Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Nie gniewajcie się że walnąłem zapytanie bez czytania całego wątku ale czas jest tym czego mi brakuje najbardziej... Obiecuję poprawę i nadrobię zaległości. Może w weekend.

Jacku, kiedyś mnie złościło pytanie, na które odpowiedź byłą stronę wcześniej. Niedawno sam czegoś szukałem i wiem, że to wymaga poświęcenia, więc już mi "zeszło powietrze z tego zaworu". :) Poza tym mamy nieustannie nowe doświadczenia i rzeczy o których pisano rok wcześniej mogą mieć dziś inny wydźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o profilach Brugmanna? Zależy mi na termoizolacyjnej technologii, pakiet trzyszybowyi ciepły profil + ramka. Czego z Brugmanna szukać? Jak wypada porównanie np. z Oknoplastem profil bodajże termic90 lub z cepłym profilem Jezierskiego?? Proszę o kilka słów porady. Z góry dzięki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Oknoplus (oni robią na Brugmanie) wprowadził jakieś ciepłe wzmocnienie, które sprawia, że parametry cieplne profilu są lepsze w stosunku do standartu o 30% .. więc z szybą U=0,5 i ciepłą ramką może być to jedno z lepszych okien o bardzo dobrej statyce i parametrach no chyba, że wzmocnienie dali jakieś z włókna szklanego to wtedy z tą statyka może nie być już najweselej.. . A jeśli chodzi o porównania miedzy innymi firmami, jesli zależy Ci na parametrach cieplnych to trzeba patrzeć na cetrtyfikaty te dotyczace przenikalności cieplnej całego okna , jakiegoś przykładowego i wtedy będziesz widział które jest cieplejsze. Brugman ma tez jakiś taki szeroki profil Blucośtam ale podejrzewam, że cena zabija.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Oknoplus (oni robią na Brugmanie) wprowadził jakieś ciepłe wzmocnienie, które sprawia, że parametry cieplne profilu są lepsze w stosunku do standartu o 30%

Skąd te informacje?

Brugman ma tez jakiś taki szeroki profil Blucośtam ale podejrzewam, że cena zabija.

BluEvolution.

http://www.bruegmann.pl/files/gfx/sys_bluevolution_plansza01.jpg

Cena nie powinna odbiegać od innych okien o zbliżonych parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie, bo BlueS na stronie firmowej ma faktycznie germański krój, ale faktyczne produkcje w Polsce będą na wersji zlicowanej, zaokrąglonej.

A ochy i achy zawsze będą przy najwyższej półce. Jak Mercedes puszcza nowe auto to każdy patrzy szukając zachwytu, jak TATA Motors zapowiada premierę, to szukamy w nim tylko wad... Tak działa marketing :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie, bo BlueS na stronie firmowej ma faktycznie germański krój, ale faktyczne produkcje w Polsce będą na wersji zlicowanej, zaokrąglonej.

A ochy i achy zawsze będą przy najwyższej półce. Jak Mercedes puszcza nowe auto to każdy patrzy szukając zachwytu, jak TATA Motors zapowiada premierę, to szukamy w nim tylko wad... Tak działa marketing :)

 

Czyli polecasz tego producenta? Warto zainteresować się tym profilem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem już jakiś czas na forum, ale to mój pierwszy post.. - od czegoś trzeba zacząć :)

 

Domek już stoi, dach "się kończy" i teraz stoimy przed wyborem okien i właśnie tu moje pytanie...

Czy ktoś z Was miał do czynienia z firmą A&R ze Zgierza? Polecacie? Parę dni temu był u nas przedstawiciel i szczerze mówiąc to srednio mnie przekonał (no może poza ceną, bo tą mają rzeczywiście konkurencyjną). Profil to Decco - co o tym sądzicie? Aaa.. ten Pan jeszcze odradzał trzy szyby ze względu na ciężkość skrzydła (największe jakie mamy to 2350x1800 mm) - do tych, co mają już jakiś czas pakiet 3-szybowy - jak to naprawdę wygląda (pewnie temat wałkowany x razy, ale jeśi ktoś zechce odpowiedzieć, to będę wdzięczna)?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że pytasz.

Decco nie uchodzi za szczyt mysli technologicznej. To stosunkowo nowy na rynku profil celowany raczej w tani segment rynku.. Słusznie handlowiec się boi trzeciej szyby, bo to faktycznie większy ciężar i "nosić" go powinny tylko stabilniejsze profile - a wiele jest takich na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....szczerze mówiąc to srednio mnie przekonał (no może poza ceną, bo tą mają rzeczywiście konkurencyjną). Profil to Decco - co o tym sądzicie? Aaa.. ten Pan jeszcze odradzał trzy szyby ze względu na ciężkość skrzydła ...
Fin już ci odpowiedział w kwestii trzeciej szyby i jej ciężaru - choć nazwanie segmentu w który adresowana jest oferta "tanim" jest w mej ocenie już lekkim nadużyciem

Ja odpowiem z innej beczki.

Na ile lat kupujesz okna? Na 2? 5? 10?

Jeśli już na wstępie przedstawiciel przekonuje cię ceną to nie licz na cokolwiek.

Poczytaj, doucz się, wymagaj i nie kieruj się tylko atrakcyjnością cenową oferty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że pytasz.

Decco nie uchodzi za szczyt mysli technologicznej. To stosunkowo nowy na rynku profil celowany raczej w tani segment rynku.. Słusznie handlowiec się boi trzeciej szyby, bo to faktycznie większy ciężar i "nosić" go powinny tylko stabilniejsze profile - a wiele jest takich na rynku.

 

Dziękuję. Też tak myślę i właśnie to samo mówiłam dziś mężowi, ale oczywiście chciałam zasięgnąć jeszcze Waszej opinii..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpowiem z innej beczki.

Na ile lat kupujesz okna? Na 2? 5? 10?

Jeśli już na wstępie przedstawiciel przekonuje cię ceną to nie licz na cokolwiek.

Poczytaj, doucz się, wymagaj i nie kieruj się tylko atrakcyjnością cenową oferty

 

Wiadomo, że nie na 2 i na 5, ani na 10 ;)

 

Rozważamy różne oferty. Najpierw zaglądaliśmy oczywiście do najlepszych firm, ale szczerze mówiąc to średnio nam się usmiecha wydawać 40 tyś na okna (z roletami). Dlatego "rozglądamy się" i staramy rozważać oferty różnych firm. Próbujemy jakoś odnaleźć się w tematyce okiennej, ale to naprawdę nie jest łatwe dla laika.. W chwili obecnej poważnie myślimy o oknach firmy MS (tytan thermo 3 szyby) - tylko pytanie - czy warto.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...