomocy Tobie w zrobieniu 3 okien z 5 w bloku, to przykro mi na mnie nie możesz liczyć z oczywistych przyczyn, a czy koledzy pomogą, to już pozostawiam ich uznaniu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postawienie czy wyburzenie ścianki działowej w świetle prawa wymaga pozwolenia na budowę ponieważ jest to przebudowa-chyba ze burzysz ściankę i w tym samym miejscu stawiasz nową-wtedy bedzie to remont. Remont wymaga zgłoszenia odpowiedniemu organowi administracji architektoniczno-budowlanej.

 

podstawa prawna: Ustawa Prawo Budowlane art 28 i 30

 

Tak jest w świetle prawa-a co kto robi to jego sprawa-tak samo mozesz coś ukraść i udawać ze nic sie nie stało bo nikt nie zauważył :roll:

 

załuję jednak ze offtopowanie cieszy sie tu większym uznaniem niz rozmowa na temat

 

dziwi mnie tez propagowanie na forum budowlanym oczywistej nieprawdy typu-ścianki działowe mozesz sobie wyburzać do woli

 

polly może masz rację, czas skończyć tę dyskusję, bo i tak się nie przekonamy, a prezentujemy raczej odmienne podejście do architektury. Czym jest przebudowa dowiesz się z art.3 pkt 7a ustawy Prawo budowlane i moim zdaniem przestawianie ścian działowych nie mieści się w zakresie tego pojęcia, a remont polegający na wyburzaniu ścian działowych nie wymaga pozwolenia na budowę, a jedynie zgłoszenia i są to dwie całkowicie inne procedury w świetle ustawy Prawo budowlane. Nie znam osobiście przypadku, w którym Urząd skorzystałby ze swoich uprawnień po zgłoszeniu remontu mieszkania przez osobę fizyczną nawet jeśli w jego zakres wchodziło przestawianie ścian działowych tym samym można je burzyć do woli.

A co do pomocy Tobie w zrobieniu 3 okien z 5 w bloku, to przykro mi na mnie nie możesz liczyć z oczywistych przyczyn, a czy koledzy pomogą, to już pozostawiam ich uznaniu.

 

Pozdrawiam

 

wiem dokładnie jaka jest definicja przebudowy-i postawienie scianki albo jej zburzenie zmienia parametry uzytkowe obiektu, ponieważ zmienia kształt pomieszczeń i metraż-czyli jest przebudową.

I nie pytałam jak z 5 okien zrobic 3-tylko pytałam o producenta okien PCV z Krakowa i co sądzicie o okuciach Select i firmie OknoPlus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , będzie już rok w czerwcu jak firma (z okolic Kielc)wymieniała mi okna w domu . Po dramatycznych przejściach-kto chce niech przeczyta uwaga, uwaga od ZACHARIASZANKI-konca milego nie widac. Jak będe miała troszkę czasu opiszę i zamieszczę zdjecia . Tak sprytnie zamontowali okna i parapety że całą zimę miałam lód ok. 1cm grubości na oknach. I NIE MATU ZNACZENIA JAKIE TO OKNO: JA ZA KUPĘ KASY WYBRAŁAM OKNA AVANTE -MAXIMA!!Oprócz okien ważny jest tez montaż,a może i najważniejszy. Właściciel firmy po wymianie kilku okien juz sie nie kontaktuje- dostał w koncu kasę więc już olewa klienta. W poprzednich postach pisałam że dałabym mu jeszcze raz szanse -teraz to weryfikuje-NIE,NIGDY W ZYCIU.Starałam sie mu nie zaszkodzić ,ale widze że to bez sensu. Gośc chyba nie wyciagnął nauczki. JESZCZE RAZ APELUJĘ OBEJRZYJCIE NAJPIERW WYKONASTWO EWENTUALNEL EKIPY a od Okmontu-trzymajcie sie z daleka.ZACHARIASZANKA. ps. Firma Avante- nie odpowiada za błędy wykonawcy- pozostaje mi więc rzeczoznawca i sąd. pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie ciepłych okien to za kilka dni premiera "bluEvolution" koncernu Brugmann/Salamander na targach w Norymberdze! Ten profil ma szanse zamieszać na rynku jeżeli cena okaże się przystępna.

Mają ciekawą reklamę:

http://www.youtube.com/watch?v=IHvimVrv1tU&feature=player_embedded

Można zaszklić to wkładem nawet 60mm czyli np. czteroszybowym U=0,3W/m2K!

Mimo mizernych wzmocnień - biorąc do ręki już sam przekrój/narożnik można śmiało zaryzykować twierdzenie - że Bruegmann powinien montażystom zasponsorować w pakiecie darmowe karnety na siłownię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...