Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Żeby się pobawić w takie symulacje, o których pisze jareko można również skorzystać z kalkulatora, który jest dostępny na stronie http://www.aluplast.com.pl/index.php?module=aktualnosci&grupa=&podgrupa=&strona=1&id=131&kategoria=1;2;3

Jest to marketingowy gadżet, ale pozwala na wstępne rozpoznanie i ocenę zasadności dokonanego wyboru. Warto przy tym pamiętać, że conajmniej połowa sukcesu to prawidłowy montaż tych superciepłych okien, bo w więlu przypadkach tracą one swoje własciwości zaraz po montażu.

 

kadaro - jeśli mówiąc o 0,1 czy 0,2 masz na myśli Uw całego okna to mimo wszystko jest to inwestycja zawsze warta poniesionych kosztów. Większość oblicza potencjalny czas zwrotu poniesionych nakładów w oparciu o dzisiejsze ceny nośników energii, wystarczy wzrost cen na poziomie 5% rocznie i dosłownie każda inwestycja w cieplejsze okna ma ekonomiczne uzasadnienie. Zdziwisz się, nawet w przypadku dobrze zaprojektowanej i wykonanej wentylacji grawitacyjnej. A im większa jest sumaryczna powierzchnia okien zysk ten jest odczuwalny przy opłacaniu rachunków.

Podam ci przykład wyliczeń na podstawie Schuco PlanSoft 3.0 przy założeniu "

- cena gazu 0,5 Euro

- sprawność instalacji 75%

- powierzchnia okien 25 mkw

 

I przykład

- Uw wyjściowe okien równe 1,3 ( okna z szyba k=1,0)

- Uw końcowe 1,05 (okna z szyba k=0,5)

Rocznie zaoszczędzasz 85,386 m3 gazu daje to ok. 42,69 Euro

 

II przykład

- Uw wyjściowe okien 1,1 (czyli naprawde juz dobre okienka)

- Uw końcowe okien 0,9 (np. Si82 Premium ultra z pakietem o k=0,5)

Rocznie zaoszczedzasz 56,92 m3 gazu daje to ok. 28,46 Euro

 

I na podstawie tak pobieznych danych niech każdy sobie przeliczy czy warto inwestować w cieple okna

milej zabawy z kalkulatorem

(PS - ceny gazu z 2009 roku w Niemczech)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam wątpliwości i dzwonic nie bedę - etap wyboru okien mam juz za sobą.

W takim razie po co podajesz niesprawdzone informacje i mieszasz potencjalnym klientom w głowie? Podajesz jakieś abstrakcyjne różnice w cenach produktów i do tego twierdz, że nikt nie produkuje okien w różnych systemach a to nieprawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtek,

czytaj dokladnie co kto pisze nim sie drugi raz zaczniesz miotac jak Żyd po pustym sklepie.

pisalem o swoich oknach,

nie twierdzilem, ze jest tylko jeden system.

jakbyś zapomnial jest to forum dyskusyjne a nie internetowe pozyskiwanie klientów

Szkoda, że pod wpływem emocjo kończy się kultura twoich wypowiedzi. Przeczytaj co sam napisałeś. Twierdziłeś, że okna 88mm są droższe o 60% od systemu 68mm. Następnie napisałeś, że nie ma producentów oferujący oba (albo więcej) systemy. Na podane przeze mnie przykłady stwierdziłeś, że te firmy tylko pokazują to na stronach internetowych ale nie mają okien w ofercie. Czy gdzieś mijam się z prawdą?

A co do pozyskiwania klientów to nigdzie nie podaję namiaru na siebie a na nadchodzące zapytania przez PW odpowiadam, że nie obsługuję klientów przez forum więc zarzut jest totalnie chybiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtek,

o 88mm i 92mm slyszałem, ale o 100mm z przekładką termiczna to nie.

w przypadku moich okien róznica miedzy profilem 88mm a 68mm wynosila 60%, więc zwrot inwestycji nie nastapiłby wczesniej jak 10-12lat.

a wtedy to wymienie na inne.

czy ja napisałem ogólnie czy wskazuje konkretnie? to kto z nas nie umie czytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę ciągnąć dyskusji bo nie wnosi nic dla czytających. "Z twoich palców" padło stwierdzenie:

w drewnianych oknach jak producent robi profil to jeden a nie kilka.

które nie jest prawdziwe więc proszę przestań mnie obrażać prymitywnymi docinkami.

Z mojej strony EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Sorry ze ponawiam temat ale mam dylemat bo muszę wybrać okna i nie jestem pewien jakie okna wybrac. Potrzebuje duze okna bedą one głównie w miejscu bardzo nasłonecznionym ( od strony południowej i zachodniej). jestem bardziej za drewnem ale męczy mnie to ze trzeba je co pare lat malowac a co za tym idzie pewnie bedzie widac ze sa odnawiane, z drugiej strony plastiki na słoncu mają tendencje do wypatrzenia. Chyba że się mylę. Moze ktos opisac swoje doswiadczenia z duzymi oknami. Również w kwesti finansowej.

ps są to okna

1.5x1.5H

1.5 x 2.3H

2.5x2.3H

ORAZ DRZWI BALKONOWE

0.9X2,3H

 

Hej hej. Jeśli okna drewniane mają być od strony południowej, to dobrze, aby były zabezpieczone warstwą ochronną przed UV. Takie okna ma w ofercie Kneer. Strona informacyjna na temat okien drewnianych: http://kneer.pl/oknadrewno.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja z rana.. i coraz więcej nierzetelnej reklamy.

Nie mam nic przeciw marketingowi, ale dotychczas to forum cieszyło się popularnością ze względu na /w miarę / obiektywny kierunek patrzenia na okna.

A zaczyna się szerzyć oknonet. Smutne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie to na ostatniej akademii glaspolu było wyliczenie strat ciepła między jednokomorówką a dwukomorówką i tak:

oszczędność na ogrzewaniu prądem:

przy jednokomorówce U=1,1 strata ciepła w sezonie grzewczym = 112420 kWh tj ok 56zł

przy dwukomorówce U=0,5 strata ciepła 51100 kWh tj ok 26zł

Różnica w kosztach ogrzewania dla 1m2 szyby w sezonie grzewczym ok 30zł między jedno a dwukomorówką

Zysk w kosztach ogrzewania dla domu o oszkleniu 25m2 tj 750zł

(przyjęto sezon grzewczy 7 miesięcy)

 

jeżeli chodzi o ogrzewanie ekogroszkiem to 3/4 tej ceny można zaoszczędzić a przy gazie połowę

 

Więc jednak warto pomyśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja z rana.. i coraz więcej nierzetelnej reklamy.

Nie mam nic przeciw marketingowi, ale dotychczas to forum cieszyło się popularnością ze względu na /w miarę / obiektywny kierunek patrzenia na okna.

A zaczyna się szerzyć oknonet. Smutne.

 

Uważasz.....że moje informacje są marketingiem.. jeżeli tak to źle mnie oceniasz..jeżeli nie to ok... Chociaż pojawiająca się nazwa firmy może to sugerować, ale przecież tutaj wszyscy podają konkretne nazwy firm.

Pomyślałem sobie tylko, że jak klient wychodzi z ofertą i informacjami z salonu , to bardzo dużo rzeczy zapomina albo sprzedawca nie wszystko mu powiedział i mógłbym w jakiś sposób pomóc. Ale tylko informacyjnie..Nie zamierzam nikogo namawiać i przekonywać do okien MS.. Wystarczy, że to robię w pracy.... Ot dobry uczynek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie to na ostatniej akademii glaspolu było wyliczenie strat ciepła między jednokomorówką a dwukomorówką i tak:

oszczędność na ogrzewaniu prądem:

przy jednokomorówce U=1,1 strata ciepła w sezonie grzewczym = 112420 kWh tj ok 56zł

przy dwukomorówce U=0,5 strata ciepła 51100 kWh tj ok 26zł

Różnica w kosztach ogrzewania dla 1m2 szyby w sezonie grzewczym ok 30zł między jedno a dwukomorówką

Zysk w kosztach ogrzewania dla domu o oszkleniu 25m2 tj 750zł

(przyjęto sezon grzewczy 7 miesięcy)

 

jeżeli chodzi o ogrzewanie ekogroszkiem to 3/4 tej ceny można zaoszczędzić a przy gazie połowę

 

Więc jednak warto pomyśleć...

 

Pewnie że warto .... jareko mnie przekonał swoimi obliczeniami....mój błąd polegał na tym że nie wziąłem pod uwagę wzrostu cen nośników energii.

Jeżeli to weźmiemy pod uwagę to się zawsze opłaci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co ukrywać że PlanSoft 3.0 jest chyba najbardziej dokładnym programem dającym tyle możliwości, że wszystkich jeszcze nie odkryłem :( gdyż niemiecki nie jest moją najlepszą stroną :( I co chyba najważniejsze - można każdą, dosłownie każdą konstrukcje sprawdzić pod względem statyki i ukazać potencjalnemu klientowi że chce cuda na patyku a nie okna ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam okna drewniane, które po 3 latach od strony południowej są nie do poznania. Przed chwilą miałem rozmowę z klientem na ten temat.

jak chcesz to Ci mogę pokazać okna PVC po 10 latach - VEKA 3 komorowa. Od południowej strony już Ci nie pokażę bo tak sie wykrzywiły skrzydła, że wymieniłem na drewniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licytacja? Charlie - zapraszam wiec do mnie, okna KBE, 19 lat, zero kłopotów - no poza jednym usuniętym gdy na oknach zacząłem się znać - sprzedawca bez zmrużenia okiem sprzedał mi drzwi balkonowe poza granicami dopuszczalnymi przez system ale znalazłem na to sposób jak sobie z tym poradzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...