Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Czyli jeżeli chodzi o kotwy to nie można mieć pretensji do sprzedawcy bo one nie są obowiązkowym wyposażeniem okna i skoro w umowie ich nie było to wszystko jest jak najbardziej OK. Argument "że gdzieś tam kupiliśmy i były" o niczym nie świadczy.

Nie mam pojęcia co to są "zaciski" przy zawiasie. Może jednak fotka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie było w umowie to nie masz podstaw czepiania się, ze firma nie dała Wam kotew.

czemu ten co montował Wam okna nie poinstruował Was jak sie obchodzić z oknami?

nie bardzo widze powodu czepiania sie firmy, której koronnym argumentem pewnie jest Wasz samodzielny montaż.

trzeba bylo sie najpierw zapytać na forum o te zaciski - co i jak i po otrzymaniu odpowiedzi rzucać ostrzeżeniami przed firmąX.

czy jak się okaże, ze jednak Pan ma rację, to przeprosisz Go? zaplacisz mu za nieuzasadniony dojazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba, która montowała mi okna robiła to niejednokrotnie i nigdy nie było problemów, więc nie rozumiem jak mogą odpaść metalowe części od okna, przy jego otwieraniu, skoro mają mi słuzyć lata... A kotwy faktycznie , tu mogę przyznać rację. Edytowane przez Sylwia2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba, która montowała mi okna robiła to niejednokrotnie i nigdy nie było problemów, więc nie rozumiem jak mogą odpaść metalowe części od okna, przy jego otwieraniu, skoro mają mi słuzyć lata... A kotwy faktycznie , tu mogę przyznać rację.

Pokaż wreszcie co tam odpadło to będziemy mogli być może stwierdzić czy to wina producenta czy montażysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotwy to dyskusyjny temat:

- kiedyś dokładanie ich do okien było oczywiste.

- później w ramach oszczędności kotwy taniały (były z cieńszej bachy), dawano ich mniej aż w końcu wyginęły.

- teraz kotwy dają firmy które mają "gest".

A to dlatego, że kotwa nie zawsze jest potrzebna. Niektórzy wolą montować na dyble (śruby w ramach), czasem wręcz nie da się inaczej a jeszcze inni wręcz zalecają wyłącznie śruby. Co instrukcja to inne metoda.

Kotwy dawane "w prezencie" mogą trafiać na złom - "chwalił" mi się tym jakiś montażysta. Nic dziwnego, że co bardziej zapobiegliwe firmy nie są rozrzutne i nie dają..

Z drugiej strony.. jeśli kogoś stać na dołożenie do okien wartych kilka - kilkanaście tysięcy złotych wystarczającej ilości kotew o wartości niecałych 100zł.. to jest to jedna z oznak, że firmie bardziej zależy na swoich oknach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowaliśmy ostatnio okna "gdzieś w Polsce"

Wraz z nami pracowała ekipa montująca alarm i od razu kontaktrony w oknach.

Jakie było ich zdziwienie, gdy wiercać ościeżnice natrafili na wzmocnienie.

Późniejsza rozmowa z "alarmiarzami" była dla mnie nie mniej szokująca. Działają na rynku już kilka lat i.... sporadycznie spotykają się z taką sytuacją.

A ja zachodzę w głowę - jak to możliwe? Jak możliwym jest albo nie dać wogóle wzmocnienia albo dać je tylko dla samego faktu żeby jakaś blacha w środku była i nie dawać jego prawie do samego zgrzewu

Dziwny jest ten świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko czy możesz mi zdradzić o ile % Jezierski od 17 maja podnosi ceny okien???

Ja jestem zdecydowana, tyle, że nie mam jeszcze otworów okiennych wymurowanych. Oczywiście mogę zamówić okna taki wymiar jaki mam w projekcie, ale boję się, bo przecież chyba powinno się mierzyć z natury i teraz nie wiem co robić, czy zamawiać przed 17 maja czy nie :( Budowlańcy mówią, że jak im powiem jaki wymiary okien będą to zrobią odpowiednie otwory, ale wiesz jak to jest.... Wolałabym teraz zamówić, bo potem znów czekać 8 tyg :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja muszę do 14 maja się zdecydować, bo sprzedawca musi do jezierskiego wysłać zamówienie wtedy najpóźniej. I sami nie wiemy co robić, czy zamawiać okienka według projektu, bez pomiaru z natury, ryzyko, a z drugiej strony może być i 2 tys zaoszczędzone.

 

To ryzyko nie takie aż straszne, uświadom majstrów że zamawiasz okna i wymiary otworów z projektu mają zachować. Najważniejsze (i najtrudniejsze do skorygowania) jest zachowanie wysokości otworów drzwi tarasowych i balkonowych (wymiar od nadproża do docelowej wylewki) i tu widzę jedyne ryzyko. Uczul majstrów na to.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

one sa w okleinie

czyli poleca pan tak???

a moze sa jakies lepsze?

Czy z mojej wypowiedzi wynika, że polecam takie okna? Czy na podstawie ogumienia i marki lakieru można stwierdzić, że dany samochód jest dobry?

Może dla wykluczenia nadinterpretacji napiszę wprost: nie można ocenić okien na podstawie profilu i okuć. Ważny jest producent i jeszcze ważniejszy montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by ocenić czy to dobra oferta czy nie istotny jest kolor ;)

Jaki on?

bwojtek - jak widzę ciebie czasem także ponosi :( choć twoja odpowiedz bardzo mi sie spodobała

tak jak odpowiedz - w innym wątku - finlandii

 

Szanowni Forumowicze - chcecie porady ? To bądźcie bardziej konkretni, bo kolor sukienki sprzedawczyni ma sie nijak do wyrobu o jaki pytacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...