Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

charlie,

nie wypisuj głupot o 20cm styro na elewacji jako standardzie, bo to nie jest tak, ze im więcej to cieplej, lepiej.

 

bez takich impertynencji - miałem na myśli odpowiednią technologię ściany nośnej gdzie jej przenikalność nie ma znaczenia dla wsp. U całej konstrukcji ściany zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można wymienić pakiet szybowy 1,1 (4/14/4) w zwykłych oknach drewnianych (68 mm) na trzyszybowy (4/10/4/10/4) albo nawet szerszy?

 

można pod warunkiem zastosowania odpowiedniej listwy przyszybowej - tzw. fajkowej. Jej kształt przypominając cybuch fajki powoduje, że obrys zewnętrzny wychodzi poza obrys profila skrzydła kantówki drewnianej 68 mm. Nie jest to mocowanie do końca pewne i w zasadzie nie stosowane. Kantówka 68 mm nie nadaje się na pakiety szybowe, energooszczędne z wypełnieniem gazem Argon.

Nadaje się do szyb z wypełnieniem gazem Krypton, który mając lepszą ciepłochronność niż Argon detereminuje grubość pakietu na 28 mm - 4LE/8 Krypton/4 Float/8Krypton/4LE co daje też U=0,7 W/m2xK.

Niestety ale cena jest co najmniej x2 niż szyby na Argonie. W sumie jest to bardziej opłacalne niż wymiana okien na nowe 78mm czy grubsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można wymienić pakiet szybowy 1,1 (4/14/4) w zwykłych oknach drewnianych (68 mm) na trzyszybowy (4/10/4/10/4) albo nawet szerszy?

 

Jezier,

w praktyce może się to okazać bardzo trudne. Po pierwsze musi sie zmieścić w oknie o grubości 68mm. Zależy od konstrukcji skrzydła - niektórzy w Polsce to robią.

Ale nowy pakiet powinien mieć bardzo zbliżoną grubość (stary masz 24mm a nowy chcesz 32mm). Za szeroka będzie listwa. Teoretycznie można drążyć temat u Producenta i pytać o możliwość wykonania nowych, cieńszych listew przyszybowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można wymienić pakiet szybowy 1,1 (4/14/4) w zwykłych oknach drewnianych (68 mm) na trzyszybowy (4/10/4/10/4) albo nawet szerszy?

 

Mozna to zrobić i to jak najbardziej w warunkach domowych, kwestia znaleziania profesjonalnej ekipy serwisowej (moge Ci taka polecić), listwa fajkowa lub zwykla nie ma tu żadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za fachowe głosy :).

 

Zastanowiło mnie jedynie, co napisał Jareko, że nie ma znaczenia jaka piana. W sumie z fizyki wychodzi, że mocno prężna piana jest przecież rzadsza i w pewnym momencie może być już tak ażurowa, że słabo chwyta się materiału, słabiej ją 'ogarnia' tynk i może łatwiej się na niej kruszyć. Czy takie zjawiska są niemożliwe?

 

Co do taśmy rozprężnej, to myślałem też o tym, żeby dać ją pod nowe parapety zewnętrzne, jako właściwszą np. od silikonu. Niby tam woda łatwo nie wpływa (?), ale jak patrzę po deszczu na mokre plamy na tynku tak właśnie pod kawałkiem parapetu, to podejrzewam, że winny jest nie tylko balkon z piętra wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zajmuję się zawodowo tematem stolarki otworowej w tym okien .

Czytając na tym forum różne opinie dochodzę do wniosku .

Co opinia to inna, biedny inwestor , po takim forum ma jeszcze większy dylemat z oknami jak przed.

Prawda o oknach jest następująca ,

Jeżeli codzi o okna to ważne jest aby to był w miarę znany i dobry producent okien ponieważ okna dziś mają długie okresy

gwarancji, ważne są okucia zwłaszcz przy oknach z dużymi łukami ponieważ zawiasy będą tam obniżone , jeżeli dodamy tu spory wymiar okna i słabsze okucia będzie problem . Następną rzeczą okna tarasowe dziś modne duże okna /drzwi na taras beż słupka beż przewiązek poprostu czysta tafla szyby coraż częściej trójszybowych pakietach bo ma być ciepło. Nikt tu nie wspomina o firmie która te okna zamontuje i w swej usłudze zawiera gwarancje producenta na ich montaż , w przeciwnym razie

okno nie zamontowane przez wyspecjalizowana jednostkę takiej gwarancji nas pozbawia , co więcej kupując okna bez montażu płacimy VAT 22 % a nie 7 % .

Dodam na koniec sam widziałem drogie rewelacyjne okna z zawiasami chowanymi w ramę gdzie regulacja ograniczona jest do niecałego pół centymetra, jak na montażu ktoś da ciała to całe dywagacje na tewmat takie czy inne okna jest bez sensu.

Proponuję poszukać firmy montującej okna co do których ta właśnie firma musi lub inna nas przekonać pokazać nam zalety okuć i całegfo okna , potwierdzić nam w umowie gwrancję zarówno na okna jak i ich montaż , zapewnić nas że regulacje okien są bezpłatne w czasie eksploatacji lub po jakim okresie trzeba za taką usługę zapłacić i ile.

pozdrawiam wszystkich inwestorów rozmowiajcie to nic nie kosztuje , a zyskaćmożna naprwdę sporo. Zapraszam także na naszą stronę http://www.moj-dom.webnode.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Proszę o pomoc. Stoję przed wymianą pakietów szybowych 24mm na P4.

I teraz przy zamawianiu pakietu P4 z ramką dystansową 16mm -pakiet wychodzi ok 30mm i należy wymienić listwy przyszybowe. Aby tego uniknąć jest możliwość zamówienia z ramką 10mm i pakiet P4 będzie miał 24mm.

Problem polega na stracie U z 1,1 na 1,3 jeżeli wybiorę ramkę dystansową 10mm.

 

Czy warto się tym przejmować i wymieniać jednak listwy, biorąc pakiet 30mm z U=1,1 ? Czy to duże straty? Czytałem że po kilku latach i tak argon ucieka i ten współczynnik rośnie ale nie wiem czy to bajki czy prawda.

 

Zapewne podobne pytanie już było ale nie jestem w stanie przerobić całego tego wątku (po kilkunastu stronach padłem). Proszę o wyrozumiałość.

Dzięki

pozdr.

 

 

Witam

 

Bardzo się dziwię , jednak nikt nie napisał ,że wartości te są liczone dla pakietu szybowego, a nie dla całego okna .

Załóżmy twoje okna posiadały także wysoki współczynnik U= 1.1 jednak w dalszym ciągu jest jeszcze element montażu okna na którym można stracić i współczynnik ten będzie wynosił np. U=1.8 dodatkowo straty wynikające z niewłaściwego wykonania elewacji zwałaszcze w otworach okiennych może ten współczynnik znacznie zmienić , a ty zastanawiasz się nad U=1.1 czy U=1.3 strata ciepłoty mierzona dla całego okna i tak będzie inna .

Proponowałbym zastanowić się lepiej czy po wymianie pakietów szybowych nasze okno uzyska serwis i gwarancję na całe okno zwłaszcza okucia ,

bo może się okazać że po roku wstawionych super ciepłych pakietów szybowych nasze okno się wypaczy i trzeba je będzie wyminić w całości, bo gwarancji na całe okno nikt przy tej wymianie nie dał pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdybym się decydował na wymianę pakietów szybowych to w oknach które mają już ponad 7 lat. Reklamacja już i tak dawno się skończyła. Wymiana pakietów szybowych na cieplejsze wydaje się nie różnić od wymiany pękniętego pakietu (chodzi o wpływ na resztę okna).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wg mnie kwota do zaakceptowania. Szyba 0,7 zamiast trochę wiekowego 1,1 plus do tego ciepła ramka zamiast aluminiowej. Zastanowię się poważnie nad tą wymianą. Dzięki za wszystkie odpowiedzi na moje pytanie.

 

Pomierzyłem u siebie wszystko dokładnie. Listwa przyszybowa ma 22 mm (+4 mm kitu). Pakiet szyb ma 4/16/4 czyli 24 mm. Zastanawiam się nad szybami 4/8/4/8/4 a więc tylko 4 mm grubsze od tych zamontowanych. Współczynnik przenikania ciepła przy 100% wypełnieniu kryptonem to 0,6, przy 90% wypełnieniu 0,7. Aby współczynnik przenikania takiej szyby spadł do 0,8 to kryptonu musiałoby być mniej niż 80%

Edytowane przez Jezier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie kit - to silikon :)

 

Stolarnia musi wyfrezować nowe listwy przyszybowe na pakiet 28 mm i pomalować na taki kolor na jaki jest polakierowany ramiak. Z tym będzie największy problem. Najlepiej zgłosić się do producenta okien z tym tematem podając dane z faktury. A jeśli jej brak to mozna dojść po napisie na ramce dystansowej szyby - powinna być nazwa producenta i numer index-u - po nim dojdzie się dla kogo była realizowane zlecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie musi zgłaszac sie do stolarni. Wymiana szyby, tj wyjecie i frezowanie listew, pomalowanie ich oraz położenie silikonu mozna wykonac na miejscu. Dobrej ekipie serwisowej nie powinno to sprawić wiele problemu.

 

 

A tak z innej beczki: Wy tu gadu gadu a ludzie naprawdę mają problem

http://picasaweb.google.pl/102899946234709983968/OknaMontaz?feat=directlink#5472306070478713346

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest Charlie. Wymina szyb / a raczej przeróbka listew w warunkach domowych równa się arcytrudnej pracy. Nie wystarczy zwęzić listwek na pile czy strugu. Tam jest jeszcze nafrezowanie pod większą dawkę silikonu. Wykonywalne, ale wg mnie nie opłacalne. Taniej wg mnie zamówić nowe listwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A tak z innej beczki: Wy tu gadu gadu a ludzie naprawdę mają problem

http://picasaweb.google.pl/102899946234709983968/OknaMontaz?feat=directlink#5472306070478713346

a wystarczyło dobrze wymierzyć, zastosować poszerzenia do nowych okien w miejsce wyrwanej skrzynki - faktycznie fotki wyglądają odpychająco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plonskij, strona http://www.oknanet.com.pl nie działa. Sprawdź proszę czy się nie pomyliłeś.

A tak przy okazji...

Wybrałam już okna Topline Veka, a teraz ciągle szukam firmy która je dostarczy i zamontuje. Muszę Wam powiedzieć, że już mi się w głowie kręci, bo każdy handlowiec mówi mi co innego nie wspomnę już o wymiarach jakie zdejmują z wymiarów okiennych.

W wykonaniu niektórych fachowców ( a było ich już u mnie 5) można prawidłowo zmierzyć okno w powietrzu i często po skosie. Patrze na to z przrażeniem, bo tak mierząc dodaje się ok 2-3 cm na otworze, a potem okno nie bedzie chciało "wejść" na miejsce ...

Podziele się z Wami jeszcze jedną wiadomościa. Otóż ceny od firm są tak różne, że jestem zaszokowana. Potrafią wycenić to samo z prawie 100% różnicą!!!! Tj mam ofertę za 22 tys, ale i za 38 tys.

Jak się nie naciąć na oszustów? Czy chcą mnie "oskubać" czy " wcisnąć kit" ??? Chce szyby P4, jak mogę sprawdzić czy nie płace za P4 a mam P2???? A jak okucia antywłamaniowe a nie antywyważeniowe czy bezpieczne??

plonskij!! W Tobie nadzieja rozwiąnia moich problemów :smile:. Z Twoją wiedzą o oknach nikt z naszych forumowiczów nie zginie

Z góry dziękuje za pomoc w imieniu swoim i innych zagubionych w labiryncie okien

Pozdro

Bułka

 

Witam

 

Wreszcie pojawiają się bardzo rzeczowe tematy, firma montująca okna w naszym rejonie jest kluczowa , jeżeli mamy wątpliwości co do fachowości takiej firmy to są dwa wyjścia sprawdzić jej referencje i certyfikaty na ich stronie www. lub drugie wyjście odwiedzić firmę w ich siedzibie zapoznając się z ich certyfikatami panującym w firmie porządkiem . Druga sprawa tu poruszona pomiar pomiar jest bardzo istotny z kilku względów okno musi być wykonane pod wymiar naszych otworów uwzględniając parapety okna dziś zaczynają być wyposażane w chowane zawiasy a regulacja takich zawiasów jest bardzo precyzyjna dlatego pomiar jak i sam montaż jest bardzo istotny, Dobre zamontowanie okna to również bardzo wysoki współczynnik U przenikalność cieplna nie dla pakietu szybowego ramy okiennej , a dla całego otworu okiennego . trzecia sprawa to czy okna będą wyposażone w pakiety szybowe P4 na profilu Veka produkuje także Vetrex ten , a podejrzewam każdy dobry producent do takich okien dołącza tabliczkę znamionową okna na której jest to uwidocznione lub przy montażu okien otrzymuje się specjalny certyfikat mówiący o właściwościach przeciwwłamaniowych okna,

potrzebny ten certyfikat może być nam przy ubezpieczaniu mieszkania

 

pozdrawiam Andrzej http://www.moj-dom.webnode.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre zamontowanie okna to również bardzo wysoki współczynnik U przenikalność cieplna nie dla pakietu szybowego ramy okiennej , a dla całego otworu okiennego

Prowadzisz portal, który ma doradzać klientom i robisz takie byki? Aż się boję co jeszcze doradzisz:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...