Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam wszystkich:)

 

Podobnie jak magaol czeka mnie wymiana okien w mieszkaniu. I jak większość forumowiczów nie wiem co wybrać. Mieszkanie w bloku, środkowe, na parterze więc generalnie "mam ciepło" ze wszystkich stron. Chciałam kupić dobre okna, bo mam zamiar korzystać z nich długo. Postanowiłam zainwestować w okna z "trzema szybami" (wybaczcie, że nie używam języka fachowego, ale w sprawach budowlanych naprawdę jestem zielona). Jednak w odwiedzanych przeze mnie salonach wszyscy sprzedawcy odradzali mi ten zakup, tłumacząc, że nie ma on sensu i do mojego mieszkanka jak jeden mąż proponowali zwykłe okna (dwie szyby). Jeden sprzedawca tłumaczył, że w takim bloku to przez mury będzie "uciekało" więcej ciepła niż przez najprostsze okna. Nie wiem co o tym myśleć. Może jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielarka

 

To Ty może zamiast mieszkania w bloku powinnaś kupić sobie domek składający się z samych okien....Będzie cieplej .....To taki żart....

Czego byśmy nie robili to i tak okna będą najzimniejszą częścią ściany.

Mieszkanie w bloku. Blok albo jest już ocieplony albo będzie - tylko zgaduję... Zainwestuj w okna z 3 szybami o jak najmniejszym współczynniku U.

Teraz troszkę reklamy .......Tutaj masz kalkulator energetyczny http://www.uvalue.ms.pl/ wejdż na - Oblicz oszczędności na ogrzewaniu i porównaj okna z 2 szybami i z 3 szybami - wypełnij tabelkę , wybierz źródło ogrzewania . Ważne jest to, że nie uwzględniono wzrostu cen, jak pisał jareko na pewno się opłaca.

Znajdź takiego producenta i dealera który będzie wiedział o czy mówi, bo stwierdzenie - że w takim bloku to przez mury będzie "uciekało" więcej ciepła niż przez najprostsze okna - jest bzdurą.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magaol

 

Tak czytam co Ci odpisałem i jeszcze powinienem dodać, że głębokość - grubość profilu to minimum 70 mm.

A jak to jest nie do ogarnięcia to dobre okna produkują : JEZIERSKI , AVANTE, OKNOPLAST KRAKÓW , Bracia Bertrandt , tych znam

mają dobre produkty mogę śmiało polecić. Niestety Ty musisz to ogarnąć.

 

Hej

 

PS. Przez skromność nieskromnie na samym końcu polecam M&S....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

po przeczytaniu sporej ilości informacji jakie zamieściliście na tym forum, zaznaczam bezcennych informacji, mam takie małe zapytanie odnośnie okien. Zdecydowaliśmy sie na okna z 3 szybami, z Termo Profilu z Wodzisławia Śląskiego. Okna białe, szara uszczelka, 5-komorowe, profil: Brugmann, okucia: Winkhausa, szerokość ścianki: 2,8mm (klasa A), szerokość profila 72mm do tego listwa podparapetowa, eliminacja błędnego położenia klamki, ciepła ramka, klamka aluminiumcałym obwodzie ramy. Okien mamy w całym domu 22szt, więc zależy nam aby były jak najcieplejsze. Szklenie: Climatop U=0,6. Szyby 4/12/4/12/4. Czy jednak nie powinno być szyby niskoemisyjnej w tym zestawie? Zastanawiam się też nad ramą okna, czy ten plastik nie powinien być bardziej śliski, bo wydaje mi się taki satynowy w dotyku i zastanawiam sie czy nie będzie się do ramy zbytnio brud przyczepiał i przez to niezczernieją mi te okna na zewnątrz w szybkim tempie. Okna mają być montowane na śruby, montażysta stwiedził że są lepsze niż kotwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

po przeczytaniu sporej ilości informacji jakie zamieściliście na tym forum, zaznaczam bezcennych informacji, mam takie małe zapytanie odnośnie okien. Zdecydowaliśmy sie na okna z 3 szybami, z Termo Profilu z Wodzisławia Śląskiego. Okna białe, szara uszczelka, 5-komorowe, profil: Brugmann, okucia: Winkhausa, szerokość ścianki: 2,8mm (klasa A), szerokość profila 72mm do tego listwa podparapetowa, eliminacja błędnego położenia klamki, ciepła ramka, klamka aluminiumcałym obwodzie ramy. Okien mamy w całym domu 22szt, więc zależy nam aby były jak najcieplejsze. Szklenie: Climatop U=0,6. Szyby 4/12/4/12/4. Czy jednak nie powinno być szyby niskoemisyjnej w tym zestawie? Zastanawiam się też nad ramą okna, czy ten plastik nie powinien być bardziej śliski, bo wydaje mi się taki satynowy w dotyku i zastanawiam sie czy nie będzie się do ramy zbytnio brud przyczepiał i przez to niezczernieją mi te okna na zewnątrz w szybkim tempie. Okna mają być montowane na śruby, montażysta stwiedził że są lepsze niż kotwy?

 

Te okna mają być białe? Zostałes poinformowany o "pochodzeniu" profilu, czyli faktu że jest wykonany z koekstruzji? Który z tych systemów brugmannowskich wybierzesz? na stronie producenta jest ich kilka, różnią się chociażby zbrojeniem. Jestem niezmiernie ciekaw, czy producent faktycznie zamawia rózne rodzaje zbrojeń do różnych okien?

Potrójny wkład szybowy ma swoje plusy (energooszczędność), ale i minusy (jest zdecydowanie większym obciążeniem dla okuć).

Co do sposobu zamontowania, to wysokie balkony dobrze jest zadyblowac- to fakt. W przypadku "standadrowych" okien raczej takiej potrzeby nie widzę.

Ale to oczywiście tylko moja opinia;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. Czyli wynika z tego, że przedstawiciel nie do końca wie czym handluje. Poprosiłam go, aby na przekroju pokazał mi która z 3 szyb jest niskoemisyjna, a on na to że żadna z nich. No i się troche pogubiłam, czy to wogóle jest możliwe. A co do ciężaru, to stwierdził, że gdyby okno tego nie wytrzymywało to firma nie dawała by 2 lat gwarancji na szybę i 5 lat gwarancji na rame.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Poszukujących.

Dorzucę jeszcze od siebie dwa słowa, gdyby ktoś był wrażliwy również na problem ekologii. Polecam okna firmy POL SKONE, ponieważ producent jako jeden z nielicznych na rynku posiada certyfikat FSC oraz została niedawno wyróżniona tytułem „Zielonej Marki” . W swojej ofercie posiada na przykład okno EC 90 - współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,77(W/m2K) dla okna 1,23 x 1,48 [m], a zastosowany pakiet trzyszybowy o współczynniku 0,5 W/m2K gwarantuje znaczną energooszczędność.

Pozdrawiam i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. Czyli wynika z tego, że przedstawiciel nie do końca wie czym handluje. Poprosiłam go, aby na przekroju pokazał mi która z 3 szyb jest niskoemisyjna, a on na to że żadna z nich. No i się troche pogubiłam, czy to wogóle jest możliwe. A co do ciężaru, to stwierdził, że gdyby okno tego nie wytrzymywało to firma nie dawała by 2 lat gwarancji na szybę i 5 lat gwarancji na rame.

 

Może to nowicjusz i improwizuje....dwie z tych szyb muszą być niskoemisyjne. Chyba, że to chłyt małketingowy i jak klient pyta o okna z 3 szybami to je dostaje.

Miały być 3 to są ...Hahhaa.. Co to za gwarancja 2 lat na wkłady..coś podejrzane..Hmmm..

Co do ciężaru to nie jest tak do końca jak pisze tribalrs , zawiasy mają swoją wytrzymałość i jak producent się pilnuje to nie zrobi okien ponad ich wytrzymałość.

Także nie jest tak żle...Może znajdź lepszego doradcę / sprzedawcę....

 

Hej

 

tribalrs No witam bojownika o Wolność Trójki.....A kartki wysyłałeś.....? Miejmy nadzieję, że teraz wywalą tych co się, mówiąc delikatnie, wprosili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. Czyli wynika z tego, że przedstawiciel nie do końca wie czym handluje. Poprosiłam go, aby na przekroju pokazał mi która z 3 szyb jest niskoemisyjna, a on na to że żadna z nich. No i się troche pogubiłam, czy to wogóle jest możliwe. A co do ciężaru, to stwierdził, że gdyby okno tego nie wytrzymywało to firma nie dawała by 2 lat gwarancji na szybę i 5 lat gwarancji na rame.

 

Nie chodzi o gwarancję, bo tej udziela każdy, nawet Dobroplast :D

Rama ani szyba nie stracą swoich walorów po 5 latach, ale kto wymienia okna co 5 lat?

Bzdurne tłumaczenie. Gdybym budowal dom, to zmiast potrojnych wkładów szybowych, zainwestowałbym parę zlotych więcej w montaż na taśmach. Jakoś mnie to bardziej przekonuje. I przy okazj idaje gwarancję dobrego montazu, bo byle jaki monter nie podejmie się takiego zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o gwarancję, bo tej udziela każdy, nawet Dobroplast :D

Rama ani szyba nie stracą swoich walorów po 5 latach, ale kto wymienia okna co 5 lat?

Bzdurne tłumaczenie. Gdybym budowal dom, to zmiast potrojnych wkładów szybowych, zainwestowałbym parę zlotych więcej w montaż na taśmach. Jakoś mnie to bardziej przekonuje. I przy okazj idaje gwarancję dobrego montazu, bo byle jaki monter nie podejmie się takiego zadania.

 

Łączy na 3 ....Ale się z Tobą nie zgodzę wkłady 3 szybowe w domu w tej chwili to na pewno rzecz opłacalna....ale oczywiście każdy ma swoje przemyślenia....montaż na taśmy to dobra rzecz....w tym się zgadzamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Gdybym budowal dom, to zmiast potrojnych wkładów szybowych, zainwestowałbym parę zlotych więcej w montaż na taśmach. ....
Czyżbś także uległ marketingowi zapominając o własnych przemyśleniach i doświadczeniu???

"Ciepły montaż" - świetny chwyt marketingowy ale totalnie kłamliwy - gdyby nazwali go "szczelnym montażem" to bym się nie burzył a tak to robią ludziom wodę z mózgu.

Całe szczęście klienci lepiej potrafią liczyć i dla niech szyb k=0,5 ma ekonomiczne uzasadnienie. Twoja teoria przypomina mi czasy wprowadzania szyb z powłokami nisko emisyjnymi - konkurencja nie mająca takiego asortymentu, zmieniającego k=2,9 na k=1,6 tez twierdziła że nie ma to sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Podepnę sie pod temat bo .... ja też szukam dobrych okien. Okna będą wymieniane w przedwojennej kamienicy i mają byc drewniane (jedno jest dwuskrzydłowe balkonowe). Ze względu na inne okna, muszą mieć szprosy. Mieszkanie jest w dośc głośnej okolicy, więc szukamy czegoś naprawdę cichego. Nie jest tych okien dużo, więc przede wszystkim bardzo zależy nam na wysokiej jakości, parametrach akustycznych i termicznych. Poradzicie dobrego producenta?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jeszcze inaczej, czy ma sens kupowanie okien z 2 szybami U=1,0 i do tego dokupienie termoramek? Czy to ograniczy ucieczkę ciepła przez te okna? Niestety jak podokładali mi do tych okien z 3 szybami termoramki to sporo mi cena za te okna skoczyła. Albo czy kupić okna z 3 szybami bez termoramek, czy jednak jak już planować oszczędność energii to brać komplet razem z ramkami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielarka

 

To Ty może zamiast mieszkania w bloku powinnaś kupić sobie domek składający się z samych okien....Będzie cieplej .....To taki żart....

Czego byśmy nie robili to i tak okna będą najzimniejszą częścią ściany.

Mieszkanie w bloku. Blok albo jest już ocieplony albo będzie - tylko zgaduję... Zainwestuj w okna z 3 szybami o jak najmniejszym współczynniku U.

Teraz troszkę reklamy .......Tutaj masz kalkulator energetyczny http://www.uvalue.ms.pl/ wejdż na - Oblicz oszczędności na ogrzewaniu i porównaj okna z 2 szybami i z 3 szybami - wypełnij tabelkę , wybierz źródło ogrzewania . Ważne jest to, że nie uwzględniono wzrostu cen, jak pisał jareko na pewno się opłaca.

Znajdź takiego producenta i dealera który będzie wiedział o czy mówi, bo stwierdzenie - że w takim bloku to przez mury będzie "uciekało" więcej ciepła niż przez najprostsze okna - jest bzdurą.

Powodzenia

 

Wielkie dzięki kadargo:)

Chciałabym zamieszkać w szklarni bo lubię jak jest jasno w mieszkaniu;) ale nie mam takiej możliwości (przynajmniej na razie):)

Dzięki za wyjaśnienie sprawy. Tak swoją drogą jakie okna mógłbyś polecić? A możne znasz dobrą firmę z Jaworzna (woj. śląskie). Będę baaaardzo wdzięczna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów :)

 

Ja zakupiłam okna w firmie Abatex, którą stanowczo wszystkim odradzam i mam do was pytanie,ponieważ na oknach się nie znam. Okna zamontowane miałam już pod koniec zeszłego roku i Panowie z firmy Abatex dosyć często przyjeżdżają regulować te okna ( oczywiście po wezwaniach) i twierdzą, że normalne jest takie regulowanie okien i to, że one się opuszczają nie domykają itp. Chciałam się zapytać czy to jest faktycznie możliwe czy poprostu zrobili coś źle. Ja nigdy osobiście się nie spotkałam z taką sytuacją żeby okna przez cały okres ich użytkowania trzeba było regulować. Jeżeli ktoś z was zna się trochę w tym temacie to bardzo proszę o opinie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielarka

 

Tak jak pisałem wcześniej znam okna firm JEZIERSKI , AVANTE, OKNOPLAST KRAKÓW , Bracia Bertrandt , M&S i są ok.

Więcej może podpowie jareko , on jest bardziej obeznany.

 

jareko ,

 

Szczelny montaż daje nam też Ciepły montaż ponieważ nie dostaje się do środka zimne powietrze, przynajmniej ja tak to widzę.

Ja w Swoim domu mam na szczytach folię wiatroizolacyjną i się sprawdza. To myślę, że w przypadku okien działa tak samo.

Czy koszty są duże. Ja taką taśmę sprzedaję klientom po kosztach za ok. 6 zł mb. Zawsze to jest szczelniej...

 

dorota78

 

Moja rada....znajdź innego sprzedawcę......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorota78 - cofnij się kilka stron wstecz - są tam podane przeze mnie wyliczenia różnic w Uw całego okna dla pakietu jedno i dwukomorowego, dla ramek ze stali aluminium czy tworzywa i podejmij decyzję. Powiem szczerze, nie chce mi się tego co kiedyś już publikowałem szukać czy jeszcze raz tego obliczać by komuś udowodnić, że ideałem jest połączenie pakietów dwukomorowych z ciepłą ramką

Od dawna na tych stronach promuje się rozwiązania energooszczędne i zawsze słyszy się w odpowiedzi - koszta, koszta koszta. Budujesz chałupę dla siebie czy na wynajem? Jeśli dla siebie to nie patrz krótkowzrocznie ściubiąc każdą złotówkę w tym momencie bo czkawka ci się odbije w kosztach ogrzewania. KAŻDE rozwiązanie energooszczędne w oknach ma krótkoterminowy czas zwrotu - nawet w wersji z nawiewnikami czy przy wentylacji grawitacyjnej odpowiednio skompensowanej (jest tu cudowny watek o niej - warto poczytać)

Dla mnie - powiem brutalnie i wprost - głupotą jest w dzisiejszych czasach kupować sobie do własnego domu pakiety jednokomorowe z zimną bądź ciepła ramką. To nic nie daje poza chwilową radością, że kupiliśmy taniej niż u konkurencji która np. w standardzie ma ciepłą ramkę czy tez pakiety o k=0,5 w atrakcyjnych dopłatach. Ale to nie ja będę później płacił za Was rachunki za ogrzewanie.

 

Kadaro - nie neguję zastosowania taśm ale nie będę wciskał klientom kitu, że jest to "ciepły montaż" czy też że ejst to jedynie słuszny sposób montażu - tak jak to wielokrotnie jest czynione. Szczelność gwarantuje ci także prawidłowo wykonany montaż tradycyjny, bez taśm czy folii, prawidłowo później otynkowany. Natomiast większość podnosi przy porównanich sytuacje tak jakby ludzi glifów nie tynkowali i permanentnie lali wodę na połączenie ściany z ościeżnica - wtedy faktycznie - masz racje, tylko i wyłącznie folia Cie przed zawilgoceniem zabezpieczy. W normalnie eksploatowanej chałupie, przy prawidłowym wykonaniu tynków (listwa dylatacyjna czy akrylowanie styku tynku z oknami) oba rozwiązania gwarantują szczelność przez dziesięciolecia.

 

znalazłem coś takiego :)

http://www.oknonet.pl/okna/uslugi/montaz_okien/news,8116.html

http://www.oknonet.pl/okna/uslugi/montaz_okien/news,4468.html

echhh....kiedyś miało się wenę do pisania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...