Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Z kolei tutaj znów przeczytałam, że Euro jest daremne w montażu

Językiem Polskim posługuję się raczej swobodnie ale tego określenia nie kumam ni z ząb :o

 

 

Pisaliście na tym forum, że montażyści okien z firmy Euro-color z pyskowic zepsuli montaż, a podobno montaż to 50% sukcesu i owszem zgadzam się z tym dlatego moje obawy są słuszne, przynajmniej odnoszę takie wrażenie, a czego nie rozumiesz to ja nie wiem naprawdę :) słowo wydaje mi się jak najbardziej znane :) jeżeli nie to, to już NI W ZĄB nie wiem co:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei tutaj znów przeczytałam, że Euro jest daremne w montażu

Językiem Polskim posługuję się raczej swobodnie ale tego określenia nie kumam ni z ząb :o

 

 

Pisaliście na tym forum, że montażyści okien z firmy Euro-color z pyskowic zepsuli montaż, a podobno montaż to 50% sukcesu i owszem zgadzam się z tym dlatego moje obawy są słuszne, przynajmniej odnoszę takie wrażenie, a czego nie rozumiesz to ja nie wiem naprawdę :) słowo wydaje mi się jak najbardziej znane :) jeżeli nie to, to już NI W ZĄB nie wiem co:)

 

ale daremny tzn niepotrzebny, zbędny...nie mozna byc daremnym w montazu...obecnie młodzież uzywa w slangu słowa daremny w znaczeniu beznadziejny, załosny...pewnie o to chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei tutaj znów przeczytałam, że Euro jest daremne w montażu

Językiem Polskim posługuję się raczej swobodnie ale tego określenia nie kumam ni z ząb :o

 

 

Pisaliście na tym forum, że montażyści okien z firmy Euro-color z pyskowic zepsuli montaż, a podobno montaż to 50% sukcesu i owszem zgadzam się z tym dlatego moje obawy są słuszne, przynajmniej odnoszę takie wrażenie, a czego nie rozumiesz to ja nie wiem naprawdę :) słowo wydaje mi się jak najbardziej znane :) jeżeli nie to, to już NI W ZĄB nie wiem co:)

 

ale daremny tzn niepotrzebny, zbędny...nie mozna byc daremnym w montazu...obecnie młodzież uzywa w slangu słowa daremny w znaczeniu beznadziejny, załosny...pewnie o to chodzi...

 

 

synonimy:

(1.1) bezproduktywny, zbędny, niepotrzebny, bezcelowy, bezużyteczny

antonimy:

(1.1) potrzebny, niezbędny

wyrazy pokrewne:

(1.1) przysł. przysłówek daremnie; na daremno

 

Czy naprawdę, aż taka różnica? Okej obiecuję poprawę... A tak na marginesie chciałam porady na temat okien, a tutaj tylko poprawki stylistyczne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam tej ekipy - no bo jak znac wszystkich dzialajacych na rynku ale powiem ci - moze troche przewrotnie. Nie wierzylbym az tak w narzekania na ekipy tutaj. Jedna wpadka jakiegos wykonawcy urasta tu do kleski zywiolowej i uogólniana jest na caloksztalt jej dzialania. Jeszcze gorzej maja sie tu producenci gdzie jeden niezadowolony forumowicz (nie zawsze zreszta slusznie obwiniajacy producenta za swoje "krzywdy") stanowi raptem 1/100000 klientow w roku.

Podpytaj wsrod znajomych, zasiegnij jezyka - bedzie to o wiele bardziej miarodajne niz FM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem..

Opinie innych..Właśnie o to chodzi, że polegać na opinii ludzi, którzy budowali 15 lat temu lub tych którzy będą dopiero budować jest trochę ciężko.. Częściej to oni do mnie przychodzą. A w salonie- wiadomo- jak to w salonie, jak już wspomniało się o najlepszych to już ciężko pytać o inne, bo zawsze porównanie: Wie pani, ale najlepsze są tamte co ja będę dużo gadał.. Tylko w jednym salonie zaproponowali, że jak cena będzie zabójcza to pomogą zrobić tak żeby było taniej..Ale nie wiem czy to taniej nie wyjdzie mnie drożej i gorzej po czasie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wybrałem juz produceta okien tylko zastanawiam się nad jednym?

 

Czy wybrać okna 5 komorowe z szyba k=1,0 i do tego drzwi wejściowe równiez 5 komorowe z PCV,

 

czy może

 

okna 6 komorowe z potrójną szybą k=0,7 i równiez dzrzwi z PCV 5 komorowe.

 

czy może

 

okna okna 6 komorowe z potrójną szybą k=0,7 i drzwi z PCV 3 komorowe

 

Powiem, że jest to różnica miedzy 1, 2 i 3 zestawem około 2tyś. Oczywiście w każdym przypadku będą rolenty zew.

Proszę o opinie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinie.

 

Widzę, że nie masz określonych oczekiwań co do właściwości okien, więc wariant dowolny byle bez drzwi wejściowych z PVC. Niby się je produkuje, ale osobiście odradzam. PVC to nie jest dobry materiał na drzwi wejściowe, szczególnie w kolorach i zamontowany na południowej lub zachodniej elewacji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinie.

 

Widzę, że nie masz określonych oczekiwań co do właściwości okien, więc wariant dowolny byle bez drzwi wejściowych z PVC. Niby się je produkuje, ale osobiście odradzam. PVC to nie jest dobry materiał na drzwi wejściowe, szczególnie w kolorach i zamontowany na południowej lub zachodniej elewacji.

 

Pozdrawiam

 

Popieram. Miałyby te drzwi lepszą opinię gdyby nie brali się za ich produkcję ci którzy lubią zaoszczędzić na wzmocnieniu. I gdyby użytkownicy nie zapominali że dobrze jest zamykać je zawsze w taki sposób żeby wszystkie rygle się zamykały a nie tylko język zamka.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...byle bez drzwi wejściowych z PVC. Niby się je produkuje, ale osobiście odradzam. PVC to nie jest dobry materiał na drzwi wejściowe, szczególnie w kolorach i zamontowany na południowej lub zachodniej elewacji.

Cóż.. jeśli wybierze sie najtańszą ofertę to g... a nie drzwi się dostanie. Nie ma realnie żadnych przeciwskazań by wykonać drzwi wejsciowe z PVC - podstawa to uczciwy producent. Kolejna sprawa jest to co napisal IVO i dotyczy wlasciwie drzwi z PVC i drewna - zawsze trzeba pamietac o tym ze zamykajac takie drzwi tylko na język czyli jednopunktowo, klilent na wlasne zyczenie zaprasza je do wypaczania sie, drzwi powinny byc zamkniete co najmniej na dwa skoble

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma realnie żadnych przeciwskazań by wykonać drzwi wejsciowe z PVC - podstawa to uczciwy producent.

 

Jarku, wiele firm oferuje klientom drzwi PVC, bo profile do ich produkcji są w ofercie każdego systemodawcy. Normalne zwykłe poszerzenie asortymentu sprzedaży bardziej marketingowe niż dochodowe, bo wykonywane relatywnie rzadko. Nie znam firmy okiennej, która żyłaby z drzwi PVC. Mówię tylko, że ja bym nie robił dla siebie drzwi z PVC i nie polecam innym takiego rozwiązania ze względów funkcjonalnych, które radykalnie obniżają się w czasie użytkowania, a uczciwość producenta na niewiele się tu zda. Nie ten wyrób, nie ten materiał, nie ta szczelność, w ogóle nie to.

No i sprawa druga co do tej uczciwości producenta. Jak bym miał ją sprawdzić, to pierwsze o co bym spytał to czy jakiekolwiek drzwi tej wybranej firmy X zostały przebadane do normy 14351-1;2006 i w jakim laboratorium. Jak nie, to co to za uczciwość?

 

Chciałem dodać, że te drzwi wejściowe z PCV o standardowych wymiarach tzn szerokość 100 cm będą mnie kosztować prawie 3,8 tyś zł

 

Standardowe wymiary skrzydeł drzwi to występują raczej w drewnie i stali. Drzwi z PVC i aluminium to całkiem inna drzwiowa historia. A cena? Teoretycznie cena, to wypadkowa wartości wyrobu. Nie znam wyrobu, nic mi do ceny, ale mógłbym wyobrazić sobie wyższą cenę drzwi PVC. Bez problemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... i znów wywołałeś burzę, że sie oburzę ;)

CO innego drzwi z PVC do lokali użytkowych gdzie ten co wchodzi traktuje jako "obce" i wręcz wroga co mu staje na drodze a co innego dobrze wykonane drzwi wejściowe do domu na ramie drzwiowej z PVC

I jeśli ktoś się słucha to wyposaży je w zawiasy DrHanna, zasuwnicę hakową, da może wypełnienie np. Adeco i będzie miał drzwi nie tylko ładne ale i trwałe pod warunkiem uczciwego ich wykonania i prawidłowego montażu (zwłaszcza progu).

Jeśli ktoś szuka tylko ceny - ma Castoramę, OBI i inne markety gdzie do 800 stów wejściówki będzie miał a że rozsypią się w ciągu maksimum 5 lat to inna sprawa

 

http://images47.fotosik.pl/276/0cf0ea06accfa909m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... i znów wywołałeś burzę, że sie oburzę ;)

CO innego drzwi z PVC do lokali użytkowych gdzie ten co wchodzi traktuje jako "obce" i wręcz wroga co mu staje na drodze a co innego dobrze wykonane drzwi wejściowe do domu na ramie drzwiowej z PVC

I jeśli ktoś się słucha to wyposaży je w zawiasy DrHanna, zasuwnicę hakową, da może wypełnienie np. Adeco i będzie miał drzwi nie tylko ładne ale i trwałe pod warunkiem uczciwego ich wykonania i prawidłowego montażu (zwłaszcza progu).

Jeśli ktoś szuka tylko ceny - ma Castoramę, OBI i inne markety gdzie do 800 stów wejściówki będzie miał a że rozsypią się w ciągu maksimum 5 lat to inna sprawa

 

Że kto? Że co? Że niby ja? Burzę?! No coś Ty!!! :D :D :D

 

Pewnie, że masz rację. Można od plecków założyć nawet i 4 Hahny takie +100. Ja problemu upatruję raczej z drugiej strony. Jak sam wiesz od strony klamki na skutek zwykłego użytkowania następuje zjawisko wyciągania profilu skrzydła w stronę ościeżnicy. Mimo tego, że skrzydło drzwi jest mocarne i dodatkowo wzmocnione prędzej czy później delikatnie ustąpi i ugnie się w pałąk. Z reguły tego nie widać, ale czuje się, że okucia zaczynają trzeć lub nawet klinować. Jak do tego dodać: Zwykłą rozszerzalność termiczną, nasłonecznioną elewację, drzwi w kolorze z pięknym wypełnieniem, ale bez poprzeczki poziomej, zwyczajowe "tolerancje" okuwania, fakt, że przez większą cześć żywota jedynym punktem zaczepienia skrzydła i ościeżnicy od strony klamki jest jęzor zamka, działalność przeciągów i naszych milusińskich :D to kłopot gotowy. Może okazać się, że trzeba wychodzić z domu o świcie i wracać nocą, bo w innych godzinach drzwi ni huhu, a się nie otworzą i nic tu nie pomoże najwyższa staranność w produkcji. Te plastikowe zarazy tak mają i już. No, a ogólnie kiepsko rozwiązane zachodzenie przylg skrzydła na "zimne progi" to już tylko taki sobie dodateczek, który w tej całej burzy jest jedynie mżaweczką delikatną.

Oczywiście to co napisałem w niczym nie zmienia faktu, że drzwi z PVC są wykonalne technicznie, są produkowane i sprzedawane. Ja je uważam za mocno wątpliwe rozwiązanie "wejściowe" do domów, bo w sklepach czy urzędach to po prostu pomyłka, a com wiedział i pomyślał tom napisał. I co to za burza? E tam... :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja odpowiem ci tak :)

Mimo wszystko wole drzwi z PVC niz drzwi drewniane :) bo mniej z nimi kłopotów. Opisujesz straszne wizje które jakoś nie mają potwierdzenia wśród użytkowników markowych (że pozwolę sobie tak je nazwać) wyrobów. Widzisz.... czytasz FM i zapewne masz podobną obserwację jak ja - rzadko odzywają się tu inwestorzy chcący kupić towar dobry, markowy, dobrze zamontowany, dobrej jakości - przeważają ci co na każdym kroku szukają "oszczędności". Inni nie tracą czasu na utarczki słowne jakich jest tu za wiele tylko po prostu budują i zarabiają na swoją budowę czy kredyt. Stąd wiele tu postów "pomocy", "ratunku" "poradźcie" itd itd bądź "jaką najtańszą lutownice do użytku domowego kupić?" a to wydatek rzędu 30-40 zeta, gdzie jeżdżenie po sklepach pochłonie o wiele więcej kasy na paliwo bądź bilety niż "zysk" z "oszczędności". Tu mi się przypomina sytuacja sprzed lat, kiedy to mama namówiła mnie by pojechać przez całe miasto by kupić taniej olej rzepakowy - zaoszczędziła, a jakże, w sumie 8 zł ale samo paliwo kosztowało 24 zeta.

Widać tu zdjęcia spieprzonych okien, schrzanionego montażu, drzwi nadających się do kominka, balkonów wiszących w powietrzu beż żadnego zamocowania i wyginających się w chińskie dziewięć (a gdzie rozum?), więźb po których jakby żmija się przespacerowała to kręgosłup albo by się jej wyprostował albo złamał.

Zaczynam dochodzić do wniosku, że w przerażającej większości bywają tu ci, których realnie nie stać na inny sposób myślenia jak "oby jak najtaniej" I to jest przerażające.

Jest tu skarbnica wiedzy - to prawda. Sam z niej korzystam myśląc o własnej budowie i wyborze rozwiązań. Ale reszta to porażka, po prostu porażka

Los zetknał mnie wiele razy z obserwatorami FM. Jakże inny gatunek ludzi i mających podobną ocenę jak ja.

 

tak na marginesie - ukazane drzwi maja cztery lata i wiele przeszły w trakcie budowy gdyż zostały zamontowane za wcześnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie nie zgodzic z Toba Jareko.

myslę, ze 80-85% uzytkowników FM wlasnie jest takie jak to opisaleś - szukajacych oszczędności.

Ale jest tez 15-20% szukajacych tu informacji jak cos ma byc zrobione, aby wydane pieniadze na dobry, markowy produkt spelnial oczekiwania i zadowolenie z użytkowania. I zazwyczaj jest tak, ze jak Inwestor rozmawia z potencjalnym Wykonawca i wykazuje sie wiedza ciut wieksza od przecietnej to prawie kazdy Wykonawca od razu stwierdza - naczytal sie Pan Muratora lub FM a to przecież teoria a ja tu mówie o praktycznych rozwiązaniach. Po czym, jak mówi mi moje doświadczenie koniec jest taki, ze ta praktyka to spierd...na robota - krzywe sciany, fale dunaju na chudziaku, zły montaz okien, plywające dachy, popękane wieńce, itp, itd.

i ie ma to nic wspólnego z innym sposobem myślenia jak "oby jak najtaniej"

A przerażające jest to, że Wykonawca ma rozpoczetych kilka robót, bierze kolejna i olewa resztę jak tylko dostanie 5zł więcej na 1m2, nie chce sie przyznac do popełnionych blędów zwalając na ekipy robiace przed nim, choc wczesniej twierdzil, że wszystko jest super zrobione i przygotowane i to jest jakies 80-85% wykonawców.

Rzecz jasna mozna spotkac tych "innych" -i oni stanowią te 15-20%.

jak we wszystkim tak i tutaj sprawdza się reguła Pareto - 80% zleceń generuje 20% przychodu a 20% zleceń generuje 80% przychodu ale z zadnej części nie mozna zrezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...