Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam.Jakie okna wybrać Veka Konsek czy okna Kol-Dar Vetrex.Proszę o opinię.

I zaraz znów się dostanie ogółowi za pominięcie tego pytania. I złośliwi rzucą oskarżenia o arogancję.

 

b&p - gdyby ktoś ze stale tu obecynych znał odpowiedź - to pewnie byś ją przeczytał. Rozważasz Vekę - a który profil, jakie okna (kolor, jakies duze gabaryty?)

Każdy z nas pewnie słyszał o Vetrexie, ale nie wiem czy ktoś już wie co znaczy Kol -Dar (jakiś lokalny dealer?) i jak to przełożyć na okna. Podobnie z firmą Konsek - czy ktoś ich zna? Ja nie.

A gdyby były to firmy wzbudzające powszechny zachwyt, to też usłyszałbyś pochwały. Ale takich firm jest na prawdę niewiele w kraju.

Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to ten "Konsek" ale wszedłem na ich stronę internetową i nic mądrzejszy nie jestem. Wygląda, że jest to jeden z wielu niewielkich producentów na profilu VEKA. Na tym tle Vetrex to stanowczo pewniejszy strzał jeżeli chodzi o producenta. Pozostaje kwestia co reprezentuje sobą firma "Kol-dar". Proponuję popytać wśród znajomych czy mieli z nimi do czynienia i jakie mają wrażenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie chcesz mieć problemów to omijaj szerokim łukiem tzw firmę "Okna-Rąbień"

W życiu nie miałem doczynienia z bardziej debilną i olewczą klienta firmą. Okna wręcz z dziurami na 1,5 cm pomiędzy skrzydłem a futryną. Czas reakcji na złożoną reklamację to około 6 msc.

Powodzenia w wyborze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe,

dość duży.. patrząc na ilość to czołówka w kraju "kopiąca się z koniem" w największym bagnie najniższych cen.

Ale tu liczy się ilość, a nie jakość, chociaż miałem nadzieję że od kiedy wykupili ich Czesi to zmienią strategię. Przynajmniej reklamy mają bardziej eleganckie.

Poza tym - chyba warto pominąć ich milczeniem i trochę żałuję że napisałem te kilka słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

echhhh Fin, sa firmy o których nie ma sensu tu się wypowiadać. Cena czyni cuda - pamiętasz? ja bym ten slogan lekko zmodyfikował - niska cena czyni cuda ;)

Dzięki takiej polityce niektóre firmy jeszcze egzystują w sumie - to może paradoks - w sumie z pożytkiem dla nas. Ileż to będziemy mieli roboty za kilka lat, wywalać to wszystko by na nowo wstawiać. Powoli ręce zacieram :) z zadowolenia i kasę jaką na tym zarobię już liczę ;) Do tego wszystkiego dojdą dodatkowe koszty utylizacji i ponownego przerobu :) I za to wszystko kto zapłaci? Klient kochanieńki, klient :) a my w duchu będziemy sobie żarty robić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko,

ale taką sytuację wymuszają sami klienci - prawie kazdy tutaj zadaje Ci pytanie, które tansze beda lepsze?

wiekszośc nie zastanawia się, że niższa cena musi byc kosztem czegoś - jakości, wykonania, materiału.

co do sloganu CCC - w tej firmie nie problemu z zalatwieniem ewentualnej reklamacji na zakupione buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale CCC to nie wspomniana przez ciebie firma

Jest na rynku jeszcze inna "firma", mająca specyficzne podejście do klienta, mająca w d... jakiekolwiek reklamacje. Wychodząca z założenia ze rzadko który klient zdecyduje się na sądowe dochodzenie swoich praw i per saldo wydatki na sądy i odszkodowania są o wiele niższe jak utrzymywanie pracowników serwisu, samochodów itp

Ale cóż... klient sam wie co robi

choć dla mnie nie pojęte jest czasem jego podejście. Ostatni z przykładów. Ofert chyba z 15, 13 z nich oscyluje wokół kwoty 35 tys, plus minus 2 tysiące i jest jedna - w pojęciu klienta najlepsza, za jedyne 11 tys te same okna jak u innych, pozornie takie same. Cóż.... klient swój rozum ma - czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z reguły odrzucam oferte najtańszą i najdroższą, chyba, ze róznice cenowe sa niewielkie.

moje okna nie należą do łatwych w wwykonaniu - finlandia cos o tym wie - ale jak dostałem wycene na 40tys to sie smialem pól dnia. po wybraniu takiej oferty za 2-3 lata wymieniałbym okna na nowe.

mam nadzieje ,że w opisanym przypadku klient ie wybrał oferty za 11tys...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniałem ją wyżej niż 50 tys.(może nawet 100tys?), chociaż jej nawet nie liczyłem - "wymigałem się" od tej wyceny o ile dobrze pamiętam ;-)

A mówię to, bo zaraz ktoś pomyśli, że "wyławiam na forum okazy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyplomatycznie sie wymigałes finlandia - zrzuciles wycene na Swoja Szanowna Malżonkę.

ale wysyłając do Ciebie zapytanie nie liczylem na kalkulację tylko na doradztwo i to otrzymałem.

powtórzę jeszcze raz - nie przekazaleś nawet informacji do mojego lokalnego dealera aby sie zainteresował moim zapytaniem.

swoja droga - po wysłaniu zapytania do wrocławskiego dealera firmy U, dzwoniac później z pytaniem kiedy mogę dostać wycenę, Pan się mnie pytał czy ja juz mam dom w budowie czy tylko szacuje koszty... hihihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnoszę temat, może ktoś jednak mi odpowie;)

Brałem pod uwagę podobny zbiór producentów. Ostatecznie zdecydowałem się na Empol, profil Si82 (Wimarol też taki ma). W sumie dylemat miałem na koniec między Empolem i Wimarolem (podjąłem decyzję, że będzie profil Si82, pozostała kwestia wyboru producenta okien). Koniec końców przewazyła cena (nieco niższa w Empolu), a na przełomie maja i czerwca będę miał pierwsze opinie (o oknach i monterach). Na razie mam tylko kiepską opinię o prawnikach i księgowych Empolu, ale to inna bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domyślam się, że to odpowiedz dla mnie.. :)?

to jeszcze pytanie..co to za szyba O2..? to cos innego, czy przeskok na klawiaturze i miało byc P2..?

 

wycenę juz mam , szyby:1. "bezpieczne", 2.ciepłę i 3.P2 =w sumie 3 wyceny.. w każdej wycenie WK1, klamka w blokadą otwarcia- secustic lub hope z kluczykiem , ciepła ramka, w dzwiach tarasowych płąski próg i zatrzask zewnętrzny, klamki ze stopniowanym uchyłem.,, profil brugmann, obustronna okleina..w cenie montarz.

ceny-odpowiednio dla szyb..

 

-bezpieczna- 20.300 szyba o oznaczeniu-4x16CBCx4 U 1.0

-ciepła-22.150 (0.8)

-P2- 23.700

 

nie mam jeszcze wyceny dla WK2 i na kontraktony-. podobno mozna je jakos połączyć z czujkami pokojowymi i sama próba wyważenia okna daje znać ekipie interwencyjnej..? to czy do tego zestawu jeszcze mają byc czujki w pokojach z minitoringiem(te pudełeczka w rogach pokoi ustawione na okna..)- bo chyba tak..? czy poprzestac na samym monitoringu i ekipy interwencyjnej z kontaktronów- nie będzie za mało..? bo reklamowane sa jako "ograniczanie kosztów alarmu"...

 

Nie jestem specjalistą, ale ostatnio przechodziłem przez wybór, m.in. pakietów szybowych P2/P4.

Większość firm oferowała zestawy 44.2(4)-16-4 (czyli P2/P4 jednokomorowe). Współczynniki k takich szyb (a co za tym idzie okien) były grubo ponad 1. Jako alterantywę podawano pakiety dwukomorowe 4-12(14/16)-4-12(14/16)-4 ze współczynnikami k. ok. 0,6-0,8. W sumie tylko w dwóch firmach zaproponowano mi wersję 44.2(4)-12-4-12-4, czyli szybę bezpieczną (lub jak kto woli utrudniającą włamanie, bo nie "antywłamaniową") w zespoleniu dwukomorowym. Moje okna (już z uwzględnieniem profili) mają w takim układzie (wybrałem ostatecznie P2) współczynik k ok. 1,0-1,1.

 

Inna sprawa, że obok szyb warto zainwestować w okucia antywłamaniowe, min. WK1 + klamka z kluczykiem (ponoć kluczyk to standard w WK1, ale nie u wszystkich producentów).

 

pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę podobny zbiór producentów. Ostatecznie zdecydowałem się na Empol, profil Si82 (Wimarol też taki ma). W sumie dylemat miałem na koniec między Empolem i Wimarolem (podjąłem decyzję, że będzie profil Si82, pozostała kwestia wyboru producenta okien). Koniec końców przewazyła cena (nieco niższa w Empolu), a na przełomie maja i czerwca będę miał pierwsze opinie (o oknach i monterach). Na razie mam tylko kiepską opinię o prawnikach i księgowych Empolu, ale to inna bajka :)

 

 

Hej, dzięki za odp. Ja Empolu, ze względu na opinie, nie brałam pod uwagę. Ale mam nadzieję, że u Ciebie będzie wszystko w porządku i tego Ci życzę. Natomiast o Wimarolu znalazłam dobre opinie. Ja dostałam bardzo dobrą cenę na Jezierskiego, tańszą niż Wimarol i zdecydowałam się na tą firmę właśnie. Mam nadzieję, że nie będę żałować.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...