Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Co do oznaczeń okien zgadzam się z tobą. Sprzedawca w M&S w Krakowie nie powiem całkiem kompetentny i zrobił na mnie dobre wrażenie - i też nie ukrywał, że z P4 szyby mają współczynnik 1,3. Co do Adpolu - to niestety w Krakowie przedstawiciel nie wydaje się zainteresowany sprzedażą okien :-? , ale może się mylę - jeszcze zobaczymy - nie dam się łatwo zbyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dzien dobry mam dla wszystkich zainteresowanych wiadomosc dobra i zla. zla to taka ze ceny okien ida w gore jeszcze nie wszystkie firmy o tym informuja, ale sa gotowe nowe cenniki i nie dziwcie sie jak trzeba bedzie zaplacic od 5-10% wiecej za okna

dobra wiadomosc kto ma wycene gotowa moze zakupic okna na podstawie otrzymanej wyceny.

firmy przez ostatnie 2 lata nie podnosily cen okien, a niestety euro szybowalo ostro w gore i podwyzka musiala nastapic.

zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykraplanie było przy niskich temperaturach w na przełomie roku. Teraz się w miarę uspokoiło. Para wykrapla się na obwodzie oraz przy szprosach konstrukcyjnych......

Hmmm..... kazdy system ma wiele rodzajow listew przyszybowych i by podniesc izolacyjnosc szyby P-3 i tak dalej sa producenci stosujacy ramke 16 i 18 zamiast 10 co w ewidentny sposob podwyzsza k nawet do wartosci 1,1 tylko ze pakiet ma wtedy zamiast 24mm (9,5/10/4 - P-3) > 28 lub 30 mm (9,5/16/4 - P-3). Faktem jest ze to kosztuje ale jak to w zyciu - cos za cos ;)

Co do ramki - konstrukcja okna jest taka ze sama ramka czy z aluminium czy z PCV nie wyeliminuje roszenia szyb przy uszczelce - w oknie jest to ten obszar gdzie miejscowo wspolczynnik k zawsze jest wyzszy - tym samym, jako ze jest tam najchlodniej, para wykropli sie tam w pierwszej kolejnosci....pozniej pjawi sie na calym dole szyby by w ekstremalnyych warunkach cala szyba byla zaparowana

Wilgoc i jeszcze raz wilgoc - trzeba ja eliminowac z pomieszczenia - i jeszcze jedno - jesli byly prowadzine prace tynkarskie to proces zaniku wilgoci ze scian trwa dlugo - zwlaszcza gdy nie wietrzymy pomieszczen zanim sie sprowadzimy do mieszkania - i tu dywagacje co jest przyczyna - ramka czy szyba nie maja sensu - po prostu w scianach jest tyle wilgoci ze musza szyby parowac - zwlaszcza zima gdy sciany poprzez ogrzewanie pomieszczenia paruja

 

A co do ceny okien - hahahah szyby juz zdrozaly o 15% z dniem 22 marca - i sadze ze zanim nastanie 1 maja (piekna data ;)) okna zdrozeja takze - tak by pozniej powiedziec, ze mimo podniesienia VATu ceny nie zmienilismy - a efekty? wykrusza sie dealerzy - by utrzymac sie na rynku koszt calej operacji na ich barki przeniesiony zostanie - juz nie bedzie prowizji rzedu 10-20% tylko 5 moze 10 a przy zastoju w branzy powoli zaczniemy padac zasilajac rzesze bezrobotnych :( lub tez o zgrozo dla klientow - oszustow bedzie na peczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Okna PCV całe w kolorze:

 

M&S Łomianki - Brugman/Siegenia - 4k - 4250zł

Oktom/OknoPlus - Brugman/Winkhaus - 4k - 5000 zł

Vidok - VEKA/Roto - 5k - 4600zł

Goran - Gealan/Roto - 4k - 5250 zł

 

Co o tym myślicie? Które proponujecie?

hmmm....zadziwia mnie roznica w cenie w Brugmanie - na Siegeni powinny byc drozsze niz na Wikhausie lub sobie rowne a to powinno dac do myslenia

Goran jest znany i dobry choc hmmm...... z czytej ciekawosci - moglbys przeslac mi wymiary bym sobie ceny porownal? nie bede kontroferty skladal - spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czmirek - firm "oknopol" "Okno-POL" OKNOPOL jest chyba ze 30.

Roszenie wilgoci na oknach drewnianych to niedobre zjawisko - wilgoć wchodzi w drewno [wiadomo czym to grozi] - trzeba tego unikać - okna MUSZĄ być rozszczelnianie - mikrowentyjacja nic tu nie daje bo jak okno jest zamknięte to zawilgocenie szybko wraca do tego wysokiego poziomu.

Przepływ powietrza MUSI być stały a wilgotność utrzymywana na poziomie nie większym niż 40 - 45 % [zimą].

MARK-BUD to dobra firma - nigdy jeszcze nie miałem z nimi problemów - a dużo osób ma ich okna.

W oknach THERMOPLAST jak i w każdych innych można zastosować antywłamaniowe okucia - chyba że producent jest leniwy :evil: i nie chce mu się wsunąć stali w odpowiedniej pozycji - półką do góry - tak by wkręty wchodziły w stal. Antywłamaniowe zaczepy są szersze i mają mocowanie na 3- 4 wkręty

jareko - Tobie nie grozi bezrobocie - będzie poprawiał i wymieniał to co spartaczą partacze :evil: i ci z atrakcyjną ceną :evil: . Coraz więcej takich wynalazców - zakasuj rękawy!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma jest z krakowa dają 10 lat gwarancji jakość porównywalna z okno-plusem,okno-plastem i dfb(firmy z krakowa)a ceny o około 25% tańsze więc jest sens płacić więcej :-?

10 lat gwarancji - juz to jest ciekawe, a ile lat ta firma produkuje okna ze moze dac 10 lat gwarancji ??? ( profile maja od 5-7 lat gwarancji na kolor, szyby 5 lat gwarancji ) to jak mozna na okna dac 10 lat gwarancji !!!!!!! :evil:

moze daja 10 lat na zgrzewy ????? i podkladki ???.

do tego ta cena 25% :o nizej od innych producentow okien.

ale to sa Twoje pieniadze i rob jak uwazasz :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma jest z krakowa dają 10 lat gwarancji jakość porównywalna z okno-plusem,okno-plastem i dfb(firmy z krakowa)a ceny o około 25% tańsze więc jest sens płacić więcej :-?

10 lat gwarancji - juz to jest ciekawe, a ile lat ta firma produkuje okna ze moze dac 10 lat gwarancji ??? ( profile maja od 5-7 lat gwarancji na kolor, szyby 5 lat gwarancji ) to jak mozna na okna dac 10 lat gwarancji !!!!!!! :evil:

moze daja 10 lat na zgrzewy ????? i podkladki ???.

do tego ta cena 25% :o nizej od innych producentow okien.

ale to sa Twoje pieniadze i rob jak uwazasz :roll:

nareszcie! nareszcie! ktos powiedzial prawde o gwarancjach! Nie znam producenta ktory udziela 10-letniej gwarancji na okno jako calosc - zwlaszcza ze w wiekszosci wypadkow gwarancji udziela dealer a nie producent - a Ci staz 10-letni maja? watpie

ja sam dopiero 8 rok sie "mecze"w branzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czmirek a co do 25% nizszych cen to tez daje do zastanowienia - w sumie profil kupowany jest z jednego zrodla, okucia takze,cena szyb takze zblizona jest do siebie wiec moze zamiast wzmocnienia papier?

tak czytam tutaj sobie wypowiedzi i zastanawiam sie jak to jest mozliwe by produkowac okna w tak niskich cenach? Poninzej kosztow hehehee Pogon za najtansza oferta jest chora - powtorze - to zakup na lata a nie sezon a napatrzylem sie na takie kwiatki ze strach ale w sumie ludziska sami sobie winni

Kiedys Pchelek wyslal mnie do klienta ktory mial wyrok sadowy i na koszt firmy "krzak" trzeba bylo mu wszystkie okna wymienic - oferta byla skromna - raptem 60 tys zl co biorac pod uwage ilosc okien bylo juz na marży raptem 5% i co on zrobil? wybral oszoloma - inaczej nazwac go nie mozna - o 3 tys tanszego w tym samym profilu bo tylko ten mogla spelnic wymogi wymiarow okien - znow ma wyrok sadowy na kolejna wymiane okien na koszt tak "atrakcyjnej" firmy

okna po raz pierwszy wymienil raptem 6 lat temu

i po co to wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma jest 6lat na rynku :o to co proponujecie :lol:

Przede wszystkim przeczytac zamieszczone tu posty - przemyslec sprawe - wiem ze dzis kazda zlotowka sie liczy ale nie dajmy sie zwariowac

Ja za swoimi oknami w 1990 roku caly rok chodzilem i wniebowziety jestem ze trafilem na uczciwego dealera i producenta i przede wszystkim ze zdecydowalem sie na PVC - a w tamtych czasach wydatek byl nieporownywalnie wyzszy niz dzis - no i zarobki inne ;) niestety heheheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie tym razem o gusta.

Wymieniam okna w mieszkaniu. Ze względu na zachowanie jednorodnej elewacji budynku zewnętrzna strona okien musi być brazowa (odcień brązu raczej ciemny). Zastanawiam się czy nie kupić okien całych w brązie, takich drewnopodobnych. Jak myślicie, czy jet to dobry pomysł? Jak to bedzie wyglądać? Pamiętajmy, że chodzi o mieszkanie a nie dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie tym razem o gusta.

Wymieniam okna w mieszkaniu. Ze względu na zachowanie jednorodnej elewacji budynku zewnętrzna strona okien musi być brazowa (odcień brązu raczej ciemny). Zastanawiam się czy nie kupić okien całych w brązie, takich drewnopodobnych. Jak myślicie, czy jet to dobry pomysł? Jak to bedzie wyglądać? Pamiętajmy, że chodzi o mieszkanie a nie dom.

hmmm.... wiesz o gustach trudno tu rozprawiac ale wyglad elewacji musisz zachowac - podlega pod prawo autorskie - a co do koloru na zwnatrz - nagminnie stosowany jest mahon

Najbezpieczniej od spoldzielni akceptacje uzyskac pisemna - masz wtedy spokoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko napisał:

 

2) MARK-BUD (łomianki)

 

..........ale co do firmy - wybacz - mam zastrzezenia (lecz tutaj rozpisywac sie nie bede )

 

 

witam

właśnie trafiłem na to forum i na bardzo interesujący dla mnie obecnie wątek na temat okien. Już prawie podjąłem decyzję o zakupie okien w firmie MARK-BUD. Dlatego zaniepokoiło mnie to co napisałeś Jareko. Proszę rozwiń ten temat i przedstaw zastrzeżenia jakie masz do tej firmy.

 

Kamil

 

Podtrzymuje prośbę Cabase.

Jareko, jeśli możesz to opowiedz coś o problemach jakie mialeś z MARK-BUDem.

Jeśli nie chcesz na forum to mejlnij na na skrzynke.

 

dzięki

 

Jareko

Już co najmniej dwie osoby chciałyby poznać Twoje zdanie na temat firmy MARK-BUD, a Ty milczysz jak zaklęty.

Napisać "mam zastrzeżenia" jest bardzo łatwo i nic nie kosztuje. Jeśli jednak chcesz być wiarygodny, powinieneś podać argumenty. Czekam więc na konkrety - może być prywatnie na [email protected]

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc. Mam okna wykonane w profilu Veka (Oknoplast Kraków) i przymierzam się do ich montażu ale mam pewną wątpliwość - czy montować je przy użyciu dybli po przewierceniu ościeżnicy (taki sposób ukazono w Muratorze 2/2003) czy przy użyciu kotew montażowych. Czy montować dół ościeżnicy do ściany (z betonu komórkowego) a jeśli tak to jak zamontować ewentualne dyble czy kotwy jeżeli na dole będzie listwa podokienna do której chcę montować parapety. Proszę o poradę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...