Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

jedynie taki próg występuje w HS-ach, szeroki, z szeroką wstawką z tworzywa, stabilny z racji występującego zawsze (przynajmniej u dobrych producentów) poszerzeń pod progiem wręcz wymuszających rozsądne podejście do montażu (dla tych co myślą) Tu każdy błąd w montażu niszczy nawet dobrze wykonane okno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, 50% sukcesu dobrych okien to dobry montaż, jak monterzy kiedyś zamocowali mojemu znajomemu okna, to po roku okno nie chciało się zamykać, ponieważ wyregulowało się- a to przez to że było na początku źle wyregulowane i co najśmieszniejsze, nie było zamocowane w idealnym pionie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z wykonaniem okien balkonowych 250cm wysokości . Chciałem wykonać okna w kolorze białym z pakietem trójszybowym ,P4 ,WK2 ,ruchomymi słupkami.

Myślałem o Schuco Si82 od Jezierskiego lub Eurocolorze schuco lub rehau .Okazuje się ,że nie jest to mozliwe do zrobienia z szybą w pojedynczej tafli /tylko do 230cm/.

Macie jakiś pomysł jaki profil zastosować. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pracownia

stary - nie bolą Cie palce od tej klawiatury ???

A gdzie Twoja praktyka ???!!! Wyliczanki przed komputerem ??? :jawdrop:

Czy pytałes kiedyś klientów ( jeżeli takich masz ) o to jak odczuwają zmianę temperatury w mieszkaniu lub hałasu po zamontowaniu tych wszystkich rewelacji ???

Czy naczytałeś się cyferek i stąd wiesz że powinno grac ???

Pokaż mi większą różnicę NIE w CYFERKACH, a w rzeczywistym odczuciu np ciepłoty czy też oszczędności ! Różnice większą widać tylko w cenie danego "wynalazku" !!!

Edytowane przez pracownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z wykonaniem okien balkonowych 250cm wysokości . Chciałem wykonać okna w kolorze białym z pakietem trójszybowym ,P4 ,WK2 ,ruchomymi słupkami.

[ciach] Okazuje się ,że nie jest to mozliwe do zrobienia z szybą w pojedynczej tafli /tylko do 230cm/.

Macie jakiś pomysł jaki profil zastosować. Z góry dziękuję za pomoc.

 

jaka szerokość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pracownia
OKna balkonowe dwuskrzydłowe szer.180 cm , wys. 250cm.

Co do sensu robienia takich okien to na razie takie przyjąłem założenia . Chciałem okna z U całkowitym ok.1,0 z P4 i WK2.

 

Na P4 zawiasy i nie tylko będą miały spory ciężar do udźwignięcia.

Chociaż w lipcu wysyłam i montuję w Norwegii ( na życzenie klienta ) 11szt drzwi aluminiowych 2,60x2,65cm ale bez gwarancji. Jak mnie informowano sama szyba będzie ważyła ok 430kg ale przy pozostałych 15 fix-ch

Technolog dodał od siebie że powinny spokojnie utrzymać się przez ...6-7 lat bez interwencji

( będą dodatkowo wzmocnione ) Najważniejsze będą podobno 4-5 dni po montażu przy większej eksploatacji.

Edytowane przez pracownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKna balkonowe dwuskrzydłowe szer.180 cm , wys. 250cm.

Co do sensu robienia takich okien to na razie takie przyjalem założenia . Chciałem okna z U całkowitym ok.1,0 z P4 i WK2.

Można zrobić bez przewiązek ale z wklejaną szybą. Popytaj o tą technologię potencjalnych dostawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary

Czy pytałes kiedyś klientów ( jeżeli takich masz ) o to jak odczuwają zmianę temperatury w mieszkaniu lub hałasu po zamontowaniu tych wszystkich rewelacji ???

Czy naczytałeś się cyferek i stąd wiesz że powinno grac ???

Pokaż mi większą różnicę NIE w CYFERKACH, a w rzeczywistym odczuciu np ciepłoty czy też oszczędności ! Różnice większą widać tylko w cenie danego "wynalazku" !!!

Od dawna nie widziałem na tym forum bardziej ignoranckiej wypowiedzi.

Ja też nie widzę różnicy, że silnik kosiarki do trawy ma 4 KM lub 4,75KM, kiedy auto pali ma 6l/100 a 9/100. Ale widzę różnicę na stacji benzynowej. I będzie ją widział Klient płacąc rachunki za energię potrzebną do ogrzania domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna nie widziałem na tym forum bardziej ignoranckiej wypowiedzi.

 

Fin, z tym Panem i jego "wiedzą" nie wygrasz, bo on wie, bo on był marketerem, a teraz stał się męskim monterem, a Ty? Ty albo masz zbyt mało praktyki, albo jesteś teoretykiem, który "praktyków" takich jak on tylko irytuje:-). Tego się dowiedziałem od tego Pana na innym forum. O sobie na szczęście, nie o Tobie, ale ... kto wie, może też zasłużysz:-).

 

A co do "argumentu" z "odczuwaniem ciepła" po zakupie okien, toż to jest skrajne .....* (wpisać właściwe).

 

Standardowe okno nie jest grzejnikiem i nie ma raczej wpływu na temperaturę w pomieszczeniu. Jeśli użytkownik mając stare okno utrzymywał zimą temperaturę w pomieszczeniu na poziomie 19 stopni, to i po zakupie nowego uczyni to samo. Zużyje na to jedynie mniej energii cieplnej i tu jest sens okien energooszczędnych. Tym samym, odczuwalna temperatura w pomieszczeniu po zakupie okien się nie zmieni i nabywcy mówią prawdę, że nie czują różnicy, ale mogą poczuć różnicę płacąc niższy rachunek za zużytą energię cieplną niezbędną do osiągnięcia tych 19 stopni. Jeśli brak "odczuć" nabywców ma być jakimś argumentem, to chyba na to, żeby wystrzegać się fałszywych proroków i doradców, dla których w "technicznym" budownictwie, większe znaczenie od matematycznie wyliczonych (obiektywnych) wartości współczynników, ma romantyczne "czucie i wiara". Wtedy jest szansa, że nie odczuwając zmian temperatury, odczują realne oszczędności, przynajmniej w zakresie niepotrzebnie straconego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wygram.. w końcu to marketingowiec. Ale ja też... miałem kiedyś takie przeżycia.

I by było jasne - widzę sens wypowiedzi Pracowni. Myślę podobnie. Klient nie odczuje na ręku że okno jest cieplejsze. Ale odczuje to na rachunkach jeśli przykłada do nich wagę.

Ta retoryka znajduje często dobry grunt/ niestety/ , ale forumowicze to raczej wyższa klasa ludzi - jeśli chodzi o myślenie i tu taka opinia nie przechodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wygram.. w końcu to marketingowiec. Ale ja też... miałem kiedyś takie przeżycia.

I by było jasne - widzę sens wypowiedzi Pracowni. Myślę podobnie. Klient nie odczuje na ręku że okno jest cieplejsze. Ale odczuje to na rachunkach jeśli przykłada do nich wagę.

Ta retoryka znajduje często dobry grunt/ niestety/ , ale forumowicze to raczej wyższa klasa ludzi - jeśli chodzi o myślenie i tu taka opinia nie przechodzi.

 

z ta wyższością to bym nie przesadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wygram.. w końcu to marketingowiec.

Ja bym powiedział, że to człowiek orkiestra! Najlepiej zna się na marketingu, montażu okien, odczuciach klientów ...i robieniu mebli na zamówienie.

Można też przyjąć, że jako statystyczny Polak jest najwyższej klasy znawcą piłki nożnej, skoków narciarskich i formuły 1:P

 

PS.

Przyznaję się bez bicia, że komentarz jest złośliwy ale irytują mnie wszelkiej maści fachowcy od wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się musiało stać, że wojtek się tak zezłościł! Toż to do niego niepodobne ;)

 

A ja mimo wszystko uważam, że tu panuje dużo wyższa średnia IQ i kultury forumowiczów, niż na innym forum /branżowym/ na którym jestem obecny. A wyjątki są wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wróciłem z pracy i zagladam na forum.

Czyli tego pakietu trzyszybowego z P4 dla okna dwuskrzydłowego 250x180 cm nie ma sensu wg was robić, tylko jednokomorowe z P4.

Mam mieć w domu 60m2 okien dlatego myslę żeby były cieplejsze ,żeby obnizyć koszty ogrzewania.Na razie jedyna propozycja to Veka Alphaline.

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gguzik

Schuco Si 82 Premium Ultra, profil pośredni, Rondo 103 mm pakiet 44.4/12/4/12/4 o k=0,6, Uw takiego okna =0,96

wykonalne bez przewiązki (poziomej poprzeczki) z gwarancja producenta (hmmm... nie wiem czy wszystkich ale jednego na pewno :) )

Coś handlowcy jednak niedouczeni :(

 

Dzięki Jareko!

Mimo ,że mieszkam w Kielcach będę musiał jechać do Warszawy okna kupować!

Nie chcę byc niegrzeczny ale o którym producencie piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...