Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

ale właściciel, Charlie, nie stoi przy maszynie i okien nie wykonuje

Wybacz, ale to nie jest rekomendacja

A teraz o tym hicie XXI wieku - wyjaśnij poza sloganem czysto marketingowym. W czym to jest taki hit? Bo widzisz.... ja się nie znam ;) a hiciory lubię ;)

A tekst z ich strony:

Alphaline 90 to najnowszy i najnowocześniejszy system profili VEKA oferowany na rynku polskim. Jest skierowany do odbiorców stawiających najwyższe wymagania, w tym do budowniczych domów energooszczędnych (pasywnych). Jego najbardziej wyróżniającą cechą jest zwiększona w stosunku do standardu o 20 mm głębokość zabudowy, co pozwala uzyskać szerokość ościeżnicy wynoszącą 90 mm. To pierwszy na rynku seryjnie produkowany profil o takiej głębokości zabudowy. Alphaline posiada ponadto 6-komorową konstrukcję o wyrafinowanym kształcie i odpowiednio grubych ściankach wewnętrznych i zewnętrznych oraz potrójny układ uszczelek. W opcji dostępny jest dodatkowy klin docieplający wypełniający największą komorę profila ramy okiennej. W rezultacie – przy zastosowaniu zespolenia trójszybowego – okno w systemie Alphaline legitymuje się wspaniale niskim współczynnikiem przenikania ciepła Uw = 0,9 W/m2K, czyli lepszym, niż wiele systemów o jeszcze wyższej liczbie komór, a obliczonych na ogół przede wszystkim na efekt marketingowy. Jednocześnie Alphaline posiada wszystkie podstawowe zalety najpopularniejszego systemu VEKA Perfectline: wzmocnienie stalowe (zgodnie z wytycznymi VEKA) zapewniające doskonałą stabilność statyczną i długookresową funkcjonalność, grubości ścianek zewnętrznych spełniające standardy RAL – „Klasa A” (PN-EN 12608), klasyczne wzornictwo pasujące do każdej fasady, szeroką gamę kolorów i wykończeń

nic poza typowym marketingowym bełkotem nie mówi. Pomijam już przekłamanie co do Uw gdyż zakładając iż podany jest dla typowych wymiarów dawanych do badań to Si82 Premium Ultra z pakietem 0,5 jest lepszy, podobnie Aluplast Id6000 i znalazłoby sie wiele profili bijących te parametry o co najmniej 0,1

Więc Charlie.... gdzie mamy ten XXI wiek? Ja widzę ostatnia dekade XX wieku ;)

Żadna rewelacja

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz z innej beczki

Było już tutaj nie raz na temat okien jak najcieplejszych, nawet w sytuacji kiedy mamy do czynienia z wentylacja grawitacyjną. Wiele razy mówiliśmy tez o podejściu klientów do ciecia kosztów np. rezygnacji z profili bazowych i poszerzeń by prawidłowo podeprzeć balkony

Oferta opiewa na 22.000. W tym koszt szyb o k=0,5 wynosi 600,- PLN.

I co klient wymyślił?

Rezygnuje z tych szyb - zaoszczędzi 600 zeta w tym momencie ale nie myśli o zwiększonych kosztach ogrzewania.

Wyliczone Uw=0,85 zwiększy się do 1,05 - to dla tych co lubią liczyć.

I jak mu wytłumaczyć, że popełnia błąd w rozumowaniu? Że za 3-4 lata już będzie musiał dopłacać do ogrzewania zamiast zarabiać na wydaniu teraz kasy na cieplejsze okna

 

Jak mi jeszcze ktoś powie, że klient jest nieuświadomiony, ze nie wiedział i tym podobne teksty rzuci to nie wiem co zrobię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko- różnica na na Uw pomiędzy Veka i Schuco wynosi 0,05 w.g danych zapodanych przez Ciebie a nie 0,5. Jaki rodzaj i rozmiar okna w Schuco podajesz w kontekście Uw ?.

Po drugie - mam pytanie: jaką metodą liczysz Klientom Uw ?

Po trzecie - rozumiem, że Jezierski zgrzewa sam okna :)

Jareko - Schuco nie ma odpowiednika dla Alphaline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pracownia

Między 0,5 a 0,7 róznica oszczędności energii jest tak smieszna że traci sens dopłata do 0,5

To już szyba dźwiękochłonna jest bardziej "energooszczędna"

Nie mogę znaleźć, dwuletnich badań ale jak je znajdę to je tu umieszczę. ( i nie piszę tu o badaniach na zlecenie firm je produkujących bo to nie ma sensu - tak jak wydawane certyfikaty <-- chyba wszyscy wiemy jak się to odbywa... )

A gdy już słyszę o oszczędności energii na profilach 6 czy 7 komorowych to nie mogę śmiechu powstrzymać. Ile niby tej energii na kilku czy kilkunastu minimetrach zaoszczędzimy ?????? :jawdrop::jawdrop:

( "pic na wodę fotomontaż" )

Edytowane przez pracownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie - dla wymiaru 1230 / 1480 masz następujące wyliczenia Uw

 

Profil Schuco CT 70 z szyba 1,0 => Uw=1,23

Profil Schuco CT70 z szyba 0,5=> Uw=0,89

Profil Schuco Si82 Premium Ultra z szybą 0,5=> Uw=0,80

Profil Schuco Si82 Exclusive z szybą 0,5=> Uw=0,81

 

pracownia - specjalnie dla ciebie dla okna o tych samych wymiarach

CT70 z szybą k=0,7=> Uw=1,03

CT70 z szyba k=0,5=> Uw=0,89

Różnica niewielka ale nie wciskaj ludziom kitu,że jest to pic na wodę.

 

i jeszcze dalej zabawy ciąg dalszy - zamiana cieplej ramki Swispacer (tworzywowej) na ramkę ze stali

CT70 z szybą k=1,0=> Uw=1,26

CT70 z szybą k=0,7=> Uw=1,05

CT70 z szybą k=0,5=> Uw=0,92

Edytowane przez jareko
błąd w jednym wyliczeniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dziś u klienta. Kupił dom w zeszłym roku. Okna były montowane trzy lata temu. Wszystkie, dosłownie wszystkie do wyrzucenia na śmietnik. Zimą lód na drzwiach tarasowych, koszty ogrzewania takie, że włos się jeży. Coraz więcej takich zleceń. Wywalamy kilkuletnie okna kupowane w marketach bądź zgodnie z zasadą CCC. I więcej takich :)

Koledzy, zmienia się powoli rynek - przynajmniej w świetle moich ostatnich umów. Już nie nowe budynki tylko wymiana badziewia kupowanego za jak najmniejsze pieniądze i montowane przez "złote rączki" w budynkach z lat 2000-2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie okna wybrać??? Veka 5-komorowe mam wycenę za 23 tyś

a na wycenę z ms (profil brugmann-chyba) czekam ale zaproponowali 3-szybowe (bo niby jakaś promocja-nie wierze w promocje) z tym że w tych 3 szybowych dają szybę o grubości 3mil (trochę cienka-mam wspomnienia z szybką 3milimetra- dość łatwo pęka)

Czy to duża różnica w cieple ? myślę o 2-3 szybowych? pytam tych co mają albo montują i wiedzą lepiej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto inwestować w okna 3-szybowe! Dopłaty na poziomie 50zł/m2 zwracają się w kilka lat a później dają realne oszczędności. Wkład taki jest nawet 2x cieplejszy (U=1,0W/m2K) niż standardowe szklenie.

Szkło 3mm jest jak najbardziej dopuszczalne ale tylko do pewnych rozmiarów (dyskusja już była na forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha Sławas - a na jakiej podstawie ta obserwacja? Statystyka czy wizyta przejazdem przez jakąś mieścinę gdzie wywalali okna? ;)

Rynek niemiecki jest podobnie podzielony jak nasz 50/50 nowego to PVC i drewno bądź drewno z alu. Nie uwzględnione budownictwo biurowe, przemysłowe - tak króluje aluminium. Uwielbiam powtarzanie tego kitu jaki zaczęto nam wciskać kilka lat temu przez "drewniaków"

 

Charlie - sam dobrze wiesz co jest powodem takich wymian. Pójdź do jakiegokolwiek marketu, weź sobie na wagę okno 034 - poznasz dopowiedz. Jeździsz i znasz wielu producentów - ilu z nich odstrzeliłbyś by rynku nie psuli? 50% ? 80% ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[tak bardzo koledze podobaja sie niemcy ze pewnie im pomagał na wojnie i teraz szalik tez niemiecki przed tv na mundialu trzyma :p

smieszne rzeczy opowiadasz . co to nie miec jest jakis góru? nasladowac ich trzeba czy co? niemcy plastiki wymieniaja na drewno bo pomontowali jakies gufniane,polacy tez wymianiaja swoje niby super plastiki na drewno bo kupuja u osób co robia je w garazu a juz nie wspomne co z czego i za ile ,i stad ta cena która jak wspomniał przedmowca czyni cuda :p

JEZIERSKI-polecam

wiem bo (juz) mam:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie taki miałem cel opisując tu swoje wrażenia z kolejnego przypadku kierowania się tylko CCC, nieznanym i niezweryfikowanym w żaden sposób producentem jak i montażystą.

Chciałem tylko zwrócić uwagę tym, którzy stoją przed wyborem dostawcy okien czy jakiegokolwiek innego materiału budowlanego, znaczącego dla całości powstającej inwestycji na niebezpieczeństwa jakie na nich czekają, gdy zamiast faktycznie porównać ofertę danego dostawcy czy inne czynniki zawarte w ofercie, skupiają się tylko i wyłącznie na cenie.

Co jakiś czas takie przykłady będę tu opisywał, co jakiś czas będę także zamieszczał zdjęcia

 

Dziś z archiwum - opisywany już nie raz WCS

http://images47.fotosik.pl/196/28ff4d5531105862m.jpg

i zaskoczenie przy demontażu okien PVC u jednego z klientów, którzy cieszyli się swoim zakupem raptem dwa lata

http://images45.fotosik.pl/307/1460866776a4adc8m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...