Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

??? a dokładnie co miałeś na myśli pisząc te słowa bo jakoś nie zrozumiałem :(

 

Jeśli miałeś na myśli to, że montuję po całym kraju, jakby konkurując z innym przedstawicielem z tego terenu to nic na to nie poradzę, że mając wielu klientów z polecenia tych, których obsługiwałem, życzy sobie bym im okna montował.

Warszawa i okolice to dziwny region ;) , stąd polecenia trafiają do całego kraju - wszak tu same "warszawiaki" mieszkają a na weekend jadą w rodzinne strony ;)

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co biuro w zg dzie zamawiałem jakos sie chyba to gryzie oknoplast ma wyłacznosc a wy sami sobie konkurencje robicie

Wyłączność ma zapewne na biura handlowe, a nie na obsługę klientów. A jeśli moja ciocia chciała dobre okna to pojechałem tam, gdzie normalnie nie działam. Bo Klient chciał mnie.

Mi jako sprzedawcy nie pasuje, że ktoś ze wspólnej sieci przyjeżdża na montaż na "mój" teren, ale... z drugiej strony zyskuje klient - nie tylko cenę /bo pewnie ona jest istotna/ ale zyskuje przede wszystkim lepsze starania sprzedawcy. Bo wkładam więcej wysiłku by nie stracić Klienta i dobrze go obsłużyć by nie poszedł do konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciocia to moze wziasc raz no niech bedzie dwa razy ale jesli firma ma biuro w jakims miescie to chyba biuro firmy jak i montaz jest wizytówka firmy i chyba troszke sie to gryzie bo to tak jak by mówic ja ci je zamontuje i sprzedam bo oni to partacze albo ja jestem lepszy oknoplast ma zasade macie biuro nie ma konkurencji,a po to sa ludzie w firmie od sprawdzenie jakosci montazu itd itp aby ocenic czy partner montuje zgodnie z ich normami i zasadami .jesli nie to sie takim partnera dziekuje ... to chyba jest bardziej normalne niz handel i montaz obiazdowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w czym masz problem?

Nie ma konkurencji ceną okien, powiem więcej, nie zdarzyło się by moja oferta była niższa od oferty jakiegoś punktu na danym terenie.

Klient dyktuje warunki - a nie Ty czy ja.

On wybiera dostawcę a jeśli jest coś nie halo - idzie wogóle do konkurencji - bo klienta tak naprawdę guzik obchodzi podział rynku w firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oknoplast ma zasade macie biuro nie ma konkurencji,a po to sa ludzie w firmie od sprawdzenie jakosci montazu itd itp aby ocenic czy partner montuje zgodnie z ich normami i zasadami .jesli nie to sie takim partnera dziekuje ... to chyba jest bardziej normalne niz handel i montaz obiazdowy

To jest pobożne życzenie dealerów Oknoplastu a w życiu funkcjonuje to zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko"Dla pracowni montaż w warstwie ocieplenia to przerost formy nad treścią, to tylko cyferki nic nie znaczące, dla świadomego klienta, znającego minimum z zakresu matematyki szkoły podstawowej to konkretne wyliczenia i oszczędności amortyzujące się w ciągu poniżej 10 lat przy założeniu identycznych cen nośników energii przez te lata."

- a te dane skąd masz ??

- montaż rozumiem wykonali pracownicy

w każdym razie gratulacje z matematykę i rewelacyjne wyliczenia zestawu.:wave:

 

Uderz w stół, a znawcy się odezwą.

"mam swoich pracowników" hahah ??? Ja też mam 6 i co z tego ? Ale sam nie boję się pracy fizycznej, klepanie w klawiaturę całymi dniami pozostawiam kobietom.

Wbijasz w głowy ludziom że tylko jedne okna "Jezierskiego" są SUPER. Ale czy to "fer" ???

Oooo... ktoś ma inne zdanie niż wy !

- Przecież to niemożliwe ! No przecież to my ( jareko, bwojtek, finlandia, T12345T mamy po kilka tysięcy postów ! To my ściągamy wiedzę z internetu ! To my trzęsiemy tym forum !

Jak ktoś może nasze opinie i "fachowość" podważać ???!!!

Przecież to my żyć bez klepania w klawiaturę nie możemy i to my się na tym znamy !!!

No co za bezczelny typ ten "pracownia" ! :jawdrop::bash:

 

Szanowny Panie

 

Dane pochodzą z programu PHPP jeżeli chodzi o oszczędności z tytułu montażu okien w strefie docieplenia. Audyt został wykonany dla całego budynku na etapie projektu, a potwierdzeniem skuteczności są zdjęcia wykonane kamerą termowizyjną w okresie ujemnych temperatur na zewnątrz budynku i dodatnich wewnątrz. Jeżeli tylko nie jesteśmy daltonistami to oczom naszym ukażą się te "wirtualne cyferki".

 

To czy ktoś mi wierzy, czy też śmieje się ze mnie mało mnie interesuje, bo to jego problem, nie mój.

 

Nie chcę ciągnąć tego tematu dalej, bo uważam, że każdy ma własny rozum, pieniądze i życie i niech robi, montuje, pracuje wg własnego uznania. Jeżeli natomiast, ktoś zaprzecza prawom matematyki i fizyki, to uważam za stosowne podjąć próbę skorygowania toku myślenia. Jeśli się uda to dobrze, kolejny dobry uczynek dla społeczeństwa, jeśli nie - też OK, przynajmniej próbowałem ...

 

Z pozdrowieniami,

 

Świadomy inwestor (nie sprzedawca, montażysta, producent, ekspert muratora, etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie

 

Dane pochodzą z programu PHPP jeżeli chodzi o oszczędności z tytułu montażu okien w strefie docieplenia. Audyt został wykonany dla całego budynku na etapie projektu, a potwierdzeniem skuteczności są zdjęcia wykonane kamerą termowizyjną w okresie ujemnych temperatur na zewnątrz budynku i dodatnich wewnątrz. Jeżeli tylko nie jesteśmy daltonistami to oczom naszym ukażą się te "wirtualne cyferki".

...

 

Z pozdrowieniami,

 

Świadomy inwestor (nie sprzedawca, montażysta, producent, ekspert muratora, etc.)

a co to za program PHPP???

do tej pory myslałemo sobie, że też jestem świadomym inwestorem...., jak zdecydowana większość budujących forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za program PHPP???

do tej pory myslałemo sobie, że też jestem świadomym inwestorem...., jak zdecydowana większość budujących forumowiczów

 

Witam,

 

Absolutnie nie uważam, że świadomy inwestor to jedynie taki, który buduje dom pasywny, niskoenergetyczny.

 

A program jest autorstwa poniższych instytucji:

 

http://www.pibp.pl

 

http://www.passiv.de

 

Przy czym zaznaczam, iż nie jest to program dla amatorów. Wykorzystują go osoby zajmujące się projektowaniem budynków pasywnych, niskoenergetycznych. Inwestor otrzymuje kompletny projekt z wyliczeniami z tego programu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Absolutnie nie uważam, że świadomy inwestor to jedynie taki, który buduje dom pasywny, niskoenergetyczny.....
nie to miałem na myśli. Świadomy inwestor to taki, który mierzy siły na zamiary, który zdaje sobie sprawę z tego że decydując się na pewne rozwiązania taka decyzja wymusza pewne rozwiązania itd itd. np. decydując się na mechaniczna z Reku zdaje sobie sprawę ze nie powinien do takiego domu wstawić okien 3 komorowych z szyba 2,9 ;) lub w dach dać 10 cm wełny bo wydatek na wentylacje i reku za jego życia mu się nie zwróci lub wręcz nie zwróci mu się za "życia" jego chałupy

Świadomy Inwestor nie musi się znać na wszystkim ale musi mieć jakaś wizje swego domu i czego po nim oczekuje.

Świadomy Inwestor posiłkuje się wiedzą innych - albo odpłatnie wykorzystując całą rzesze doradców albo sam się dokształca czytając choćby to forum.

Świadomy Inwestor albo sam pilnuje kolejnych ekip albo wynajmuje do tego kogoś innego by mieć gwarancję prawidłowo wykonanych prac.

Świadomy Inwestor.............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ekstermalnej sytacji - TAK - peknie szyba!!! (oczywiscie - by nie bylo nie porozumien - mowimy o poprzeczce w drzwiach balkonowych) - Ale realnie rzadko sie to zdarza - po prostu skrzydlo jest wiotkie i bedziesz mial klopty z jego zamykaniem - juz nie zamkniesz trzymajac tylko klamka - bedziesz musial dociskac rekoma a poza tym haczyc ci bedzie latem w polowie wysokosci skrzydlo o oscieznice ale to jeszcze nie koniec - z biegiem czasu i dzialnia czynnika "t" (temperatury) zgrzewy ci sie odksztalca i zabraknie juz mozliwosci regulacji okuciami i trzeba bedzie wypierac skrzydlo szyba i co kilka lat tak czynic

Nie darmo ktos pewne zasady wypracowal by w imie estetyki go naginac - mnie cos takiego zrobili w KBE - po trzech latach juz regulacja sie skonczyla i teraz bawie sie co kilka lat podkladkami pod szyba by nie wymieniac calosci - ale tak tez mozna jak ktos sie uprze ( w moim wypadku - byla zona sie uparla - stad tez jest byla zona ;))

 

Rany zajęło mi kilkanaście godzin zanim znalazłem informację o belce poprzecznej na tym forum. ;) Nie chciałem zadawać pytania bo odrazu wiedziałem że zostanę zrugany że odpowiedź jest już na tym forum... :bash: masakra

Mości Panowie i szanowne Panie nie naskakujcie proszę na użytkowników którzy chcą sięzapytać o coś co już jest na forum. Nawet z wykorzystaniem wyszukiwarki jest to naprawdę czasochłonne i bardzo męczące. Nie dziwcie się. Jest tu ponad sto stron na każdej z nich jest kilkadziesiąt postów, przejżenie tego wszystkiego odstrasza. Szczególnie że około 60 procent postów to posty na temat, reszta to offtopic, prywatne pogaduchy o pogodzie itp. :)

 

Ja szukałem informacji przy jakich wymiarach drzwi balkonowych zaleca się montowanie belki poprzecznej a do jakiej wysokości można z niej zrezygnować. Zajęło mi to trochę czasu ale jeszcze nie mam pełnej odpowiedzi. Wiem tylko że przy 235 cm wyokości zaleca się belkę poprzeczną. Od jakiej wysokości? Jakiej szerokości? Przy dzisiejszej technologi i usztywnieniach. Zależy od firmy i rodzaju okna (inaczej rodzaju usztywnienia)? Napewno tak. Czy można prosić o coś więcej na ten temat?

 

Nadal szukam odpowiedzi na kolejne pytanie. Czy muszę wymieniać okna w bloku na takie same jakie mają pozostali mieszkańcy czy mogę zrezygnować z dwuskrzydłowego okna i zamontować jednoskrzydłowe. Zależy mi na dużym przeszlkeniu ponieważ są to okna o szerokości 140 cm, nie ma sensu wg mnie dzielić ich na dwuszkrzydłowe.

Podobno już było o tym na tym forum, więc życzcie mi powodzenia. Kolejne dwa dni z życia wyjęte. :rolleyes:

Chyba że ktoś się zlituje i podpowie co robić. Napewno już ktoś przerabiał ten temat przy swoim remoncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś czytałam chyba z tydzień, czy okno balkonowe musi mieć poprzeczkę (okno 240x240); w końcu odważyłam się zadać pytanie

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?156577-okno-tarasowe-300cm.szr.-225cm.wys.&p=3998421#post3998421

 

 

 

Ps. Z tego co zauważyłam to Jareko :rolleyes: odpowiada na pytania choćby tysiąckrotnie zadane. Ale rzeczywiście przeczytać 250 stron o oknach to nierealne.

Edytowane przez bdan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo bdan za linka.

Jestem nowy na tym forum ale już tu zostanę na zawsze. :wiggle: Bardzo dużo wiedzy do poczytania.

Szkoda że ten wątek tak się rozrósł. Pytanie było krótkie i konkretne a zrobiło się ponad sto stron. :)

Łatwiej się szuka odpowiedzi jak każdy zakłada nowy wątek z pytaniem a nie dopisuje się do czyjegoś tematu.

No cóż i tak mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzeczka

ciekawy temat, poruszany lata temu - fakt

Nie ma tak naprawdę jednej obligatoryjnej zasady jej stosowania gdyż nie ma jednoznacznie identycznych profili o takiej samej statyce, To co w jednym profilu przejdzie bez poprzeczki to w innym ja wymusza. Na pewno jest to dobre rozwiązanie w balkonach dwuskrzydłowych, trzyma wtedy za gębę oba skrzydła uniemożliwiając powstawanie "beczek" ale... ale znów wracamy do tego co napisałem wcześniej - nie we wszystkich profilach jest niezbędnie wymagana

Lekko kłoci się to z opinia kiedyś przeze mnie publikowaną. Dlaczego? Bo lepiej promować rozwiązania które sprawdzą się we wszystkich profilach niż mówić że coś jest na pewno możliwe. Jestem zwolennikiem poprzeczek :) nawet w sytuacji gdy nie są one niezbędnie konieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem informacji przy jakich wymiarach drzwi balkonowych zaleca się montowanie belki poprzecznej a do jakiej wysokości można z niej zrezygnować. Zajęło mi to trochę czasu ale jeszcze nie mam pełnej odpowiedzi. Wiem tylko że przy 235 cm wyokości zaleca się belkę poprzeczną. Od jakiej wysokości? Jakiej szerokości? Przy dzisiejszej technologi i usztywnieniach. Zależy od firmy i rodzaju okna (inaczej rodzaju usztywnienia)? Napewno tak. Czy można prosić o coś więcej na ten temat?

 

Dla zdrowia (drzwi balkonowych) poprzeczka powinna być w nim zawsze, szczególnie jeśli to drzwi dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem. Katalogi systemowe pochodzące z okresu szyb niewklejanych nie przewidują odstępstw od tej zasady. Chcesz jednoskrzydłowe bez poprzeczki? Rozważyłbym opcje systemów z szybą wklejaną w skrzydło, tam Ci więcej ujdzie "na sucho".

 

Nadal szukam odpowiedzi na kolejne pytanie. Czy muszę wymieniać okna w bloku na takie same jakie mają pozostali mieszkańcy czy mogę zrezygnować z dwuskrzydłowego okna i zamontować jednoskrzydłowe. Zależy mi na dużym przeszlkeniu ponieważ są to okna o szerokości 140 cm, nie ma sensu wg mnie dzielić ich na dwuszkrzydłowe.

 

Rozumiem, to na czym Tobie zależy, ale...

 

1. Dlaczego chcesz psuć pewnie i tak średnio piękną architekturę budynku? Żeby była jeszcze mniej piękna?

2. Dlaczego naruszać coś tak nieistniejącego w Polsce jak prawa autorskie? (Tak, tak. Architektura budynku jest chroniona prawem autorskim)

3. Przeczytaj "Gwałt na architekturze..." , obejrzyj zdjęcia, a potem zrób jak uważasz

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...