Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

a ma ktoś okna trzyszybowe jak w nich jest ze szczelnością?

 

Zależy jaki pakiet zastosujesz. Generalnie będzie lepsze termoizolacyjność. Podczas, gdy szklenie 2-szybowe ma najczęściej współczynnik U = 1,1 to przy 3-szybowym wartość ta wynosi 0,7 nawet do 0,5 - przy zastosowaniu kryptonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukając okien i oczywiście chodząc do różnych przedstawicieli firm okiennych pewien sprzedawca powiedział że to największy błąd jaki mogę popełnić wybierając okna trzyszybowe gdyż są nieszczelne i mogę mieć z nimi różne kłopoty mówił również że są ciężkie i jak będą źle wstawione to mogą się wyginać i odchylać, niestety dla sprzedawcy nie wzięłam sobie tego do serca a nie jestem pierwszą naiwną jak konkretnie tego nie sprawdzę i nie dostane takiej opinii ale ze sprawdzonego źródła to nie uwierzą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukając okien i oczywiście chodząc do różnych przedstawicieli firm okiennych pewien sprzedawca powiedział że to największy błąd jaki mogę popełnić wybierając okna trzyszybowe gdyż są nieszczelne i mogę mieć z nimi różne kłopoty mówił również że są ciężkie i jak będą źle wstawione to mogą się wyginać i odchylać, niestety dla sprzedawcy nie wzięłam sobie tego do serca a nie jestem pierwszą naiwną jak konkretnie tego nie sprawdzę i nie dostane takiej opinii ale ze sprawdzonego źródła to nie uwierzą

 

Hmmm, to dosyć ciekawe opinie. Wszystko zależy od producenta i montażysty. Z doświadczenai wiem, że nie wszyscy producenci przepadają za pakietem 3-szybowym. Wymagają one szerszych profili.

 

Co do ich "szczelności" - domyślam się, że chodzi o termoizolacyjność - to jest oczywiście wyższa. W Rosji, w zimnym klimacie są one stosowane bardzo często. Wadą jest oczywiście wyższa waga i koszt - coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukając okien i oczywiście chodząc do różnych przedstawicieli firm okiennych pewien sprzedawca powiedział że to największy błąd jaki mogę popełnić wybierając okna trzyszybowe gdyż są nieszczelne i mogę mieć z nimi różne kłopoty mówił również że są ciężkie i jak będą źle wstawione to mogą się wyginać i odchylać, niestety dla sprzedawcy nie wzięłam sobie tego do serca a nie jestem pierwszą naiwną jak konkretnie tego nie sprawdzę i nie dostane takiej opinii ale ze sprawdzonego źródła to nie uwierzą

słuchaj:

1/ 1m2 pakietu 2 szybowego waży 25 kg

2/ 1m2 pakietu 3 szybowego waży 37 kg

 

Wytrzymałość standardowych okuć okiennych to 120 kg na skrzydło. Rama skrzydła okna PVC wraz ze wzmocnieniem to około 15 kg przy obwodzie 4 mb.

A więc odejmując od wytrzymałości okucia wagę ramy skrzydła czyli 120kg-15 kg= 105 kg zostaje na szkło. Dzielimy teraz 105 kg :37 kg= 2,87 m2 i otrzymujemy powierzchnię szyby akceptowanej przez wytrzymałość okucia. 2,87 m2 powierzchni pakietu 3 szybowego to sporo jak na jedno skrzydło - nie wolno stosować w jednym skrzydle typu ROZWIER/UCHYŁ tak duzych szyb bowiem PROFIL PVC nie wytrzyma.

To bzdura co Ci powiedział ten sprzedawca. Pakiet 3 szybowy nie ma tu nic do rzeczy. Ograniczenia statyczne pod kątem rozmiarów maksymalnych narzuca profil PVC.

Tzw., przegabarytowanie skrzydeł okienno-balkonowych jest podstawową przyczyną nieszczelności i innych problemów. STATYKA się kłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rety, jakie bzdury można usłyszeć w niby-salonach.

Teza o złej wytrzymałości to polityka obronna firm, które mają za słabe profile na trzyszybówkę - czyli generalnie tak się broni tania liga.

 

Charlie, miałem skomentować kilka Twoich uwag dot. kantówki.. ale.. jakoś inne rzeczy bardziej przykuły moją uwagę.

Co do mirkowczepów: zawsze były - nawet w "markowych" firmach. Np. w dużych konstrukcjach - kiedyś wiedziałem że było to 2,5metra - powyżej tej długości były zawsze mikrozłącza - teraz jest już lepiej i tak często ich nie widuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki jestem Wam bardzo wdzięczna za te informacje, świetnie wytłumaczone szkoda że takiego podejścia nie mają przedstawiciele no i oczywiście takiej wiedzy!

Maxima to specyficzny profil, niska a szeroka ościeżnica (holenderska) daje fajny efekt wizualny od zewnątrz, najniższy próg w drzwiach balkonowych (pomijam HS-y). Nie jest lubiana przez tynkarzy-gipsiarzy gdyż zawiasy są blisko krawędzi okna i trudno to obrobić. Dużo lepszym w tym przypadku jest okucie ze schowanymi zawiasami, zapytaj o to sprzedawcę. Słupek ruchomy różni się znacznie od stałego i nie łączyłbym obu w konstrukcji 3-skrzydłowej, dość często robionej jako wyjście na taras.

Na koniec kiepska raczej wiadomość, nie wiem z kiedy masz wycenę ale Avante tydzień temu skończyło promocję na szkło 0,6 i teraz dopłata jest już większa :-(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam dzisiaj jeszcze w firmie ms i tam zaproponowali mi okna tytanowe termo 3szybowe supertermo u-0,5, kolor dwustronny, okucia maco multi matic, 5komorowe skrzydło 80mm rama 68mm a do tego ciepła ramka ms termoms CHYBA podobna do aluminiowej metalowa czy coś takiego i w środku jeszcze wzmocnienia termiczne z kompozytów poliestrowo-szklanych wypełnionych pianką poliuretanową, okna Avanti superclima u- 0,6 profil maxima ciepła ramka trzyszybowe 5komorowe rama 9cm skrzydło 7cm okucia roto nt multi

jakbyście mieli taki wybór bo ceny podobne to które okna wybraliście??:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam dzisiaj jeszcze w firmie ms i tam zaproponowali mi okna tytanowe termo 3szybowe supertermo u-0,5, kolor dwustronny, okucia maco multi matic, 5komorowe skrzydło 80mm rama 68mm a do tego ciepła ramka ms termoms CHYBA podobna do aluminiowej metalowa czy coś takiego i w środku jeszcze wzmocnienia termiczne z kompozytów poliestrowo-szklanych wypełnionych pianką poliuretanową, okna Avanti superclima u- 0,6 profil maxima ciepła ramka trzyszybowe 5komorowe rama 9cm skrzydło 7cm okucia roto nt multi

jakbyście mieli taki wybór bo ceny podobne to które okna wybraliście??:eek:

 

Ciepła ramka MS to stal szlachetna, trochę jej daleko do parametrów Swisspacera z Avante. Tym niemniej parametry dużo lepsze niż standardowa aluminiowa. Swisspacer według mnie wizualnie dużo lepiej wygląda w oknie zwłaszcza przy 2-stronnym kolorze.

A co do wyboru MS czy Avante to o ile dobrze pamiętam na podobne pytanie swego czasu padła odpowiedź ; rzuć monetą. Ewentualnie wybierz te które wizualnie bardziej Ci pasują, zwłaszcza że Tytanowe i Maxima bardzo się różnią i trudne to nie powinno być.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedz, szukałam takiego porównania i nie znalazłam. Co do rzucania monetą odpada wolę realne porównania i rady, wygląd nie jest najważniejszy oba mi się podobają mnie interesuje porównanie parametrów bo w salonach powiedzą wszystko co chcę usłyszeć bylebym kupiła... dlatego zwracam się do ludzi którzy na tym się znają i mieli już z różnymi parametrami do czynienia do forumowiczów którzy też szukają okien i wybierają chodzi mi o doświadczenie użytkowe tych parametrów, będę wdzięczna za każdą odpowiedz poradę i pomoc:yes:

pozdrawiam:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okucia maco multi matic podobno porównywalne do roto, 5komorowe skrzydło 80mm rama 68mm a do tego ciepła ramka ms termoms CHYBA podobna do aluminiowej metalowa czy coś takiego i w środku jeszcze wzmocnienia termiczne z kompozytów poliestrowo-szklanych wypełnionych pianką poliuretanową, to okno ms

a avante ciepła ramka trzyszybowe 5komorowe rama 9cm skrzydło 7cm okucia roto nt multi

Ciepła ramka MS to stal szlachetna, trochę jej daleko do parametrów Swisspacera z Avante.czy na-pewno bo już słyszałam tyle opinii o tych ciepłych ramkach że najlepsze ze stali szlachetnej bo w dłuższym czasie eksploatacji okna lepsze parametry mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parametry szyby, ramka ciepła, wzmocnienia, i oczywiście wymiary ramy i skrzydła które są lepsze to jest dla mnie najważniejsze nie wiem jakie avante zaproponuje szyby ale ms proponuje 3/16/3/16/3

Szyba 3/16/3/16/3 ma U=0,5 a w Avante masz 4/14/4/14/4 U=0,6.

O ciepłych ramkach poczytaj sobie http://www.cieplaramka.com/sgg-swisspacer.php tu masz porównanie aluminium, stali szlachetnej i Swisspacera.

A na Twoje pytanie o parametry odpowiem przewrotnie; najważniejszym z nich jest zadowolenie użytkownika. A na nie wpływ ma wiele czynników, zaś wyniki badań wybranych okien w Rosenheim na pewno nie są na początku ich listy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pag-ciemne,

cytujesz drugi raz moje słowa a nie zauwazyłas, ze później napisałem Ci nazwy firm robiących porzadne okna drewniane. Podałem Ci firmy, które sam sprawdziłem w mini przetargu - wsród nich jest ta, która wykonuje moje okna

Zapewniam Cię, że jesli mierzysz eksluzywnośc okien wysokoscia kwoty to moje okna sa jak Maybach przy Twoim zleceniu - nie wierzysz to zapytaj sie np. finlandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info. dla wielbicieli nowinek technicznych.

Istnieje szyba ze współczynnikiem Ug= 0,4 W/m2xK o budowie:

Planitherm One 4mm/16 Krypton/Float 4mm/16Krypton/Planitherm One 4mm

Grubość pakietu 44 mm ; Rw 35 dB ; ciężar 37 kg/m2

Kombinacja na P4 z przodu nie problem - grubość pakietu wynosi wtedy 49 mm a Rw 41 dB ; ciężar 47 kg/m2.

Dacie radę z listwami przyszybowymi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pag-ciemne,

mało wazne że pytasz o firmy z mazowieckiego - to, ze zamówisz u handlowca np. na Bartyckiej nie oznacza produkcji w mazowieckim.

Vanessa ma biuro handlowe w Warszawie a fabryke pod Olsztynem. Najwazniejsze, aby poza jakością wykonania firma miała własną ekipę montażystów i serwis szybko reagujacy na reklamację i mającą tzw. magiczną walizeczkę.

Wybrana przeze mnie firma ma swoją siedzibę 200km ode mnie i nie jest problem - zarówno z pomiarem jak i mam nadzieje z montazem, który mam w przyszłym tygodniu.

jesli chcesz więcej informacji zapraszam na priva.

a za nicka przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...