Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam, piszę po raz pierwszy na tym forum , jestem na etapie wyboru okien do montażu w stanie surowym i chciałbym się dowiedzieć czy jest Wam znana firma Pumar Ryki, poniewaz otrzymałem od nich ofertę na profilu Schuco Corona CT70 AS Rondo kolor jednostronny dąb i jest interesująca, okucie UR/DK pierwsza część to uchylno rozwierne ale to DK co oznacza.

Okna Avantgarde pomijam, mam jeszcze ofertę na profilu Veka z okuciami Winkhaus.

Prosiłbym także o kontakt lub nazwę firmy sprawdzonych producentów z okolic Warki,Kozienic, ewentualnie Góra Kalwaria, Grójec.

Z góry dziękuję.

Mirek

 

Pumar z RYK to dosyć znana firma na lokalnym rynku jednak w mojej ocenie o ambiwalentnej opinii .

 

W Warce jest firma Stolpol/Solplast - drewno, pvc Schuco i Aluminium.

W Grójcu jest rodzinny producent Alplast pracujący na KBE i też produkujący Aluminium o niezłej reputacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tzw., "bezszwowej" strefy zgrzewu to moja Teściowa ma takie okna już ładnych parę lat i sa bez zastrzeżeń.

Śmiem twierdzić, że różnice wytrzymałościowe pomiędzy "szwem" i jego brakiem można zaklasyfikować do akademickiej dyskusji jajogłowych spierających sie zwykle o wyższość świąt BN nad WN w odniesieniu do praktycznej czyli użytkowej strony .

 

Takim kolejnym, bezpłciowym tematem są rzeczywiste czyli użytkowe różnice pomiędzy okuciami okiennymi typu "Wikhaus" czy "Roto" czy "Siegenia" , które są żadne - obie marki mają identyczne funkcje a sprawy różnic tak naprawdę dotyczą sfery produkcji okna, wydajności odcinkowej, komplementarności dostaw do producenta okien, ceny, polityki marketingowej dla B2B, wsparcia doradczego, zinformatyzowania procesu komunikacji i kilku innych jeszcze aspektów kompletnie nie mających zastosowania dla Klienta końcowego.

Edytowane przez Charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prosze o pomoc w sprawie wyboru producenta okien.

Wymieniam okna w bloku z 92r d rugie piętro w Lublinie.

I opcja Fabryka Okien SPECTRUM system KBE 5 komór okucie Maco-montaż fabryczny

II opcja Podlaska fabryka okien Witraż-przedstawiciel w Lublinie PZB BUD-TECH system efectline VEKA 5 komór okucie siegienia

Co dziwne różnica cenowa na korzyść Spectrum wynika głównie z wyceny montażu

Proszę o prostą zrozumiałą odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

KONSTRUKCJA___szerokosc pakietu____GRUBOŚĆ SZKŁA____WAGA 1 m2_____MAX POW_____MAX WAGA_____k=

33,2/12/4/12/4_____38_______14________35_______2,5___87,5___0,7

44,4/12/4/12/4_____40________16_______40_______2,2____88___ 0,7

 

czy Waszym zdaniem wstawienie takich szyb do okna balkonowego (typowego, czyli 212,5x86,5) od południowej strony (ciemna okleina) może być groźne dla profilu Si82? Mam na myśli wypaczenia oraz ewentualne opadanie drzwi (planuję niski próg)?

 

pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prosze o pomoc w sprawie wyboru producenta okien.

Wymieniam okna w bloku z 92r d rugie piętro w Lublinie.

I opcja Fabryka Okien SPECTRUM system KBE 5 komór okucie Maco-montaż fabryczny

II opcja Podlaska fabryka okien Witraż-przedstawiciel w Lublinie PZB BUD-TECH system efectline VEKA 5 komór okucie siegienia

Co dziwne różnica cenowa na korzyść Spectrum wynika głównie z wyceny montażu

Proszę o prostą zrozumiałą odpowiedź

 

 

osobiscie znam Spectrum z audytów - przyzwoita firma.

Witraża nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Proszę o pomoc, spośród ofert i wycen okien z różnych firm, wybraliśmy 3 i tu mamy dylemat ;)

 

Avante, M&S czy wrocławski "WIMAROL - okna z Wrocławia" (robią na Schuco i okuciach WinkHaus).

Wszystkie okna w pakiecie trzyszybowym, cena prawie identyczna.

Specjaliści pewnie znają doskonale te firmy i okna, ale napiszę co mam w ofercie.

 

1. Avante - Superclima 0,6, Profil Idea (Decenunik zendow), okucia Roto Nt Multi, ciepła ramka itd. w cenie roczne ubezpieczenie okien.

2. MS - okna TYTANOWEtermo, szklenie 0,5, profil brugmann, okucia Maco, wzmocnienie tytanowe, ciepła ramka itd.

3. Wimarol - SCHUCO CT 70 -CAVA 70/82, okucia WinkHaus Activpilot, szyba Ug=0,5,, uszczelki EPDMw.

 

Proszę o podpowiedź czy poprostu brać które tańsze, bo są na tyle porównywalne, czy któreś okna górują w tym zestawieniu????

Wimarol może być tu nieznany, są zarówno producentem jak i sprzedawcą, ponoć bardzo dobra firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panu od Veki chyba nie zależy na sprzedaży, ponieważ zrobił pomiary i już drugi tydzień zero odzewu.

 

Eee tam, zaraz niezależy.

Może po prostu ma dość pracy i nie ma zwyczaju "wydzwaniać" za klientami.

Czasem przy pierwszej wycenie proszę o numer kontaktowy i widzę jak niektórzy się obawiają go podać, bo uważają, że będę ich "dręczył"- wydzwaniał i namawiał na zakup u mnie..

Warto zadzwonić i zapytać o tą wycenę- to nie jest olewanie Klienta a sposób bycia (wiem, bo sam tak mam;-) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, zaraz niezależy.

Może po prostu ma dość pracy i nie ma zwyczaju "wydzwaniać" za klientami.

Czasem przy pierwszej wycenie proszę o numer kontaktowy i widzę jak niektórzy się obawiają go podać, bo uważają, że będę ich "dręczył"- wydzwaniał i namawiał na zakup u mnie..

Warto zadzwonić i zapytać o tą wycenę- to nie jest olewanie Klienta a sposób bycia (wiem, bo sam tak mam;-) ).

zawsze czuje się niezręcznie w podobnej sytuacji. Zawsze proszę o zwrotny mail potwierdzający otrzymanie oferty - tak niewiele a jednak dla wielu nie do przeskoczenia :(. Pozwalam sobie w ciągu dwu tygodni, przy braku odpowiedzi, wysłać jeszcze raz ale czuje się i tak jak intruz co się narzuca ze swoimi usługami.

Miałem już kilka razy sytuacje gdy klient po kilku dniach dzwonił ze nie otrzymał oferty mimo ze była wysyłana

Komunikacja - tak niewiele a jednak zmienia relacje miedzy dwiema stronami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, zaraz niezależy.

Może po prostu ma dość pracy i nie ma zwyczaju "wydzwaniać" za klientami.

Czasem przy pierwszej wycenie proszę o numer kontaktowy i widzę jak niektórzy się obawiają go podać, bo uważają, że będę ich "dręczył"- wydzwaniał i namawiał na zakup u mnie..

Warto zadzwonić i zapytać o tą wycenę- to nie jest olewanie Klienta a sposób bycia (wiem, bo sam tak mam;-) ).

 

 

No właśnie :)

Może ma dużo pracy chwilowo i po porostu sobie zapomniał o tej jednej ofercie :)

 

Też mnie chwilę tu nie było, co nie oznacza, że mam gdzieś to forum :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaja jak berety

I co o Was, forumowicze w ogóle myśleć?

Telefon, poznaje klienta po głosie, bo dość charakterystyczny, robiłem mu kiedyś ofertę - zresztą nie ważne.

Kupił sobie okna a dziś do mnie dzwoni z zapytaniem - jak je montować?

Konstrukcja niewielka - szerokość tak z 3,7mb wysokość tez niewielka - coś około 2,5, w sumie 9,25 mkw, za moją namową (bo różne idiotyzmy mu wciskali) zastosowane słupy statyczne ale.... ale jakoś nikt nie pomyślał by te słupy w jakiś sposób zamontować do murów.

Pytam się, po jaką cholerę w takim razie w ogóle taki słup?

Rozmowa z montażystą któremu miałem wytłumaczyć jak to połączyć też dziwna - chłopak mimo dobrych chęci widać że ma mgliste pojęcie o tym co ma robić,

Zdziwienie w głosie "a jak go (ten słup) mam zamocować?" Totalna amatorszczyzna. Kolejne jego pytanie jeszcze lepsze - "jak to wszystko wstawić w otwór?"

Załamać się idzie.

A w sieci jest tyle różnych informacji co i jak robić należy. Wystarczy chcieć się doszkolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Proszę o pomoc, spośród ofert i wycen okien z różnych firm, wybraliśmy 3 i tu mamy dylemat ;)

 

Avante, M&S czy wrocławski "WIMAROL - okna z Wrocławia" (robią na Schuco i okuciach WinkHaus).

Wszystkie okna w pakiecie trzyszybowym, cena prawie identyczna.

Specjaliści pewnie znają doskonale te firmy i okna, ale napiszę co mam w ofercie.

 

1. Avante - Superclima 0,6, Profil Idea (Decenunik zendow), okucia Roto Nt Multi, ciepła ramka itd. w cenie roczne ubezpieczenie okien.

2. MS - okna TYTANOWEtermo, szklenie 0,5, profil brugmann, okucia Maco, wzmocnienie tytanowe, ciepła ramka itd.

3. Wimarol - SCHUCO CT 70 -CAVA 70/82, okucia WinkHaus Activpilot, szyba Ug=0,5,, uszczelki EPDMw.

 

Proszę o podpowiedź czy po prostu brać które tańsze, bo są na tyle porównywalne, czy któreś okna górują w tym zestawieniu????

 

 

 

 

Wimarol może być tu nieznany, są zarówno producentem jak i sprzedawcą, ponoć bardzo dobra firma.

 

Podnoszę temat, może ktoś jednak mi odpowie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...