Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Kurde ten kamień mi się podoba a ja kliny plastykowe stosuję bo drewniane gniją i butwieją. A tu można kamieniem i po sprawie. Załamka a klienci się dziwią dla czego ja nie mam montażu za 10zł za mb Proponuję zdjęcie zapisać i wówczas otworzyć,to zobaczycie że tam jest pod drugim bokiem okna również kamień, jeśli mogę coś doradzić to powinni również dać z jednego polnego kamienia również pod słupek, wprawdzie ruchomy ale nie zaszkodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Moris - czepiasz się :lol: nie widzisz że dali dybla przy słupku?

Znaczy wiedzą że dzwonią tylko kościoła jeszcze nie namierzyli ;)

A montaż po 10 zeta, wszak idealna stawka, pokryje koszty piany? Takiej stawki już na Inwestycjach nie ma, dobrych kilka lat temu magiczne 10 zeta zostało przekroczone za montaż w surówce - ale Inwestycja to 1000 i więcej mb obwodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o poradę na temat profila „Nordic line 3A” firmy Jocz z Rynu.

Pytam, bo muszą się szybko zdecydować. Sprzedawca twierdzi, że mają promocje na ten profil tylko do końca marca.

 

Przejrzałem wiele postów, ale na temat firmy Jocz znalazłem tylko kilka zdawkowych informacji. Ponadto zastanawia mnie w ogóle co to jest za profil, ponieważ nie jest to żadna znana marka.

 

Ponadto ramka między szybami ciepła, ale tylko 12 mm.

 

No i nie znalazłem też dotąd wypowiedzi na temat okuć MACO MULTI-MATIC i klamek Hope SECUSTIK.

 

Proszę o poradę.

 

GT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HOPPE - potentat w produkcji klamek, wyrób naprawdę dobry by nie powiedzieć najlepszy :).

Secoustic - to rozwiązanie przekazania napędu z klamki na bolec i sprawdza się w latach eksploatacji

JOCZ - firma znana choć nie potentat rynku i w sumie nie słyszałem jakiś większych pod ich adresem zastrzeżeń

Okucia - dla ciebie tak naprawdę nie ma to żadnego znaczenia, zwłaszcza że wątpię byś miał wybór :) Konserwowane dobre tak samo jak każde inne

Pakiet z ramka 12mm? Możesz dokładniej? Trzyszybowy? P-iles tam?

Profil - powiem szczerze - nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za powyższe wyjaśnienia.

 

Układ szyb jest: P-4/12Ar/4/12Ar/4 Podają, że U = 0.7 W/m2K

 

Czy masz jakieś wyrobione zdanie na temat profilu Veka Alpfhaline i okien robionych przez Mazowiecką Fabrykę Okien i drzwi? Oni robią na okuciach Vinkehausa.

Ten profil jest nowością więc się zastanawiam co o tym sądzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za powyższe wyjaśnienia.

 

Układ szyb jest: P-4/12Ar/4/12Ar/4 Podają, że U = 0.7 W/m2K

 

Czy masz jakieś wyrobione zdanie na temat profilu Veka Alpfhaline i okien robionych przez Mazowiecką Fabrykę Okien i drzwi? Oni robią na okuciach Vinkehausa.

Ten profil jest nowością więc się zastanawiam co o tym sądzić?

 

ten system umożliwia zapięcie takiego pakietu szyb na ramkach 16mm co poprawi współczynnik "U" , więc czemu nie ma być U=0,5 , wbrew pozorom to wymierne korzyści w "pln" na ogrzewaniu ,zapytaj sprzedawcę co da się zrobić

 

system jest "nowością" jak większość ciepłych rozwiązań na rynku , mają zaledwie po kilka lat, ale bez nich nie byłoby postępu , wg mnie system wiarygodny , reszta to kwestia ceny , policz kiedy to się zwróci , 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze,

Jest pytanie: pewna firma handlująco - montująca oferuje ciepły montaż w korzystnej cenie (w stosunku do zwykłego). Ponieważ jestem w tej kwestii ignorantem byłbym wdzięczny za ocenę tego, co zrobione na zdjęciach...

 

A ja sie nie odważyłem powiedzieć że coś jest źle bez możliwości zobaczenia pełnego obrazu montażu.

Łatwo jest krytykować, ale skąd wiecie że ocieplenie nie ma w tym przypadku 25cm ?(i wówczas okno jest osadzone w środku?)

Nie myślę bronić tego montażu, nie wiem kto go wykonał ani czyje to okna.

Jedynie PROSZĘ o więcej obiektywizmu i ugryzienie się w język, kiedy nie wiadomo wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wpatrując się głębiej widać żę styropian nachodzi na taśmę, więc tak jakby okno było zamontowane w ścianie nośnej, bez wysunięcia... ale może to tylko druga warstwa ocieplenia?

 

A ja .. przestanę zachowywać się jak prawnik szukający każdej okazji do oddalenia złych osądów. Nie mniej jednak - wstrzęmięźliwość jest wskazana, bo może się tu znaleźć zdjęcie montażu dobrej firmy, którą niesłusznie zmieszamy z błotem...

Jeden przykład o niczym jeszcze nie świadczy.

 

Aha - to nie kamień, to cegła...co prawda bardzo zużyta, ale cegła..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arkady,

zgrzew 0,2mm z definicji ma niższą wytrzymałość niż normalny.. powierzchnia łączenia jest po prostu mniejsza. Nie znaczy to bynajmniej, że 0,2mm nie spełnia jakichś norm.. spełnia je jak najbardziej, i bynajmniej nie podejmowałbym decyzji o zakupie tych czy innych okien na podstawie infomacji, że ten czy tamten producent "używa" 0,2mm.

pzdr

 

Nie zgadzam się z Tobą!

Przemieszczenie materiału względem siebie jest identyczne przy wypływce 0,2mm co przy 2 mm. Tyle samo materiału się zgrzewa - mówiąc prościej. Takie same naddatki na zgrzew robi się przy obu wypływkach. Oba zgrzewy są równie "mocne". To jest wyłącznie kwestia kosmetyki. Oczywiście duże firmy przekonują swoich klientów tak jak Ty, bo łatwiej zaczyścić zgrzew 2 mm niż 0,2 mm. Też robimy Schuco i nam się to udaje na Cavie (a głównie robimy Cavę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie oprofilu salamender?

Zastanawiam sie czy go wląsnie nie brac.

I warto stosowac dodatkowa uszczelke w rame okna?

 

Uszczelka środkowa ramy ma bardzo duże znaczenie dla dżwiękoszczelności. Poza tym oddziela tzw. strefę suchą od mokrej. Okucia nie są narazone na działanie wilgoci przy takim rozwiązaniu. Nie znam Salamandra, ale ma dobrą opinię. Ze znanych mi profili z uszczelką środkową warte polecenia są Trocal Innonova M5 i Trocal 88 oraz Schuco SI82

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arkady,

zgrzew 0,2mm z definicji ma niższą wytrzymałość niż normalny.. powierzchnia łączenia jest po prostu mniejsza. Nie znaczy to bynajmniej, że 0,2mm nie spełnia jakichś norm.. spełnia je jak najbardziej, i bynajmniej nie podejmowałbym decyzji o zakupie tych czy innych okien na podstawie infomacji, że ten czy tamten producent "używa" 0,2mm.

pzdr

 

Nie zgadzam się z Tobą!

Przemieszczenie materiału względem siebie jest identyczne przy wypływce 0,2mm co przy 2 mm. Tyle samo materiału się zgrzewa - mówiąc prościej. Takie same naddatki na zgrzew robi się przy obu wypływkach. Oba zgrzewy są równie "mocne". To jest wyłącznie kwestia kosmetyki. Oczywiście duże firmy przekonują swoich klientów tak jak Ty, bo łatwiej zaczyścić zgrzew 2 mm niż 0,2 mm. Też robimy Schuco i nam się to udaje na Cavie (a głównie robimy Cavę).

Kotinka, fajnie że wczytujesz się w temat..

ale post który zacytowałaś (eś?) jest bardzo stary - ma pewnie ok 2 lat, bo już dawno nie widziałem tu Lekomina, chociaż myślę że czyta to Forum(o ile ma na to czas).

Czy cienki zgrzew jest istotny? Nie jest nawet nowością i wyjątkiem jak to niektórzy promują (chyba już kiedyś pisałem że moja żona dopatrzyła się go dopiero niedawno w swoich oknach produkcji sprzed blisko 10 lat)

 

A poza tym lekomin też już robi zgrzewy "nitkowe" - uległ modzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...byle bez drzwi wejściowych z PVC. Niby się je produkuje, ale osobiście odradzam. PVC to nie jest dobry materiał na drzwi wejściowe, szczególnie w kolorach i zamontowany na południowej lub zachodniej elewacji.

Cóż.. jeśli wybierze sie najtańszą ofertę to g... a nie drzwi się dostanie. Nie ma realnie żadnych przeciwskazań by wykonać drzwi wejsciowe z PVC - podstawa to uczciwy producent. Kolejna sprawa jest to co napisal IVO i dotyczy wlasciwie drzwi z PVC i drewna - zawsze trzeba pamietac o tym ze zamykajac takie drzwi tylko na język czyli jednopunktowo, klilent na wlasne zyczenie zaprasza je do wypaczania sie, drzwi powinny byc zamkniete co najmniej na dwa skoble

 

A jeszcze lepiej kupić drzwi PCV z zasuwnicą wielopunktową automat. Samo zamknięcie na klamkę gwarantuje ryglowanie na trzech językach.

Poza tym stanowczo odradzam kupno drzwi zewnętrznych z wypełnieniem z tzw. wytłoczki. Świetnie spisują się panele typu sandwich z GFK lub HPL oraz aluminium. Drzwi z profili PCV trzy, cztero lub pięciokomorowych ze wzmocnieniem skrzydła o przekroju zamkniętym łączonym w narożach kostkami zgrzewalnymi są stabilne, wytrzymałe i ciepłe. Mają tę przewagę nad drewnianymi, że nie wymagają konserwacji, nie niszczeją pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych, a dobrze zrobione na pewno się nie wypaczają. Od stalowych są o wiele cieplejsze. Od aluminiowych cieplejsze i tańsze (nie wiele, ale jednak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A poza tym lekomin też już robi zgrzewy "nitkowe" - uległ modzie..
Niestety :(

Moda jest dobra na wybiegu a nie po to by w czymś tam ukazanym na ulicy się pokazać ;) Kobieta musiałaby mieć 80% niedowagi :lol: by większość ubrań z wybiegu nosić

Dlaczego - niestety? Bo wbrew pozorom to brzydko wygląda - zwłaszcza na powierzchni zaokrąglonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arkady,

zgrzew 0,2mm z definicji ma niższą wytrzymałość niż normalny.. powierzchnia łączenia jest po prostu mniejsza. Nie znaczy to bynajmniej, że 0,2mm nie spełnia jakichś norm.. spełnia je jak najbardziej, i bynajmniej nie podejmowałbym decyzji o zakupie tych czy innych okien na podstawie infomacji, że ten czy tamten producent "używa" 0,2mm.

pzdr

 

Nie zgadzam się z Tobą!

Przemieszczenie materiału względem siebie jest identyczne przy wypływce 0,2mm co przy 2 mm. Tyle samo materiału się zgrzewa - mówiąc prościej. Takie same naddatki na zgrzew robi się przy obu wypływkach. Oba zgrzewy są równie "mocne". To jest wyłącznie kwestia kosmetyki. Oczywiście duże firmy przekonują swoich klientów tak jak Ty, bo łatwiej zaczyścić zgrzew 2 mm niż 0,2 mm. Też robimy Schuco i nam się to udaje na Cavie (a głównie robimy Cavę).

Kotinka, fajnie że wczytujesz się w temat..

ale post który zacytowałaś (eś?) jest bardzo stary - ma pewnie ok 2 lat, bo już dawno nie widziałem tu Lekomina, chociaż myślę że czyta to Forum(o ile ma na to czas).

Czy cienki zgrzew jest istotny? Nie jest nawet nowością i wyjątkiem jak to niektórzy promują (chyba już kiedyś pisałem że moja żona dopatrzyła się go dopiero niedawno w swoich oknach produkcji sprzed blisko 10 lat))

 

 

Cześć. Sorry! rzeczywiście po raz kolejny wyszła ze mnie blondynka, choć od urodzenia szczycę sie bujną czupryną w kolorze hebanu.

Bynajmniej nie chodzi mi o promowanie zgrzewu 0,2. Czegoś tam szukałam na forum i przypadkowo natrafiłam na dyskusje o wypływce. Trochę się we mnie zagotowalo, aż się zarejestrowałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tam szukałam na forum i przypadkowo natrafiłam na dyskusje o wypływce. Trochę się we mnie zagotowalo, aż się zarejestrowałam.

 

hehe, wiele osób z branzy tak właśnie zaczyna i jest to dość naturalne dla wrażliwych.

Grunt to mieć przekonania, a czy są one słuszne? To pokaże dyskusja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...