Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Jako na pierwsza firmę trafilem na firme BUDVAR.... :roll:

 

Pozdrawiam

 

Bynek

witaj - firma sprawdzona i dobra, poszperaj jeszcze i pozniej majac kilka ofert chyba decyzje lepiej bedzie podjac

MAXTOR- sadze ze takie zabezpieczenie wystarczy a P-1 w polaczeniu z dobrze zaprojektowanym systemem alarmowym moim zdaniem wystarczy

CZMIREK - nie zawsze to co WIELKIE musi byc DOBRE ;) tez pozytywne opinie slyszalem od zaprzyjaznionych montazystow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko - mam pytanie o montaż okien w grubej ścianie trójwarstwowej.

Ściana to 25 cm cegła + 8 cm styropian + 12 cm cegła. Okna PVC profil Veka Perfectline 7 cm plus szyba P4 i okucia antywłamaniowe.

Jak powinny być poprawnie zamontowane?

Wydaje się że w lini styropianu (dobrze kombinuję :) ?) - tylko że profil PCV jest węższy niz warstwa styropianu (a do styropianu nie zamocuję takich okien - generalnie do styropianu nie zamocuję żadnych okien) - jak w takim przypadku powinny być przymocowane do takiej ściany (okna duże i ciężkie)?

 

Pozdrawiam,

Maciek Jot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko ja jeszcze raz pozwalam sobie powtórzyc wczorajszego post'a

prosze o odpowiedź

"jareko jeśli pozwolisz spytam Cię jeszcze o jedno - we wspomnianym muratorze pokazono specjalną gąbkę samoprzylepną wytłumiającą pod parapet - jeśli dobrze rozumiem w przypadku jej użycia nie jest konieczne "pianowanie parapetu. Ale jeśli sie jej nie zastosuje to jak technicznie rozwiązuję sie wstrzyknięcie pianki montażowej pod parapet?? Czy to następuje od strony pomieszczenia?? Czy wtedy porapet przy sporej sile rozprężnej piany nie zostanie uniesiony do góry?? Wybacz że zadaje takie proste pytania dla doświadczonego montażysty ale bardzo jestem ciekaw jak poprawnie to wszystko zrobic aby poźniej nie miec kłopotów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko jeśli pozwolisz spytam Cię jeszcze o jedno - we wspomnianym muratorze pokazono specjalną gąbkę samoprzylepną wytłumiającą pod parapet ......

Jest cos takiego ale w zupelnosci moze zastapic to piana - taniej a efekt identyczny - jak ja wtrysnac? Proste - zanim polozysz parapet - poloz piane - perfekcyjnie zamontowany parapet powinien wejsc POD okno a jesli na dodatek dostales okna z listwa podparapetowa to masz do czego go przykrecic. By nie wykrzywic sila rozpierania piany - kawalek deski zaparty o gorny glif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łojezu - wór się rozsypał!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

8) Qura - ten kto wierdzi że VEKA Perfectline to zły profil to jakić partacz lub konkurent. Jest to profil poszerzony, 5-komorowy, nowoczesny. Czy VEKA przestała produkować kolorowe profile 3-komorowe - być może i być może przeszli na 4 i 5 komorowe. Znamiona postępu?, konsolidowania produkcji. Ale to być może.

8) 8) bynek ten LORD to zapewne zwyczajny THYSSEN i nic nadzwyczajnego, ale nie polecam tej firmy - coś kręci zmieniając nazwę profilu. Ta firma ma ze 20 spraw w sądzie - głownie pieniactwo. ORTIs to firma z Warszawy i i chyba robi na Aluplaście - jak mnie pamięć nie zawodzi

O firmie PINUS mam dobre zdanie z drugiej ręki, pewnej ręki. Stolar z Żurawina [jest kilka Stolarów] to też firma z tradycjami - to wiem od kolegi co pracował w innej pokrewnej do mojej firmie.

8) 8) 8) martus

Nawiewniki VENTAIR mają wydajność 20-50 m3 na jedną sztukę

Zapotrzebowanie jest takie na wymianę powietrza, że wystarczy po jednym nawiewniku. Zapotrzebowanie wylicza się w oparciu nie o kubaturę tylko wymagania - określa to norma wentylacyjna - numeru nie znam. Jak chcesz wiedzieć więcej to wejdź na ich strony internetowe http://www.ventair. com. pl lub tylko pl. Dodatkowo informuję, że Instytut Techniki Budowlanej wydał instrukcję dotyczącą nawiewników. Tam jest wszystko o nich. strona ITB - http://www.itb.pl - poszukaj na tej stronie - tam jest odnośnik do możliwości zakupu tej instrukcji. Pozatym nawiewniki VENTAIR mają wydaną aprobatę - tam też jest dużo infirlacji. Aprobatę też można kupić. To groszowa sprawa.

Nawiewniki AERECO nie mają dopuszczenia do stosowania w kuchniach - działają automatycznie - jak jest wilgotno to się uchylają a jak sucho to przymykają. Jak wiadomo w kuchni potrzebny jest tlen do spalania gazu w kuchence - jak go zabraknie [a w szczelnych oknach to normalne] to się gaz nie będzie spalał do końca i wiadomo co to jest. AERECO o tym przemilcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko - mam pytanie o montaż okien w grubej ścianie trójwarstwowej.

Ściana to 25 cm cegła + 8 cm styropian + 12 cm cegła......

Dobrze kombinujesz - jesli sciana jest warstwowa to okno zawsze musi byc zamontowane w linii ocieplenia a jak? Hmmm...... tez w sumie proste

- jesli masz węgarek - okno musi byc oddalone min 5 mm by stworzyc dylatacje miedzy nim a murem (pozniej te przstrzen takze trzeba wypelnic piana lub zastosowac tasme rozprezna)- jesli nie to os okna musi byc w osi ocieplenia

- musisz okno na czas montazu podeprzec np. kawalkiem deski by moc je spoziomowac (zostawiasz to podparcie do czasu montazu parapetu wewnetrznego - on wtedy przejmuje funkcje podpracia )

- mocujesz kotwy i pianujesz

- obciasz piane i tynkujesz glif - ta mala szczelina jaka pozostaje miedzy oknem a murem wewnatrz spokojnie da sie wypelnic zaprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie... Firma PINUS zajmuje sie tez produkcja ogrodow zimowych. My w planie mamy taki ogrod z przeszklonym dachem (bedzie on w czesci pln-wsch domu). Pchelku, jakie jest twoje zdanie na temat szyb Pilkington K glass oraz szyby samoczyszczacej (chyba nazywa sie Pilkington lift actif). Pod samym dachem ogrodu ma byc zamontowany wywietrznik eletryczny Rensona. Teraz powaznie zastanawiamy sie nad zamowieniem okien i tego ogrodu od Pinusa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko dzięki za rady.

pozdrawiam

poczytaj jeszcze wczesniej o sposobie sytuowania kotew - one gwarantuja prawidlowy montaz i prawidlowa pozniejsza prace okna w murze. zwroc uwage by zapianowali ci miejsca po klinach - nagminnie popelniany blad - wyjmuja montazysci kliny i szkoda im czasu na uzupelnienie. Sposob obcinania piany tez jest wazny - najlepiej by noz byl prowadzony w plaszczyznie oscieznicy. I chyba najwazniejsza uwaga - mimo ze w poziomicy libella ma dwie kreski miedzy ktorymi powietrze powinno byc - okno musi !!! byc zamontowane idealnie pionowo. Sprawdzisz pozniej prosto - wystarczy ze otworzysz skrzydlo - w kazdej pozycji powinno stac i nie miec tendencji do otwierania czy zamykania sie samoczynnie. . Pozdrawiam.Dobrego montazu zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8) Qura - ten kto wierdzi że VEKA Perfectline to zły profil to jakić partacz lub konkurent. Jest to profil poszerzony, 5-komorowy, nowoczesny.

Tak w jednej z firm M&S argumentowano przejście na profile Brugmana.

Czy Vidok oraz ich warszawska ekipa jest jest OK? Prosiłbym o potwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8) Qura - ten kto wierdzi że VEKA Perfectline to zły profil to jakić partacz lub konkurent. Jest to profil poszerzony, 5-komorowy, nowoczesny.

Tak w jednej z firm M&S argumentowano przejście na profile Brugmana.

Czy Vidok oraz ich warszawska ekipa jest jest OK? Prosiłbym o potwierdzenie.

Qura -nie pomoge Ci niestety a co do twej uwagi - ja sadze ze nie ma z gruntu zlych profili sa tylko zli producenci i montazysci i lekko przesadzajacy w zdobyciu kientow dealerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Pchelku za odpowiedz.

Ortis robi okna na profilu Gealan. Siedzibe maja w Suwalkach a biuro tez i Warszawie. Tyle wyczytalem z ich strony internetowej. Tylko nie wiem czy na te swoje okna PCV maja certyfikaty i czy jest to sprawdzona firma.

A moze ktos ma jakies doswiadczenia z ta firma.

 

Jak juz pisalem ja sie dopiero przymierzam do okien.

Czy powszechnie jest to stosowane ze firma przyjezdza i gratis robi obmiary czy oferte przygotowywuje wstepnie na podstawie podanych wymiarow a dopiero pozniej jak sie na nia zdecyduje przygotowywuje ostateczna oferte.

 

Pozdrawiam

 

Bynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Pchelku za odpowiedz.

Ortis robi okna na profilu Gealan.......

Od osoby pewnej mam info ze sa dobrzy - tu tylko pojawia sie kwestia odleglego serwisu i tego co juz pisalem - hehehe ale patriotyzm lokalny i tak dalej :)

A co do zasad pomiarow - z tym bywa roznie ale wiekszosc z nas -dealerow - nie pobiera oplaty za pomiary, jesli dealer ma doswiadczenie i zna rejon to podanie adresu i przyblizonych wymmiarow pozwala mu nawet telefoncznie przedstawic oferte z bledem rzedu 1-2% (przynajmniej mi sie to udaje hehehehe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie trochę nie związane z tematem ale może ktoś bedzie wiedział

 

Czy mając mieszkanie spółdzieczo własnościowe, moja spółdzielnia musi wyrazić zgodę na wymianę okiem w moim mieszaniu i zatwierdzić np. ich kształt, czy też wystarczy jak ich tylko poinformuję? Podobnie z drzwiami wejściowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie trochę nie związane z tematem ale może ktoś bedzie wiedział

 

Czy mając mieszkanie .......

Z tego co wiem nie musi - ale jesli refunduje choc czesc kosztow to warto im ten fakt zglosic - przysla kkomisje i tak dalej.Ale .... wiesz czasem sa dziwne spoldzielnie - lepiej tam info zasiegnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie trochę nie związane z tematem ale może ktoś bedzie wiedział

 

Czy mając mieszkanie spółdzieczo własnościowe, moja spółdzielnia musi wyrazić zgodę na wymianę okiem w moim mieszaniu i zatwierdzić np. ich kształt, czy też wystarczy jak ich tylko poinformuję? Podobnie z drzwiami wejściowymi.

nie musi takiej zgody wyrazic o ile nie zmieniasz podzialu i wielkosci okien oraz koloru. jesli chesz zamontowac rolety to powinienes uzyskac zgode spoldzielni ( zmiana elewacji ). spotkalem sie z sytuacja w jednej ze spoldzielni w ktorej podjeto uchwale mowiaca o tym ze okna moga zostac wymienione tylko na drewniane :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...