Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

gguzik

Schuco Si 82 Premium Ultra, profil pośredni, Rondo 103 mm pakiet 44.4/12/4/12/4 o k=0,6, Uw takiego okna =0,96

wykonalne bez przewiązki (poziomej poprzeczki) z gwarancja producenta (hmmm... nie wiem czy wszystkich ale jednego na pewno :) )

Coś handlowcy jednak niedouczeni :(

 

:)

Panie Jarku,

Jeżeli myślał Pan o nas to my okna 1800*2500 nie zrobimy :)

 

co do poprzeczki to zdania są podzielone.

jedni kategorycznie każą stosować inni twierdzą, że okno jest sztywniejsze bez poprzeczki,

jeszcze inni nieco oszczędzają na materiale i strandardowo pakiet robią na szybach 3mm - wtedy poprzeczka jest konieczna bo taki pakiet można stosować w bardzo ograniczonym zakresie.

 

pozdrawiam

Edytowane przez salon_okien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe :)

1900/2500 nie zrobicie to wiem :)

http://images41.fotosik.pl/306/334ec9b0ff4f241am.jpg

ale 1800/2500 jest w abarytach akceptowalnych przez system

Proponowałbym zwrócić się do fabryki o plik "gabaryty nietypowe" i dopiero później wypowiadać się na FM :)

(przepraszam za jakość pliku - nie potrafię z PDF robić lepszego JPG :( )

Edytowane przez jareko
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtku - nie zapowiada się żadna wojna na górze ;) ani "Okna J prawdziwa historia". Chyba zdążyłeś zauważyć, że jak już coś mówię o produktach firmy J to mówię :)

i nawet ciężar szyby P4 w wersji trzyszybowej nie przekroczy nośności nowych wzmocnionych zawiasów (zawiasy do 130 kilo - standardowe mają nośność 100 kg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, żadna wojna się nie zapowiada.

Widzę, że ma Pan niezłe "wejścia" w fabryce, że trafiła do Pana wersja testowa :)

Człowiek uczy się z czasem i my też - dlatego w oficjalnej wersji tabel statycznych nieco inaczej to wygląda.

Edytowane przez salon_okien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Czy muszę wymieniać okna w bloku na takie same jakie mają pozostali mieszkańcy czy mogę zrezygnować z dwuskrzydłowego okna i zamontować jednoskrzydłowe. Zależy mi na dużym przeszlkeniu ponieważ są to okna o szerokości 140 cm, nie ma sensu wg mnie dzielić ich na dwuszkrzydłowe.....

Zacznijmy od tego, że na remont w świetle prawa, powinieneś mieć zgodę administratora budynku :( (o ile wiem, tego przepisu chyba jeszcze nie zmieniono).

Już kolega Test odpowiedział - projekt architektoniczny, ze szczególnym uwzględnieniem wyglądu elewacji jest objęty prawami autorskimi. Właściwie każdy zmieniający wygląd elewacji (np, inne podziały okien) powinien najpierw uzyskać zgodę architekta danego obiektu. Praktyka jest inna co widać na lewo i prawo - jak zmiany zaczynają szpecić budynki. Majac prawo po swojej stronie architekt, administrator czy spadkobiercy architekta mogą zmusić cie do przywrócenia pierwotnego stanu elewacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z racji, że zacząłem niedawno budować dom i jestem dopiero na etapie fundamentów, chciałbym w kilku sprawach dotyczących okien poradzić się specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży okiennej.

Kwestia okien w moim wypadku, to sprawa przyszłości, ale wydaje mi się, że warto tymi sprawami zainteresować się już teraz, gdyż na tym etapie mam wpływ na wiele rzeczy.

I tak, najbardziej nurtuje mnie sprawa okna tarasowego i balkonowego, bo reszta to okna, z którymi nie powinno być problemów konstrukcyjnych (wszystkie nie przekraczają 150 cm wysokości w otworze okiennym, a najszersze ma 270 cm szerokości).

W projekcie mam okno tarasowe dwuskrzydłowe 150 x 235 cm oraz okno balkonowe dwuskrzydłowe 180 x 235 cm.

1. Czy uzasadnionym działaniem byłoby zmniejszenie wysokości obu okien do 220 cm? Nie zależy mi zupełnie na wysokości 235 cm i mógłbym zlecić ekipie budowlanej zmniejszenie wysokości do 220 cm.

2. Przy oknie tarasowym muszę wziąć pod uwagę, że z okna będzie korzystać osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim. To obliguje mnie do kupna okna z niskim progiem. Zdaję sobie również sprawę z tego, że te 150 cm szerokości przy dwóch (równych?) skrzydłach, to trochę za mało, zakładam więc, że zwiększę szerokość do 160 cm (na szersze raczej nie mogę sobie pozwolić). Sprawę dodatkowo, przynajmniej wg mnie, komplikuje fakt, że jest to jedyne okno w pomieszczeniu - chodzi o możliwość uchylania bądź ograniczonego otwierania okna w jakiś bezpieczny sposób.

Czy takie okno jest w ogóle wykonalne, czy takie rzeczy to tylko w Erze :-). Jeśli tak, to w jakiej formie?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Edytowane przez hiob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niski próg w drzwiach dwuskrzydlowych ma w swojej ofercie Oknoplast - inna sprawą są jego walory użytkowe - niestety szczelność jest... o jest jaka jest

Spora część producentów ograniczyła się do niskiego progu tylko w drzwiach jednoskrzydłowych

Ale do rzeczy

Dla wielu profili przekroczenie wysokości 220 dla lepszych 230 powinno owocować zamianą skrzydła okiennego na skrzydło pośrednie. Inną sprawą jest czy firmy się do tego stosują. Taka zamiana powoduje wzrost ceny okna - po prostu profil jest droższy jak i wzmocnienie w nim także dlatego też chyba warto, celem obniżenia kosztów, zejść z wysokością do 220

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Czy muszę wymieniać okna w bloku na takie same jakie mają pozostali mieszkańcy czy mogę zrezygnować z dwuskrzydłowego okna i zamontować jednoskrzydłowe. Zależy mi na dużym przeszlkeniu ponieważ są to okna o szerokości 140 cm, nie ma sensu wg mnie dzielić ich na dwuszkrzydłowe.

Znajomi mieli podobny problem.

Administracja zgodziła się na wstawienie okna jednoskrzydłowego pod warunkiem że w szybach będą szprosy wizualnie odwzorowujące stare okno.

Wygląd elewacji nie został w tym układzie zakłócony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ma Pan niezłe "wejścia" w fabryce, że trafiła do Pana wersja testowa :)

Człowiek uczy się z czasem i my też - dlatego w oficjalnej wersji tabel statycznych nieco inaczej to wygląda.

Na rysunku widnieje data 15.02.2008 więc tabela to żadna nowość. Jak rozumiem oficjalna wersja jest inna i ten rozmiar nie jest wykonywany? Czyli tylko u Jareko można taki balkon zamówić? Dziwne:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzeczka

 

poprzeczka -nie we wszystkich profilach jest niezbędnie wymagana

 

Jareko rozwiń prosze temat profili i poprzeczek. Pytajac o takie okno w salonie jak mamy byc pewni, że dane okno może byc wykonane bez przewiązki. Może jakieś zdjęcie, choć zdaje sobi sprawę, że do tego okna do srodka potem nie zajrzymy ale będziemy chociaż wiedziec o co chodzi i o co pytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzeczka jest nazywana fachowo szprosem konstrukcyjnym czyli takim, który ma wpływ na konstrukcję - kłania się statyka. W wielu przypadkach można ominąć stosowanie zastępując większą grubością szyby zespolonej.

Np. zamiast budowy 4/16/4 stosuje się 6/16/6 lub P4/16/6.

 

Pod względem estetyki dla wyglądu elewacji to w mojej opinii brak poprzeczki/szprosu konstrukcyjnego jest mocno korzystny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większą grubością szyby zespolonej.

Np. zamiast budowy 4/16/4 stosuje się 6/16/6 lub P4/16/6.

 

Pod względem estetyki dla wyglądu elewacji to w mojej opinii brak poprzeczki/szprosu konstrukcyjnego jest mocno korzystny.

 

 

Czyli pytam jaka szyba ; 4/16/4 - to grubości szyb w mm, czy coś innego; a to P4 ? Wybacz, ale jeszcze tak daleko nie jestem w edukacji. Jestem na poziomie "0" i edukacja okienna jest przewidziana w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Czyli tylko u Jareko można taki balkon zamówić? Dziwne:rolleyes:
jasne, bo Jareko ma chody wszędzie hi hi - oczywiście żartuję sobie. Do dziś posiadałem tylko taką tabelę i na jej podstawie przyjmowałem do realizacji zamówienia klientów. Na serio nie jestem w żaden sposób wyróżniany i obowiązują mnie takie same zasady jak innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzeczka jest nazywana fachowo szprosem konstrukcyjnym czyli takim, który ma wpływ na konstrukcję - kłania się statyka. W wielu przypadkach można ominąć stosowanie zastępując większą grubością szyby zespolonej.

Np. zamiast budowy 4/16/4 stosuje się 6/16/6 lub P4/16/6.

 

Pod względem estetyki dla wyglądu elewacji to w mojej opinii brak poprzeczki/szprosu konstrukcyjnego jest mocno korzystny.

 

A jak grubsze szkło rekompensuje brak przewiązki? Proszę o wyjaśnienie bo nie ogarniam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak grubsze szkło rekompensuje brak przewiązki? Proszę o wyjaśnienie bo nie ogarniam.

Też nie bardzo rozumiem... Rolą przewiązki jest zapobieganie powstaniu "banana" w kierunku ramy. Grubsza szyba nic tu nie da. Za to jak ktoś wkleja szyby i ma to tego sprzęt to wystarczy przykleić szybę w połowie wysokości na odcinku kilkunastu cm i przewiązka staje się zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niski próg w drzwiach dwuskrzydlowych ma w swojej ofercie Oknoplast - inna sprawą są jego walory użytkowe - niestety szczelność jest... o jest jaka jest

Spora część producentów ograniczyła się do niskiego progu tylko w drzwiach jednoskrzydłowych

Ale do rzeczy

Dla wielu profili przekroczenie wysokości 220 dla lepszych 230 powinno owocować zamianą skrzydła okiennego na skrzydło pośrednie. Inną sprawą jest czy firmy się do tego stosują. Taka zamiana powoduje wzrost ceny okna - po prostu profil jest droższy jak i wzmocnienie w nim także dlatego też chyba warto, celem obniżenia kosztów, zejść z wysokością do 220

 

 

jareko - mam podobny problem - drzwi tarasowe o wymiarach szer. 285 wys. 235, chciałbym je skomponować jako dwuelementowe bez poprzeczki, przesuwne z niskim progiem (jedna z części może być stała). Wtedy pakiet 3-szybowy jak rozumiem nie jest już takim problemem (dla części zabudowanej - nieprzesuwnej chyba bez znaczenia), dla częsci przesuwnej brak obciążenia zawiasów, które są zastąpione prowadnicami. To taka moja koncepcja - proszę o fachową poradę na co zwrócić uwagę, jaki system wybrać, czy ewentualnie ograniczyć wymiary (np. wysokość)?? Z góry dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!!

 

Mieszkanie kupione i remont czas zacząć!! Chcę go rozpocząć od wymiany okien, ale kompletnie nie mam pojęcia jakie te okna mają być. Mieszkanie jest w bloku, z centralnym ogrzewaniem, bardzo ciepłe w zimie-podobno, usytuowane przy ulicy w centrum miasta.

Na co powinnam zwrócić uwagę wybierając okna??Czym sie kierować przy ich wyborze??

Sprzedawcy w salonach okiennych polecają każdy swoje, więc trudno być obiektywnym.

Bardzo proszę o pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magaol

 

Hmm..Centrum miasta....Czy jest spory hałas jak tak to pomyśl o szkleniu wyciszającym, jeżeli nie jest to potrzebne , możesz pomyśleć o wkładach 3 szybowych.

Zwróć uwagę na profil, tak aby był odpowiedniej głębokości, aby był wykonany z profili w klasie A , czyli żeby ścianki zewnętrzne miały grubość min. 3 mm , miał odpowiednie wzmocnienie, aby producent którego są okna miał wyrobioną opinie wśród lokalnych klientów. Zasięgnij opini o sprzedawcy-montażyście , tak aby nie było tak, że okna są dobre, a montażyści spod ciemnej gwiazdy.

I zwróć uwagę na to co otrzymujesz za ustaloną cenę, a nie wybieraj ceny. Co jest nagminne wśród klientów.

Co do producenta to niestety musisz wybrać sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...