Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

...ja mam problem z wyszukaniem czegokolwiek na tym nowym forum ;-((( dlatego może moje pytania były już przewałkowane z góry przepraszam.

 

Nie przepraszaj, ja też mam:-). Nie wiem czy to Ci w czymś pomoże, ale może przeczytaj to: "Okna energooszczędne, czy to się opłaca?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CCC - jest nieśmiertelne......zawsze się znajdzie klient na kupno ceny, a nie okien....Też stale się z tym spotykam...I słyszę coś takiego.

Bo wie Pan w Drutexie to mam tanio.

A te zdjęcia są super ....... ręce opadają, jak firma istnieje i klienci mają fakturę to mogą zrobić raban.

Ale jest też coraz więcej klientów którzy szukają okien - ciepłych okien. Zwracają na to dużą uwagę. Oby było ich jak najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Twoich objekcji co do promocji, to informuję Cię, że dopłata do wkładów szybowych w oknach TYTANOWYCH wynosi 1zł za m2.

Insza inoszść, że same okna są troszkę droższe niż model MSLine, ale w dość oryginalnym kształcie. Kwestia gustu.

Jeżeli porównać okna TYTANOWE oraz okna MSLine z wkładami 3 szybowymi ich koszt jest zbliżony.

Możesz pomysleć również o wzmocnieniu TERMOMS- bo warto. I walcz o rabaty.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producent istnieje ale nie on jest strona tylko sprzedawca a ten zniknął jakoś z rynku bądź... co najbardziej prawdopodobne - zmienił punkt handlowy, wymienił komórkę na nowszą i od innego operatora jednym słowem -szukaj wiatru w polu

Standardowa procedura tych co sprzedają w myśl zasady CCC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Charlie - sam dobrze wiesz co jest powodem takich wymian. Pójdź do jakiegokolwiek marketu, weź sobie na wagę okno 034 - poznasz dopowiedz. Jeździsz i znasz wielu producentów - ilu z nich odstrzeliłbyś by rynku nie psuli? 50% ? 80% ?

 

a nie wiesz kto zostanie mistrzem świata w piłce nożnej - chcę się założyć o flaszkę z sąsiadem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaliśmy już wycenę z ms... oj troszkę pojechali po kwocie... Wiadomo że chciałoby się najlepiej itd ale jeżeli róznica sięga 10 tysięcy ...

veka 2-szybowe dali nam wycenę 22 tyś włącznie z roletami zew a w ms dali nam na tytanowe w sumie 32 tyś!

te o których mówisz Termos : 27 tyś + 9 za rolety...br.... przerazająca cena!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich i proszę o pomoc - wybór okien okazał się być sprawą trudniejszą niż wydawało się to na pierwszy rzut oka.

 

Czego poszukuję?

Ciepłych okien, z możliwą opcją antywłamaniową, trwałych i estetycznych, w jasnym kolorze drewna, możliwych do wykonania przy dużych przeszkleniach. Po wstępnym rozejrzeniu się w możliwościach pojawiło mi się kilka pytań:

 

1. drewno a pcv

ze względu na drewniane wykończenia elewacji boję się jak obok nich będzie wyglądać plastikowe okno :/, ale:

 

- kiedy oglądam drewniane okna to nie mogę oprzeć się wrażeniu, że na pierwszy rzut oka niewiele różnią się z wyglądu od plastikowych (albo plastikowe tak dobrze imitują...). Miałam pecha do kiepskich producentów drewna czy faktycznie tak jest?

- czy mam słuszne wrażenie, że mam w przypadku drewna vs pcv w cenie dobrych trójszybowych okien PCV dostanę średnie (jeśli chodzi o parametry cieplne) okna drewniane???

- sztywność profili - które są lepsze? pcv czy drewniane? Większość naszych okien to typ tarasowe/portfenetr i w tym przypadku jest to chyba ważne

 

2. ciepło, antywłam. i wielkość okien

 

- mamy zaplanowane duże przeszklenia, stąd decyzja o wyborze raczej okien trójszybowych. Dealer okien uprzedził nas, ze wprowadzenie opcji antywłamaniowości (szyba P4) zmniejszy parametry cieplne okna. Czy to prawda? A jeśli tak to czy możecie mi wytłumaczyć dlaczego tak jest?

- ciężar okna - obawiam się, że 3 szyby + opcja P4 spowoduje, że okna będą bardzo ciężkie a przez to niewygodne w użytkowaniu (wielkość standardowego okna 190x230). Słusznie się obawiam?

- mamy 2 okna bez podziału w rozmiarze 188x155. W ofertach, które otrzymałam został wprowadzony podział - dealerzy tłumaczą, że okno jest za duże, aby mogło się obejść bez podziału. Faktycznie tak jest?

- jesteśmy w trakcie decyzji o dorabianiu wentylacji mechanicznej. gdybyśmy jednak nie zdecydowali się na nią a okna okazałyby się szczelne, to czy nawiewniki można dorobić w już zamontowanych oknach?

 

3. producenci

- Jareko - z PCV interesuję się Oknoplastem, MS, Oknoplusem. Czy jeszcze kogoś warto byłoby sprawdzić? jezierskiego sprawdzałam, ale trafiłam na takiego dealera, że tych okien raczej nie kupię :/ czy w przypadku tych producentów mogę im zaufać bez doktoryzowania się z szerokości profili i ich rodzaju wypełnienia?

- Charlie - prośba do Ciebie - kto z producentów okien drewnianych warty jest polecenia? Chodzi mi o średnią półkę cenową, ale z dobrą jakością. Mam wrażenie, że w przypadku okien drewnianych jest mniejsza ilość wyrazistych liderów w porównaniu z producentami PCV a znacznie większa liczba lokalnych producentów, rozeznanie się w ofercie których przerasta mnie. Czy słusznie? Bo z tego co widzę szereg osób decydując się na okna drewniane wybiera lokalnych małych producentów. Znam jednak przypadek przeciekających okien w czasie deszczu... :( Gęstość drewna jest do sprawdzenia dla laika praktycznie niemożliwa...Doradź proszę. A może znasz kogoś wartego polecenia w rejonie małopolski???

 

4. Kolor - czy faktycznie najjaśniejszy standardowy kolor to złoty dąb???? Czy jaśniejszy kolory są jakoś mniej praktyczne czy co? Skąd taki standard? Z ciekawości pytam bo w przypadku okien PCV u większości producentów muszę zapłacić haracz za niestandardowy kolor, a w przypadku drewnianych płacić za lepsze drewno...

 

Proszę znawców okien o pomoc i z góry za nią dziękuję

pozdrawiam

Hal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie - jak się okazuje ja też potrzebuję pomocy - zrobiłam już samodzielnie niewielki remont mieszkania - ale przy oknach wymiękam - jest za duży wybór a ja nie wiem czym się kierować oprócz ceny - została mi jeszcze wymiana okien - mieszkanie w kamienicy około 50-letniej więc okien nie mam wiele bo 3 i balkon ale kasy już nie mam więc szukam czegoś rozsądnego a tu się okazuje, że oprócz wyglądu i kolory to jeszcze trzeba znać się na okuciach, klamkach, profilach ------- rany !!!!!!! - w Tarnowie rozpatruję wybór Oknoplastu-Kraków, Bogdański, Veka albo Urzędowski - czy ktoś mi pomoże w wyborze ???????

 

pozdrawiam

ruda102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. drewno a pcv

ze względu na drewniane wykończenia elewacji boję się jak obok nich będzie wyglądać plastikowe okno :/, ale:

 

- kiedy oglądam drewniane okna to nie mogę oprzeć się wrażeniu, że na pierwszy rzut oka niewiele różnią się z wyglądu od plastikowych (albo plastikowe tak dobrze imitują...). Miałam pecha do kiepskich producentów drewna czy faktycznie tak jest?

- czy mam słuszne wrażenie, że mam w przypadku drewna vs pcv w cenie dobrych trójszybowych okien PCV dostanę średnie (jeśli chodzi o parametry cieplne) okna drewniane???

- sztywność profili - które są lepsze? pcv czy drewniane? Większość naszych okien to typ tarasowe/portfenetr i w tym przypadku jest to chyba ważne

Jak do mnie wchodzi klient coraz częściej pada pytani - "Czy ma Pan okna z tworzywa" Prawda jest taka, że coraz częściej okna w okleinie wyglądają bardziej "drewniano" od drewnianych. Sztywniejsze są drewniane z racji użytego materiału ale... ale ograniczenia gabarytów są podobne. Co do tego co otrzymasz... zalezy jaka opcje będziesz porównywał - najtańsze "drewniaki" z pełnym wypasem PVC - tu okaże się że drewno będzie "tańsze"

 

2. ciepło, antywłam. i wielkość okien

 

- mamy zaplanowane duże przeszklenia, stąd decyzja o wyborze raczej okien trójszybowych. Dealer okien uprzedził nas, ze wprowadzenie opcji antywłamaniowości (szyba P4) zmniejszy parametry cieplne okna. Czy to prawda? A jeśli tak to czy możecie mi wytłumaczyć dlaczego tak jest?

- ciężar okna - obawiam się, że 3 szyby + opcja P4 spowoduje, że okna będą bardzo ciężkie a przez to niewygodne w użytkowaniu (wielkość standardowego okna 190x230). Słusznie się obawiam?

- mamy 2 okna bez podziału w rozmiarze 188x155. W ofertach, które otrzymałam został wprowadzony podział - dealerzy tłumaczą, że okno jest za duże, aby mogło się obejść bez podziału. Faktycznie tak jest?

- jesteśmy w trakcie decyzji o dorabianiu wentylacji mechanicznej. gdybyśmy jednak nie zdecydowali się na nią a okna okazałyby się szczelne, to czy nawiewniki można dorobić w już zamontowanych oknach?

Zmniejszy gdyż maksymalna szerokość szyby uzależniona jest od profilu i możliwości jego wypełnienia tym samym zwiększając sumaryczna grubość szyb automatycznie zmniejsza się szerokość ramek dystansowych między szybami tym samym zmniejszenie izolacyjności szyby jako całości

Okucia minimalizują "ciężar" obsługi okien

Nawiewniki można zainstalować w każdym momencie - na etapie produkcji czy po kilku latach gdy ocenimy iż taka konieczność istnieje

Jeśli 180 to szerokość to musisz wiedzieć że maksymalna szerokość okna jednoskrzydłowego w PVC wynosi dla naprawdę dobrych systemów 150 cm więc... 180 musi zostać podzielone na dwuskrzydłowe

 

3. producenci

- Jareko - z PCV interesuję się Oknoplastem, MS, Oknoplusem. Czy jeszcze kogoś warto byłoby sprawdzić? jezierskiego sprawdzałam, ale trafiłam na takiego dealera, że tych okien raczej nie kupię :/ czy w przypadku tych producentów mogę im zaufać bez doktoryzowania się z szerokości profili i ich rodzaju wypełnienia?

- Charlie - prośba do Ciebie - kto z producentów okien drewnianych warty jest polecenia? Chodzi mi o średnią półkę cenową, ale z dobrą jakością. Mam wrażenie, że w przypadku okien drewnianych jest mniejsza ilość wyrazistych liderów w porównaniu z producentami PCV a znacznie większa liczba lokalnych producentów, rozeznanie się w ofercie których przerasta mnie. Czy słusznie? Bo z tego co widzę szereg osób decydując się na okna drewniane wybiera lokalnych małych producentów. Znam jednak przypadek przeciekających okien w czasie deszczu... :( Gęstość drewna jest do sprawdzenia dla laika praktycznie niemożliwa...Doradź proszę. A może znasz kogoś wartego polecenia w rejonie małopolski???

A do jakiego dealera trafiłeś? Prośba - podaj namiary na priv. NIe dziwię sie, po tej opinii, że coraz więcej mam klientów w Małopolski

 

4. Kolor - czy faktycznie najjaśniejszy standardowy kolor to złoty dąb???? Czy jaśniejszy kolory są jakoś mniej praktyczne czy co? Skąd taki standard? Z ciekawości pytam bo w przypadku okien PCV u większości producentów muszę zapłacić haracz za niestandardowy kolor, a w przypadku drewnianych płacić za lepsze drewno...
wejdź na moją stronę http://www.jareko.pl i zobaczysz tam ogromną paletę dostępnych kolorów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok....to są pewnie ceny cennikowe ....zapytaj o rabat.....i jeszcze jedno e TYTANOWYCH masz wkłady 3 szybowe....A czy pod balkonami masz policzone poszerzenia tak aby dół ramy był stabilny....porównałeś dokładnie dwa produkty czy tylko się sugerowałeś ceną ? Sam profil w oknie to nie wszystko.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hal ......do postu jareko dodałbym jeszcze, że można zrobić wkłady 3 szybowe z szybą antywłamaniową termo i wtedy ...teraz nie jestem na 100% pewny ale

U= 0,8 W/m2K .

Co do kolorów to fakt...króluje złoty dąb, ponieważ był pierwszym wzorem który odwzorowywał drewno. Nieraz sobie żartuję, że złotego dębu nie sprzedajemy.

Ale w tej chwili jest bardzo duża paleta kolorów z których klient może Sobie wybrać. Np. jest fajna imitacja dębu w naturalnym kolorze która się nazywa WINCHESTER ...mam takie okno w biurze ( klient zamawiał jedno a ja zleciłem do produkcji dwa.. Hahahaha ) i udało mi się kilka razy namówić klientów na takie okna zamiast nieśmiertelnego Golden Oak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w zestawach szybowych będą takiej samej szerokości przestrzenie wypełnione gazem szlachetnym oraz będą zastosowane takie same powłoki niskoemisyjne to U nie będzie się różniło dla szyby np. P2.

Szyba antywłamaniowa będzie wtedy szersza o dodatkową taflę szkła i folię (ok 5 mm więcej). Zamiast 4N/16Ar/4/16Ar/4N=44 mm będzie 4.4.2N/16Ar/4/16Ar/4N=48,76 mm, ale U=0,6 dla każdej z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszy gdyż maksymalna szerokość szyby uzależniona jest od profilu i możliwości jego wypełnienia tym samym zwiększając sumaryczna grubość szyb automatycznie zmniejsza się szerokość ramek dystansowych między szybami tym samym zmniejszenie izolacyjności szyby jako całości

Okucia minimalizują "ciężar" obsługi okien

 

Jakie okucia możecie polecić do dużych trójszybowych okien z P4? tj. które z nich faktycznie zniwelują ciężar przy korzystaniu z nich? Wiedza o tym pomoże mi również porównać oferty

 

Hal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hal ......do postu jareko dodałbym jeszcze, że można zrobić wkłady 3 szybowe z szybą antywłamaniową termo i wtedy ...teraz nie jestem na 100% pewny ale

U= 0,8 W/m2K .

 

rozumiem więc, że jest to realne i wśród ofert powinnam szukać okien mających parametry jak najbardziej zbliżone do w/w i nie dawać sobie wmówić, że się nie da?:)

 

Co do kolorów to fakt...króluje złoty dąb, ponieważ był pierwszym wzorem który odwzorowywał drewno. Nieraz sobie żartuję, że złotego dębu nie sprzedajemy.

Ale w tej chwili jest bardzo duża paleta kolorów z których klient może Sobie wybrać. Np. jest fajna imitacja dębu w naturalnym kolorze która się nazywa WINCHESTER ...mam takie okno w biurze ( klient zamawiał jedno a ja zleciłem do produkcji dwa.. Hahahaha ) i udało mi się kilka razy namówić klientów na takie okna zamiast nieśmiertelnego Golden Oak.

 

o winchesterze właśnie myślę. w ms ładny jest również odcień rose birke. Nie rozumiem tylko dlaczego za niestandard muszę ekstra dopłacać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U=0,8 będzie miał pakiet trzyszybowy z dwoma powłokami niskoemisyjnymi jeśli przestrzenie międzyszybowe będą miały po 10 mm każda. Szerokość takiego pakietu P2 wynosi wtedy 36,72 mm. Zwiększając przestrzenie międzyszybowe do 12 mm uzyskujemy U=0,7, a grubość całości to 40,76 mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...