Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Bwojtek, z tego co zrozumiałam co napisał mi Jareko, Thermoluxy mają gorsze mocowanie bo do okna. Czy jednym słowem, jeśli mam wybór między Termoluxem a Integro (troszkę droższe) to brać Integro tak?

Nie do końca dobrze zrozumiałeś. Problem nie leży w mocowaniu rolety ale mocowaniu samego okna a dokładniej górnej części ramy. O ile rolety integro/intermo są elementem niezależnym od okna i mocowane mogą być do okna lub do muru to w przypadku rolet zintegrowanych (BeClever, Thermolux i podobne) okno mocowane jest w górnej części tylko do rolety a sama roleta nie jest zbyt sztywnym elementem. Dlatego przy dużej szerokości okien pojawia się problem "wiotkości" góry okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc, hmmm... wiesz ile może być taniej, brałeś od nich cenę, podaj ile za metr i jaka roleta??? Bo szczerze mówiąc wolałabym aby okna i rolety montowała jedna firma :(

 

Bwojtek tak zrozumiałam, może źle się wyraziłam. A wiec ja mam dwa okna po 1,8 szerokości i drzwi tarasowe, suwanki, jedna 1,9 szeroka i jedna 2,9 szeroka. A więc lepiej Integro u mnie zastosować?? Dodam, że ściana 2W, silka 24 i styro 15 cm, czy to wystarczy aby schować integro?

Jeszcze jedno pytanie, mój wykonawca twierdzi, że jak dam roletę to nie potrzeba stosować u mnie nadproży, mam parterówkę, i mówi, że wieniec będzie pełnił rolę nadproży. Czy tak może być? Daje link do przekroju domu. Jareko już mi powiedział, że muszą być nadproża przy integro czy termoluxach, ale proszę spójrzcie jeszcze raz na przekrój. Wykonawca twierdzi, że nadproża nawet się nie zmieszczą. http://www.z500.pl/pliki/91/kosztorysy/Z91_rys_szczeg.pdf

 

P.S. Sorki, że tak męczę, czytam wątki na forum odnośnie rolet i ich montażu, ale nieraz są tak pisane, że dla laika naprawdę może to być niezrozumiałe. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy roletach intermo/intego nadproże musi być dokładnie na tej samej wysokości co do okna bez rolety. Ewentualnie warto rozważyć cofnięcie go do wewnątrz (temat omawiany kilka razy). Przy RKS-ach, BeClewerach czy Thermoluxach nadproże trzeba wykonać odpowiednio wyżej (16-24cm) i w twoim przypadku faktycznie zamiast nadproża będzie od razu wieniec.

Dodam jeszcze, że można zastosować rolety nadstawne i zapewnić poprawne mocowanie ale wymaga to zastosowana między oknem a roletą odpowiedniego systemowego poszerzenia stosownie do wyliczonej wymaganej sztywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Klodziki

zacznijmy znow od poczatku

Zorientowalem sie ze pierwszy twoj problem to nie wybor rolet tylko ich cena. Cena zalezna jest od zastosowanych silnikow - nie wyobrazam sobie domu gdzie musialbym latac od okna do okna by je zamknac badz otworzyc. Hmmm...wszycy moi klienci ktorzy wybrali taka opcje - bo niby tansza - po miesiacu od zamieszkania wymieniaja badz maja w planach wymiane sterownia z tasmy na silniki - ale wtedy to nieporownywalnie wieksza ksasa niz zamowic od razu. nawet z najdroszymi (najlepszymi) silnikami Somfy

Kolejna psrawa jest to ze chcesz poznac odpowiedz co wybrac ale tak naprawde decyzje trzeba podejmowac zanim powstana mury, musi byc przemyslana i dlatego sadze ze powinnas dotat szukac dostawcy okien az trafisz na kumatego :)

Kolejna - jak napisalem, nie ma znaczenia nazwa czy thermolux czy BeClewer czy mydlo czy powidlo - istotne jest samo rozwiazanie techniczne i Thermolux wpisuje sie w ogolnie pojeta nazwe, ktora pojaila sie na rynku jako pierwsza czyli Be Clewer. I dalej. W tym rozwiazaniu kazde przekroczenie szerokosci 150 cm powoduje juz klopoty. Nie pomoga reklamowane jakies blaszki i tym podobne "patenty" majace skutek bardziej marketingowy niz rzeczywisty. Okno, nie bedac prawidlowo zamontownane lata jak żyd po pustym sklepie (powiedzenie - jesli nim kogos urazilem - najmocniej przepraszam) A widze ze takich okien ponad 150 masz kilka. Co mozna? A mozna ponizej 150 dac Be Clewera a powyzej itegro. Mozna zrobic identyczne nadproza w obu konstrukcjach i by uniknac gorszej izolacyjnosci termicznej przy Integro w obrebie nadproza dac po prostu poszerzenia - za jakis czas pojawia sie zdjecia na mojej nowej wersji strony - zobaczysz o co mi biega. Po protu, by skrocic twe meki - szukaj kumatego okniarza i roleciarza inaczej dostaniesz oczoplasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzone doswiadczalnie - dodawanie poszerzenia na gorze okna przy Be Clewerze realnie nie zmiania sytuacji - dalej przy duzych szerokosciach gnie sie to i lata w te i we wte. to zle rozwiazanie dla okien szerszych i tyle. Mozna (tez sprawdzane i tez do d...) dac poszerzenie i wzmocnienie statyczne od wewnatrz pomieszczenia - jest lepiej ale 2 metry juz zaczyna to znowu latac. Tak zle i tak niedobrze a estetyka tego rozwiazania pozostawia wiele do zyczenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko hahaha najpierw się uśmiechnęłam mocno jak zobaczyłam to "oj klodziki" :))))))) Dzięki za łopatologiczne wytłumaczenie ;)

 

Ale nie ceną się sugeruję tak bardzo, bo różnica jest niewielka. Zastanawiam się tylko w przypadku moich okien, który system mam dać, czy integro czy te be clevery. Tyle że do tych w systemie be clewer czy tam termolux nie musze dawać nadproży. A do integro tak. A co do silników to tak. Ci znajomi moi którzy mają narzekają, że się psują, zacinają itd. JA nie mam dużego domu, okien nie jest dużo, i tylko parter więc może tragedii nie będzie z tym zaciąganiem rolet, nie wiem :) Wypytam mojego okniarza zatem zaraz o te szerokości ponad 1,50. dzięki bardzo za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc - okna drewniane sa sztywniejsze ale nie zmienia to faktu ze gorna ich czesc bedzie wisiala w powietrzu a tym samym beda narazone na odksztalcenia. Wbrew pozorom nie tylko PVC sie odksztalca

Ja bym nie ryzykowal

Dla mnie wazniejsze jest okno a nie dodatek jakim jest roleta - ono ma mi sluzyc przez najblizesze minimum 4o lat - w moim wypadku az do mojej smierci bo stary zgred juz jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko.......mogę tylko pogratulowac....jesteśmy w podobnym wieku a planujesz 40 lat.......ja nie wiem czy jutro bede żyl...a swoją drogą trochę dziwnym jest to że najlepsi doradcy na tym forum nie wiedzą że można miec rolety zewnętrzne i mocowanie okna z czterech stron....( i nie mowię teraz o integro )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...