Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

...ale szczerze mówiąc to średnio nam się usmiecha wydawać 40 tyś na okna (z roletami).....
nie ma co ukrywać że trzeba myśleć o oknach dużo wcześniej a nie jak już chałupa stoi - wtedy trzeba i można znaleźć oszczędności.

Sorki, ale stwierdzenie "nie uśmiecha nam się wydać 40 tyś na okna" jest własnie przejawem nagminnego podejścia i w prostej linii prowadzi do wyboru ofert hmmm.... pozostawię bez komentarza.

Zastanawiające jest mimo wszystko jedno - czołówka producentów na różnych profilach ma towar w cenach podobnych, różnice są naprawdę niewielkie. Zmowa cenowa? Nie, jakość kosztuje o czym się zapomina w pogoni za "atrakcyjną" ceną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co ukrywać że trzeba myśleć o oknach dużo wcześniej a nie jak już chałupa stoi - wtedy trzeba i można znaleźć oszczędności.

Sorki, ale stwierdzenie "nie uśmiecha nam się wydać 40 tyś na okna" jest własnie przejawem nagminnego podejścia i w prostej linii prowadzi do wyboru ofert hmmm.... pozostawię bez komentarza.

Zastanawiające jest mimo wszystko jedno - czołówka producentów na różnych profilach ma towar w cenach podobnych, różnice są naprawdę niewielkie. Zmowa cenowa? Nie, jakość kosztuje o czym się zapomina w pogoni za "atrakcyjną" ceną

 

Uwierz mi, tematu okien nie wałkujemy od wczoraj (żałuję tylko, że dopiero teraz odezwałam się na forum).

Wiem, że cena nie jest najważniejsza (inaczej mieszkalibyśmy JUŻ i to w domku ze "słomy" ;) ), ale Ci co budowali/budują na pewno przyznają mi rację, że liczenie każdego grosza jest bardzo istotne (no chyba, że ktoś ma nieograniczony budżet - zazdroszczę ;) ). Dlatego porównujemy, a nie bierzemy najdroższą firmę, bo "pewnie będzie najlepsza".

Co do wspomnianych wcześniej trzech firm, to MS wypada najtaniej (Jezierski wycienił nas ok 30% drożej). Zastanawia mnie, co takiego ów Jezierski ma, czego MS nie może nam zaproponować (czy klasowo rzeczywiście odstają)? Czy w tym wypadku dopłaca się za markę, czy to rzeczywiście są lepsze okna...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnią część twej wypowiedzi pominę milczeniem ze względów zrozumiałych

 

Ciekawie mówisz, bardzo ciekawie, zwłaszcza w zestawieniu z kosztami jakie ponosicie przy wykończeniówce - podać przykłady?

Nie bierz tego do siebie - to uwaga natury ogólnej po obserwacji wielu, naprawdę wielu budów w ciągu mojej 15 letniej kariery zawodowej

Można też oszczędzić na fundamentach - tylko jakie będą tego skutki?

Można zaoszczędzić na ścianach i murarzach

Można zaoszczędzić itd itd itd

Powiem brutalnie - nie stać Cie - nie buduj.

Ale u nas wszystko jest na głowie postawione.

Nie mam kasy, oszczędzam na wszystkim czym mogę ale... ale nigdy nie zaoszczędzę na wykończeniówce bo ją widać.

 

Tylko jak po 5 latach okna będą nadawać się do wyrzucenia na śmietnik szlag także trafi wszystko co poszło w wykończeniówkę.

Złe wykonany fundament - pięknie wykończone ściany pękają

Źle przewiązane ściany bo murarz był z łapanki (najtańszy) - ściany pękają, chałupa nie daje wogóle gwarancji użytkowania i nawet może grozić zawaleniem

Więźba wykonana przez "fachofców" - wiaterek i nie wiadomo uciekać czy modlić się

itd itd itd

Buduje się domy ponad miarę, jakby każdy miał kasy jak lodu, dla rodziny nawet 2+2 ilość 150-200 metrów jest powierzchnia wystarczającą - ale nie - musimy budować 300, 400 i więcej metrów - a najciekawsze jest to ze większość nie za własne pieniądze tylko na kredyt który kiedyś zapłacić trzeba. Za kilka, kilkanaście lat dzieci uciekną z domu na swoje a my pozostajemy w chałupie na która nas realnie już z samego początku nie było stać.

 

Sorki, ale musiałem sobie ulżyć ;) słysząc "nie uśmiecha nam się"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wspomnianych wcześniej trzech firm, to MS wypada najtaniej (Jezierski wycienił nas ok 30% drożej). Zastanawia mnie, co takiego ów Jezierski ma, czego MS nie może nam zaproponować (czy klasowo rzeczywiście odstają)? Czy w tym wypadku dopłaca się za markę, czy to rzeczywiście są lepsze okna...?

Rożnica 30% między Jezierskim i MS wydaje mi się dziwnie wysoka. Trzeba by dokładnie porównać oferty. Ważne są detale: szklenie stałe w ramie/skrzydle, banalne - kolor 1 czy 2-stronny, itp.

Dopytam tylko dla jasności: te 3 ofert to Jezierski, MS i "cośtam" robiące na DECCO? I to MS jest najtańszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnią część twej wypowiedzi pominę milczeniem ze względów zrozumiałych

 

Ciekawie mówisz, bardzo ciekawie, zwłaszcza w zestawieniu z kosztami jakie ponosicie przy wykończeniówce - podać przykłady?

Nie bierz tego do siebie - to uwaga natury ogólnej po obserwacji wielu, naprawdę wielu budów w ciągu mojej 15 letniej kariery zawodowej

Można też oszczędzić na fundamentach - tylko jakie będą tego skutki?

Można zaoszczędzić na ścianach i murarzach

Można zaoszczędzić itd itd itd

Powiem brutalnie - nie stać Cie - nie buduj.

Ale u nas wszystko jest na głowie postawione.

Nie mam kasy, oszczędzam na wszystkim czym mogę ale... ale nigdy nie zaoszczędzę na wykończeniówce bo ją widać.

 

Tylko jak po 5 latach okna będą nadawać się do wyrzucenia na śmietnik szlag także trafi wszystko co poszło w wykończeniówkę.

Złe wykonany fundament - pięknie wykończone ściany pękają

Źle przewiązane ściany bo murarz był z łapanki (najtańszy) - ściany pękają, chałupa nie daje wogóle gwarancji użytkowania i nawet może grozić zawaleniem

Więźba wykonana przez "fachofców" - wiaterek i nie wiadomo uciekać czy modlić się

itd itd itd

Buduje się domy ponad miarę, jakby każdy miał kasy jak lodu, dla rodziny nawet 2+2 ilość 150-200 metrów jest powierzchnia wystarczającą - ale nie - musimy budować 300, 400 i więcej metrów - a najciekawsze jest to ze większość nie za własne pieniądze tylko na kredyt który kiedyś zapłacić trzeba. Za kilka, kilkanaście lat dzieci uciekną z domu na swoje a my pozostajemy w chałupie na która nas realnie już z samego początku nie było stać.

 

Sorki, ale musiałem sobie ulżyć ;) słysząc "nie uśmiecha nam się"

 

Ulżyłeś sobie - super :)

 

Czy ja gdzieś napisałam, że zależy nam tylko i wyłącznie na CENIE? Albo, że będziemy koncentrować się na wykończeniówce? Krzywdząca jest Twoja ocena (tak, wiem, że pisałeś ogólnie, ale jednak odnosiło się to do moich wcześniejszych wypowiedzi..

Naprawdę wiem, że za jakość się płaci, ale czy nie uważasz, iż czasami można przepłacić?

 

Ok, koniec w tym temacie, bo zbaczam z głównego wątku - OKIEN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiające jest mimo wszystko jedno - czołówka producentów na różnych profilach ma towar w cenach podobnych, różnice są naprawdę niewielkie. Zmowa cenowa?

Jak się Antoni M. znany spec od wypadków lotniczy rozprawi ze "spiskiem" to weźmie się za zmowę cenową okniarzy ;)

 

PS.

Sorry za wieczorne OT-owe insynuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rożnica 30% między Jezierskim i MS wydaje mi się dziwnie wysoka. Trzeba by dokładnie porównać oferty. Ważne są detale: szklenie stałe w ramie/skrzydle, banalne - kolor 1 czy 2-stronny, itp.

Dopytam tylko dla jasności: te 3 ofert to Jezierski, MS i "cośtam" robiące na DECCO? I to MS jest najtańszy?

 

Jezierski - Elita Thermo;

Oknoplast - Platinium;

MS - Tytan Thermo (bez wzmocnienia termicznego)

 

W każdym przypadku kolor dwustronny i 3 szyby.

Bez szklenia stałego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepłaca się wtedy, gdy pięknie wyśnione okna po kilku latach wypierniczyć na śmietnik.

Ale zmieńmy temat

Realnie różnica w cenie między trzema czołowymi producentami w tym kraju - czyli MS, Oknoplast czy Jezierski nie powinna być aż tak duża.

Porównaj szczegółowo oferty - jedni dealerzy podchodzą do sprawy rzetelnie, proponują rozwiązania za które warto zapłacić - inni robią oferty z założenia najtańsze stosując różne kruczki, bwojtek już ci powiedział gdzie można znaleźć różnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma błędu w wycenach (bo faktycznie te 30% różnicy to trochę sporo) pominąłbym Platinium (najgorsza z tego towarzystwa izolacyjność) i jeśli cena MS jest akceptowalna to zamawiać proszę.

Oczywiście (mantra tego wątku ;-) )poprawny montaż jest bardzo ważny, a Brugmann jest szczególnie wrażliwy na niektóre błędy (prawidłowe zachodzenie skrzydeł po całym obwodzie).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma błędu w wycenach (bo faktycznie te 30% różnicy to trochę sporo) pominąłbym Platinium (najgorsza z tego towarzystwa izolacyjność) i jeśli cena MS jest akceptowalna to zamawiać proszę.

Oczywiście (mantra tego wątku ;-) )poprawny montaż jest bardzo ważny, a Brugmann jest szczególnie wrażliwy na niektóre błędy (prawidłowe zachodzenie skrzydeł po całym obwodzie).

 

Pozdrawiam

 

A co sądzisz o termowzmocnieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając na chwilę do HSów - jeśli już ktoś jest uparty i mimo rozlicznych wad tego rozwiązania chciałby takie coś kupić to jakie profile najlepiej wytrzymują w takim rozwiązaniu ? Pytam także użytkowników - na jakich profilach macie i jakie z nimi są problemy ? U mnie będzie 3900 x 2350 fix+przesuwka. Właściwie jestem zdecydowany na HS, chciałbym tylko zasięgnąć języka które brać pod uwagę. np. MS ma jakąś promocję 10 % rabatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o termowzmocnieniu?

Jakoś nie mogę się przekonać, nie ufam mu i tyle. Może racji nie mam, może mam. Zresztą może być ono stosowane tylko w pewnych zakresach wymiarów, podobnie jak pakiety szybowe U=0,5 na szkle 3mm. Nie wiem jaka za nie jest dopłata więc o uzasadnieniu ekonomicznym się nie wypowiem.

O oknach MS najwięcej wie na tym forum chyba Kadargo i zawsze możesz popytać go na PW o szczegóły.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...