Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

zakładając że już są wylewki to realnie za późno na prawidłowy, ciepły montaż drzwi tarasowych, balkonowych - jak zwał tak zwał ;)

Robiąc wylewki trzeba przed oknami trzeba zawczasu pomyśleć jak to później wykonać. Najlepiej pozostawić nie wylane na przyszłe drzwi

 

Jareko - dzieki za info/rady - fajnie że o tym wspomniałeś - sam bym nie wpadł na to że okno balkonowe może osiadać pod własnym ciężarem...

 

teraz mam jako takie pojęcie co robić po kolei ;)

 

 

u mnie musi być 24 stopnie Celsjusza . Po tylu latach małżeństwa nie udało mi się zmniejszyć temperatury. To moja największa porażka życiowa !!!

 

a może warto "przeskalować" termometr ? (takie placebo) ;)

 

PZDR

 

Qter

Edytowane przez Qter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje poszukiwania okien trwają nadal...generalnie wiem "parametrowo" co wybiorę, pozostaje kwestia produceta.

 

Brakuje mi opini nt. Pagena...mało info w necie, czy to dobrze czy źle? Może ktoś coś napisze o swoich doświadczeniach (może być na pw)

 

Jaki byście stworzyli ranking następujących produktów: Pagen - bluEvolution, Oknoplast - Thermic, Oknoplus - TermoPlus, MS - TytanoweTermo? Tak pomijając ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HS-a (podnoszono-przesuwane) bez żadnego kłopotu wykonasz ale z zastrzeżeniami jakie nie raz tu wypowiadałem - do takiej konstrukcji MUSI być dobry, doświadczony producent, dobry system profili i MONTAŻYSTA !!!

HKS-a - maksymalna szerokość skrzydła 150 cm wiec całość trzeba by podzielić na trzy części - dwa fixy i jedno skrzydło uchylno-przesuwne, koniecznie z mechanizmem wspomagania ruchu w klamce by każdy mieszkaniec miał szansę tak ciężkie skrzydło obsługiwać

o oknie 240/235 jako otwierane badz uchylane - zapomnij. Jako fix szklony w skrzydle wykonalne ale osiłków wielu potrzeba gdyż pakiet dwuszybowyszyba będzie ważyć coś około 182 kg ale już w wersji trzyszybowej o k=0,7 coś tak z 275 kilo, każda szyba w pakiecie minimum 6 mm grubości

I sprawa dość istotna, niektórzy producenci ograniczają maksymalny ciężar szyby do 250 kilo

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi Jareko - ograniczenia do 250 kg są spowodowane przepisami BHP. Rozumiem, że Twoja firma zna je :)

Przepisy BHP ominąć może tylko odpowiednia maszyna czyli specjalny podnosnik ze ssawkami do przenoszenia ciężkich szyb. Przy rozładunku tez korzystamy z wózka widłowego a przy szkleniu w fabryce okien też ze specjalnego podnosnika z przyssawkami do szkła powyzej 250 kg :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ Charlie, znasz mnie nie od dziś i obaj dobrze wiemy jak można się z taką szybą obsłużyć tylko wytłumacz to klientowi? Że musi dodać niemałe koszty, za które inny może mieć połowę swoich okien ;) , za HDS-a z przyssawkami a i tak, nie zawsze jest możliwość jego wykorzystania. Dla klienta to pikuś. Naoglądał sie amerykańskich tasiemców gdzie na Florydzie królują czyby 6-10 mkw z tym tylko, że.... że to pojedyńcza, hartowana szyba i jakoś nikt tego pojąć nie może, że w naszym klimacie tak jakoś ona nie pasuje hi hi hi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja też mam pytanko o wymiary okien/drzwi/ Więc pytam czy można wykonać się okno/drzwi PCV o następujących wymiarach:

 

wys. 2230 szer. 3360 dzielone na drzwi balkonowe szer. 1200 uchylno roztwierane i FIX-a o na pozostałej szerokości tj 2160 ?

 

Czy trzeba to robić z dwóch osobnych profili typu drzwi balkonowe 2230x1200 + dostawiony do niego FIX 2230x2160 ?

 

Co radzicie? Może są jakieś ZA/PRZECIW ?

 

PZDR

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie stronę temu wspomnieli o lakierach do drewna : Remmers, Gori, Sikkens, Teknos. To tylko przykłady. Z tych najbardziej znanych zabrakło jeszcze marki Sigma.

Ale to nie o o nazwę lakieru chodzi. To tylko komponenty. Tak jak profile z PCW. Zastosowanie najbardziej uznanej marki nie oznacza, że okno będzie na pewno najwyższej klasy - wszystko zależy od Producenta i sporo montażysty.

Tak samo jest z lakierami: wszystko zależy od technologii ich położenia. I tyle.

 

A ten minus.. z regularną konserwacją? Regularnie kojarzy się z odstępami nie dłuższymi niż rok- dwa. A tak nie jest. Poza tym to "regularne" malowanie nie jest bardziej uciążliwe niż malowanie stalowych przęseł - codziennie po kilka razy widzę takie prace wykonywane na ogrodzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam odrobine matematyki

 

ciezar szyby = grubość szkła (w metrach) * szerokośc szyby (w metrach) * wysokosc szyby (w metrach) * 2700

 

I zanim zadacie ptanie czy wielkie szyby zrobic mozna obliczcie sobie ile beda wazyly i uruchomcie wyobrażnię.

Nie jesteście Inwestorami co ewentualnę pęknięcie wrzucicie sobie w koszty - wybulicie całość a przypomnę, pęknięcie szyby nie jest objete gwarancją. Koniec kropka w temacie dużych szyb. Wasza sprawa co z tą wiedzą zrobicie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie stronę temu wspomnieli o lakierach do drewna : Remmers, Gori, Sikkens, Teknos. To tylko przykłady. Z tych najbardziej znanych zabrakło jeszcze marki Sigma.

Ale to nie o o nazwę lakieru chodzi. To tylko komponenty. Tak jak profile z PCW. Zastosowanie najbardziej uznanej marki nie oznacza, że okno będzie na pewno najwyższej klasy - wszystko zależy od Producenta i sporo montażysty.

Tak samo jest z lakierami: wszystko zależy od technologii ich położenia. I tyle.

 

A ten minus.. z regularną konserwacją? Regularnie kojarzy się z odstępami nie dłuższymi niż rok- dwa. A tak nie jest. Poza tym to "regularne" malowanie nie jest bardziej uciążliwe niż malowanie stalowych przęseł - codziennie po kilka razy widzę takie prace wykonywane na ogrodzeniach.

Malowanie okien drewnianych, to nie to samo co regularna konserwacja, a już na pewno nie to samo, co malowanie metalowych przęseł. Zakładając nawet, że na dobrze polakierowanym oknie, lakier wytrzyma 15 lat(realnie ok 10 ) to i tak zmuszeni jesteśmy to okna wcześniej czy później pomalować. A tu nie wystarczy kupić farbę, pędzelek i popacykować bo efekt wizualny będzie opłakany a i tak farba po 2 latach zacznie schodzić.

W przypadku okien drewnianych, najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie podłoża, często wiąże się to z usunięciem starego lakieru i silikonu a już na pewno z jego odpowiednim zmatowieniem. Gori np posiada odpowiednia farby do nakładania pędzlem lub wałkiem tak, że nie ma później efektu tzw „baranka” lub śladów pędzla.

Jestem przekonany tez że na pewno nie zrobi tego osoba bez odpowiedniego doświadczenia i wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często wiąże się to z usunięciem starego lakieru i silikonu a już na pewno z jego odpowiednim zmatowieniem. Gori np posiada odpowiednia farby do nakładania pędzlem lub wałkiem tak, że nie ma później efektu tzw „baranka” lub śladów pędzla.

Jestem przekonany tez że na pewno nie zrobi tego osoba bez odpowiedniego doświadczenia i wiedzy.

I to jest zasadnicza wada drewna. Wygląda świetnie z fabryczną powłoką lakierniczą. Jej późniejsze odtworzenie to nie lada wyzwanie nawet dla fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...