Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Prosze o pomoc. Mam okna wykonane w profilu Veka (Oknoplast Kraków) i przymierzam się do ich montażu ale mam pewną wątpliwość - czy montować je przy użyciu dybli po przewierceniu ościeżnicy (taki sposób ukazono w Muratorze 2/2003) czy przy użyciu kotew montażowych. Czy montować dół ościeżnicy do ściany (z betonu komórkowego) a jeśli tak to jak zamontować ewentualne dyble czy kotwy jeżeli na dole będzie listwa podokienna do której chcę montować parapety. Proszę o poradę.

tutaj zdania sa podzielone - ale ja stosuje zasade - przy wymianie okien zwlaszcza bez wymiany parapetow wewnetrznych - dyble chyba ze wypadaja w warstwie docieplenia wtedy pozostaja juz tylko kotwy zas w wypadku montazu w "goly"mur kotwy

System takiego monatzu sprawdzil sie

Co do kotwienia dolu hmmm...... wlasciwie jesli poprawnie zamontowany jest pozniej parapet wewnetrzny jak i zewnetrzny i zastosowana jest listwa tzw."podparapetowa" uwazam ze jest to zbedne. Trzeba pamietac by pod parapetem i pod oknem przestrzen dokladnie wypelnic piana.Przy szerokosciach powyzej 150cm jednak jeden punkt mocowania posrodku bylby przydatny - mimo zastosowania listwy

Najwazniejsze jest usytuowanie punktow mocowan okna i pozniej dokladne opianowanie wolnej przestrzeni

zasada jest prosta

przy kotwach zarowno w pionie i poziomie od naroza nie dalej jak 25 cm ale nie blizej niz 10cm(tam konczy sie jzu wzmocnienie)i jesli odleglosc miedzy kotwami przekracza 60 cm dodatkowa kotwa w polowie odleglosci

przy dyblach troszke inaczej - zasada co do pionu bez zmian zas poziom - wlasciwie do szerokosci okna 900 dybel jest niepotrzebny zas przy wiekszych w polowie szerokosci przy bardzo duzych 60cm od narozy i nie wieciej jak 60cm miedzy nimi. a jesli sa sluoki to 10cm od slupka. Zbyt sztywne zammontowanie okna na dyble uniemozliwia jego swobodna prace powodujac zbedne obciazanie zgrzewow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko jeśli pozwolisz spytam Cię jeszcze o jedno - we wspomnianym muratorze pokazono specjalną gąbkę samoprzylepną wytłumiającą pod parapet - jeśli dobrze rozumiem w przypadku jej użycia nie jest konieczne "pianowanie parapetu. Ale jeśli sie jej nie zastosuje to jak technicznie rozwiązuję sie wstrzyknięcie pianki montażowej pod parapet?? Czy to następuje od strony pomieszczenia?? Czy wtedy porapet przy sporej sile rozprężnej piany nie zostanie uniesiony do góry?? Wybacz że zadaje takie proste pytania dla doświadczonego montażysty ale bardzo jestem ciekaw jak poprawnie to wszystko zrobic aby poźniej nie miec kłopotów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko jeśli można ja też proszę o te zastrzeżenia do Mark-Budu. Szczerze powiem, że trochę mnie przestraszyłeś bo właśnie zamówiłam u nich okna :o

Z uwagi na to ze jest rozbieznosc w opiniach miedzy mna a Pchelkiem - i inne kwestie takie info przekazuje prywatnie a nie na ogolnym. Dla mnie jak producent kilka razy podpadl - jest skreslony co nie oznacza ze nie moze sie poprawic - na dzis dosc - wylaczam kompa - papapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do Pchelka, Jareko i innych zorientowanych w temacie. Chcialabym miec w oknach nawiewniki Ventair (zreszta firma tu nie ma znaczenia). U jednego producenta dowiedzialam sie, ze ilosc nawiewnikow powinna byc wyliczona w oparciu o kubature pomieszczen. Nie mogl akurat znalezc tych norm, wiec dzis zapytalam sie innego producenta, jak mam to policzyc. Ten mi odpowiedzial, ze jak ludzie biora nawiewniki, to na maksa, do kazdego okna. :o

A jak sie powinno robic? W tej pierwszej firmie powiedziano mi ze jak nawiewnikow jest za duzo, to tez nie jest dobrze.

Jezeli to zalezy od kubatury, to podajcie na jaka powierzchnie powinien przypadac jeden nawiewnik

 

Pozdrawiam

ps. Jareko, zaraz sie zabieram za maila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do Pchelka, Jareko i innych zorientowanych w temacie. Chcialabym miec w oknach nawiewniki Ventair (zreszta firma tu nie ma znaczenia). U jednego producenta dowiedzialam sie, ze ilosc nawiewnikow powinna byc wyliczona w oparciu o kubature pomieszczen. Nie mogl akurat znalezc tych norm, wiec dzis zapytalam sie innego producenta, jak mam to policzyc. Ten mi odpowiedzial, ze jak ludzie biora nawiewniki, to na maksa, do kazdego okna. :o

A jak sie powinno robic? W tej pierwszej firmie powiedziano mi ze jak nawiewnikow jest za duzo, to tez nie jest dobrze.

Jezeli to zalezy od kubatury, to podajcie na jaka powierzchnie powinien przypadac jeden nawiewnik

 

Pozdrawiam

ps. Jareko, zaraz sie zabieram za maila

przyzwyczajenie jednak druga natura jest i jakos polubilem Was :)

Mowia ze od przybytku glowa nie boli ale po co masz wydawac kase na nawietrzaki w kazdym oknie. W wyjatkowych - rzadko spotykanych sytuacjach jest to konieczne - w normalnym ;) domu wystarczy jeden na pomieszczenie a jak znam zycie i tak zostanie zamkniety przez Twoja polowa juz po pierwszym czyszczeniu okna i sciany w okolicy nawietrzaka z czarnego i tlustego kurzu (taki przynajmniej jest w wawie i najblizszych okolicach)

Sa co prawda zalecenia wydajnosci nawietrzaka w zaleznosc od kubatury pomieszczenia ale w wiekszosci wypadkow to co napisalem wystarczy

Polecam nawietrzaki AERECO w wewrsji zautomatyzowanej - otwieraja sie i zamykaja samoczynnie w zaleznosci od wilgotnosci powietrza jak i parcia wiatru i kup do niego takze wklad zatrzymujacy kurz (przynajmniej przez jakis czas - wiemy i tak ze z kurzem nie wygramy nigdy ;))

Sadze ze podobne zdanie ma Pchelek i Gosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelku,

 

mam jeszcze jedno do ciebie pytanie... Co myslisz o oknas firmy PINUS? My mamy tych okien 38 sztuk, w tym kilka nietypowych, duzych, tzn 180x260. Czy okucia uzywane przez Pinusa (chyba to sa Siegenia, czy cos takiego) wytrzymaja na tach duze, uchylne okna?

Bylismy juz zdecydowani na Gorana, ale Pinus zrobil nam konkurencyjna wycene i teraz zastanawiamy sie nad ich oknami. POMOZ prosze!!

Dzieki :o

przeoczylem ten post - moze zamiast eksperymentowac z firma szerzej nieznana o ktorej wyrobach trudno cokolwiek powiedziec lepiej wydac kilka zlotych (chocby mialy by to byc i tysiace) na kogos sprawdzonego - dajacego prawie pewnosc ze nie wyrzucisz okien za rok, dwa czy trzy?

Mama nauczyla mnie jednego - jestesmy za biedni by wydawac kase na szmelc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelku,

 

mam jeszcze jedno do ciebie pytanie... Co myslisz o oknas firmy PINUS? My mamy tych okien 38 sztuk, w tym kilka nietypowych, duzych, tzn 180x260. Czy okucia uzywane przez Pinusa (chyba to sa Siegenia, czy cos takiego) wytrzymaja na tach duze, uchylne okna?

Bylismy juz zdecydowani na Gorana, ale Pinus zrobil nam konkurencyjna wycene i teraz zastanawiamy sie nad ich oknami. POMOZ prosze!!

Dzieki :o

przeoczylem ten post - moze zamiast eksperymentowac z firma szerzej nieznana o ktorej wyrobach trudno cokolwiek powiedziec lepiej wydac kilka zlotych (chocby mialy by to byc i tysiace) na kogos sprawdzonego - dajacego prawie pewnosc ze nie wyrzucisz okien za rok, dwa czy trzy?

Mama nauczyla mnie jednego - jestesmy za biedni by wydawac kase na szmelc

no no jareko nie popisales sie piszac w ten sposob o firmie PINUS, firma jedna z lepszych w kraju, o ich eksporcie nie bede wsponinal. jareko po twojm poscie wiem ze nie miales z firma PINUS zadnych kontaktow. jesli nie znasz firmy to napisz po prostu , a nie wydziwiaj i zostaw swoja mame w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelku,

 

mam jeszcze jedno do ciebie pytanie... Co myslisz o oknas firmy PINUS?

przeoczylem ten post - moze ,,,,,,,

no no jareko nie popisales ........

 

Hmmmm,,,,, mama jednak miala racje - a co do PINUS'a - ja ich nie znam, Pchelek uznawany za najwiekszego arbitra tutaj i nie tylko tutaj takze ich nie zna (strona 25) - a calosc tekstu odnosila sie przede wszystkim do zasady poszukiwania okien - skoro ich znasz to OZZI bedzie mogl dzieki Tobie i Twojej wiedzy i doswiadczeniu cos wiecej dobrego lub zlego sie o niej dowiedziec (chyba ze sam tam pracujesz hehehe ;) - bez obrazy mam nadzieje :) ) Staram sie nie widziwac :) tylko dzielic sie tym co wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Pchełka: co myslisz o PerfektLine Veki. W jednej z firm odradzano mi te profile twierdząc, że są źle zaprojektowane i raczej kiepskie. Czy podzielasz te opinie? Co na to inni?

 

Ponoć Veka od 22 marca zaprzestała produkcji profili 3 komorowych w kolorze? Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy moze ktos mial kontakt z oknami z PCV firmy ORTIS.

Czy firma ta produkuje w Warszawie czy tylko ma tu przedstawicielstwo.

Ja tez jestem na etapie zbierania ofert. Na razie nie mam jeszcze zadnej.

Musze wpierw wytypowac profil a potem dopiero chce wybrac firme

Jako na pierwsza firmę trafilem na firme BUDVAR. Czy ktos cos wie o profilu LORD /chyba/ oferowanym przez ta firme.

:roll:

 

Pozdrawiam

 

Bynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ludziska co nikt nie ma STOLARA ???

pchełek, jareko a Wy co nic nie wiecie ??? teraz to i tak musztarda po objedzie bo okna zamówione, ale jakąś pozytywną opinie by się poczytało ..... :)

http://www.stolar.pl

okien stolara nie mam. mysle ze to dobry wybor firma nie taka wielka, ale solidna ( stolar zorawina mam na mysli )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...