Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

biore pod uwage wylacznie okna ze stalym slupkiem.

dzieki za szybki odzew :-)

 

ps. jestem (ten) alamakota ;-)

a pro pos poz.2 zamiast niej w tym profilu proponowalbym WAN S.A. tel.676-83-00 tylko ze poki co robia CT-60, 70-tka w planach, na okuciach Siegenia

No znow zareklamowalem firme - mam nadzieje ze nie uraze co poniektorych tu bywajacych. Firma sprawdzona - wspolpracowalem z nimi to fakt - i pomiajajac kwestie jek ukladala nam sie wspolpraca na inwestycjach ...... okna robia dobre - nic dziwnego - szefem produkcji zostal tam czlowiek z najlepszej kiedys firmy na rynku warszawskim - MAGE (niestety jzu nie istnieje w oknach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D alamakota - z tych 5 ofert odrzuć czwartą Ten LORD to jakiś dziwoląg a i firma nie budzi zaufania. Pozatym te pozostałe oferty są zbieżne. Mnie się podoba SCHUCO CORONA CT 70 - ma ciekawe linie - zaokrąglone.

Okno 1800 mm powinno mieć dwa skrzydła - pozostałe mogą być jednoskrzydłowe, spokojnie. Chyba że to szerokie tylko uchylne na dwu rozwórkach a nawet trzech - ale kłopot z myciem - chyba że od zewnątrz.

A nie może być to fix [stałe szklenie]. Ono chyba będzie przy balkonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moge proscić o rekomendacje producentów dobrych okien drewnianych z okolic Wrocławia, a tańszych niż Gebauer?

 

Bo Adpol i Vidok są bardzo daleko stąd.

 

Po 8-miu miesiącach przymierzania sie do kien PCV poddaje sie, i przechodze na drewniaki. Przy moic wymaganich (4-ro skrzydłowe, skrzydło 228x102, kolor mahon, narażone na słonce) producenci PCV lojalnie uprzedzaja, ze mogą by kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram okna i wybrać nie mogę. Co sądzicie o profilach Schuco? Ilukomorowe okna wybrać - czy jest sens płacić więcej za 5 komór?

zapewne mnie tu zakrzycza ale sadze ze 5-kom maja naprawde sens wtedy gdy powierzchnia okien stanowi ponad 25% powierzchni scian ktorymi cieplo moze uciec - inaczej roznica tak naprawde rzedu 0.2 do 0.4 we wspolczynniku k nie jest ekonomicznie uzasadniona (roznica w cenie miedzy 3 a 5 kom po prostu nie zwroci sie tak szybko a w bloku to juz totalne nieporozumienie)

jak zwykle prosimy o zdanie arbitra :) Pchelek jaki twoj poglad?

A co do Schuco - hmmm..... jeden z najlepszych (oczywiscie moim zdaniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Pozatym te pozostałe oferty są zbieżne. Mnie się podoba SCHUCO CORONA CT 70 - ma ciekawe linie - zaokrąglone.

zaokraglone? widziałem okno żywcem w firmie i wydawalo me się, że jest wręcz ascetyczne w swojej 'kwadratowości' i prostocie profila. Niestety, nie mogę dostać się na stronę producenta okien ani znaleźć odnośnika do strony 'generatora' profili coby to potwierdzić :-/

 

Okno 1800 mm powinno mieć dwa skrzydła - pozostałe mogą być jednoskrzydłowe, spokojnie. Chyba że to szerokie tylko uchylne na dwu rozwórkach a nawet trzech - ale kłopot z myciem - chyba że od zewnątrz.

A nie może być to fix [stałe szklenie]. Ono chyba będzie przy balkonie?

ma byc 2-skrzydlowe bez udziwnień ;-) w 'tradycji' R-RU :-D

i tak ... zgadles. bedzie przy balkonie :-) (niestety nie może być fixowane)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze zwrocic uwage, ze okna Thermoplast nie wystepuje z okuciem antywlamaniowym. Patrzac na ich budowe nie ma mozliwosci wkrecenia elementow okuc bezposrednio do usztywnien stalowych. Po dlugim nachodzeniu filii tego producenta w sprawie okuc antywlamaniowych" przyznal, ze nie można tego w ich oknach zamontowac. (maja jako zabezpieczenie cos zastepczego, co się wkreca tylko w tworzywo – ale z plastiku takie wkrety wychodza jak z masla. Bardzo mnie to zdziwilo, w koncu bardzo znana firma. (Informacje ta zdobylem we wrzesniu zeszlego roku)

Jeżeli komus zalezy na slupkach ruchowych warto mieć na uwadze, ze roznica pomiedzy drewnianymi i plastikowymi się zmniejsza, przy drewnianych slupek ruchomy to standard, przy plastikach dodatek), jeżeli jeszcze dochodzi okleina to warto sprawe przemyslec od nowa.

W koncu kupilem M&S drewniane. Mieszkan "z nimi" od listopada, sa rzeczywiscie przepiekne (choc wykrapla się para na szybach przy aluminiowej ramce), ceny okien nietypowych wyszly takie same dla Urzedowskiego, Sokolki i M&S) wiec kierowalem się tylko estetyka i nie zaluje. (Odpowiednio bejcowane parapety z olchy idealnie pasuja kolorystycznie i strukturalnie, koszt ok. 150 zl./m2, oryginalne machoniowe M&S to koszt rzedu 600zl./m2)

Warto uparcie walczyc o rabaty!!. (przy oknach nietypowych warto sprawdzic czy cena wyjsciowa jest policzona zgodnie z cennikiem producenta, np. udajac się do innego spredawcy np. w innej miejscowosci). – Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelek co sadzisz by tutaj napisal o najczesciej spotykanych "oszczednosciach" stosowanych przez producentow i powodujacych ze pojawiaja sie "atrakcyjne" oferty na okna? A moze cos podobnego dotyczacego montazu? I wciaz czekam na Twoj mail - czas ucieka a Tobie chyba wiosna w glowie ;) ale spoko - to akurat rozumiem - mnie tez juz wokolo wszystko kwitnie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze zwrocic uwage, ze okna Thermoplast ......!

Niech Pan sie tym wykraplaniem sie pary zbytnio nie przejmuje - cos jest nie tak z wentylacja lub hmmm..... w imie oszczednosci nie wietrzy Pan mieszkania albo zapomnial Pan o funkcji rozszczelnienia. Termoramka niewiele by tu pomogla a zjawisko to jest calkiem normalne przy duzej wilgotnosci we wnetrzu - wystarcza kwiaty na parapecie i przy niskich temperaturach para na oknie sie wykropli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wykraplaniem do wydaje mi się, że to nie sprawa wietrzenia. Jak rozumiem [jak się mylę niech Zak mnie poprawi] Zak ma okna M&S z szybą P2 lub P4. Jak parę wątków wstecz pisałem w M&S te szyby mają współczynnik 1,3 i odstęp pomiędzy szybami 10mm. I nie chodzi tu o straty energii [niewielkie, ale są i można się z nimi pogodzić], ale o punkt pojawiania się rosy [jakoś tak to się nazywa]. Może po prostu, przy większych różnicach temperatur i odpowiedniej wilgotności takie okna będą łatwiej i szybciej parowały.

Dla przykładu - odnośnie wentylacji - teraz mieszkam w bloku, wiadomo wentylacja prawie żadna, pranie przy dzieciakach na okrągło, suszy się to w pokoju, a okna pcv szczelne [u=1,1, 4-16-4] - i jakoś nie parują szyby.

Pytanie do Zaka - czy ta para na szybach to często i czy mikrorozszczelnienie używasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) MARK-BUD (łomianki)

 

..........ale co do firmy - wybacz - mam zastrzezenia (lecz tutaj rozpisywac sie nie bede ;))

 

witam

właśnie trafiłem na to forum i na bardzo interesujący dla mnie obecnie wątek na temat okien. Już prawie podjąłem decyzję o zakupie okien w firmie MARK-BUD. Dlatego zaniepokoiło mnie to co napisałeś Jareko. Proszę rozwiń ten temat i przedstaw zastrzeżenia jakie masz do tej firmy.

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykraplanie było przy niskich temperaturach w na przełomie roku. Teraz się w miarę uspokoiło. Para wykrapla się na obwodzie oraz przy szprosach konstrukcyjnych. W oczywisty sposób oznacza to (moim skromnym zdaniem), że rama aluminiowa jest mostkiem termicznym odpowiedzialnym za to zjawisko. Potwierdza to też fakt, że mam w tym samym pokoju (sypialnia) jedno okno ze zwykłą szybą 1.1 a drugie z P4 (znajduje się ponad garażem).

Zjawisko wykraplania takie same. Trzeba pamiętać o wietrzeniu i mikrowentylacji, chyba że ramki będą ze specjalnego tworzywa, ale to ponoć osłabia sztywność konstrukcji, tak ktoś napisał na forum. Może należy spojrzeć na to z innej strony – jeżeli w pomieszczeniu jest nadmiar wilgoci, a okno poprzez swoja konstrukcję nie wykazuje zjawiska wykraplania – to nie znaczy, ze wilgoci tej tam nie ma, czyli jest większe ryzyko grzyba, pleśni, itp. Może to dobry system ostrzegawczy? To tylko przypuszczenie, nie wiem co na to nasi znawcy od okien?

Budynek przedwojenny po totalnym remoncie. Może w murach jest jeszcze dużo wilgoci po bardzo grubych warstwa gipsu (remont skończony w październiku) albo przesadzam z oszczędnością.

 

(NB: Okna P4 w M&S nie są oznaczane "1.1". Jedyny producent, który formalnie potwierdzał, ze jego P4 maja 1.1 to Adpol z Toruniu – okna ponoć dobre ale sporo droższe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...