Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Hm...bwojtku jaki "portal doradczy", wszak sami o sobie piszą tak:

 

"Nie jesteśmy tylko portalem na którym możemy podpatrzeć gotowe rozwiązania . Głównie jesteśmy firmą realizującą inwestycje i doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jakie błędy popełniają inwestorzy...".

 

Nie powinienem napisać tego co napiszę, ale jeśli te inwestycje realizowane są w takim stylu, jak stylistyka postów Biznesevent na tym forum, to ja ... dziękuję, zbuduję systemem gospodarczym.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, też odwiedziłem tę stronę, bo portalem to jej nie można nazwać... :) Ale każdy ma prawo do nazywania swojej firmy i swojej strony czym tam chce. Nie mniej sporo zdań, ale przecież każdy z branżystów wie (lub powinien wiedzieć), że szyba klasy P4 niestety nie jest super termoizolacyjna. Ba wie też i umie doradzić swoim klientom, że włamanie przez wybicie szyby są bardzo rzadkie i że lepiej już zainwestować mniejsze pieniądze w okucia WK1 lub WK2 i opcjonalnie wtedy w szyby P2 czy też P4 (jak już się bardzo boimy włamania). A zniżki u ubezpieczyciela to są takie marne, że inwestycja w szyby P4 nigdy się pod tym kątem nie zwróci :) Nie mniej mogę się zgodzić tylko z tym stwierdzeniem:

 

Dobre zamontowanie okna to również bardzo wysoki współczynnik U przenikalność cieplna nie dla pakietu szybowego ramy okiennej , a dla całego otworu okiennego

 

Dobry pomiar to już jest tak oczywista sprawa, że nie ma co o niej dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) uśmiałem się

Zastanawiające są te cytaty z wypowiedzi nowicjusza.

Zastanawiające są jego teorie.

Zastanawiający jest jego "portal"

I w tym zastanawianiu się najsmutniejsze jest to, ze znów pojawia się osoba która wie, że dzwoni ale w którym kościele wskazać nie potrafi.

Od czasu słynnego tekstu na oknonecie, pojawiło sie tu wiele nowych osób niby "z branży" a walą takie teksty, że można się załamać. Nie zawłaszczam sobie Forum jako miejsce głoszenia moich i tylko moich prawd ale już jawne przekłamania, błędne interpretacje czy w ogóle mylenie pojęć powinno być przez nas od razu prostowane. Zasmucający to widok naszej całej branży okiennej. Smutne to. Nie dziwota, że potencjalni klienci głupieją od nadmiaru prawdziwych i fałszywych informacji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) uśmiałem się

Zastanawiające są te cytaty z wypowiedzi nowicjusza.

Zastanawiające są jego teorie.

Zastanawiający jest jego "portal"

Co jakiś czas pojawiają się tu na forum nowe osoby, które chcą zaistnieć i po napisaniu kilku postów zaczynają reklamować swoje "cudowne produkty" albo strony www. Nie da się tego uniknąć :( Pozostaje z nimi merytorycznie polemizować i prostować ewidentne błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtek - bym został dobrze zrozumiany.

Nie mam nic przeciwko nowym osobom na Forum rzetelnie udzielającym się, dzielącym obserwacjami i doświadczeniem ale....

ale lekko wkurzający są ci co walną jakieś ogólniki, walną jakieś teksty z sufitu i wbrew zasadom, pobawią się kosztem tych których wiedza dla niego jest nieosiągalną... bądź lata świetlne upłyną zanim pojmie w czym rzecz - fakt, to wkurza bo wymusza ciągła czujność by jakimiś głupotami się nie podzielili a których prostowanie zajmie wiele dni. A najsmutniejsze w tym wszystkim są później zarzuty pod naszym adresem że zawłaszczyliśmy sobie FM :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

charlie,

moze przybliżysz dane wspólczynnika U dla igloo. jakies szczególy co do zalezności wielkości igloo a zmiany U?

jaki wpływ na U igloo ma zmienna temperatura zewnetrzna?

 

z Eskimosami trzeba by pogadać - nie mam pojęcia jaką mają powierzchnię mieszkalną , grubość ścian bloków lodowych, temperaturą wewnątrz igloo. Najmniejszy problem jest z temp. zewnętrzną - od -20 do -40 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was..

Mam pytanie ..

Czy brał ktoś z was okna ( stolarke z DREWDAR Wołomin)

Dostaliśmy propozycje OKNA DREWNIANE SOFT LINE o ...

Tak mi się wydawało że słyszałem już tą nazwę, bo i region jest już mi bliższy i chyba widziałem ich w Mińsku Maz. Ale od razu skojarzyłem z dystrybucją a nie produkcją. Więc wracając na naszego ulubionego porównania do samochodów zapamiętałaś mniej więcej tak: "chcę kupić auto, w komisie zaproponowano mi ładny, zaokrąglony model, ma silnik disla, drzwi się pięknie zamykają, aha, i jest to kombi ;)

To tak trochę żartem.

Martwi mnie, że dystrybutor u którego byłaś nie powiedział Ci czyjej produkcji są to okna (czy jest to "Fiat, Opel, czy Volvo") - czyżby się wstydzili swojego Producenta? Tu powinna się zapalić lampka kontrolna - sprawa do sprawdzenia.

Rozumiem, że chciałbyś od Forum "przytaknięcia", że to dobra oferta i mieć już z głowy wybór okien. Ale przy kwocie 40 tys. i 12 oknach... sprawdzilbym jeszcze 2-3 inne firmy.

Nowy fakt:

właśnie prześledziłem posty pytającego: jak na firmę budowlaną /w tym zajmującą się montażem stolarki/ pytanie o te okna jest jak dla mnie niezrozumiałe.

Edytowane przez finlandia
pozyskanie nowej wiedzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie mam pojęcia jaką mają powierzchnię mieszkalną , grubość ścian bloków lodowych, temperaturą wewnątrz igloo. Najmniejszy problem jest z temp. zewnętrzną - od -20 do -40 :)

 

Chrlie taki brak zainteresowania warunkami mieszkaniowymi eskimosów pachnie znieczulicą:-).

 

Żeby jednak tej "naukowej" dyskusji nadać choć edukacyjne pozory (bo co sobie o doradcach pomyślą nie-doradcy) warto wspomnieć, że obliczeniowa wartość współczynnika przewodzenia ciepła wynosi*:

 

Dla lodu w temperaturze - 10ºC λ – 2,30 W/(m2· ºK)

Dla lodu w temperaturze - 0ºC λ – 2,20 W/(m2· ºK)

Dla śniegu miękkiego (30 – 70 mm) λ – 0,12 W/(m2· ºK)

Dla śniegu ubitego (200 mm) λ – 0,60 W/(m2· ºK)

 

* dane wg PN-EN 12 524:2003

 

Pozdrawiam eskimoskim aloha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrlie taki brak zainteresowania warunkami mieszkaniowymi eskimosów pachnie znieczulicą:-).

 

Żeby jednak tej "naukowej" dyskusji nadać choć edukacyjne pozory (bo co sobie o doradcach pomyślą nie-doradcy) warto wspomnieć, że obliczeniowa wartość współczynnika przewodzenia ciepła wynosi*:

 

Dla lodu w temperaturze - 10ºC λ – 2,30 W/(m2· ºK)

Dla lodu w temperaturze - 0ºC λ – 2,20 W/(m2· ºK)

Dla śniegu miękkiego (30 – 70 mm) λ – 0,12 W/(m2· ºK)

Dla śniegu ubitego (200 mm) λ – 0,60 W/(m2· ºK)

 

* dane wg PN-EN 12 524:2003

 

Pozdrawiam eskimoskim aloha

wow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...