Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam,

planuję wymianę okien - mieszkanie w bloku - okno balkonowe, okno 2skrzydlowe + okno w kuchni - myslę ooknach Mazowieckiej Fabryki Okien i Drzwi (punkt przy broniewskiego), a konkretnie o Veka Perfectline - białe. czy znacie jakieś opinię o ich oknach? czy może warto dorzucić parę groszy i kupić jakieś droższe. generlanie moim kryterium nie jest cena, a przynajmniej nie jedynym. chciałbym kupić okna średniej klasy i nie wiem czy te siędo takowej zaliczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proponuję porównać cenę katalogową okien np w rozmiarze 78x118:

- FTP-V U3 ze standardowym pakietem szybowym/ 1 119,00PLN + VAT

- FTP-V P2 z pakietem P2/ 1 231,00PLN + VAT

 

Nie jest to jednoznaczna odpowiedź na zadane pytanie ale daje pogląd na koszt pakietu P2 w przypadku okien firmy FAKRO

 

Z poważaniem

Konsultant FAKRO

http://www.fakro.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....dziwnym jest to że najlepsi doradcy na tym forum nie wiedzą że można miec rolety zewnętrzne i mocowanie okna z czterech stron....( i nie mowię teraz o integro )
Wiedzą, wiedzą i trzymają rękę na pulsie oglądając Twoje nadproża. Ale.... to, że wiedzą nie oznacza, że uważają iż jest to najlepsze rozwiązanie dla okna :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do znawców:

jaka jest róznica na dzisiaj w cenie 1m2 szyby standardowej a P2?

 

Szyba P2 to ok 200zł netto/m2 dopłaty do zwykłego, rynkowego pakietu U 1,0 (który kosztuje ok 100zł/m2). Myślę że da się znaleźć taniej (ale raczej nie wiele) i dużo drożej - wiele będzie zależało od ceny wyjściowej. W drogich oknach dodatki mogą być dawane tanio, w tanich oknach to często okazja by "skroić" klienta i zrekompensować sobie niską cenę.

 

Większe znaczenie będzie miał sposób wyliczenia dopłaty za szybę: do metra kwadratowego okna czy szyby? Dla przykładu okno dwuskrzydłowe 146x144 - powierzchnia 2,1m2 x 200 - 420zł. Przy dopłacie do szyb to nie więcej niż 1,4 m2 - 280zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałeś jeszcze o jednym. Cena nie zawsze musi do końca odzwierciedlać podane tu informacje - nie liczymy transportu, wymiany, ryzyka (wszak to szkło a nie blacha - może się stłuc) Wiec jednak nie bazuj za bardzo na cenach przez nas podawanych gdyż dotyczą one sytuacji jakby netto :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko,

oczywiście, ze tak robię. Informacje podawane przez Was traktuje jako punkt wyjscia w rozmowach uwzględniajac kwestie np. ryzyka zwiazanego z wymiana szyby.

ale nie mozna tez klienta robic w bambuko licząc mu cene z kosmosu - łyknie albo nie

finlandia, jareko,

orientujecie sie ile wynosi dopłata do wycinania luków szklanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ideały ideałami. Dopłaty dopłatami.. Ja wpisałem ceny szyb P2 z katalogu który mam pod ręką. Gdybbym sięgnął do innych to znalazł bym dopłaty nba poziomie 300zł liczone do powierzchni okna i też nie mógłbym protestować.

 

A Twoje łuki Wojgoc nie są typowe - jak pamiętam to widziałem coś wielopromieniowego, wole oka... ? (nie mam jak sprawdzić bo miałem format kompa i przepadła mi cała poczta). Za wole oka można znaleźć dopłaty nawet +200%.

Proste łuki liczone +50% to raczej niska dopłata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam finlandia,

moje fasolki doplata za wycięcie wynosi 135% plus dopłata za P2 co razem daje ok.200% - ale takie wartosci podal i wykonawca wiec gra fair.

ale dalej uwazam, ze ludzi fair w biznesie jest o niebo mniej od caaaaaaaaaaałej reszty. To samo sie tyczy klientów - nie jest problemem trafic na niechcacego placic, szukajacego dziureczki w całym bylr tylko sie przyczepić.

a jak zawsze kij ma dwa konce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja NIE POLECAM firmy EKO-PLAST Jacka Badory z Częstochowy ul. Krótka. Mieli opóźnienie 2 tygodniowe w dostawie( ale to jeszcze zrozumiem). Przy dostawie okien ( było ich 16 na cały dom i to nie jakies najtańsze...) nie przywieźli kotw do mocowania ( bo montaż był własny). Najgorsze jednak przeszliśmy gdy urwały się okucia od 3 okien a szanowny właściciel jak juz wkońcu raczył przyjechać, uznał że to z naszej winy (chyba powinien udzielić kursu otwierania okien). I jeszcze się odgrażał że wystawi fakture za przybycie . Po prostu NIEPOROZUMIENIE. A my zostawilismy u niego nie małe pieniądze. Teraz musze szukać kogoś kto mi przymocuje te okucia bo z nimi to napewno nie dojdziemy do porozumienia. Także przestrzegam przed tą firmą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja NIE POLECAM firmy EKO-PLAST Jacka Badory z Częstochowy ul. Krótka. Mieli opóźnienie 2 tygodniowe w dostawie( ale to jeszcze zrozumiem). Przy dostawie okien ( było ich 16 na cały dom i to nie jakies najtańsze...) nie przywieźli kotw do mocowania ( bo montaż był własny). Najgorsze jednak przeszliśmy gdy urwały się okucia od 3 okien a szanowny właściciel jak juz wkońcu raczył przyjechać, uznał że to z naszej winy (chyba powinien udzielić kursu otwierania okien). I jeszcze się odgrażał że wystawi fakture za przybycie . Po prostu NIEPOROZUMIENIE. A my zostawilismy u niego nie małe pieniądze. Teraz musze szukać kogoś kto mi przymocuje te okucia bo z nimi to napewno nie dojdziemy do porozumienia. Także przestrzegam przed tą firmą.

Nie znam firmy ale chciałbym się dowiedzieć gdzie leży prawda...

1. Czy w mowie była mowa, że dostawa obejmuje także kotwy?

2. Co za okucia się urwały i w jakich okolicznościach (może jakieś fotki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W umowie nie było mowy o kotwach, ale kupilismy okno do garażu od innej firmy i tam były kotwy. A jesli chodzi o te okucia to nie wiem jak one się nazywają ale sa przymocowane do ramy ( nie do skrzydła) na wysokości klamki ( małe trójkątne), urwały sie przy otwieraniu okien ( kilka dni po montazu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...