Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

A może własnie najwyższy czas by "tych inteligentnych inaczej" trzepać po kieszeni? Może czas uczyć ich szacunku do drugiego człowieka? Pamiętasz jak Bobek Budowniczy na nas często jeździł? Pamiętasz jak wyrażał się pogardliwie o wszelkiej maści wykonawcach? Ostatnimi czasy czuję w nim jakąś odmianę (hi hi mam nadzieje że Bobek to nie Kaczorek ;) ) Kiedyś nawet opisał tu scenkę z jakiejś budowy jak to było mu wstyd za innego Inwestora - jak pastwił się nad wykonawcą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze się z takim problemem nie spotkałem.....może to wynikać z rzeczy.... brak pionu na ramie

Przy klasycznie zgrzanej ramie (4xprofil ramy) brak pionu po jednej stronie powoduje taki sam brak pionu po drugiej a rama tworzy romb co przy względnym wyczuciu praw rządzących geometrią wyklucza powstanie takiego efektu. Możliwą przyczyną jest wyłącznie rozszerzenie ramy dołem (bardzo realne przy ciepłym progu ALU) albo wykonanie mocno "trapezowych" skrzydeł węższych dołem co w przypadku producenta tych akurat oknie raczej wykluczam (mają prawie nowe 4-ro głowicowe zgrzewarki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtku :) dziękuję za zwrócenie mi uwagi w tej materii.

Dobropaszu - niezłe :) :) :) szkoda tylko że wielu nie wie co masz na myśli ;)

Mimo wszystko, Si82+ jest słabszym profilem od Si82 - statykę ma gorszą a zysk cieplny... zostawmy szczegóły

Powiem coś innego. Są dwa rodzaje Si82 - Rondo i nazwa jakiej powtórzyć nie sposób. Używając nazewnictwa Jezierskiego - Premium Ultra i Exclusive

Różnią sie ilością komór w skrzydle. Premium ma tylko 6 zaś Exclusive 7

A różnica w termice.... jak sądzisz? Jest ? Pewnie zaskoczony będziesz tak samo jak ja byłem. Nie ma żadnej !!! Szok przeżyłem jak okazało się że w niektórych wymiarach i rozwiązaniach Ex jest o 0,01-0,02 na Uw gorszy od Premium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale mnie nie dziwi brak różnicy w parametrach pomiędzy oknem 6-cio a 7-mio komorowym przy tej samej grubości profili. Natomiast zastosowanie SI82+ na pewno da zauważalną poprawę termiki bo eliminuje się najzimniejszy element okna czyli stalowe wzmocnienie.

Żeby nie być gołosłownym: SI82 ma Uf=1,1W/m2K a SI82+ ma 0,9! (lub 1.0 i 0,8 wg innych źródeł).

 

Niestety SI82+ ma duże ograniczenia wymiarowe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety stąd w mej ocenie profil ten należy traktować jako studium koncepcyjne rozwiązań a nie profil do zastosowania w szeroko rozumianej budowlance bądź... robić z niego tylko małe okna zaś duże dalej na Si82. Ale jak sądzę, znajdzie się nie jeden producent, który będzie miał gdzieś te ograniczenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zastanawiam sie nad uniknięciem mostków cieplnych wokół okien. Moje pytania:

 

1.Montując okno tarasowe pod oknem zostawiamy pustkę a okno montujemy :

a) na kotwach specjalnych i wypełniamy styropianem

b) na poszerzeniach (czyli jest to dodatkowa rama okienna(? ) do której od środka i z zewnątrz "dojeżdżamy" styropianem; czyli pomiędzy styropianem mamy rame o konkretnym współczynniku przenikania ciepła.

 

I teraz sorry za głupie pytanie:

a) jaka jest przewaga cieplna tej ramy nad podmurowaniem betonem komórkowym, czy ze wzgledu na to, że jest dużo cieplejsza od betonu komórkowego, czy inne powody

b) jezeli na posadzke przewiduję 20 cm ocieplenia + wylewka + wykończenie, załóżmy razem 30 cm, to jaka powinna być wysokośc tego poszerzenia i orientacyjnie o jakim koszcie takiego poszerzenia trzeba myśleć

c) pierwszą warstwę będą u mnie stanowić bloczki isomur o wsokości 11,3 cm - rozumiem, otwór tarasowy powinien być pominięty a całość 30 cm rozwiązania wg pkt. 1

d) Montując okna w warstwie ocieplenia czy jest możliwe zamontowanie rolety integro w warstwie 20 cm ocieplenia dla wymiaru okna 210/180 (szerokość/ wysokość) oraz 180/150

 

Pozdrawiam wszystkich cierpliwie odpowiadających - szczególnie Jareko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dziękuę za pozdrowienia :) i odpowiadam :)

Najcieplejszym rozwiązaniem jest danie poszerzeń i późniejsza zabawa ze styropianem - najlepiej od zewnątrz. Poza tym i tak robiąc wylewki dajesz dylatację, co za problem wykonać ja z dwu warstw specjalnej gąbki czy nawet 20 mm styropianem? Żaden

Wysokość powinna być jak najbardziej zbliżona do planowanego DPP (docelowego poziomu posadzki) a jako że nie ma aż takich poszerzeń to składa sie to z kilku różnych. W schuco wyglądałoby to tak: bazowy 40mm, poszerzenie 120 mm, poszerzenie 120 - wolna przestrzeń pod wypełnia się pianą pozostawiając oczywiście kliny. KOszt metra takiego rozwiązania to ok.300 zeta

Integro w takiej sytuacji nie schowasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dziękuę za pozdrowienia :) i odpowiadam :)

zabawa ze styropianem - najlepiej od zewnątrz.integro w takiej sytuacji nie schowasz

 

Przyznam że nie rozumiem o co chodzi z tą zabawą najlepiej od zewnatrz. Mam wyobrażenie iż w pokoju dojeżdżam do okna tarasowego 20 cm styro, a od zewnątrz dochodze ociepleniem zewnętrznym aż pod drzwi tarasowe.

No i znowu dylemat z tymi roletami, czy odpuscić montaż w warstwie ocieplenia, żeby ktoś za nas mógł podejmować te decyzje. A zapytam - co Ty byś zrobił we własnym domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olałbym dylemat - czy skrzynka ma być widoczna czy nie. Chałupa jest dla mnie a nie sąsiadów :) Dałbym skrzynkę elewacyjną, odpowiednio dobrał jej kolor i wkomponował w cała bryłę domu kolorystycznie. Uniknąłbym mostków, kłopotów gdy silnik rozwijając roletę i napotykając na przeszkodę rozwala mi kawal elewacji -tak wywaliłby tylko dekiel od skrzynki. Miałbym zamontowaną ją dobrze, zamontowane okno tez dobrze a tak męczyłbym się - jak to zrobic by skrzynka była niewidoczna - efektem takiego zgryzu w 99% jest zle spozycjonowanie okna i rolety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rózni producenci mają rózne wymiary w zależności od pancerza i wieszaków

Przy wysokości 180 cm i pancerzu 39 mm z wieszakami z blokadą skrzynka będzie miała 180 mm (Anwis Włocławek - firma z która współpracuję od lat) Przy braku wieszaków z blokadą a tylko z blaszkami skrzynka 165 mm. Jestem zwolennikiem wieszaków przy napedzie elektrycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadproże zewnętrznej ściany osłonowej zaczyna sie wyżej o wyskość skrzynkiod nadproża ściany nośnej plus 5-10 mm na luz

Niestety, zdjęcia z takiego montażu pojawią się za jakieś dwa miesiące ale pytajcie, postaram się to w jakiejś przystępnej formie opisać

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ci Si82+ ? Budujesz dom pasywny? Ile tracisz? A kto to może wiedzieć? Wszystko zależy jakie masz mieć okna

Wybierz sobie jakieś ze swego projektu, najlepiej niezbyt duże (wtedy najszybciej wychodzi różnica w termice profili) i niech ci wyliczą

 

nie buduje domu pasywnego - ale przy ogrzewaniu podłogowym - przy bardzo mroźnej zimie - może liczyć się każde 0,1W/m2k

 

przyjrzalem parę folderów - jedni piszą że Si82 ma 0,9 z pakietem szyb k=0,5 a inni ze 1. Wiec strata to będzie 0,1-0,2w/m2k.

 

PS mam pytanko - jaka jest różnica w cenie drzwi przesuwnych profilu miedzy Corona CT 70 PASK, a Corona CT 70 HS (np przy wymiarze 240x235?

PS2 znalazłem na ich stronie tak zwany 'próg bez barier" (wysokość 20mm) - czy przy drzwiach balkonowych jest on w standardzie? Jak nie to jaka jest do niego dopłata? Jak on ma się do rozwiązań standardowych pod względem straty ciepła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...