Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

6 tys za HS-a? Żarty ktoś zobie z ciebie robi. A pomnóż, przy tych wymiarach, przez 2,5 i dopiero myśl o dostawcy. Bo albo z pełna premedytacja ktoś się walnął w ofercie by wyjść najtaniej (nagminnie stosowana praktyka) i wyliczył ci HKS-a albo ten HS będzie tak chodził jak kosztuje i rozsypie się jeszcze szybciej ;)

 

Andrewhoopoe - lepiej nie mówmy o tej firmie - OK? Dostałem od klienta, z którym dyskutuję, już chyba trzeci miesiąc o jego oknach, ich ofertę na cieple aluminium - ofertę tańszą od taniego PVC . Zaczynam mieć dziwne odczucia w stosunku do tej firmy - mam nadzieję, że mylne

Przypomnę tylko zasady jakimi powinny kierować sie firmy stosując WK

WK-1 - zabezpiecza tylko wszystkie naroża

WK-2 - zabezpieczenie takie jak w WK-1 plus dodatkowe zaczepy antywyważeniowe w takiej ilości by odległość między nimi nie była większa niż 60 cm

Jeśli ktoś chwali się tylko dwoma punktami to wybacz - do WK-1 takim okuciom daleko.

 

Poza tym przestrzegam wszystkich którzy idą w WK. Ostatnimi czasy - chyba dealerzy a nie Firmy - stosują taki myk, kasują klienta za WK-2, zamawiają WK-1 i wciskają później kit iż dostarczają WK-2 - większość Inwestorów nie ma w ogóle zielonego pojęcia o oknach i na tym żerują nieuczciwi handlowcy.

 

Kolejna przestroga - montaż w warstwie ocieplenia. SFC ma coraz więcej klientów (i dobrze bo sprzedaje wyrób dopracowany pod każdym względem i o wyjątkowej jakości) ale i tak nie jest to taki procent co montaże z zastosowaniem tej technologi. Pojawiły sie już podróbki tego rozwiązania, z pewnymi zmianami uniemożliwiającymi ewentualne późniejsze skorygowanie ram, wykonane tandetnie, z powłoką galwaniczną na która nikt nie daje gwarancji, podstawową zaletą jest cena. I ceną zdobędą rynek a że takie kotwy wam skorodują za dziesięć lat i okno opadnie w wełnę bądź styropian. Pomijam już domorosłych "montażystów" stosujących dziwne, własne rozwiązania. Taki montaż MUSI być wykonany z głową, z zastosowaniem sprawdzonych technologii i niestety dla Was - o wiele droższy od standardowego, nawet wersji I3

 

I następna - obserwacja na podstawie lektury maili jakie otrzymuję. Maili opisujących perturbacje z oknami i ich montażem. Ludzie, opamiętajcie się, sami sobie wyrządzacie krzywdę . CCC dobra jest przy kupowaniu skarpetek - zawsze można po jednorazowym użyciu walnąć je do kosza. Kupujecie towar który ma Wam służyć przez co najmniej 50 lat !!! Jeśli otrzymujecie w konkursie ofert 2-3 gdzie różnica w cenie jest 10-15% to kolejne 20, tańszych o 50-80% wyrzucajcie od razu do kosza. Myślcie a jak nie wiecie - zapytajcie się tutaj - tu jest ogrom nawiedzonych (by nie powiedzieć walniętych doradców ;) )którzy Wam doradzą i wątpliwości wyjaśnią. Podejście jakie ostatnio usłyszałem, że jeśli coś będzie nie tak z oknami i fasadą to będę się procesował prowadzi do nikąd. Bo Klient teraz przytnie z 10-20 % a dostanie towar z którego w ogóle nie będzie korzystał i na dodatek niebezpieczny - szczegółów wyjawić nie mogę ale osoba do której po części adresowany jest ten tekst jest czytelnikiem FM.

 

PS

Przepraszam wszystkich którzy czekają na moje odpowiedzi - zwalliło mi sie na głowę od cholery różnych spraw i nie zawsze mam siłę i czas by odpisywać szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 tys za HS-a? Żarty ktoś zobie z ciebie robi.

Przeczytaj post jeszcze raz i mój komentarz o okuciu! Oferta jest wyraźnie na HKSa!

Pomijam już domorosłych "montażystów" stosujących dziwne, własne rozwiązania.

Sam zacząłeś od krytyki innych więc...

Ponieważ sam "jedziesz" po wszystkich montażystach to spytam jak skomentujesz swoje własne zdjęcia (w sąsiednim wątku) gdzie zamiast kompletnego systemu JB-D stosujesz oszczędnościowo zwykłe kotwy pomiędzy systemowymi? Czy ta "domorosła" metoda jest akceptowana przez SFS INTEC? Dają gwarancję na taką kombinację

d9d2da90f7f9ff7cm&#1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spostrzegawczy Waćpan :) i powiem szczerze, czekałem, aż ktoś na to zwróci uwagę :)

A zwróciłeś uwagę na to że jest to fix? A sprawdziłeś odległości miedzy kotwami? A dodałem pomiędzy JB-D dla pewności jeszcze normalne kotwy - wolę przesadzić niż... :)

Poszukam jeszcze jednego zdjęcia z tego montażu, tam też jest misz masz :) kotwy JB-D (boczne) co 60-70 cm i miedzy nimi dodana jeszcze jedna zwykła (choć nie do końca zwykła gdyż przedłużona) kotwa a na dole zagęszczenie kotew mimo, iż można było dać mnie - powiem szczerze, bałem się ciężaru 560 kilo i wolałem przesadzić z kotwieniem :)

znalazłem :) ale to jeszcze nie to :(

http://images40.fotosik.pl/309/4f58c2edc2d61154m.jpg

jedyne jakie mam :(

http://images38.fotosik.pl/309/f25b9af14bbc894bm.jpg

niezbyt dobrze to widać ale może dojrzysz ile kotew jest na górze - bo po bokach niestety już zasłonięte opaska ze styropianu

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "moim" zdjęciu jest inne okno. Ale przestając zagłębiać się w analizę zdjęć i zakładając, że rozstaw kotew JB-D masz prawidłowy to po co "poprawiasz fabrykę"? Podobno nadgorliwość jest gorsza od... Tym samym tropem można dyblować okna nie 15cm od naroża ale 5cm bo będzie lepiej. Czy oby na pewno?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc bałem się powierzchni i ciężaru.

Bwojtku, obaj zdobywamy doświadczenie w naszej pracy, i czasem modyfikujemy zalecenia systemodawców - czyż nie? Od pewnego czasy zacząłem dawać dwie dodatkowe kotwy przy balkonach - w połowie wysokości dwie kotwy oddalone od siebie niewiele - 10-20 cm - dodatkowo usztywniają mocowanie ościeżnicy. Może to przerost formy nad treścią ale dając długą gwarancje na montaż wolę dać za dużo niż by zbrakło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie montażu. Pan spytał mnie czy wole montaż na kotwach czy na śrubach? Chociaż on zachwala śruby, bo mocniej i lepiej trzymają, a kotwy słabiej. Tylko ze mam wątpliwści co do motażu na śrubach, bo trzeba przewiercać rame okna. Obawiam się czy to nie uszkodz ramy, czy przez te otwory na śruby nie będzie przedostawać sie wilgoć?

 

Chciałabym jeszcze spytać znawców przemysłu opkkiennego od ilu lat na rynku są okna 5-komorowe i czy zgodzicie się z i opinią że co 10 lat zmienia sie technologia okien i wchodzi kolejna nowa genercja okien.

 

Pozdrawiam

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym jeszcze spytać znawców przemysłu opkkiennego od ilu lat na rynku są okna 5-komorowe i czy zgodzicie się z i opinią że co 10 lat zmienia sie technologia okien i wchodzi kolejna nowa genercja okien.

 

To chyba trafne spostrzeżenie. Przejrzałem sobie oferty z lat 90-tych i 2-tysięcznych i rzeczywiście widać skokowe zmiany technologii, zwązane głównie z postępem technki szklenia. Te zmiany dotyczą zarówno okien drewnianych, tworzywowych, jak i aluminium. W latach 80-tych szczytem technki były drewniane okna zespolone (skręcane) z dwoma szybami i okuciem z "wajchą" w narożniku. W pcw pojawiły się profile 3-komorowe z najprostszą szybą zespoloną (U>1,6). W latach 90-tych zaczęto produkować okna drewniane jednoramowe (grubość ramy 68 mm), wyposażone w tą prostą szybę zespoloną i okucia obwiedniowe. Pod koniec lat 90-tych wprowadzono szybę z termofloatem (U<1,6), a w profiach pcw zaczęło przybywać komór. Lata 2-tysięczne to szyba termoizolacyjna o wsp.U=1,1 i "cieplejsze" ramy o szerokości powyżej 70 mm.

Kolejne 10-lecie należeć będzie zapewne do okien o szerokości ramy zblizonej do 90 mm, wyposażonych w kryte okucia obwiedniowe i 3-szybowy pakiet o wsp.U<0,7. Po roku 2012 standardem będą okna o wsp. Uw<0,9 (!dla całego okna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponownie proszę o pomoc:

 

okna o wielkości 190x230 dwuskrzydłowe bez poprzeczki słupek ruchomy

Zależy mi na termoizolacji oraz antywłamaniowości stąd poszukowanie okien trójszybowych z szybą P4 i termoramkami.

 

W odpowiedzi na zapytanie ofertowe dostałam różne informacje od producentów o możliwości realizacji i jej braku:

 

- Oknoplast i MS nie widzą możliwości twierdząc, że nie są w stanie dać gwarancji na wytrzymałość profilu i okuć oraz na stabilność pakietu szybowego w ramie i proponuje pakiet trójszybowy bez opcji antywłamaniowej albo antywłamaniowość z pakietem dwuszybowym

 

- Oknoplus nie widzi problemu i proponuje realizację:

szerokość pakietu szybowego 44 m; szyba Climatop one U0,6, 4x12xP4x14x4

 

I pytanie - czy faktycznie wykonanie okna o tej wielkości w standardowym pakiecie trójszybowym z szybą P4 jest niemożliwe???

Z góry dzięki za pomoc

Hal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hal_w

Szyba w skrzydle będzie miała mniej więcej 760/209 co da wagę w przypadku szklenia dwukomorowego ok 52 kilo, zamiana jednej szyby na P-4 zmieni ciężar szyby w skrzydle na ok 69kg. W profilu pośrednim znajdzie się producent który takie okno wykona z gwarancja i na wzmocnionych zawiasach ale na profilu okiennym , nawet jak powie że sie da - nie wierz w jego słowa i udaj się do następnego punktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hal_w

Szyba w skrzydle będzie miała mniej więcej 760/209 co da wagę w przypadku szklenia dwukomorowego ok 52 kilo, zamiana jednej szyby na P-4 zmieni ciężar szyby w skrzydle na ok 69kg. W profilu pośrednim znajdzie się producent który takie okno wykona z gwarancja i na wzmocnionych zawiasach ale na profilu okiennym , nawet jak powie że sie da - nie wierz w jego słowa i udaj się do następnego punktu

 

Poprę jareko na profilu pośrednim jest to do wykonania bez problemu.....a jak widać sprzedawcy Cię źle poinformowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dobrze poinformowanych źródeł słyszałem, że MS robi już okna na BluEvolution. Zapytał bym o okna na tym profilu bo w nim na się zapiąć pakiet U=0,5 z antywłamem! Pakiet zaproponowany przez Oknoplus chyba nie będzie miał U=0,6... Raczej bliżej 0,7. Edytowane przez bwojtek
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam już ofertę z Oknoplast Kraków i mam zagwostkę.

Mam ofertę na profilu Thermic 90

Okno tarasowe (3-dzielne z dwoma fixami) 3960x2350 w sytemie PSKZ (czyli HKS)

poprosiłem o wycenę w systemie HS (w Oknoplaście HST) i otrzymałem informację, że w takim wymiarze i z takim podziałem nie dostanę.

Podobno gdybym miał podział na 4 lub 2 to może coś by wymyślili.

Czy rzeczywiście jest to jakiś problem?

I drugie pytanie:

Podobno w trójszybowym pakiecie (U=0,5) nie opłaca się już brać ciepłej ramki?

I trzecie pytanie:

Jareko ostatnio pisał o podwyższeniach progów. Otrzymałem ofertę na podwyższenie 100mm na całe okno za jedyne 210 pln przed rabatami. Czy to jest to o czym pisałeś??

Montaż oczywiście wszędzie "ciepły".

Czekam teraz na ofertę od Jezierskiego.

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasy zacząłem dawać dwie dodatkowe kotwy przy balkonach - w połowie wysokości dwie kotwy oddalone od siebie niewiele - 10-20 cm - dodatkowo usztywniają mocowanie ościeżnicy. Może to przerost formy nad treścią ale dając długą gwarancje na montaż wolę dać za dużo niż by zbrakło

Zerknij sobie Jarku na fotki balkonów u mnie. Ostatnio znów liczyłem kotwy - wyszło mi ok 15 sztuk na balkon 176x230 - w drewnie moi chłopcy potrafią dołożyć jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam już ofertę z Oknoplast Kraków i mam zagwostkę.

Mam ofertę na profilu Thermic 90

Okno tarasowe (3-dzielne z dwoma fixami) 3960x2350 w sytemie PSKZ (czyli HKS)

poprosiłem o wycenę w systemie HS (w Oknoplaście HST) i otrzymałem informację, że w takim wymiarze i z takim podziałem nie dostanę.

Podobno gdybym miał podział na 4 lub 2 to może coś by wymyślili.

Czy rzeczywiście jest to jakiś problem?.

Prawdopodobnie nie są w stanie wykonać HS`a w schemacie G (trzy części, środkowa suwana), bo to wymaga dodatkowych profili lub kombinacji - przyznaję, że nie wiem jak to wygląda "w papierach", więc może nie potrzebnie się wtrącam..

Za to w drewnie problemu nie ma (ale pewnie też nie u każdego producenta).

I drugie pytanie:

Podobno w trójszybowym pakiecie (U=0,5) nie opłaca się już brać ciepłej ramki?

Nie opłaca się????? Skąd takie stwierdzenie? przez jakiś czas żyłem w nieświadomości i sprzedawałem okna trzyszybowe bez ciepłej ramki. I teraz drżę (nie ze strachu a ze wstydu) przy największych mrozach, czy nie dostanę telefonu od Klienta że pojawiła się rosa.. Bo niby szyba ma U 0,5 - nie ważne czy z ciepłą ramką czy bez. Ale do obliczenia U całego okna jest ważny także współczynnik Psi - wpływa na ostateczny wynik nawet ok 10%.

Może się nie opłaca się, jeśli jest za niego słona dopłata - ramka nie powinna kosztować więcej niż 10-15 zł za m2 szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...