Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Pewnie kadargo wyjaśni ten konkretny przypadek ale ja napiszę tylko, że nie jest tak tylko w firmie MS ale u wielu producentów na różnych systemach. I można to traktować raczej jako zaletę niż wadę! Właściwie nie wpływa to na termikę okna za to powoduje znacznie lepszą cyrkulację powietrza w zewnętrznej komorze i odprowadzanie nadmiaru ciepła bezpośrednio do wzmocnienia co zapobiega odkształceniom termicznym w nasłonecznionych miejscach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kadargo wyjaśni ten konkretny przypadek ale ja napiszę tylko, że nie jest tak tylko w firmie MS ale u wielu producentów na różnych systemach. I można to traktować raczej jako zaletę niż wadę! Właściwie nie wpływa to na termikę okna za to powoduje znacznie lepszą cyrkulację powietrza w zewnętrznej komorze i odprowadzanie nadmiaru ciepła bezpośrednio do wzmocnienia co zapobiega odkształceniom termicznym w nasłonecznionych miejscach.

 

100% racji... Co do handlowców to mają obawy że jak klient usłyszy,że okna sa 4 komorowe to pomysli sobie co to ma być....ale jak hadlowiec wytłumaczy o co chodzi to jest ok. Wszystko zależy o sprzedawcy/doradcy. Dodam tylko że stosowane sa również otwory rozprężne w ramie i skrzydle w celu poprawienia wspomnianej przez

bwojtek cyrkulacji. A także są stosowane folie okienne typu CoolColours, aby profile w mniejszym stopniu absorbowały promienie słoneczne, a co za tym idzie aby się tak nie nagrzewały i nie odkształcały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadargo, w swoim poście /mówiąc o reklamie/ nie miałem na myśli Ciebie. Nie prostowałem od razu, by az tak nie zaśmiecać wątku.

Twoje wypowiedzi się wyważone - nie piszesz "tylko u nas" "nasze jest najlepsze" itp jak to sie czasem pojawia.

Za to zaskoczyłeś mnie możliwością wykonania moskitiery łukowej.. Poważnie?? Nono..

Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dopiero zalozylem konto na forum.

 

mam pytanie i potrzebuje szybkiej odpowiedzi. musze kupic 3 okna (w tym jedno lazienkowe). zlecilem wstepna wycene z montazem firmie VEKA i firmie Framex. roznica jest masakryczna. Veka - 2900zl, Framex 2000zl. jednak Veka to znana i chyba dobra marka, a o Framex nie mam pojecia. zna ktos ta firme? mozna im zaufac? niby 2900 to nie tak duzo, ale z kolei roznica 30% to masakra.

 

bede bardzo wdzieczny za szybka odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciakwe, bardzo ciekawe gdyz nie ma na rynku producenta okien Veka - masz do czynienia z jakaś firma co na tym profilu produkuje zaś Framex - tez niewiele mówiąca informacja - jakiś producent co robi na??? Papierze??? Struga z drewna??? Czy z gliny lepi te okna? Za mało info by cokolwiek ci powiedzieć

30% różnicy w cenie to niewiele - różnice w wadze takich samych okien dochodzą do 50% - zorientowani wiedza co mam na myśli :)

Jak skupisz się na tych 30% które dla Ciebie są masakrą - to olej cokolwiek co ci tu powiemy.

CCC (cena czyni cuda) zawsze działa wiec już wiesz co powinieneś wybrać - Framex i nic więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm odpowiedz bardzo szybka. dzieki.

wiec po pierwsze jestem laikiem jesli chodzi o temat. po drugie stac mnie na drozsze okna ale chcialbym wiedziec ze to dobrze wydane pieniadze bo na tyle majetny zeby wyrzucac pieniadze w bloto nie jestem.

okna maja byc plastikowe, zwykle biale. jedyny kruczek jest w oknie lazienkowym - jest "czescia" prysznica i caly czas (podczas kapieli) leje sie na nie woda.

jak to nie ma firmy Veka??!! przeciez co chwila widze ich reklamy...maja swoje profile etc. o firmie Framex niewiele wiem. tez widzialem reklame i poprosilem o wycene. wiem jedynie ze maja okna 6-komorowe.

gdyby cena byla dla mnie najwazniejsza to nie logowalbym sie na tym forum. bardzo potrzebuje Waszej porady. szukam dobrych okien z dobrym serwisem. dlatego spytalem co sadzicie o tych firmach z ktorych mam wycene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veka - to profil

Okno - wykonuje producent i z racji zastrzeżenia nazwy Veka nie ma możliwości by firma produkująca okna nazywala sie Veka - to tylko celem wyjaśnienia

Wejdz na Grupe szczecińska - tam szybciej wskażą ci dostawce z ktorym mieli doczynienia i powuiedza czy warto wejsc we wspolprace czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...