Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

znalazłem i nie było to trudne hi hi hi - strona 371

poczytaj, przemyśl, podejmij decyzję

Charlie - dla wymiaru 1230 / 1480 masz następujące wyliczenia Uw

 

Profil Schuco CT 70 z szyba 1,0 => Uw=1,23

Profil Schuco CT70 z szyba 0,5=> Uw=0,89

Profil Schuco Si82 Premium Ultra z szybą 0,5=> Uw=0,80

Profil Schuco Si82 Exclusive z szybą 0,5=> Uw=0,81

 

pracownia - specjalnie dla ciebie dla okna o tych samych wymiarach

CT70 z szybą k=0,7=> Uw=1,03

CT70 z szyba k=0,5=> Uw=0,89

Różnica niewielka ale nie wciskaj ludziom kitu,że jest to pic na wodę.

 

i jeszcze dalej zabawy ciąg dalszy - zamiana cieplej ramki Swispacer (tworzywowej) na ramkę ze stali

CT70 z szybą k=1,0=> Uw=1,26

CT70 z szybą k=0,7=> Uw=1,05

CT70 z szybą k=0,5=> Uw=0,92

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio potencjalny klient (wątpię by stał się ostatecznie klientem), z którym prowadzę ożywioną dyskusje na temat jego okien, zdziwiony został ogromnie, jak usłyszał że profile aluminiowe, nawet te najcieplejsze, są o wiele zimniejsze od drewna czy PVC. Żył w błogiej nieświadomości że różnice nie są aż tak powalające.

Żaden handlowiec mu tego nie uzmysłowił. A cała dyskusja zaczęła się oczywiście od kosztów ;) Na tym skupiał się cały czas.

I powiem szczerze - też jedno mnie zaskoczyło. Ktoś przedstawił mu ofertę na wszystkie okna w ciepłym aluminium tańsze od okien w PVC.

Pomijam już kwestię tego, że znalazło się wielu oferentów, którzy bez mrugnięcia okien chcą przyjąć do realizacji w PVC wielką konstrukcje 330/580 z dolną częścią z drzwiami balkonowymi z ruchomym słupkiem i normalnymi szybami. Ciekawe jak się poczuje ten na którego takie pęknięte szkło spadnie z 5 metrów - przeżyje czy nie? Bo tak jak ma napisane w stopce Charlie - szkło to świetny biznes - bo się tłucze :)

A mnie w tym momencie zawsze staje przed oczami klient z Michałowic pod Warszawą. Zamówił sobie w latach 90-tych podobną konstrukcję, zrobili mu ją, a co :) mieliby nie zarobić. Następnego dnia po montażu już nie mógł otwierać drzwi, całość pod naporem wiatru uginała się tak, że bał się do tego "czegoś" zbliżyć, wygrał sprawę sądową, znów wybrał najtańszą ofertę w PVC i znów sprawa trafiła do sądu. Powiecie zapewne, że ciągle ma nowe okna hi hi hi - guzik ma a nie okna, ma "coś" z czego nie korzysta i ciągle strach czy wiatr mu tego do środka nie wepchnie.

 

Pchełek - znasz dalsze losy tego klienta? Wygrał sprawę z kolejną firmą czy dalej się sądzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbś także uległ marketingowi zapominając o własnych przemyśleniach i doświadczeniu???

"Ciepły montaż" - świetny chwyt marketingowy ale totalnie kłamliwy - gdyby nazwali go "szczelnym montażem" to bym się nie burzył a tak to robią ludziom wodę z mózgu.

 

Jareko, ten montaż to nie powinien nazywać się ani "ciepłym", ani "szczelnym", a tak jak chcą tego producenci materiałów do tego typu montażu - czyli "montażem warstwowym". Nazwa "ciepły montaż" , ten jak to powiadasz chwyt marketingowy pochodzi wyłącznie od sprzedawców i montażystów okien, więc jeśli ktoś komuś coś, to właśnie oni :-). (Co wcale nie oznacza, że nie masz racji protestując. Też jestem zdania, że taśmy lub folie nie poprawią wartości współczynnika przenikania ciepła w obrębie szczeliny dylatacyjnej, choć pomogą go utrzymać w dłuższym okresie czasu, a lepsza szczelność zarówno w zakresie infiltracji powietrza jak i wilgoci będzie na pewno.) Reasumując mówmy o "montażu warstwowym", który można prawidłowo wykonać przynajmniej na kilka różnych sposobów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i który jest nagminnie chrzaniony przez większość ekip - w szczególności gdy mamy do czynienia z montażem w warstwie ocieplenia bo.... bo wysadzają okna poza mur, nawet jeśli stosują sprawdzone elementy podpierające dają tylko folię i.... pozostawiają klienta z bólem - co i jak dalej robić. Swoją drogą szaleńcy, bo jakość połączenia zostawiają ekipie od dociepleń a ona może ale nie musi wykonać to dalej prawidłowo

I teraz wyobraźmy sobie sytuację końcową. Klient ma już gotową chałupę, już mieszka, wzywa z ciekawości faceta z kamerą termowizyjną i co widzi? Mróz na styku okno - ocielenie. I co robi? Reklamuje montaż okien i tak naprawdę ma prawo i prawo jest po jego stronie gdyż montaż został wykonany tylko połowicznie

Echhhh.... kiedy jakość usług się u nas poprawi? Kiedy nie będę słuchał w komentarzach do wymiany poglądów w mailach że "czyżby tylko Pan znał się na oknach i montażu?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kadargo

 

Jeszcze raz wielkie dzięki:)

 

jareko

mam pytanie: czy możesz polecić mi dobry salon ze sprawdzoną ekipą montującą okna w Jaworznie (woj. śląskie)? Ewentualnie jak wygląda montaż okien z Jezierskiego w Sosnowcu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie sa uroki nadmiaru "tanich" firm i ich montazystów na wszystkim przycinac i robic aby było.ale co sie dziwic z własnego doswiadczenia powiem ,jestem u zony w pracy i obok jest firma z oknami ,nazwijmy ja X. podjezdza auto ,naklejka "montujemy dla firmyX" ok wszystko ładnie pieknie .wychodza 3 osoby i co szok,chłopaki albo wrócili albo jada nad wode ,spodeneczki w palemki koszuleczki co jeden to ładniejsza i klapeczki ,masakra jak by do mnie przyjechali na montaz to nie wiem czy wpuszczac ich na budowe czy leciec po lezaki i piwo.ok rozumiem wygoda ale reprezentowac tez sie jakos trzeba. .pozadna ekipa montujaca na dobrym sprzecie to chyba podstawa. za 2tygodnie bedzie firma mi wstawiac to napisze jak wygladali:) pozdra\wiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozadnie i ładnie wygladali by w jakis kompletnych ubraniach itednycznych a przynajmniej podobnych,jak nawiazałes do dziewczyny to pomyslałem o takiej ładnej co jak idzie w twoja strone to ma 10 w skali wyglad a jak przechodzi obok i słyszysz jej mowe gdzie kur i ja pier ale wczoraj dałam w palnik i jeszcze tuz przed toba sobie ładnie splunie hahah to skala pada w oczach :) co jak co ale ja bede oceniał ekipe (i to pewnie twoi znajomi bo to jezierski z zielonej) pod wzgledem wyglad znajomosc tematu zachowanie a co najwaznieejsze czy nie beda pili podczas montowania bo jak widze robotników z browarami i szpadel do podparcia by nie padł a tu jeszcze 4 godz do 15 musi sie meczyc to padam:) juz dawno chyba mineły czasy ze szef ekipy musi miec conajmniej 50lat wasa i palic .a moze sie myle:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie wszystko jedno czy ekipa będzie ładnie ubrana czy tylko w slipkach:) Mają by trzeźwi i muszą znać się na montażu tak, żeby okien które kupię nie zniszczyli! Po co mam wydawać górę pieniędzy na okna jak zostaną zamontowane niepoprawnie i wszystkie parametry okna szlag trafi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W normalnie eksploatowanej chałupie, przy prawidłowym wykonaniu tynków (listwa dylatacyjna czy akrylowanie styku tynku z oknami) oba rozwiązania gwarantują szczelność przez dziesięciolecia.

 

znalazłem coś takiego :)

http://www.oknonet.pl/okna/uslugi/montaz_okien/news,8116.html

http://www.oknonet.pl/okna/uslugi/montaz_okien/news,4468.html

echhh....kiedyś miało się wenę do pisania ;)

 

 

Jeżeli elewacja nie jest zrobiona jak należy to może być wtedy problem ..... Ostatnio miałem taki przypadek.Klient zgłosił mi, że przy oknie na zewnątrz pęka mu elewacja.I to niby wina okien jest.. Ręce opadają....

Chciałem zaznaczyć, że nie wciskam klientom tych taśm jak leci bo to taka rewelacyjna rzecz i zaoszczędzi Pan na ogrzewaniu.

Wcale o nich nie mówię. Jak pada pytanie czy możliwy jest montaż przy pomocy taśm to pada odpowiedź, że jest taka możliwość.

 

Nie musisz być taki skromny. Myślę, że wena Ci pozostała......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbś także uległ marketingowi zapominając o własnych przemyśleniach i doświadczeniu???

"Ciepły montaż" - świetny chwyt marketingowy ale totalnie kłamliwy - gdyby nazwali go "szczelnym montażem" to bym się nie burzył a tak to robią ludziom wodę z mózgu.

Całe szczęście klienci lepiej potrafią liczyć i dla niech szyb k=0,5 ma ekonomiczne uzasadnienie. Twoja teoria przypomina mi czasy wprowadzania szyb z powłokami nisko emisyjnymi - konkurencja nie mająca takiego asortymentu, zmieniającego k=2,9 na k=1,6 tez twierdziła że nie ma to sensu.

 

Ależ, alez ;)

Nie czepiajmy się stwierdzeń ciepły montaz, cieplejszy, mega ciepły;)

Podzieliłem się swoją opinią, że potrójny wkład szybowy jest znacznie większym obciążeniem dla okna i okucia ulegną szybszej utracie właściwości - to fakt niezaprzeczalny. I tego sie nieco obawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzieliłem się swoją opinią, że potrójny wkład szybowy jest znacznie większym obciążeniem dla okna i okucia ulegną szybszej utracie właściwości - to fakt niezaprzeczalny.

Pozwolę się nie zgodzić. Po pierwsze okucia są przeznaczone do skrzydeł o wadze do 90, 120, lub nawet 150kg a nawet duże skrzydło balkonowe nie waży z wkładem 3-szybowym więcej niż około 70kg więc mamy duży zapas "nośności". Po drugie od dawien dawna stosuje się szyby P2 lub P4, które mają tyle samo "szyby w szybie" na metr kwadratowy co wkład 3-szybowy na szkle 4mm. A po trzecie są też wkłady 3-szybowe na szkle 3mm i wtedy waga wkładu jest większa zaledwie 2,5kg/m2 od zwykłego szklenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielarka -wiem ze moja zona tez by chciała aby chłopaki zamontowali nam okna w stringach bo juz z biura od nich to nie chciała wychodzic i juz roletki wybiera itd to jak by wpadlio w strinach to pewnie by sie kierowniczka budowy mianowała haha i krok w krok za nimi. ja bym raczej takeigo widoku nie wytrzymał haha.jak byłem zamawiac to był ich montazysta i był dobrze ubrany jak przyjada tak wszyscy to maja juz plusa na wstepie.a co do picia to równiez zero na budowie .na koniec nie ma problemu dostana cos bo to zawsze wypada jesli sie spisza cos dac.

jareco twoja broda i wąsy(opisuje zdj. z twojej strony) to nie taki wąs o jakim myślałem hahah ty to masz taki 3 dniowy na jaki najłatwiej wyrywac panienki hahah

zacytuje króla juliana z madagaskaru "ty to pies na baby jestes" hahaha

dobra bo sie forum w czata zmienia:P

pozdrawiam i miłego dnia w pracy wszystkim którzy proacuja zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam cie prosić o opinię . W firmie OKNOPLUS jest możliwość dokupienia pełnej wersji antywłamaniowej dla okuć cytuję z ich strony:

 

"Poziom zabezpieczenia przeciwwyważeniowego określa ilość zastosowanych „grzybków”. W ofercie OKNOPLUS stosuje się min. 2 „grzybki” na skrzydło, a w pełnej wersji antywłamaniowej wszystkie zaczepy występujące w danej kwaterze są zaczepami bezpiecznymi (rozmieszczone wg normy PN-ENV 1627:2006). Pełny komfort zabezpieczenia przed włamaniem zapewnia dobór szyby o odpowiedniej klasie bezpieczeństwa."

Myślę o zastosowaniu szyby P4. Oczywiście klamka z kluczykiem

 

Pytanie czy tak opisany system zabezpieczeń odpowiada poziomowi zabezpieczeń WK-2?

Tu jest link do certyfikatów jakimi się chwalą http://www.oknoplus.com.pl/39/certyfikaty/

Niestety nigdzie nie widzę stwierdzenia wprost która to klasa ochrony. Ale może to wynika z tych opisów tylko ja o tym nie wiem . Pozdrawiam

 

Szukałam w certyfikatach a znalazłam w materiałach do pobrania dwustronicową ulotkę opisującą system okuć AktivPilot Winkhaus i niby wszystko jest napisane o klasach zabezpieczeń ale chcę się upewnić że to co firma proponuje jako "pełną wersję antywłamaniową " taką jest. :)

http://www.oknoplus.com.pl/uploads/activPilot_ulotka dla uzytkownikow okien.pdf

Edytowane przez Andrewhoopoe
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Tylko nie krzyczcie na mnie, bo się uczę.

Mam ofertę na okna m.in na tarasowe.

wymiar 400x240

Sevenline HP183 105mm 1s kolor (biały/złoty dąb)

okucie PSK200Z

rama HP102 68mm

szara uszczelka

słupek 90mm statyczny

3x4T/14Ar/4/14/Ar/4T

u=0,6

poszerzenie od dołu w skrzydle

klamka biała PATIO

cena netto 6580 pln netto

Kiedyś pytałem orientacyjnie na forum ile może kosztować takie okno i otrzymałem info, że min. 10 tys.

Skąd w takim razie taka cena?

Czy okno jest kiepskie, czy coś z kompletacją nie tak.

Powie mi kotś o co w tym chodzi ???

Czekam na inne oferty, ale takie pytanko na szybko.

Dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...