Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Czy ktoś z Was ma może opinię nt okuć okien Siegenia? Warto?czy lepsze są jednak roto?

Na jakie elementy powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze okien?

 

Okucia nie najważniejsze. Ale skoro już... Warto się dopytać - jakie mają funkcje, czy są grzybki antywyważeniowe (ile?), czy jest stopniowanie uchyłu, a w Siegenii może być zaczep zima - lato. Zapytaj z jakiego materiału klamki (dobre są secoustic z Hoppe). Sprawdź różnicę w cenie między skrzydłami RU a R - zawsze lepiej kupić RU, bo od razu masz mikrowentylację. Siegenia dobra i Maco, Winkhaus Auto-pilot również, Roto nie znam, GU do ciężkich skrzydeł nie polecam.

 

Przy wyborze okien dobrze jest znać firmę, która Ci te okna sprzeda i zamontuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma może opinię nt okuć okien Siegenia? Warto?czy lepsze są jednak roto?

Na jakie elementy powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze okien?

 

Okucia nie najważniejsze. Ale skoro już... Warto się dopytać - jakie mają funkcje, czy są grzybki antywyważeniowe (ile?), czy jest stopniowanie uchyłu, a w Siegenii może być zaczep zima - lato. Zapytaj z jakiego materiału klamki (dobre są secoustic z Hoppe). Sprawdź różnicę w cenie między skrzydłami RU a R - zawsze lepiej kupić RU, bo od razu masz mikrowentylację. Siegenia dobra i Maco, Winkhaus Auto-pilot również, Roto nie znam, GU do ciężkich skrzydeł nie polecam.

 

Przy wyborze okien dobrze jest znać firmę, która Ci te okna sprzeda i zamontuje.

 

Litości, nie generalizować proszę. Okucia to dłuższy temat ale nie jest prawdą to co nieraz jest tu pisane że każde są dobre aby tylko były prawidłowo zamontowane i konserwowane.

Najtańsza linia Siegenii na której okuwana jest Avantgarde to szajs straszny. Stwierdzić to można już po kilku miesiącach użytkowania. Siegenia Favorit to taka przyzwoita średnia, Titan natomiast to już dobre okucie bardzo zbliżone w budowie i rozwiązaniach do Aubi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukałem na forum ale nic nie znalazłem odnośnie tych dwóch profili okiennych. Czy ktoś je stosuje u siebie w domu i czy po okresie gwarancji wystąpiły problemy??? Dostaliśmy dobrą cenę za Ave i nie mogę się zdecydować. Macie inne dobre lecz nie drogie okna(profile) i firmy sprzedające i zakładające okna?

POZNAŃ pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Mam do Was pytanie o okna a mianowicie o Veke.

Zakupiłem okna w 2007 roku, a teraz okazuje się że praktycznie wszystkie pękły na zgrzewach..

Czy mi się wydaje czy to nie jest normalna sytuacja i powinienem to reklamować?

Pomóżcie jak sie do tego zabrać i jak rozmawiać z firmą w której kupowaliśmy okna i która dokonywała montażu, aby nas nie przekręcili.

 

Popękanie zgrzewów to nie jest normalna rzecz, prawda??

 

Teraz firma zmieniła produkcję profili Veka na profile Brügmann.

Nie wiem kompletnie co to jest Brügmann..... Co w przypadku jeśli by chcieli na nie wymieniać te okna? Chyba zresztą one są tańsze niż veka i nie wiem czy lepsze, choć jak widać nasza veka popękała na zgrzewach ale to złe wykonanie.

 

Tragedia wymieniać okna w wykończonym już domu. Z zewnątrz nie ma jednak koloru położonego (tynku) a jedynie ocieplenie...

Edytowane przez ZbynioR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pekanie zgrzewów nie jest normalne i nie ma co dalej wdawać się w szczegóły - okna do wymiany, każde które ma choć jeden zgrzew pęknięty

Inna sprawa, czy producent, który tak spier... jedne okna nie sper.. kolejnych - bez względu w jakim profilu je wykona

 

wypowiem teraz swoją prywatną ocenę - Brungman dla mnie jest profilem o wiele lepszym od przereklamowanej Veki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Mam do Was pytanie o okna a mianowicie o Veke.

Zakupiłem okna w 2007 roku, a teraz okazuje się że praktycznie wszystkie pękły na zgrzewach..

Czy mi się wydaje czy to nie jest normalna sytuacja i powinienem to reklamować?

Pomóżcie jak sie do tego zabrać i jak rozmawiać z firmą w której kupowaliśmy okna i która dokonywała montażu, aby nas nie przekręcili.

 

Popękanie zgrzewów to nie jest normalna rzecz, prawda??

 

Teraz firma zmieniła produkcję profili Veka na profile Brügmann.

Nie wiem kompletnie co to jest Brügmann..... Co w przypadku jeśli by chcieli na nie wymieniać te okna? Chyba zresztą one są tańsze niż veka i nie wiem czy lepsze, choć jak widać nasza veka popękała na zgrzewach ale to złe wykonanie.

 

Tragedia wymieniać okna w wykończonym już domu. Z zewnątrz nie ma jednak koloru położonego (tynku) a jedynie ocieplenie...

 

Walcz z gwarantem (bo już nie ze sprzedawcą po tym czasie) o pokrycie kosztów naprawy szkód (elewacji). Ale najpierw warto poznać przyczynę pęknięć zgrzewów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem na TVNTURBO program o produkcji okien drewnianych w MS. Ciekawy materiał - polecam każdemu kto interesuje się tematem okien. Przy okazji dowiedziałem się też nowości, że MS ma własny tartak! A myślałem, że oni tylko w PCV są mocni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walcz z gwarantem (bo już nie ze sprzedawcą po tym czasie) o pokrycie kosztów naprawy szkód (elewacji). Ale najpierw warto poznać przyczynę pęknięć zgrzewów.

 

co oznacza że nie ze sprzedawcą po tym czasie?

Ten Anpol ze Staszowa był producentem tych okien, bo miał ten profil Veka, a w gwarancji jest napisane że jest 5 lat na ramy, okucia, szyby itp..

To już do Veki powinieniem się zgłosić??

 

Właśnie dzwonię do sprzedawcy okien, ciekawe co mi powie :(

Na szczęście jeszcze koloru nie mam zaciągniętego na zewnątrz a siatka i klej ale to i tak będzie brud-syf i bałagan z wymiana.. A zanimdo wymiany dojdzie to zapewne walka mnie czeka :(

A kolejna sprawa, to jeśli źle wykonali te okna to czy kolejne zrobią dobrze??

skóra mi cierpnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że przez 2 lata masz odpowiedzialność sprzedawcy niezależnie od gwarancji. Później pozostają wyłącznie prawa wynikające z gwarancji, która jest dobrowolna i jej zakres też może być ograniczony. Jeżeli sprzedawca jest jednocześnie producentem okien i wystawcą karty gwarancyjnej to oczywiście wtedy odpowiedzialna jest cały czas ten sam podmiot. Natomiast inaczej wygląda to kiedy kupujemy okna od firmy handlowej/montażowej (a tak jest zazwyczaj).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem na TVNTURBO program o produkcji okien drewnianych w MS. Ciekawy materiał - polecam każdemu kto interesuje się tematem okien. Przy okazji dowiedziałem się też nowości, że MS ma własny tartak! A myślałem, że oni tylko w PCV są mocni.

Jest! do obejżenia na vod.onet.pl (bo na powtórki nie mogłem trafić)

Film profesjonalny / w dobrym tego słowa znaczeniu/ - dobrze pokazuje produkcję okien z drewna. Firma też ok, chociaż niczym szczególnym mnie na tym filmie nie zaskoczyli. Słusznie jest zaliczana do krajowej czołówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, piszę po raz pierwszy na tym forum , jestem na etapie wyboru okien do montażu w stanie surowym i chciałbym się dowiedzieć czy jest Wam znana firma Pumar Ryki, poniewaz otrzymałem od nich ofertę na profilu Schuco Corona CT70 AS Rondo kolor jednostronny dąb i jest interesująca, okucie UR/DK pierwsza część to uchylno rozwierne ale to DK co oznacza.

Okna Avantgarde pomijam, mam jeszcze ofertę na profilu Veka z okuciami Winkhaus.

Prosiłbym także o kontakt lub nazwę firmy sprawdzonych producentów z okolic Warki,Kozienic, ewentualnie Góra Kalwaria, Grójec.

Z góry dziękuję.

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...