Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

zrobiłam wycenę w oknoplast kraków i cena zwaliła mnie z nóg drożej wyszło niż najlepszy pakiet w avante na jednym oknie niby nie duża różnica ale na całym doku jednak znacząca, chociaż fajne okienka mają, ale postanowiłam jeszcze sobie pochodzić po różnych przedstawicielach i znalazłam NSB i EKOOKNA MOŻE KTOŚ COŚ POWIEDZIEĆ NA TEMAT TYCH FIRM i oczywiście ich okien????????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłam wycenę w oknoplast kraków i cena zwaliła mnie z nóg drożej wyszło niż najlepszy pakiet w avante na jednym oknie niby nie duża różnica ale na całym doku jednak znacząca, chociaż fajne okienka mają, ale postanowiłam jeszcze sobie pochodzić po różnych przedstawicielach i znalazłam nsb i ekookna może ktoś coś powiedzieć na temat tych firm i oczywiście ich okien????????????

 

nsb nie znam natomiast jeżeli chodzi o ekookna to profil gelan (najlepiej wybrać 6-komorówkę s-8000) szyby press-glas okucia maco multi trend. Ogólnie okna poprawnie wykonane ale do perfekcji trochę brakuje no i oczywiście najważniejszy montaż.pozdro tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę dni temu byłem na budowie u znajomego, akurat był "pomiar okien"

Przedstawiciel pewnej firmy której nazwa gości także na forum.

Z ciekawości jak "wioskowy głupek" zapytałem się o parę kwestii które poruszacie i tak....

 

- proszę pana, jak będziecie montować te okna to ten MAX przecież dziurawy jest. Trzeba to zaszpachlować ?

 

- Odp: nie ma potrzeby, pianka da radę

 

- Fajne to okno balkonowe będzie, przy dwóch metrach szerokości (ruchomy słupek) to ładny widok bedzie.

Na czym położycie na wylewce?

 

- Odp: nie kładziemy na styropianie

 

 

- Jak na styropianie ?

 

- Odp: wycinamy taki gruby pas ze styroduru i na tym opieramy okno

 

- acha, kumpel mówił, że są takie systemowe poszerzenia, może takie coś ?

 

- odp: ale po co , drogie to jest a takie samo dobre.

 

 

ja tam się nie lubię mądrować zwłaszcza że wiedzę mam tylko teoretyczną.

 

 

:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NSB-OKNA Sp. z o.o. powstała w 1995r. Jest jedną z najstarszych firm w branży. Początkowo jako niewielka firma rodzinna produkowała wyłącznie okna PVC pod marką Euro-Okno. to o nich a co do ekookien to podobały mi się te nowe na brugmanie ale jak piszesz poprawnie wykonane to zapala się ostrzegawcza lampka, a wiesz może coś o montażu w tej firmie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nsb-okna sp. Z o.o. Powstała w 1995r. Jest jedną z najstarszych firm w branży. Początkowo jako niewielka firma rodzinna produkowała wyłącznie okna pvc pod marką euro-okno. To o nich a co do ekookien to podobały mi się te nowe na brugmanie ale jak piszesz poprawnie wykonane to zapala się ostrzegawcza lampka, a wiesz może coś o montażu w tej firmie?

na temat montażu się nie wypowiem ponieważ niewiem kto to będzie montował. Znam ich ofertę dość szczegółowo gdyż sam się zajmuję sprzedażą oraz montażem stolarki budowlanej -ale ekookien nie sprzedaje .napisz skąd jesteś to może coś ci polecę a jeżeli podoba ci się brugmann to może ms ze słupska lub adams z mrągowa.pozdro tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem z drugiego końca Polski Podkarpacie, ekookien nie znam ale jak wcześniej napisałeś że trochę im brakuje to może lepiej zainwestować w inne okna, o avante dużo dobrego słyszałam i o oknoplaście kraków, a firmy nsb nie znasz? ostatnio spotkałam się z ich ofertą w punkcie sprzedaży okien avante
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avante niestety nie znam choć dużo dobrego o nich słyszałem na tym forum oraz na oknonecie. Nie chce cię namawiać na siłę ale może wyceń u jednego z dilerów ms-ów.ostatnio porównywalismy z klientem ceny ms z krakowem i ms wychodzi sporo taniej .jeszcze jutro sprawdze i najwyżej napisze. Sprzedaje ms-y ale tak jak powiedziałem wczesniej nie namawiam na siłe i ich nie reklamuje.poprostu są to dobre okna i obsługa ze strony producenta jest naprawdę ok.poza tym przemawiają za nimi pewne fakty choć niewiem jakie okna od krakusów wyceniałaś czy platinium czy thermica.może coś wiecej napisz pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów zarówno użytkowników okien jak również specjalistów w tej dziedzinie.

 

Przed decyzją o wyborze okien szukam odpowiedzi na kilka pytań, dodam, że jestem zdecydowany na okna drewniane o współczynniku dla okna poniżej 1 W/m2:

 

1. czy bardzo ważny jest okapnik na skrzydle (okna które mam na oku nie posiadają takowego)

2. czy trzecia uszczelka ma duży wpływ na szczelność czy termikę okien?

3. co sądzicie o uszczelkach ceratowo piankowych jak alternatywie dla gumowych

4. profil Gold-Plus okna pasywne może ktoś użytkuje i może podzielić się wrażeniami.

 

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów zarówno użytkowników okien jak również specjalistów w tej dziedzinie.

 

Przed decyzją o wyborze okien szukam odpowiedzi na kilka pytań, dodam, że jestem zdecydowany na okna drewniane o współczynniku dla okna poniżej 1 W/m2:

 

1. czy bardzo ważny jest okapnik na skrzydle (okna które mam na oku nie posiadają takowego)

2. czy trzecia uszczelka ma duży wpływ na szczelność czy termikę okien?

3. co sądzicie o uszczelkach ceratowo piankowych jak alternatywie dla gumowych

4. profil Gold-Plus okna pasywne może ktoś użytkuje i może podzielić się wrażeniami.

 

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź

Pierwsze 3 pytania niewiele mają wspólnego z założeniem okna o U mniejszym niż 1,0.

1. Okapnik na skrzydle - nie jest konieczny - nie wpływa na konstrukcję, ale licz się że za 3 do 5 lat poodchodzi w tym miejscu lakier - dół skrzydła, pod szybą jest najbardziej narażonym miejscem na zniszczenie lakieru. To tak jak zderzaki w aucie.

2. Trzecia uszczelka? Marketing. Klasyczne okna dj68 mają zwykle 1 uszczelkę, a dobrze zrobione okna mają najwyższe klasy szczelności. Druga uszczelka już jest marketingiem, ale niech będzie na wypadek gdyby z pierwszą coś się działo. No i w zależności od budowy druga uszczelka może jeszcze chronić okucia przed wilgocią.

3. Uszczelka ceratowa jest przyjemniejsza w dotyku. Więcej zalet przewyższających tradycyjną uszczelkę nie zauważyłem. Gdyby faktycznie była rewelacją to zostałaby też przeniesiona na okna PCW. A nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- listwa okapnikowa na skrzydle nie jest potrzebna w momencie kiedy producent używa lakieru z najwyższej półki - takim jest też Remmers.

Użytkuję okna drewniane już 10 lat i nie ma problemów z powłoką lakierniczą (lazur) na całym oknie, nie tylko w dolnej szerokości skrzydeł.

- gorąco namawiam do technologii pasywnej - kantówka drewniana 101 mm z wkładem termicznym + szyba U = 0,4 W/m2xK = najlepsze Uf ze wszystkich konstrukcji. Dotyczy też drzwi wejściowych. Niestety, ale cena produktów pasywnych jest jeszcze na tak wysokim poziomie, że w Polsce stać tylko ludzi zamożnych na nią. Ale myslę, że z biegiem czasu technologie pasywne potanieją na tyle, że i klasę średnią będzie na nie stać - przydałoby się wsparcie Państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remmers, Sikkens, Gori, Tecnos. To czołowi producenci lakierów do okien drewnianych. Minusem okien z drewna jest to ze trzeba ze systematycznie konserwować/ malować, niezależnie od tego jakim są lakierem pomalowane. Okapnik na skrzydle zabezpiecza dolny ramiak skrzydła od strony zew. ( miejsce najbardziej newralgiczne ) przed czynnikami zewnętrznymi, na pewno znaczenie wydłuża żywotność okna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o kontrole moich obliczeń.

 

Więc mamy taki wzór:

 

(różnica U okien A i B )* 20st * powierzchnia okien * 24h *180dni/1000 = ilość kilowatow watów straconych/zaoszczędzonych w sezonie grzewczym

 

więc dla okien które mają A o Ua= 1,2 i okien B o Ub = 0,9 mamay różnicę U= 03

 

przy powierzchi okien np. 50m2 dostajemy ilość kilo watów potrzebną do utrzymania temperatury 20C przez 24h otrzymujemy 1296kWh

 

licząć średnio 1kWh po 50gr (ogrzewanie prądem - najmniej ekonomiczne) mamy oszczędnośc stratę wysokości około 650 PLN na rok (sezon grzewczy to 180 dni we wzorze czyli 6 miesięcy)

 

Pytanie dodatkowe do guru forum: ile wynosi różnica w cenie okien A i B (zakładając tą samą ramkę a patrząc tylko na U szyb) ?

 

Czy dobrze kombinuje z tym wzorem?

 

PZDR

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Schuco CT70 zamiana szyby z k=1,0 na k=0,5 przy tej powierzchni to koszt 1450 zl (przed jakimikolwiek upustami)

W przypadku Schuco Si82 Premium Ultra to koszt takiej zamiany 50 zl.

Si82 jest średnio o 15% droższe od CT70, czyli teoretyzując z cenami (bo nie da się dokładnie wyliczyć tylko z mkw)

Jesli komplet okien CT70 w wersji z szyba 1,0 kosztowałby 25 tys + dopłata do szyb - dałoby to sumę ok. 26.500

Zamiana CT70 na Si82 z dopłata do szyby 0,5 dała by sumę końcową około 28.800

Zwróć tylko na jedno uwagę, zastosowanie Si82 zbija Uw całego okna o dodatkowe 0,1-0,15

Miałbym tylko uwage co do różnicy temperatur - sądzę, że 20 stopni to troszkę przy mało, tym samym ewentualne wyliczenia czasu zwrotu beda jeszcze bardziej atrakcyjne :)

 

Wiec.... ?

Opłaca się inwestowanie w ciepłe okna czy nie?

Jakie wyciągniesz wnioski?

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.

 

Czyli wzór jest z grubsza słuszny ?

 

(temperatura 20C to temperatura wewnątrz pomieszczenia - tyle dodatkowych kWh zyskamy bądź stracimy na utrzymanie w pomieszczeniu temp. 20C przez 24h i przez 180 dni)

 

zakładając średnio różnice w cenie 4k PLN mamy zwrot z inwestycji po 6-ciu latach (zgrubsza) - ja jestem ZA juz od dawna (tak planuje aby opłaty nie zżarły mojej emerytury - o ile dożyje ;) )

 

Jeszcze "głupie' pytania techniczne:

- czy okna należy montować na profilach poszerzających (załóżmy że są już wylewki),?

- czy okna lepiej montować przed czy po tynkach (i dlaczego) ?

 

PZDR

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładając że już są wylewki to realnie za późno na prawidłowy, ciepły montaż drzwi tarasowych, balkonowych - jak zwał tak zwał ;)

Robiąc wylewki trzeba przed oknami trzeba zawczasu pomyśleć jak to później wykonać. Najlepiej pozostawić nie wylane na przyszłe drzwi

PVC - pełna dowolność choć z racji tego co tynkarze potrafią zrobić z oknami najlepiej po :)

Drewniane po - i lepiej nie czytaj wątków mówiących ze tez obojętne - to TWOJE okna i opinie osób co maja je zamontowane przed tynkami i cieszą się nimi raptem rok czy dwa nie są miarodajne, a dyskusje o wyższości lakierów i tym podobnych bzdetów puść mimo uszu. Jeśli chcesz mieć dobrze to PO TYNKACH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.

 

Czyli wzór jest z grubsza słuszny ?

 

(temperatura 20C to temperatura wewnątrz pomieszczenia - tyle dodatkowych kWh zyskamy bądź stracimy na utrzymanie w pomieszczeniu temp. 20C przez 24h i przez 180 dni)

 

zakładając średnio różnice w cenie 4k PLN mamy zwrot z inwestycji po 6-ciu latach (zgrubsza) - ja jestem ZA juz od dawna (tak planuje aby opłaty nie zżarły mojej emerytury - o ile dożyje ;) )

 

Jeszcze "głupie' pytania techniczne:

- czy okna należy montować na profilach poszerzających (załóżmy że są już wylewki),?

- czy okna lepiej montować przed czy po tynkach (i dlaczego) ?

 

PZDR

 

Qter

 

u mnie musi być 24 stopnie Celsjusza . Po tylu latach małżeństwa nie udało mi się zmniejszyć temperatury. To moja największa porażka życiowa !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...